Bundesliga

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2022. április 24., vasárnap 9:10

Remy írta:
gutihaz14 írta: roviden hogy max 3 csapat meccsei nezhetoek mindket ligaban a tobbivel altatni lehet. sot a spanyol kiscsapatok az idohuzason es a fetrengesen kivul nem sokat tudnak felmutatni, stadionok , gyepek allapota szinten kritikan aluli a spanyoloknal
A nézhetőség az szubjektív dolog szerintem. Számomra a PL meccsek nézhetetlenek, hiába MU, Spurs vagy Chelsea. Topcsapatok, mégis hulladék a szememnek, ami ott megy.

Az, hogy nulla eséllyel indul bárki a Bayern ellen sorozatban 10 éve, az eléggé gáz szint. Sok értelme van az egésznek. Nem németként, mikor a 6. ligacímed ünnepled sorozatban, el lehetne gondolkodni, hogy ennek van e még értelme a továbbiakban. Márciusban, áprilisban bajnoki címet ünnepelni.

Élvezhetőség más kérdés, de értékben nálam a bundesliga is ugyanaz, mint a francia. Németként még megértem, ha valaki ott tolja le a karrierjét, de máskülönben nálam csak szintlépésnek jó az a liga. Pár szezont lehúzol, majd feljebb lépsz. La liga és/vagy PL.

Másrészt meg színvonalban csökkent a spanyol liga a két kecske kiválásával, de még mindig arról a ligáról beszélünk, ami ledominálta Európát EL és BL szinten is az elmúlt másfél évtizedben.
Egy évtized volt az a másfél inkább, és kb. 4 éve lezárult az a korszak. Főleg ha inkább a BL-re akarom kivetíteni. Illetve ami szerintem fontos, hogy egy liga nem 3 csapatból áll, hanem 20-ból, vagy a Bundás esetén 18-ból. Szerintem akkor lesz igazán színvonalas egy bajnokság, ha az alsóházi, vagy klasszikus értelemben vett kicsik is jó erőkből állnak.

illgner
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: illgner » 2022. április 23., szombat 23:54

Sierra írta: Egyebkent a Bayern uralmon kivul izgalmas ez a bajnoksag, rengeteg gol szuletik. Az hogy a Bayern ennyivel mindenki felett all, azt a gazdasagi folenyenek koszonheti.
Igen, meg a presztizsnek, amit az elmúlt 40 évben kiharcoltak maguknak. De ez így ördögi kör, mert ők nyilván nem fognak visszavenni csak azért, hogy a többiek megszorongassák őket. A Dortmundnak, Lipcsének kell valamit kitalálnia, ahogy annak idején Klopp egy nagyon jól felépített, fiatal csapattal tudott bajnokságokat nyerni a Bayern előtt. Mert a Bayern anyagi fölénye nem fog csökkenni jövőre sem, meg azután sem. Itt csak akkor lesz trónfosztás, ha előkerül egy új edzőfenomén, aki tényleg felépít majd egy versenyképes csapatot a Bayern mellett.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 23., szombat 22:46

raul 4 ever írta:
gutihaz14 írta: roviden hogy max 3 csapat meccsei nezhetoek mindket ligaban a tobbivel altatni lehet. sot a spanyol kiscsapatok az idohuzason es a fetrengesen kivul nem sokat tudnak felmutatni, stadionok , gyepek allapota szinten kritikan aluli a spanyoloknal
Ez ízlés kérdése..
Én pl. a Real meccsein kívül, az összes többi spanyol csapat meccsén inkább hánynék..
Ellenben a bundáson több a szórakoztató meccs.. a laligában nincs rajtunk kívül nézhető csapat :mrgreen: :mrgreen: , nem értem melyik másik 2re gondolsz..

