Bundesliga

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2015. szeptember 25., péntek 18:46

ziro4vr írta:Továbbra sem érzem ezt tisztán máknak. Van benne szerencse is, de nem csak az. Nem arról van szó, hogy ő szerencsés, pl Ter Stegen meg nem.
De miért nem? Mármint biztos jobb százalékban jön ki jól Neuer, de mondjuk amikor talán a Bilbao elleni meccsen felszabadított Ter Stegen és bebaszták neki majdnem a félpályáról, ott már nem a kapus személye számított. Neuer sokszor megúszott már ilyet, de attól a pilanattól, hogy nem rajta és a saját képességein múlik a dolog, onnantól bizony szerencse, hogy gól lesz-e vagy sem.

Egyébként a Bayern Real meccsen is csinált hajmeresztő dolgokat, ott is csupán mázlija volt CR és Bale lövésénél is, és ha mondjuk egy elődöntőben kapott volna 2 ilyen gólt is máris a fél világ arról beszélt volna, hogy mennyire idióta. Igen, tudom, feltételes mód, de ahogy mondom, az már nem tőle függött, csak imádkozhatott.

Veletek is egyetértek részben, sokszor nagyon hasznos dolog, de sentrynek meg igaza van abban, hogy sokszor túl kockázatos és inkább a közönségnek és a médiának akarja megmutatni, hogy ő milyen faszagyerek.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. szeptember 25., péntek 18:36

Továbbra sem érzem ezt tisztán máknak. Van benne szerencse is, de nem csak az. Nem arról van szó, hogy ő szerencsés, pl Ter Stegen meg nem.
Nem illik.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. szeptember 25., péntek 16:38

palesz77 írta:
ziro4vr írta:Nekem is bejön ez a stílus, és ezt is lehet rosszul csinálni, lásd Ter Stegen. Bár lábbal ő is fasza, csak a kimozdulásokat nem érzi úgy.
Mondjuk a Bilbao elleni fejese, és ez között a Neuer akció között annyi különbség volt, hogy a Bilbaos kaput talált. A Roma elleni gólnál meg ki se jött nagyon, csak a csávó beverte élete gólját - szerintem nem túlzás kijelenteni. Nem azt mondom, hogy Neuer szinten van kifutásokban MAtS, mert nem, de hogy ilyen szerencsétlen hogy lehet valaki, hogy egymás után nyeli be a szebbnél szebb gólokat.. Szerintem meg van átkozva jelenleg. :lol:
El jön ez az idő majd Neuernek is, hogy nem mákolja be mindig azt, hogy eszetlenül kifut 30-40 méterekre.
Nem átok ez, hanem őrültség, amit a média meg a fanok felturboznak, hogy jaj de durva. Ter Stegenen meg röhögnek, hozzáteszem jogosan. De majd lesz Neuer is vicc tárgya.

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. szeptember 25., péntek 16:33

ziro4vr írta:Nekem is bejön ez a stílus, és ezt is lehet rosszul csinálni, lásd Ter Stegen. Bár lábbal ő is fasza, csak a kimozdulásokat nem érzi úgy.
Mondjuk a Bilbao elleni fejese, és ez között a Neuer akció között annyi különbség volt, hogy a Bilbaos kaput talált. A Roma elleni gólnál meg ki se jött nagyon, csak a csávó beverte élete gólját - szerintem nem túlzás kijelenteni. Nem azt mondom, hogy Neuer szinten van kifutásokban MAtS, mert nem, de hogy ilyen szerencsétlen hogy lehet valaki, hogy egymás után nyeli be a szebbnél szebb gólokat.. Szerintem meg van átkozva jelenleg. :lol:
dannen írta:van még egy rekord; douglas costa 9 gólpassznál jár 6 forduló után, ez még senkinek nem sikerült előtte a bundásban.
Az meg mondjuk nem semmi, lehet mégse az év buktája lesz az ő leigazolása..

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. szeptember 24., csütörtök 13:49

A Schalkéban sok az ügyes gyerek, Draxler most ment el, de ott van Sané vagy Max Meyer is pl.
Nem illik.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. szeptember 23., szerda 20:49

Szimpátiáról én sem beszélhetek, az a legjobb látvány, mikor egy bekapott gól után peckesen veszi ki a labdát azonnal a hálóból és rúgja előre mintha meg se történt volna. :lol: :lol: Ettől függetlenül ő a legjobb nálam.

