Premier League

Foci a Real Madridon túl...

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 7., csütörtök 6:47-kor befejeződött.

Arsenal
15
15%
Chelsea
2
2%
Liverpool
10
10%
Manchester City
69
68%
Manchester United
0
0 szavazat
Tottenham
5
5%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 101

swormer
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2023. július 7., péntek 17:51

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: swormer » 2023. július 25., kedd 14:39

Sikerült bannolni a gyereket, mert nem értett egyet. Az úgy korrekt.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7229
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. július 25., kedd 14:36

De amúgy az elmúlt két szezont nézve sincs semmiféle angol fölény. Elmúlt 2 év BL, EL, Konferencia liga meccsei angol és spanyol csapatok közt:

Group Stage:
7 angol győzelem
1 spanyol győzelem

Egyenes kieséses szakasz:
10 angol győzelem
4 döntetlen
10 spanyol győzelem

Ezekből továbbjutott:
6-szor angol
7-szer spanyol

Címek:
2 angol
2 spanyol

Max a csoportkörökben vannak fölényben az angolok, de az meg senkit nem érdekel kis túlzással. És mindezt teszik úgy, hogy 10-szer annyit költenek.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. július 25., kedd 14:29

Én csap próbálok reménykedni abban, hogy van azon a szinten egy fórum, ami azért nem tiktok szint papíron, hogy befogadja más véleményét, neadj'isten a felületes, közhelypuffogtatásokon kívül másra is fussa tőlük, de akármikor fociról kezdünk el beszélni, mindig csalódok. :( Szóval be is fejeztem.

Utóirat: Igen, van lé szarásig a PL-be, remélem lesz is, mert senki nem kíváncsi a csóró spanyol favágó csapatokra. :sziv:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. július 25., kedd 14:27

Érdekes, shutter azért kapizsgál valamit abból, amit mondtam
igazabol... :D


egyebkent valoban elkanyarodott a tema a dribblis braziloknak optimalis kozegtol a bl gyozelmekig. :D

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2023. július 25., kedd 14:25

alexoxladjackoxi írta: Azért más faszát méregetem, mert a ligákról beszélgettünk, nem egy kurva csapatról. Áhh mindegy, ti kajak nem tudtok felfogni semmit abból, amit írnak. Érdekes, shutter azért kapizsgál valamit abból, amit mondtam, meg úgy alapból az eredeti témából is, nektek valahogy nem sikerül, mert reál meg béel, a többi meg le van szarva. Akkor minek írtok a PL-topikba, ha ennyire nem vagytok képben semmivel.

Peet Te vagy az? :mrgreen:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. július 25., kedd 14:25

alexoxladjackoxi írta:
Galacticos írta: :lol: :lol:
Mondjuk neked fura erzes lehet hogy itt bl cimekrol beszelnek a tobbiek, majd kerdezd meg valami ujhullamos city drukkert mert ok is bennfentesebbek a temaban nalad.
Mit befolyásol a témában az, hogy az Arsenal nem nyert BL-t? Esküszöm amúgy már az basz fel, hogy értelmes, kulturált emberek nem tudják értelmezni a közelmúlt szó jelentését sem, csak azért, hogy kötekedjen. Ezt nevezik mifelénk szőrszálhasogatásnak. Semmi több, meg hogy neki legyen igaza. Rendben, nézzük az elmúlt 150 évet , ti vagytok a legjobbak, majd nézek inkább archiv felvételeket Puskásékról, ki a bánatot érdekel a jelen. :lol:
Ha 5 evet nezel, ha 10et, ha 40et, ha 100-at, akkor is mi vagyunk a legjobbak. Szoval teljesen mindegy milyen idointervallumot nezel, el kell, hogy szomoritsalak. Nincs itt szo semmifele szorszalhasogatasrol.

