Premier League

Foci a Real Madridon túl...

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 7., csütörtök 6:47-kor befejeződött.

Arsenal
15
15%
Chelsea
2
2%
Liverpool
10
10%
Manchester City
69
68%
Manchester United
0
0 szavazat
Tottenham
5
5%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 101

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. január 21., csütörtök 22:52

El Sie7e írta: Közel négy év után újra ugyan azon a héten kap ki hazai pályán a Fradi és a Pool kb 60 bajnoki után? :hmmm:
Soros rakott egy mixet. :shifty:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!vagy Remy :lol:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. január 21., csütörtök 22:46

Közel négy év után újra ugyan azon a héten kap ki hazai pályán a Fradi és a Pool kb 60 bajnoki után? :hmmm:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. január 20., szerda 11:00

TheBull6 írta:
Kerlon írta: Mi az a nagyon sok ember? Tegnap 3 volt a kezdoben... Abbol ketto vedo.
4 új volt a kezdőben, de ezen ne vesszünk össze. :D

És a padon még ott volt Werner meg Ziyech is. Ez már 6 olyan ember aki a kezdőbe érkezett. Ezekből a már általam írt három akit egyből be tudott "probléma" nélkül rakni: Chillwell és Mendy jól teljesít. Silva ingadozik, de ő azért rutinból megoldja, a két német még nem találja a helyét, Ziyech meg marha sokat sérült. Pedig nem lenne rossz ez a hat játékos, mellette kiegészülve egy jó Pulisiccel, Kovaciccel, Kanteval. De ilyen Reece James sose lesz egy Arnold szintű focista és a többi fiatal angol is messze van a nagyon jó szinttől. Mondjuk azt nem lehet mondani Frankre, hogy nem játszanak a fiatalok, bár nem is nagyon tudna kit berakni, maximum a jó öreg Oliviert. :D

Nem mondtam egy szóval se amúgy, hogy ne Lampard sara lenne a dolog főleg ha ő kért 6 embert a kezdőbe. :fpalm: Azért ez nem a fifa... Főleg úgy hogy nem volt rendes felkészülési időszakod, ennyi embert nem tudsz bedobni csak úgy egyből a kezdőbe.

(Azt nem látom/olvasom sehol amúgy, hogy bármivel is takarózna.)

Na de lampardbú és cselzibű ki!! Este City-AstonVilla :mrgreen:
Ja, a kapus is. :mrgreen: Biztos szokatlan a tamadoknak a kapus kilete.

A balhatved es a khv kb elorelepes, elol meg egy ember volt. A tobbieket meg keret melyites celjabol vettek, de igazabol mindenki ingadozo vagy gyenge.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. január 20., szerda 10:35

A németek fizikálisan nagyon rendben vannak, mellé jól manageltek a csapatok, fejben is ott vannak, meg akarják magukat mutatni, adott esetben el akarják magukat adni nagyobb csapatokba.

Plusz adott egy szakmailag erős edzőfelhozatal, Flick, Rose, Nagelsmann, a dortmund itt mondjuk kivétel, ott egyénileg vannak inkább jó játékosok elöl, amúgy meg káosz.

Ezzel együtt maga a német utánpótlás most megrekedt, de ez valahol várható is volt. A bajnokság szerintem inkább szinten maradt, a többi esett vissza és ezért látványosabb "az előrelépés".
Nem illik.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3160
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. január 20., szerda 10:31

ziro4vr írta:
illgner írta: Werner és Havertz nagyon rossz döntést hoztak a Chelsea-vel, mert egy ilyen kezdő és rutintalan edző, mint Lampard nem képes őket beépíteni a csapatba, tulajdonképpen teljesen ad hoc focit játszanak, semmiféle rendszer nincs a játékukban, ők meg nem ehhez szoktak hozzá. De a Chelseanél is csak neveket vettek, az szerintem nem igazán volt szempont, hogy majd hogyan tudják őket beépíteni, most meg szenvednek kegyetlenül.
Szerintem jól igazoltak, csak nincs mögötte szakmai munka. Ez a dobjuk be a fiatalokat meg játszatok gyerekek lehet egy Bundesligaban működik, de most azért a PL-ben is vannak normálisabb edzők. Plusz ja van egy lélektana is, egy Havertz aki tavaly top5 bundás játékos volt kb, azt se tudja hol van.
Ezt annyival egészíteném ki, hogy az "egy Bundesligában működik" nálam annyit jelent, hogy a Bundesliga tavaly tavasz óta nagyon sokat hozott az európai top bajnokságokhoz képesti lemaradásán. Elsőként reagáltak arra, hogy edzeni, edzeni kell, szakmailag fejlődtek, a német edzők nagyon toppon vannak és ez is meg is látszik az eredményeiken. A bayern, a dortmund és a lipcse is komoly focit tol, de ide lehet venni a leverkusent is, aki ugye nagyon jól tudta használni Havertzet, míg egy Lampard csak küszködik. Sokkal összeszedettebbek nekem mint az angol vagy a spanyol csapatok. Láthattuk, hogy két meccsen sem bírtunk a möntyhendgládbákkal.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. január 20., szerda 9:12