Közben a Dortmund vesztésre áll...Ilkay csak csere...ha értitek. :coffee:
Nem illik.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. szeptember 23., szerda 20:42

De az én szememben - és kérlek ezt fogadjátok el - sokkal több veszélyt kockáztat azzal hogy kifut és mindent egy lapra feltéve megindul a labda felé. Példának hoztam fel: ha ezen menne el egy BL döntő, akkor talán felfogná más is hogy milyen veszélyekről beszélek. Orosz rulett ez a szememben.

Oké, én elfogadom, szerintem az idényenkénti mondjuk 5 gól megmentése fontosabb, mint hogy kapott egyet, szerintem matematikailag is indokolt nálam a dolog. De mindenki ahogy gondolja. :)
Én értem miért látjátok ezt előnynek. Sőt azt is, hogy igen ezzel megmentette a góltól már a csapatát. De szerintem míg Ti pont a szimpátiátok - én nem utálom, én azt utálom amit a média művel vele,
:lol: Szimpátia! :lol: Lehet, hogy te nem gyűlölöd, de én utálom mint a szart, nem sok sportoló hülye fejét utálom jobban neuerénál, és iszonyú boldog lennék, ha minden meccsen kapnának 3 gólt a hibájából...

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: András93 » 2015. szeptember 23., szerda 20:36

ziro4vr írta:Tökutolsó Gladbach néggyel megy most...just Bundesliga. :lol: :lol:
Még pont jókor fogadtam ellenük. Hétvégén. :D

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. szeptember 23., szerda 20:26

Kerlon írta:most akkor a gladbach edzőt buktatott vagy edzőt buktatott? :lol: :lol:

Neuer meg egy büdös kókler, Ziro meg bizonyította hozzá nem értését Lewa leszólásával, ne adjatok a szavára :Đ
Tökutolsó Gladbach néggyel megy most...just Bundesliga. :lol: :lol:

Csak nekem akart bizonyítani, ha megcsinálja majd a bl elődöntőben a Barcelona ellen, akkor írok neki egy bocsánatkérő levelet. :lol:
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. szeptember 23., szerda 20:21

most akkor a gladbach edzőt buktatott vagy edzőt buktatott? :lol: :lol:

Neuer meg egy büdös kókler, Ziro meg bizonyította hozzá nem értését Lewa leszólásával, ne adjatok a szavára :Đ
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: wxyz » 2015. szeptember 23., szerda 18:47

mi értelme volt a tegnapinak? vagy mi értelme van cselezgetnie a pálya közepén?
ezt magyarázza el nekem valaki

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. szeptember 23., szerda 18:19

CS0ki írta:Épp ez különbbözteti meg a többi kaustól, hogy a legtöbb akkor se jön ki, amikor kéne. Nyilván arról nem születnek látványos videók, hogy na nézzék milyen jól áll egyhelyben a kapus, amikor ha kijön, megakadályozta volna a helyzetet vagy a gólt. Neuer kijebb tolta azt a vonalat, amit a legtöbb kapus nem lép át, és szerintem ezzel sok helyzetet akadályoz meg.Nyilván van, amikor elszámolja magát, pl a mostani kifutása is talán necces volt, de olyan sok nincs ilyenből, különben minden meccsről lenne három ilyen videó, és nem születnének cikkek arról, hogy meddig merészkedett ki.
Itt alapvetően eggyébként az a vélemény különbség alapja, hogy te máshogy látod azt, hogy mennyi helyzettől, góltól menti meg a kifutásaival a csapát. Szerintem idény szinten 5-10 körül legalább van. És eddig kapott egy gólt a szar kijövetelével. Akkor moist baromásg volt, hogy kirohangál a kapuból?
Én értem miért látjátok ezt előnynek. Sőt azt is, hogy igen ezzel megmentette a góltól már a csapatát. De szerintem míg Ti pont a szimpátiátok - én nem utálom, én azt utálom amit a média művel vele, pont azt hogy agyondícséri az őrült húzásai miatt - miatt érzitek azt hogy mekkora mentés volt, miközben meg lehet ha marad a seggén akkor sincs gól.

Zivornak abban igaza van, hogy sokszor azért kényszerül ilyen kijövetelekre mert a védelem elől lébecol. Ha innen nézzük, igen, tuti nem szezononként 1x mentette meg ezzel BM seggét 1-1 góltól.