Elhiszem hogy az erzekeny lelkednek faj, hogy szaudi liga szinten koltitek a penzt majd jon egy spanyol bajnoksagban lesajnalt Sevilla es kiejti az egyik nagy angolt, vagy hogy a Real kiejtette "nem is olyan regen" a komplett PL elmezonyt, raadasul nem is egyszer.
alexoxladjackoxi írta: Azért más faszát méregetem, mert a ligákról beszélgettünk, nem egy kurva csapatról. Áhh mindegy, ti kajak nem tudtok felfogni semmit abból, amit írnak. Érdekes, shutter azért kapizsgál valamit abból, amit mondtam, meg úgy alapból az eredeti témából is, nektek valahogy nem sikerül, mert reál meg béel, a többi meg le van szarva. Akkor minek írtok a PL-topikba, ha ennyire nem vagytok képben semmivel.
Te minek irsz egy Realos forumra Arsenaloskent, ha kiakadsz azon, hogy szarba se nezik a csapatodat vagy az angolokat? :smile:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. július 25., kedd 14:22

Azért más faszát méregetem, mert a ligákról beszélgettünk, nem egy kurva csapatról. Áhh mindegy, ti kajak nem tudtok felfogni semmit abból, amit írnak. Érdekes, shutter azért kapizsgál valamit abból, amit mondtam, meg úgy alapból az eredeti témából is, nektek valahogy nem sikerül, mert reál meg béel, a többi meg le van szarva. Akkor minek írtok a PL-topikba, ha ennyire nem vagytok képben semmivel.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Toti » 2023. július 25., kedd 14:17

alexoxladjackoxi írta: Ja tények? City földbedöngölt titeket. :coffee: Ha ti így, akkor én is így. :kalapos:
ez mi? még, ha city drukkerként kardoskodnál itt, akkor valami oda-vissza dolog lehetne ez, de egy másik csapat szurkolójaként, egy vadriválissal keménykedni.. igazán szánalmasra sikeredett. kicsit lődd le magad sztem, mert nagyon gáz már.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Bencze » 2023. július 25., kedd 14:17

Miert mas faszat meregeted alex? Arsenaloskent a City sikereivel villogni… :lol: ez tortenik, amikor a csapatod legnagyobb rivalisa 1 liga kupat nyert az elmult harom evtizedben. Mas szint
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Bencze 2023. július 25., kedd 14:21-kor.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. július 25., kedd 14:16

Galacticos írta:
alexoxladjackoxi írta: Ja tények? City földbedöngölt titeket. Ha ti így, akkor én is így.
:lol: :lol:
Mondjuk neked fura erzes lehet hogy itt bl cimekrol beszelnek a tobbiek, majd kerdezd meg valami ujhullamos city drukkert mert ok is bennfentesebbek a temaban nalad.
Mit befolyásol a témában az, hogy az Arsenal nem nyert BL-t? Esküszöm amúgy már az basz fel, hogy értelmes, kulturált emberek nem tudják értelmezni a közelmúlt szó jelentését sem, csak azért, hogy kötekedjen. Ezt nevezik mifelénk szőrszálhasogatásnak. Semmi több, meg hogy neki legyen igaza. Rendben, nézzük az elmúlt 150 évet , ti vagytok a legjobbak, majd nézek inkább archiv felvételeket Puskásékról, ki a bánatot érdekel a jelen. :lol:

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2023. július 25., kedd 14:14

alexoxladjackoxi írta: Ja tények? City földbedöngölt titeket. Ha ti így, akkor én is így.
:lol: :lol:
Mondjuk neked fura erzes lehet hogy itt bl cimekrol beszelnek a tobbiek, majd kerdezd meg valami ujhullamos city drukkert mert ok is bennfentesebbek a temaban nalad.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. július 25., kedd 14:09

Rendben, akkor az számít, hogy mi volt 8-10 évvel ezelőtt, mert akkor ti nyertetek. :agree: Az már más tészta, hogy az akkori csapatoknak semmi köze nincs már a mostaniakhoz jóformán. Direkt nem 1 szezont hoztam fel, de úgy látom valakinek még az olvasás is nehezére esik, vagy legalábbis az értelmezés biztosan. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Az elmúlt pár évről beszéltem, direkt nem csak az ideiről, mert az tényleg festhet fals képet, de annál már csak az nagyobb ökörség, hogy 10 évvel ezelőtti szezonokkal jöttök.