illgner írta: Werner és Havertz nagyon rossz döntést hoztak a Chelsea-vel, mert egy ilyen kezdő és rutintalan edző, mint Lampard nem képes őket beépíteni a csapatba, tulajdonképpen teljesen ad hoc focit játszanak, semmiféle rendszer nincs a játékukban, ők meg nem ehhez szoktak hozzá. De a Chelseanél is csak neveket vettek, az szerintem nem igazán volt szempont, hogy majd hogyan tudják őket beépíteni, most meg szenvednek kegyetlenül.
Szerintem jól igazoltak, csak nincs mögötte szakmai munka. Ez a dobjuk be a fiatalokat meg játszatok gyerekek lehet egy Bundesligaban működik, de most azért a PL-ben is vannak normálisabb edzők. Plusz ja van egy lélektana is, egy Havertz aki tavaly top5 bundás játékos volt kb, azt se tudja hol van.
Nem illik.

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: illgner » 2021. január 20., szerda 8:14

Werner és Havertz nagyon rossz döntést hoztak a Chelsea-vel, mert egy ilyen kezdő és rutintalan edző, mint Lampard nem képes őket beépíteni a csapatba, tulajdonképpen teljesen ad hoc focit játszanak, semmiféle rendszer nincs a játékukban, ők meg nem ehhez szoktak hozzá. De a Chelseanél is csak neveket vettek, az szerintem nem igazán volt szempont, hogy majd hogyan tudják őket beépíteni, most meg szenvednek kegyetlenül.

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2021. január 20., szerda 8:03

Kerlon írta: Mi az a nagyon sok ember? Tegnap 3 volt a kezdoben... Abbol ketto vedo.
4 új volt a kezdőben, de ezen ne vesszünk össze. :D

És a padon még ott volt Werner meg Ziyech is. Ez már 6 olyan ember aki a kezdőbe érkezett. Ezekből a már általam írt három akit egyből be tudott "probléma" nélkül rakni: Chillwell és Mendy jól teljesít. Silva ingadozik, de ő azért rutinból megoldja, a két német még nem találja a helyét, Ziyech meg marha sokat sérült. Pedig nem lenne rossz ez a hat játékos, mellette kiegészülve egy jó Pulisiccel, Kovaciccel, Kanteval. De ilyen Reece James sose lesz egy Arnold szintű focista és a többi fiatal angol is messze van a nagyon jó szinttől. Mondjuk azt nem lehet mondani Frankre, hogy nem játszanak a fiatalok, bár nem is nagyon tudna kit berakni, maximum a jó öreg Oliviert. :D

Nem mondtam egy szóval se amúgy, hogy ne Lampard sara lenne a dolog főleg ha ő kért 6 embert a kezdőbe. :fpalm: Azért ez nem a fifa... Főleg úgy hogy nem volt rendes felkészülési időszakod, ennyi embert nem tudsz bedobni csak úgy egyből a kezdőbe.

(Azt nem látom/olvasom sehol amúgy, hogy bármivel is takarózna.)

Na de lampardbú és cselzibű ki!! Este City-AstonVilla :mrgreen:

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3932
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. január 20., szerda 8:00

a csodaduó Havertz - Werner úgyfest abban a kórban szenved, amiben anno DeBruyne is.
tartom, hogy aránytalanul sok pénz volt amit fizettek, főleg Kaiért, és jelen pillanatban szép nagy bukó. de azért egyik se ekkora betli.