DE: nálam az egész egy felfúj lufi, amit a média táplál, és igazából emiatt Neuer gyakrabban is teszi meg - lásd tegnap - és akkor sem érzem ezt akkora plusznak, hogy emiatt ő legyen a legjobb. Ő alapból nagyon jó kapus. De az én szememben - és kérlek ezt fogadjátok el - sokkal több veszélyt kockáztat azzal hogy kifut és mindent egy lapra feltéve megindul a labda felé. Példának hoztam fel: ha ezen menne el egy BL döntő, akkor talán felfogná más is hogy milyen veszélyekről beszélek. Orosz rulett ez a szememben. Nem tudom már hogy példálozzak, hogy értsétek nálam sokkal nagyobb kockázattal jár ez a szokása Neuernek, mint az, hogy eddig bejöttek az ilyen kijövetelei. Ami még fontos, sokszor azért nem lett ebből gól, mert mikor hibázott is, nem tudta gólra váltani az ellenfél, és ez nem Neuer képességeit dicséri, mert nem rajta múlott. Nekem az meg nem érv, hogy nem mindenki tudja berúgni félpályáról. Elég véletlen rosszul kifutni, szabálytalankodni aztán piros lap vagy akármi. Az esetek legkisebb részében látom ésszerűnek a kijöveteleit, amikor más lehetőség már nem maradt. Neuer kifutásai inkább egy olyan média és szimpatizánsok által túlfújt őrült szokásává vált, ami sokkal több kockázattal jár mint amennyi haszonnal. Legyen is eddig akárhány sikeres akciója Neuernek.

Nem ettől klasszis és kiváló kapus Neuer. Szerintem.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. szeptember 23., szerda 17:21

Nem akarunk meggyőzni Sentry, lehet ezt másképp látni. Nekem is bejön ez a stílus, és ezt is lehet rosszul csinálni, lásd Ter Stegen. Bár lábbal ő is fasza, csak a kimozdulásokat nem érzi úgy. Nagy taktikai fegyver lehet ez, pláne egy túlkombinált Guardiola-féle felállásban, ahol a védők száma és helyezkedése is extra mobilis.
Nem illik.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. szeptember 23., szerda 17:10

Jelenleg a kifutásaival sokat hoz mind a Bayernnek, mind a válogatottnak. Nem látom, hogy hátráltatná őket, ha így lesz, kiteszik.
Valahogy így. Nálam (talán említette is valaki) pont a kifutásai miatt a legjobb kapus.
De nálam pont emiatt fekete pont jár, nem piros! És félreértések elkerülése végett ne jöjjön nekem itt senki olyannal, hogy 15-20 méterre kijön mikor KI KELL! Ő akkor is kifut mikor végképp semmi értelme nem lenne.
Épp ez különbbözteti meg a többi kaustól, hogy a legtöbb akkor se jön ki, amikor kéne. Nyilván arról nem születnek látványos videók, hogy na nézzék milyen jól áll egyhelyben a kapus, amikor ha kijön, megakadályozta volna a helyzetet vagy a gólt. Neuer kijebb tolta azt a vonalat, amit a legtöbb kapus nem lép át, és szerintem ezzel sok helyzetet akadályoz meg. Nyilván van, amikor elszámolja magát, pl a mostani kifutása is talán necces volt, de olyan sok nincs ilyenből, különben minden meccsről lenne három ilyen videó, és nem születnének cikkek arról, hogy meddig merészkedett ki.
Itt alapvetően eggyébként az a vélemény különbség alapja, hogy te máshogy látod azt, hogy mennyi helyzettől, góltól menti meg a kifutásaival a csapát. Szerintem idény szinten 5-10 körül legalább van. És eddig kapott egy gólt a szar kijövetelével. Akkor moist baromásg volt, hogy kirohangál a kapuból?
Pontosan. Csak tudod az nem klasszis nálam, mert nem rengetegszer nem az ő klasszis teljesítményén múlik, hanem azon hogy nem rúgja be az ellenfél. Az már mák, nem klasszis teljesítményt.
A sokból egyet belőni mák, nem az, hogy kihagyták a 95%-át az ilyen helyzeteknek.

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: András93 » 2015. szeptember 23., szerda 16:26

Szerintem te csak szimplán utálod a Bayernt (persze ezzel mi baj? semmi, én is :lol: ) és Neuert.
Ezért akarod, hogy bukjanak minél nagyobbat, és Neuer miatt. Akkor te jöhetsz, hogy megmondtad. Lehet, hogy lesz ilyen. Elfognak bukni emiatt egy meccset, mellette meg hoz 21-et.

Ez a tegnapi kifutása lehet nem kellett volna, mert volt ott 2 védő is. Bár, ha egy kicsivel kisebbet fejel a labdába, máris eléri és előrerúgja.