Ja tények? City földbedöngölt titeket. :coffee: Ha ti így, akkor én is így. :kalapos:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. július 25., kedd 14:06

szerintem irrelevans, hogy melyik liga elcsapatai a jobbak/eredmenyesebbek europai kupaporondokon, abbol a szempontbol, hogy hol megy inkabb a favagas, ez nem vagy-vagy kerdes.

annyi meccset en nem nezek, hogy en ezt eldontsem, de bennem is elenken el, amikor spanyol kis- es kozepcsapatok pankrator modba kapcsolnak vagy a del-amerikai kulonitmenyek parasztkodnak, szoval neken szorosabbnak tunik ez a harc, mint ahogy a fejunkben el a kep a mult alapjan.

a masik pedig az, hogy azert miota az angol kis-es kozepcsapatok is ilyen szinten tudnak koltekezni, es foleg epkezlab kulfoldiekkel a keretet telenyomni, azert ott sem csak a szabdelorefussutana foci megy.
asszem 2 eve a burnley veret szivtak ezert az ivelgetos erofociert, pedig 10-en eve a liga fele ilyen volt.

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. július 25., kedd 13:58

Szóval kiválasztod az egyetlen egy olyan intervallumot, ami alapján az angolok de jók, szóval csak a mostani szezon számít :mrgreen:

Az nem számít, hogy tavaly körbe lett verve egész angolföld, a Chelsea, a City meg a Pool is, meg hogy idén is le lett simázva a Pool aztán meg a Chelsea is, majd a City elleni első meccsen is egyértelműen jobban játszott a Real és közelebb volt a 2 gólos előny, mint ez a fránya 1-1...

A lényeg, hogy az elmúlt másfél év meccseiből, ami összesen 11 meccs volt, egyszer a City elkalapált minket... :mrgreen: Felülkerekednek na :mrgreen: :lol:

A United legalább megverte a Barcát, igaz hogy aztán kiestek a Sevilla ellen 3-0 zakó után.... :lol:

Szar mikor tényekkel provokálnak ugye? :kalapos: :shutup:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. július 25., kedd 13:51

alexoxladjackoxi írta:
De ezért is engedem el, mert itt pl. Foden is egy suta angolként van kezelve. Kane-t is hányan xarozzák, bár azt hiszem talán pont R24 volt az, aki életében először látta játszani most a VB-n, vagy előtte az EB-n már nem is tudom, és írta, hogy ja amúgy nem is olyan rossz játékos.
Nyilvan most lattam eloszor jatszani Kane-t, amikor Real - Tottenham meccsen is voltam. :roll:

Az elmúlt években, a KÖZELMÚLTBAN az angolok kerekedtek a spanyolok fölé inkább, de oké. Ez a trend, nem az hogy 10 éve mi volt.
Hogy mi? Mi a közelmult? Majus?


Neztem en eleg angol meccset, hogy tudjam, sir a labda, annyira rugdaljak esz nelkul.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. július 25., kedd 13:48

'shutterisland írta: azert reg nem a shawcross fele vonal jellemzo, meg az angolok mostani generaciojanak is van labdaerzeke nehany kivetellel.

viszont a fizikum, sok deszantos, a rohangalas es a jatekvezetoi felfogas (sokszor ami PL-ben meg mehet tovabb, az mashol mar lap is lehet) miatt nem veletlen alakult ki egy kep az emberekben, nagyon sok ido mire ez a jogosan kialakult sztereotipia atalakul.
De ezért is engedem el, mert itt pl. Foden is egy suta angolként van kezelve. Kane-t is hányan xarozzák, bár azt hiszem talán pont R24 volt az, aki életében először látta játszani most a VB-n, vagy előtte az EB-n már nem is tudom, és írta, hogy ja amúgy nem is olyan rossz játékos. Ezt mondom, sztereotípiák helyett inkább le kell ülni egy meccs elé, megnézni, és elfogadni, hogy a Ronaldinhok, meg R9-ek nemes egyszerűséggel elfogytak.

Az elmúlt években, a KÖZELMÚLTBAN az angolok kerekedtek a spanyolok fölé inkább, de oké. Ez a trend, nem az hogy 10 éve mi volt.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. július 25., kedd 13:46

Eredetileg arrol volt szo, es leirtam a tenyeket, hogy a spanyol altalaban az angolok föle kerekedtek az elmult evekben, erre jottel az idei City gyozelemmel. :roll:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. július 25., kedd 13:43

Én annyit tudok csak, hogy az elmúlt 10 évben 6-szor spanyol csapat nyerte a BL-t.
EL-t meg az elmúlt 10 évben 7-szer nyerte spanyol csapat.