Lampard meg csalódás. ezzel a kerettel, ennyit copni :smile: többet vártam tőle, mint menedzser.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: illgner » 2021. január 20., szerda 7:24

Lampard nem kereshet kifogásokat, hiszen ezt a keretet ő állította össze, az ő kérésére érkeztek a játékosok. Az azért elég nonszensz lenne, ha miután valaki eléget több mint kétszáz milliót, azzal takarózik, hogy nem tudja ezeket a játékosokat beépíteni (bár szerintem Lampard is előbb-utóbb lemond, mintsem, hogy tovább erodálja az edzői renoméját).

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. január 20., szerda 7:19

Mi az a nagyon sok ember? Tegnap 3 volt a kezdoben... Abbol ketto vedo.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2021. január 20., szerda 7:12

Kerlon írta:Lampardot vajon mikor rugjak ki?
Egy valamit “csipek” benne: hátrányban nem posztra cserél :D Szó nélkül felbasz 6 tamado jatekost.

Nagyon sok az uj ember amugy, igy jarhatunk mi is ha egyszerre akarunk 5 embert hozni a kezdobe majd. Foleg ugye Wernernek még nem megy, bár ül is a padon. Egyedül Mendy, Chillwell es Silva akiket egyből be tudott rakni. De a nagy kedvencei is cserben hagyják rendre. Reece James, Mount valami szornyu volt tegnap (is). Abraham is, Odoi is.
Mondjuk Kovacicen és Silván kivul nem igazán volt akarat senkiben, így meg azert nem lehet. Nem csak egy leszter ellen, senki ellen.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. január 20., szerda 7:01

Lampardot vajon mikor rugjak ki?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2021. január 18., hétfő 10:00

kiserik írta: Fabinho a Real Madrid játékosa volt (Castilla kölcsönben), de ide nem kellett :D
Tudom-tudom. :D De igazából a Monacoban kezdett el alakulni és lett f*sza kis spíler. Szerintem jó fogás volt a Pool-nak, de lehetett volna akár nekünk is.

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. január 18., hétfő 9:58

TheBull6 írta: Ha már City:

kis gólt akasztott Sterling meg ziro kebabos haverja is. :D

És ha már Ilkay. Egy valakit hoztam volna abból a bl döntős Dortmundból amúgy anno. Személyes kedvencem mindenképpen Reus lett volna, persze a sérüléseivel valszeg befürödtünk volna, aztán persze lehet hogy ő pont fordítva lett volna. Máshol sérülékeny, nálunk meg nem. Persze ennek kicsi az esélye. :D

A másik opció Gündogan lett volna. Nagyon csipázom a palit, sajnálom, hogy a Cityben vitézkedik, meg hogy betett neki is pár komolyabb sérülés.

Tudom Lewát bepróbáltuk, de nem akart jönni, de lett volna azért még játékos ott.

Mondjuk ugyanez elmondható a jó Monacoról, vagy épp az Ajax-ról is. A sztárokat, jó játékosokat szétkapkodták ezekből a csapatokból, de hozzánk nem jött egyikből se. Pedig pl Fabinhot is simán hozhattuk volna hozzánk, de lehet Bakayokonak is csak egy francia játékosokat szerező Zidane kellett volna. :lol: Persze tudom itt is rámentünk Kylian-re, de lehetett volna még ott is keresgélni szerintem: Bernardo, de akár Lemar is említhető.

Az Ajaxból meg Ziyech-re kellett volna rámenni. Jobb szélső posztunk meg is lett volna oldva.

De hát sajnos már mind1.
Fabinho a Real Madrid játékosa volt (Castilla kölcsönben), de ide nem kellett :D

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. január 18., hétfő 9:43

A jó öreg kebabos nagyon stabilan hozza a szintet, persze mindenki a ronda belgáról beszél, közben meg hozza azt a szintet, csak kevésbé látványosan. Nyilván egy Kroos-Modric tandem mellett nem lett volna már helye (na meg ZZ amúgy se játszatta volna :mrgreen: ) de ja, megnéztem volna fehérben.
Nem illik.

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2021. január 18., hétfő 9:31

Ha már City:

kis gólt akasztott Sterling meg ziro kebabos haverja is. :D

És ha már Ilkay. Egy valakit hoztam volna abból a bl döntős Dortmundból amúgy anno. Személyes kedvencem mindenképpen Reus lett volna, persze a sérüléseivel valszeg befürödtünk volna, aztán persze lehet hogy ő pont fordítva lett volna. Máshol sérülékeny, nálunk meg nem. Persze ennek kicsi az esélye. :D

A másik opció Gündogan lett volna. Nagyon csipázom a palit, sajnálom, hogy a Cityben vitézkedik, meg hogy betett neki is pár komolyabb sérülés.

