Bundesliga

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 24., vasárnap 11:33

Egészen mostanaig van max angolcsapat dominancia, mert mi nyilvan baszok leszunk jovore, de sztem a barca is korrektebb lesz.
thereisonly1ronaldo

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: kodo » 2022. április 24., vasárnap 11:31

Inkább úgy fogalmaznám meg, hogy a 2010-es években, főleg annak középen brutál erős spanyol dominancia volt, míg most az utóbbi 1-2 évben inkább az angol csapatok felé billen a mérleg, de dominanciának nem nevezném egyelőre.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 24., vasárnap 11:30

alexoxladjackoxi írta: Most az EL-eket vegyük ki inkább, nem az a lényeg, de ott is volt egy United győzelem Mourinhoval, meg egy Chelsea-Arsenal döntő '19-ben
Hát már hogyne lenne lényeg. :D Az is a klubfutball része, második legfontosabb klub trófea európai szinten. Persze, az angolok ott vannak a második helyen, elcsíptek 1-1 kupát, de közel sem olyan szinten, mint a spanyolok 2006-tól.
alexoxladjackoxi írta:Nem volt szó válogatottakról.
Lehet nem volt szó, de attól még igaz. Így volt teljesen a spanyol dominancia, klubfutball ÉS válogatott foci.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2022. április 24., vasárnap 11:11

Sierra írta:
alexoxladjackoxi írta: Egy évtized volt az a másfél inkább, és kb. 4 éve lezárult az a korszak
Hát eléggé rosszul tudod. :D

2006-tal kezdődött, akkor nyert a Barca a BL-ben, a Sevilla meg az UEFA kupában. Aztán 2007-ben a Sevilla duplázott.
Majd:
2008 - spanyol EB
2009 - Barca BL
2010 - Atlético EL, spanyol VB
2011 - Barca BL
2012 - Atlético EL, spanyol EB
2014 - Real BL, Sevilla EL
2015 - Barca BL, Sevilla EL
2016 - Real BL, Sevilla EL
2017 - Real BL
2018 - Real BL, Atlético EL
2020 - Sevilla EL
2021 - Villarreal EL

ez bőven másfél évtized. :) És brutál erős spanyol dominancia.
Nem volt szó válogatottakról. Ha 2006-tól veszed, akkor velünk döntőzött a Barca a BL-ben, 2007-ben Milan-Pool, 2008-ban 3 angol csapat a legjobb 4 között, és angol házidöntő. 2009-től mondanám azt, hogy spanyol uralom, viszont az elődöntőben akkor is 3 angol volt a Barcelonán kívül. Onnantól mondanám 2018-ig bezárólag, hogy spanyol uralom volt a nemzetközi porondon. Most az EL-eket vegyük ki inkább, nem az a lényeg, de ott is volt egy United győzelem Mourinhoval, meg egy Chelsea-Arsenal döntő '19-ben. A BL-ben pedig az elmúlt 3 szezonból 2 alkalommal szintén csak angolok döntőztek, nem kérdés, hogy az elmúlt években merre tendálnak a dolgok. Ez részben pénz kérdése, nyilván Ronaldo és Messi "kikopása" is sokat befolyásol, de alapvetően tisztán szakmailag is dominál most a Premier League, kb. amióta Pep és Klopp a porondon vannak Angliában, azóta kezdett ez a folyamat kialakulni. Na meg azért Tuchel sem egy kutyaütő, ezzel sokan nem fognak egyetérteni, de én ezt a 3 edzőt tartom jelenleg a krémnek, bár Tuchelt egy kicsit azért Kloppék mögé tenném.
Remy írta:
alexoxladjackoxi írta: Illetve ami szerintem fontos, hogy egy liga nem 3 csapatból áll, hanem 20-ból, vagy a Bundás esetén 18-ból. Szerintem akkor lesz igazán színvonalas egy bajnokság, ha az alsóházi, vagy klasszikus értelemben vett kicsik is jó erőkből állnak.
Hát nem tudom. Egy jó Burnley - Soton meccs mire jó vagy egy Wolves - Palace? Azért, mert milliárdokat kereső ex válogatottakkal és zsoldosokkal van tele a PL még nem lesz jó. A PL jól hangzik, jól cseng, fasza a körítés, besztlíg, stb titulus. Aztán ugyanaúgy élvezhetetlen a meccsek nagy százaléka.
Nem élvezhetetlenek, dehát kinek mi. A Soton pl. tök jó példa, az egyik legintenzívebb futballt játsszák, erős letámadással, Hasenhüttl konkrétan karaktert adott ennek a csapatnak. Ő speciel egy sokkal jobb csapatnál is megállná a helyét, ahogyan megállta pl. a Lipcsénél is. A Palace is totál mást játszik Vieirával, mint tavaly Hodgsonnal. Mondhatni fociznak, és ha figyeled, egy tök jó projekt van kialakulóban ott, tele fiatal, ígéretes játékosokkal, még Hodgsonnál a liga egyik legunalmasabb, legkonzervatívabb, legöregebb csapata volt liga szinten. A Burnley egy tipikus Champo csapat a mai napig, azt adom, remélem idén kiesnek végre. Meg persze vannak kretén klubok, mint az Everton, akik bizonyítják, hogy nem minden a pénz, de én azt veszem észre, hogy Angliában a kisebb csapatoknál is vannak stílusos csapatok, és rohadt jó játékosok. Az a baj, hogy ezeket csak akkor látja az ember, ha tényleg érdekli a dolog, és megnéz néhány meccset, alapvetően egy átlag szurkolót elhiszem, hogy nem hatják meg ezek a dolgok, meg tudom, hogy nem BL, meg nem Benzema, Mbappé és társaik, de attól még nem olyan szar. :D És igenis, amikor egy liga minőségét vizsgáljuk, akkor érdemes mind a 20 csapatot górcső alá venni, nem pedig csak az első néhányat vizsgálni.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. április 24., vasárnap 11:04