Jó liga a bundás. Uncsi a végeredményt nézve, de jó. Nívós..
en nem nezek a realon kivul semmit mert hányok mindtol de a nemeteknel tobbet is. szamomra a nemet a spanyol elott van de a PL a csucs
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. április 23., szombat 22:43

Sierra írta: Egyebkent a Bayern uralmon kivul izgalmas ez a bajnoksag, rengeteg gol szuletik. Az hogy a Bayern ennyivel mindenki felett all, azt a gazdasagi folenyenek koszonheti.
Talán akkor érdekesebb lehet, ha ez a mostani Neuer, Lewa, Müller trió kifut (elvileg mindháromnak 2023ig van szerződése, de ugye pl Lewa lehet már a nyáron lép), plusz Gnabry is esélyes egy átigazolásra.

Eközben: Kingsley Coman 11 bajnoki címet nyert eddig karrierje során. A Bayern támadója csupán 25 éves. Ez a nem semmi! Giggs szinten van már lassan ezekkel...

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. április 23., szombat 22:27

gutihaz14 írta: roviden hogy max 3 csapat meccsei nezhetoek mindket ligaban a tobbivel altatni lehet. sot a spanyol kiscsapatok az idohuzason es a fetrengesen kivul nem sokat tudnak felmutatni, stadionok , gyepek allapota szinten kritikan aluli a spanyoloknal
A nézhetőség az szubjektív dolog szerintem. Számomra a PL meccsek nézhetetlenek, hiába MU, Spurs vagy Chelsea. Topcsapatok, mégis hulladék a szememnek, ami ott megy.

Az, hogy nulla eséllyel indul bárki a Bayern ellen sorozatban 10 éve, az eléggé gáz szint. Sok értelme van az egésznek. Nem németként, mikor a 6. ligacímed ünnepled sorozatban, el lehetne gondolkodni, hogy ennek van e még értelme a továbbiakban. Márciusban, áprilisban bajnoki címet ünnepelni.

Élvezhetőség más kérdés, de értékben nálam a bundesliga is ugyanaz, mint a francia. Németként még megértem, ha valaki ott tolja le a karrierjét, de máskülönben nálam csak szintlépésnek jó az a liga. Pár szezont lehúzol, majd feljebb lépsz. La liga és/vagy PL.

Másrészt meg színvonalban csökkent a spanyol liga a két kecske kiválásával, de még mindig arról a ligáról beszélünk, ami ledominálta Európát EL és BL szinten is az elmúlt másfél évtizedben.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. április 23., szombat 22:18

gutihaz14 írta: roviden hogy max 3 csapat meccsei nezhetoek mindket ligaban a tobbivel altatni lehet. sot a spanyol kiscsapatok az idohuzason es a fetrengesen kivul nem sokat tudnak felmutatni, stadionok , gyepek allapota szinten kritikan aluli a spanyoloknal
Ez ízlés kérdése..
Én pl. a Real meccsein kívül, az összes többi spanyol csapat meccsén inkább hánynék..
Ellenben a bundáson több a szórakoztató meccs.. a laligában nincs rajtunk kívül nézhető csapat :mrgreen: :mrgreen: , nem értem melyik másik 2re gondolsz..

Jó liga a bundás. Uncsi a végeredményt nézve, de jó. Nívós..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 23., szombat 22:17

Egyebkent a Bayern uralmon kivul izgalmas ez a bajnoksag, rengeteg gol szuletik. Az hogy a Bayern ennyivel mindenki felett all, azt a gazdasagi folenyenek koszonheti.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 23., szombat 22:10

roviden hogy max 3 csapat meccsei nezhetoek mindket ligaban a tobbivel altatni lehet. sot a spanyol kiscsapatok az idohuzason es a fetrengesen kivul nem sokat tudnak felmutatni, stadionok , gyepek allapota szinten kritikan aluli a spanyoloknal
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. április 23., szombat 22:07

gutihaz14 írta: spanyol is legalabb annyira szinvonaltalan , nivotlan (sőt)hiaba valtozik a bajnok
Ezt fejtsed már ki lécci, mert beböfögés jellegű az egész, aminek semmi alapja nincs.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 23., szombat 22:03

spanyol is legalabb annyira szinvonaltalan , nivotlan (sőt)hiaba valtozik a bajnok
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: kodo » 2022. április 23., szombat 21:36