Tudom Lewát bepróbáltuk, de nem akart jönni, de lett volna azért még játékos ott.

Mondjuk ugyanez elmondható a jó Monacoról, vagy épp az Ajax-ról is. A sztárokat, jó játékosokat szétkapkodták ezekből a csapatokból, de hozzánk nem jött egyikből se. Pedig pl Fabinhot is simán hozhattuk volna hozzánk, de lehet Bakayokonak is csak egy francia játékosokat szerező Zidane kellett volna. :lol: Persze tudom itt is rámentünk Kylian-re, de lehetett volna még ott is keresgélni szerintem: Bernardo, de akár Lemar is említhető.

Az Ajaxból meg Ziyech-re kellett volna rámenni. Jobb szélső posztunk meg is lett volna oldva.

De hát sajnos már mind1.

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kera » 2021. január 17., vasárnap 21:16

illgner írta: És a City mitől lenne topcsapat? Guardiolával kiestek a Monaco, a Spurs vagy a Lyon ellen, mikor hogy, volt, hogy már a 16 között, de legkésőbb a 8 között. Még Pellegrinivel volt egy elődöntőjük valamikor 5 éve, aztán kb. ennyi a BL-es sikertörténetük, ha ez annak számít, mármint az elődöntő, ahova egy Monaco vagy Spurs vagy Ajax is eljut hébe-hóba. Nemzetközileg teljesen súlytalanok, akár jelenleg a MU, csak nekik legalább jó 10 éve volt egy jó időszakuk, meg régebben is néha-néha.
Igaz, igaz, ezzel teljesen egyetértek. Nem is tudom miért írtam őket. Talán csak azért, mert megsajnáltam szegény "besztliges" angolokat, hogy két normális csapatuk sincs :lol:

Najó, talán az volt bennem, hogy játékosállományilag azok lennének, csak sajnos a nagy géniusz nem tudja átadni nekik isteni tudását :lol:

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: illgner » 2021. január 17., vasárnap 21:09

És a City mitől lenne topcsapat? Guardiolával kiestek a Monaco, a Spurs vagy a Lyon ellen, mikor hogy, volt, hogy már a 16 között, de legkésőbb a 8 között. Még Pellegrinivel volt egy elődöntőjük valamikor 5 éve, aztán kb. ennyi a BL-es sikertörténetük, ha ez annak számít, mármint az elődöntő, ahova egy Monaco vagy Spurs vagy Ajax is eljut hébe-hóba. Nemzetközileg teljesen súlytalanok, akár jelenleg a MU, csak nekik legalább jó 10 éve volt egy jó időszakuk, meg régebben is néha-néha.

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kera » 2021. január 17., vasárnap 21:00

illgner írta: Én sem vagyok elájulva tőlük, félreértés ne essék, de ha a PL listavezetőjét és tavalyi dobogósát nem tekintjük topcsapatnak, akkor ez a kategória elég nehezen értelmezhető. Ők pl. valószínűleg nem kaptak volna sohasem egy 8-ast a Bayerntől, mint a Barca, a Barcát mégis mindenki topcsapatnak tartja. Vagy ha már ők sem, akkor tényleg nehezen értelmezhető ez a kategória. Akkor mégis jelenleg hány topcsapat van Európában?
Nálam a topcsapat kategória egyenlő azzal, hogy ha megnyerné a BL-t, akkor nem lepődnék meg. Na most a ManU közel sem ilyen... :lol: Már azon is meglepődnék, ha az EL-t sikerülne megnyerni nekik. Nem top csapat ők, hanem csak egy szerencsés bagázs, egy szerencsétlen edzővel, top játékosok nélkül.

Bayern, Juve, Psg, Atletico, Real, Barca, Liverpool, ManCity és kb. ennyi. (nálam)
A többiek évek óta kullognak mögöttük, vagy éppen éppen meghúzgálják a bajszukat.
Jó és az most tény, hogy mi sem a legélesebb kés vagyunk a fiókban ezzel a Vini, Ase, Hambis turbó támadótrióval, de ha formában van a csapat és mindenki egészséges, akkor komoly tényezők vagyunk. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 154 regisztrált és 0 vendég