Sierra írta: nagyon kevés gól születik a kiscsapatok meccsein.
Anno az volt az unalmas, mikor a Real és a Barca 5-8 gólokat rámolt a kicsiknek. A PL-ben ugyanez van. A nagyok rúgnak 3-4et a kiesőknek, amúgy azok a kicsik ugyanúgy képtelenek a gólokra. Elég megnézni, hogy a fel-le mászkáló Norwich 22 góllal áll az uccsó helyen.

Értem, hogy mire gondoltok. De ez full szubjektív kérdés már. Kinek mi tetszik.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 24., vasárnap 10:59

Remy írta: PL még nem lesz jó. A PL jól hangzik, jól cseng, fasza a körítés, besztlíg, stb titulus. Aztán ugyanaúgy élvezhetetlen a meccsek nagy százaléka.
Régebben rá lehetett fogni, hogy azért a legjobb bajnokság, merthogy szoros versenyfutás van elöl, de igazából évek óta ott is 2 csapat dominál, a többi le van maradva. Ahogy a spanyoloknál is sokáig ez volt. Aztán egy jó 10 éve bekapcsolódott az Atlético és teljesen átváltozott a La liga. Viszont a PL-ben pont ez tűnt el, mert az Arsenal meg a Manchester United sem olyan versenyképes, mint mondjuk voltak 10-15 éve. Igaz ott meg feljött egy Tottenham és stabilan ott van az élmezőnyben a Chelsea, mindig. Szóval ez egy nehéz kérdés. De annyiban igaza volt az egyik kollégának, hogy amúgy a spanyol bajnokság rettentően unalmas, nagyon kevés gól születik a kiscsapatok meccsein.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. április 24., vasárnap 10:52

Remy írta:
alexoxladjackoxi írta: Illetve ami szerintem fontos, hogy egy liga nem 3 csapatból áll, hanem 20-ból, vagy a Bundás esetén 18-ból. Szerintem akkor lesz igazán színvonalas egy bajnokság, ha az alsóházi, vagy klasszikus értelemben vett kicsik is jó erőkből állnak.
Hát nem tudom. Egy jó Burnley - Soton meccs mire jó vagy egy Wolves - Palace? Azért, mert milliárdokat kereső ex válogatottakkal és zsoldosokkal van tele a PL még nem lesz jó. A PL jól hangzik, jól cseng, fasza a körítés, besztlíg, stb titulus. Aztán ugyanaúgy élvezhetetlen a meccsek nagy százaléka.
Ebben a témában nehéz állást foglalni, ha csak arra gondolok hogy wxyzn kívül más nincs aki minden bajnokság minden meccset nézné.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. április 24., vasárnap 10:41

alexoxladjackoxi írta: Illetve ami szerintem fontos, hogy egy liga nem 3 csapatból áll, hanem 20-ból, vagy a Bundás esetén 18-ból. Szerintem akkor lesz igazán színvonalas egy bajnokság, ha az alsóházi, vagy klasszikus értelemben vett kicsik is jó erőkből állnak.
Hát nem tudom. Egy jó Burnley - Soton meccs mire jó vagy egy Wolves - Palace? Azért, mert milliárdokat kereső ex válogatottakkal és zsoldosokkal van tele a PL még nem lesz jó. A PL jól hangzik, jól cseng, fasza a körítés, besztlíg, stb titulus. Aztán ugyanaúgy élvezhetetlen a meccsek nagy százaléka.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 24., vasárnap 10:34

alexoxladjackoxi írta: Egy évtized volt az a másfél inkább, és kb. 4 éve lezárult az a korszak
Hát eléggé rosszul tudod. :D