Anthony írta: Bayern 10 bajnoki cím sorozatban. Izgalmas liga.
Inkabb nivos.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8015
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Anthony » 2022. április 23., szombat 20:56

Bayern 10 bajnoki cím sorozatban. Izgalmas liga.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 23., szombat 20:52

Ladislao Suarez írta: Már nem tudom ki szokta emlegetni, hogy jó lenne Gnarby a Realba de ma már 1 gólnál jár. :shifty:
Van a meccsrõl egy Reinierünk :D

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2022. április 23., szombat 20:50

Ladislao Suarez írta: Már nem tudom ki szokta emlegetni, hogy jó lenne Gnarby a Realba de ma már 1 gólnál jár. :shifty:

Ittvagyok. :mrgreen:

Tökéletesen lefedné a jobb oldalt, kell. Amikor zsinórban nyertük a bl-t is a támadóharmad minden posztján baszott erős játékosok voltak(máshol is…), Mbappé, Karim, Gnabry…ordítana a különbség. Brutál jó a tag és még csak 26.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3839
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2022. április 23., szombat 20:43

azért a német VAR is full vakon van :lol:
Pavard felrúgja Bellinghamet az ötös sarkánál, majd visszanézik és no penalty :agree: :fpalm:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Ladislao Suarez
Hozzászólások: 889
Csatlakozott: 2014. május 23., péntek 11:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Ronaldo, Zidane, Raúl, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Ladislao Suarez » 2022. április 23., szombat 19:03

Már nem tudom ki szokta emlegetni, hogy jó lenne Gnarby a Realba de ma már 1 gólnál jár. :shifty:

tcskhun
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2022. április 23., szombat 18:27

MorataMartin írta: Gyerekek nem tudom kifigyelte, de biztosan lesz Német Kupa-győztes magyar játékos idén :D Sallai bejutott a Freiburggal tegnap, ma meg a Lipcse játszik az Union Berlinnel. Azért magyarként örülök ennek :) Nem is tudom, hogy a négy nagy európai kupában(Anglia, Olaszország, Spanyolország, Németország) mikor nyert utoljára valaki kupadöntőt honfitársaink közül.
még Détári Lajos is nyert DFB Pokalt a Frankfurtal

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. április 23., szombat 18:22

Ladislao Suarez írta: Ma bajnok lesz a Bayern? Remélem egy jó és kiélezett meccset játszik majd a Dortmunddal. Lewa-Haaland párbaj. :sw:
Úgy el lesz verve a bvb, mint a sicc, kb. egy kezdőnyi ember sérült, Reiner is kezdő.. :lol: :lol:
Kicsit sajnálom őket, de mindig ez van..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Ladislao Suarez
Hozzászólások: 889
Csatlakozott: 2014. május 23., péntek 11:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Ronaldo, Zidane, Raúl, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Ladislao Suarez » 2022. április 23., szombat 11:38

Ma bajnok lesz a Bayern? Remélem egy jó és kiélezett meccset játszik majd a Dortmunddal. Lewa-Haaland párbaj. :sw:

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. április 23., szombat 8:25

MorataMartin írta: Gyerekek nem tudom kifigyelte, de biztosan lesz Német Kupa-győztes magyar játékos idén :D Sallai bejutott a Freiburggal tegnap, ma meg a Lipcse játszik az Union Berlinnel. Azért magyarként örülök ennek :) Nem is tudom, hogy a négy nagy európai kupában(Anglia, Olaszország, Spanyolország, Németország) mikor nyert utoljára valaki kupadöntőt honfitársaink közül.
Lisztes talán?
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 73 regisztrált és 0 vendég