Ha hozzávesszük ehhez azt, hogy mennyivel több pénz van az angoloknál nagyon vicces az összkép.... :lol:

A saját középszerűségükben megmagyarázzák maguknak, de nagy csapataik vannak, de nagy csapat a United, Arsenal, Spurs stb stb közben meg sehol semmi.
Sima középcsapatok ezek nagy névvel és mindig van 1, max 2 jó csapat Angliában és akik mögöttük vannak a semmire vannak felszopva, azt mikor jön a spanyol 12. meg kalap kabát :lol:

Elmúlt években volt a City meg a Pool meg a Chelsea, de ők kb csak a BLben alkottak és ennyi, a maradék meg fel van szopva a semmire, mert de nagy meg erős csapatok, azt a nevükön kívül sehol semmi. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ferni 2023. július 25., kedd 13:46-kor.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. július 25., kedd 13:42

'shutterisland írta: azert reg nem a shawcross fele vonal jellemzo, meg az angolok mostani generaciojanak is van labdaerzeke nehany kivetellel.

viszont a fizikum, sok deszantos, a rohangalas es a jatekvezetoi felfogas (sokszor ami PL-ben meg mehet tovabb, az mashol mar lap is lehet) miatt nem veletlen alakult ki egy kep az emberekben, nagyon sok ido mire ez a jogosan kialakult sztereotipia atalakul.
Igen, mert a modern foci alapból az intenzitásra és fizikumra alapszik. Nem véletlenül esett vissza a Barca sem nemzetközi szinten.
Realista24 írta:
alexoxladjackoxi írta: Már amikor taknyosra szopatták, én úgy emlékszem, hogy most éppen a City nyerte a BL-t. Tavaly nyerte spanyol, előtte megint egy angol. Előtte német. Hopp előtte megint egy angol. Nem állt meg az idő 2015-ben. Hiába írok játékosokat, itt már leírta a kollega is fentebb, hogy Jesus, Firmino, Martinelli féle játékosok szóba sem jöhetnek. De ha már itt tartunk, én is megvárom a fene nagy virtuóz brazil játékosokat a többi ligából. Mind a 10 nevet. Az véletlenül se zavarjon meg senkit, hogy az egész fociban kikopóban vannak ezek a klasszikus egyéniségek. Úgy beszéltek, mintha a brazil válogatottban Ronaldinho, Adriano, Rivaldo, Ronaldo, Romario, Kaká féle alakok rohangálnának. Írta shutter, hogy nem rémlik neki a közelmúltból senki a PL-ből. Miért rémlene, mikor volt hogy Fred meg Jo volt a brazil válogatott két csatára... És továbbra is tartom, hogy nem igazán agyatlan rohangálás van a PL-ben, van egy-két régivágású edző, mint Moyes vagy Hodgson, amúgy a többség újhullámos, modern edző, rengeteg külföldi, abból is a krém.

Hehe, igen 20 éve ők voltak a legjobb edzők, vagy a legjobbak közül kettő.
Annyira kiszamithato vagy, hogy hihetetlen. Arsenaloskent a City BL gyozelmevel takarozni :lol:
Hala az egnek, hogy 1,3milliard euro utan vegre sikerult tuljutniuk a kioregedett Realon. Bravo :salute:

Itt ki is szalltam. Tipik angol focinal csak a tipik angol drukker a rosszabb.
Ja bocsi, azt hittem a ligák és a játékosok stílusáról beszélgetünk, nem az Arsenalról meg a Real Madridról. :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. július 25., kedd 13:39

azert reg nem a shawcross fele vonal jellemzo, meg az angolok mostani generaciojanak is van labdaerzeke nehany kivetellel.

viszont a fizikum, sok deszantos, a rohangalas es a jatekvezetoi felfogas (sokszor ami PL-ben meg mehet tovabb, az mashol mar lap is lehet) miatt nem veletlen alakult ki egy kep az emberekben, nagyon sok ido mire ez a jogosan kialakult sztereotipia atalakul.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 40 regisztrált és 0 vendég