2006-tal kezdődött, akkor nyert a Barca a BL-ben, a Sevilla meg az UEFA kupában. Aztán 2007-ben a Sevilla duplázott.
Majd:
2008 - spanyol EB
2009 - Barca BL
2010 - Atlético EL, spanyol VB
2011 - Barca BL
2012 - Atlético EL, spanyol EB
2014 - Real BL, Sevilla EL
2015 - Barca BL, Sevilla EL
2016 - Real BL, Sevilla EL
2017 - Real BL
2018 - Real BL, Atlético EL
2020 - Sevilla EL
2021 - Villarreal EL

ez bőven másfél évtized. :) És brutál erős spanyol dominancia.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2022. április 24., vasárnap 9:10

Remy írta:
gutihaz14 írta: roviden hogy max 3 csapat meccsei nezhetoek mindket ligaban a tobbivel altatni lehet. sot a spanyol kiscsapatok az idohuzason es a fetrengesen kivul nem sokat tudnak felmutatni, stadionok , gyepek allapota szinten kritikan aluli a spanyoloknal
A nézhetőség az szubjektív dolog szerintem. Számomra a PL meccsek nézhetetlenek, hiába MU, Spurs vagy Chelsea. Topcsapatok, mégis hulladék a szememnek, ami ott megy.

Az, hogy nulla eséllyel indul bárki a Bayern ellen sorozatban 10 éve, az eléggé gáz szint. Sok értelme van az egésznek. Nem németként, mikor a 6. ligacímed ünnepled sorozatban, el lehetne gondolkodni, hogy ennek van e még értelme a továbbiakban. Márciusban, áprilisban bajnoki címet ünnepelni.

Élvezhetőség más kérdés, de értékben nálam a bundesliga is ugyanaz, mint a francia. Németként még megértem, ha valaki ott tolja le a karrierjét, de máskülönben nálam csak szintlépésnek jó az a liga. Pár szezont lehúzol, majd feljebb lépsz. La liga és/vagy PL.

Másrészt meg színvonalban csökkent a spanyol liga a két kecske kiválásával, de még mindig arról a ligáról beszélünk, ami ledominálta Európát EL és BL szinten is az elmúlt másfél évtizedben.
Egy évtized volt az a másfél inkább, és kb. 4 éve lezárult az a korszak. Főleg ha inkább a BL-re akarom kivetíteni. Illetve ami szerintem fontos, hogy egy liga nem 3 csapatból áll, hanem 20-ból, vagy a Bundás esetén 18-ból. Szerintem akkor lesz igazán színvonalas egy bajnokság, ha az alsóházi, vagy klasszikus értelemben vett kicsik is jó erőkből állnak.

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: illgner » 2022. április 23., szombat 23:54

Sierra írta: Egyebkent a Bayern uralmon kivul izgalmas ez a bajnoksag, rengeteg gol szuletik. Az hogy a Bayern ennyivel mindenki felett all, azt a gazdasagi folenyenek koszonheti.
Igen, meg a presztizsnek, amit az elmúlt 40 évben kiharcoltak maguknak. De ez így ördögi kör, mert ők nyilván nem fognak visszavenni csak azért, hogy a többiek megszorongassák őket. A Dortmundnak, Lipcsének kell valamit kitalálnia, ahogy annak idején Klopp egy nagyon jól felépített, fiatal csapattal tudott bajnokságokat nyerni a Bayern előtt. Mert a Bayern anyagi fölénye nem fog csökkenni jövőre sem, meg azután sem. Itt csak akkor lesz trónfosztás, ha előkerül egy új edzőfenomén, aki tényleg felépít majd egy versenyképes csapatot a Bayern mellett.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5171
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 23., szombat 22:46

raul 4 ever írta:
gutihaz14 írta: roviden hogy max 3 csapat meccsei nezhetoek mindket ligaban a tobbivel altatni lehet. sot a spanyol kiscsapatok az idohuzason es a fetrengesen kivul nem sokat tudnak felmutatni, stadionok , gyepek allapota szinten kritikan aluli a spanyoloknal
Ez ízlés kérdése..
Én pl. a Real meccsein kívül, az összes többi spanyol csapat meccsén inkább hánynék..
Ellenben a bundáson több a szórakoztató meccs.. a laligában nincs rajtunk kívül nézhető csapat :mrgreen: :mrgreen: , nem értem melyik másik 2re gondolsz..