Jelenleg a kifutásaival sokat hoz mind a Bayernnek, mind a válogatottnak. Nem látom, hogy hátráltatná őket, ha így lesz, kiteszik.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. szeptember 23., szerda 15:57

András93 írta:
sentry írta:Pontosan. Csak tudod az nem klasszis nálam, mert nem rengetegszer nem az ő klasszis teljesítményén múlik, hanem azon hogy nem rúgja be az ellenfél. Az már mák, nem klasszis teljesítményt. Kb olyan mintha 11est kihagyja a rúgó játékost, és istenítenék a kapust. Nálam dettó ugyan ez.
Szóval Neuer nem klasszis... Oké.
Forgasd ki csak a szavaim. Úgy értettem, hogy nekem - remélem így el tudod fogadni más véleményét - nem attól lesz klasszis, mert őrült módjára kijön, saját kapuját és csapatát veszélybe hozva. Nem mondom hogy a gólvonalon várja minden lövést, és ne jöjjön ki. De szerinted ez Normális hogy kifut 30-40-50-60 méterre a kapujától és ott bohóckodik? Ez bohóckodás, nem klasszis teljesítmény ez. Őrült dolog, amivel csak megnehezíti a saját és csapata helyzetét. Remélem párszor emiatt serlegeket bukik majd a BM aztán a sok Neuer-t emiatt szopkodó BM meg Neuer fan elgondolkozik....

Nem Neuer teljesítményét húztam le. Jól véd, kiváló kapus. De nálam pont emiatt fekete pont jár, nem piros! És félreértések elkerülése végett ne jöjjön nekem itt senki olyannal, hogy 15-20 méterre kijön mikor KI KELL! Ő akkor is kifut mikor végképp semmi értelme nem lenne. Csak bukjon emiatt egy BL-t a BM aztán majd nem lesz emiatt istenítve Neuer! De a szememben ezzel a hülyeségével is top 3as kapus. De nem az első! Ezt remélem mindenki el tudja fogadni, érveltem is! Nem is 2 mondatban.

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: András93 » 2015. szeptember 23., szerda 15:03

sentry írta:Pontosan. Csak tudod az nem klasszis nálam, mert nem rengetegszer nem az ő klasszis teljesítményén múlik, hanem azon hogy nem rúgja be az ellenfél. Az már mák, nem klasszis teljesítményt. Kb olyan mintha 11est kihagyja a rúgó játékost, és istenítenék a kapust. Nálam dettó ugyan ez.
Szóval Neuer nem klasszis... Oké.

Kihagyni 11-est is többféleképpen lehet, van olyan, amikor a kapus véd. Félpályáról meg más a helyzet, bizony nem olyan könnyű belőni, hiába üres a kapu. És nem csak a Bundesligában.

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. szeptember 23., szerda 11:23

Toti írta:
egyértelmű, hogy őrült dolog, senki nem akarja, hogy a kapusa a félpályánál rohangásszon
ez nem teljesen igaz, lásd LE mártírkodását 1 hete. :D
Azért talán ne keverd a szezon a fazonnal.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Sastre
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 9:36
Kedvenc játékosaid: Raúl, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Sastre » 2015. szeptember 23., szerda 11:21

Jó hát azért Neuer se kockáztat annyit... a német bajnokságban nem sokan képesek eltalálni el a kaput félpályáról :mrgreen:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. szeptember 23., szerda 11:19

ziro4vr írta:
Toti írta: ez nem teljesen igaz, lásd LE mártírkodását 1 hete. :D
Pont ezt akartam írni. Igenis van ilyen, lasd neuer eddig egyszer fázott rá asszem stankovic lőtte be, a többi 86szor jól sült el de legalábbis megúszta. Addig meg nem fog változtatni.
Pontosan. Csak tudod az nem klasszis nálam, mert nem rengetegszer nem az ő klasszis teljesítményén múlik, hanem azon hogy nem rúgja be az ellenfél. Az már mák, nem klasszis teljesítményt. Kb olyan mintha 11est kihagyja a rúgó játékost, és istenítenék a kapust. Nálam dettó ugyan ez.

Ellenünk is csinált ilyent, csak akkor Bale fölé rúgta ha jól emlékszem. Talán 2x is.

Most Lewa lesz a sztár napig, aztán ma vagy hétvégén valaki más előrukkol egy jó teljesítménnyel és már őt sz_pkodja az internet. Ez ilyen a mai világban. :) Persze jár a pacsi 5 gól 9 perc alatt.. nem kell magyarázni, de ettől nem lett Lewa jobb játékos, vagy más rosszabb.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 15 regisztrált és 0 vendég