Jó liga a bundás. Uncsi a végeredményt nézve, de jó. Nívós..
en nem nezek a realon kivul semmit mert hányok mindtol de a nemeteknel tobbet is. szamomra a nemet a spanyol elott van de a PL a csucs
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. április 23., szombat 22:43

Sierra írta: Egyebkent a Bayern uralmon kivul izgalmas ez a bajnoksag, rengeteg gol szuletik. Az hogy a Bayern ennyivel mindenki felett all, azt a gazdasagi folenyenek koszonheti.
Talán akkor érdekesebb lehet, ha ez a mostani Neuer, Lewa, Müller trió kifut (elvileg mindháromnak 2023ig van szerződése, de ugye pl Lewa lehet már a nyáron lép), plusz Gnabry is esélyes egy átigazolásra.

Eközben: Kingsley Coman 11 bajnoki címet nyert eddig karrierje során. A Bayern támadója csupán 25 éves. Ez a nem semmi! Giggs szinten van már lassan ezekkel...

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. április 23., szombat 22:27

gutihaz14 írta: roviden hogy max 3 csapat meccsei nezhetoek mindket ligaban a tobbivel altatni lehet. sot a spanyol kiscsapatok az idohuzason es a fetrengesen kivul nem sokat tudnak felmutatni, stadionok , gyepek allapota szinten kritikan aluli a spanyoloknal
A nézhetőség az szubjektív dolog szerintem. Számomra a PL meccsek nézhetetlenek, hiába MU, Spurs vagy Chelsea. Topcsapatok, mégis hulladék a szememnek, ami ott megy.

Az, hogy nulla eséllyel indul bárki a Bayern ellen sorozatban 10 éve, az eléggé gáz szint. Sok értelme van az egésznek. Nem németként, mikor a 6. ligacímed ünnepled sorozatban, el lehetne gondolkodni, hogy ennek van e még értelme a továbbiakban. Márciusban, áprilisban bajnoki címet ünnepelni.

Élvezhetőség más kérdés, de értékben nálam a bundesliga is ugyanaz, mint a francia. Németként még megértem, ha valaki ott tolja le a karrierjét, de máskülönben nálam csak szintlépésnek jó az a liga. Pár szezont lehúzol, majd feljebb lépsz. La liga és/vagy PL.

Másrészt meg színvonalban csökkent a spanyol liga a két kecske kiválásával, de még mindig arról a ligáról beszélünk, ami ledominálta Európát EL és BL szinten is az elmúlt másfél évtizedben.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. április 23., szombat 22:18

gutihaz14 írta: roviden hogy max 3 csapat meccsei nezhetoek mindket ligaban a tobbivel altatni lehet. sot a spanyol kiscsapatok az idohuzason es a fetrengesen kivul nem sokat tudnak felmutatni, stadionok , gyepek allapota szinten kritikan aluli a spanyoloknal
Ez ízlés kérdése..
Én pl. a Real meccsein kívül, az összes többi spanyol csapat meccsén inkább hánynék..
Ellenben a bundáson több a szórakoztató meccs.. a laligában nincs rajtunk kívül nézhető csapat :mrgreen: :mrgreen: , nem értem melyik másik 2re gondolsz..

Jó liga a bundás. Uncsi a végeredményt nézve, de jó. Nívós..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 23., szombat 22:17

Egyebkent a Bayern uralmon kivul izgalmas ez a bajnoksag, rengeteg gol szuletik. Az hogy a Bayern ennyivel mindenki felett all, azt a gazdasagi folenyenek koszonheti.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5171
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 23., szombat 22:10

roviden hogy max 3 csapat meccsei nezhetoek mindket ligaban a tobbivel altatni lehet. sot a spanyol kiscsapatok az idohuzason es a fetrengesen kivul nem sokat tudnak felmutatni, stadionok , gyepek allapota szinten kritikan aluli a spanyoloknal
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. április 23., szombat 22:07

gutihaz14 írta: spanyol is legalabb annyira szinvonaltalan , nivotlan (sőt)hiaba valtozik a bajnok
Ezt fejtsed már ki lécci, mert beböfögés jellegű az egész, aminek semmi alapja nincs.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5171
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 23., szombat 22:03

spanyol is legalabb annyira szinvonaltalan , nivotlan (sőt)hiaba valtozik a bajnok
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: kodo » 2022. április 23., szombat 21:36

Anthony írta: Bayern 10 bajnoki cím sorozatban. Izgalmas liga.
Inkabb nivos.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 46 regisztrált és 0 vendég