Premier League

Foci a Real Madridon túl...

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 7., csütörtök 6:47-kor befejeződött.

Arsenal
15
15%
Chelsea
2
2%
Liverpool
10
10%
Manchester City
69
68%
Manchester United
0
0 szavazat
Tottenham
5
5%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 101

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5310
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » Tegnap, 21:23

https://twitter.com/ErlingRoIe/status/1 ... 9Gdog&s=19

:lol:
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5120
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: lestat » Tegnap, 11:12

el magico írta:
gutihaz14 írta: tizi elotti cicaharc

https://twitter.com/_beckyy2/status/177 ... 5GPtg&s=19

:lol:
Fuh de kellemetlen volt ezt végignézni :lol:

Itt tényleg igaz a roncsfutball kifejezés.

Szanalmas az ilyen.
Dele ali mondta jol, nem lattuk oket igy harcolni mikor volt nyomas meg nem 4-0 volt az allas…
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

el magico
Hozzászólások: 884
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: el magico » Tegnap, 11:05

gutihaz14 írta: tizi elotti cicaharc

https://twitter.com/_beckyy2/status/177 ... 5GPtg&s=19

:lol:
Fuh de kellemetlen volt ezt végignézni :lol:

Itt tényleg igaz a roncsfutball kifejezés.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5310
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » Tegnap, 7:27

tizi elotti cicaharc

https://twitter.com/_beckyy2/status/177 ... 5GPtg&s=19

:lol:
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2024. április 15., hétfő 22:50

Ez az Everton amugy kriminalis,hogy évek óta kiesés ellen küzd,azt pénzt ott is költöttek szépen egy időben (tudom most -8p is van).
De hogy ennyire nincs jatekuk,es minden meccsre felmennek kb bekkelni,es a 30 evvel ezelőtti focit jatszani. Es a 40 eves youngot nem is emlitem. :lol:
Van baj annal a klubnal rendesen

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1985
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2024. április 15., hétfő 22:43

realmadrid95 írta: Beszelunk itt Fodenrol, Sakarol, kozben Palmer milyen szezont megy. Persze, van a goljai kozott jocskan 11 es, de mezonyben is brutal. 27 meccsen 18 gol, 9 golpassz, es meg tart ez a meccs is. Ebben a gyenge Chelseaben ilyen szamokat hozni kprol egeszen zsenialis. Persze, siman lehet, hogy egyszezonoscsodatini, de a mozgasa es a kiemelkedo technikaja miatt szerintem szep karriert fog befutni. City szerintem elrontotta nagyon azzal, hogy a futobolond, 0 iqs Dokut vette a helyere.
KB a fele gólja 11es, de gól az gól :mrgreen:
Még a végén gólkirály lesz :lol:
Chelsea az év üzletet kötötte vele.
20 gólos már az első szezonjában.
Eppen, mint Haaland.
Kiélezett lesz a göllövőlista élmezőnye is.

realmadrid95
Hozzászólások: 1853
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2024. április 15., hétfő 21:30

Mar a 3. is osszejott neki.

realmadrid95
Hozzászólások: 1853
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2024. április 15., hétfő 21:27

Beszelunk itt Fodenrol, Sakarol, kozben Palmer milyen szezont megy. Persze, van a goljai kozott jocskan 11 es, de mezonyben is brutal. 27 meccsen 18 gol, 9 golpassz, es meg tart ez a meccs is. Ebben a gyenge Chelseaben ilyen szamokat hozni kprol egeszen zsenialis. Persze, siman lehet, hogy egyszezonoscsodatini, de a mozgasa es a kiemelkedo technikaja miatt szerintem szep karriert fog befutni. City szerintem elrontotta nagyon azzal, hogy a futobolond, 0 iqs Dokut vette a helyere.

pongraczp_
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. június 8., szombat 22:24

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: pongraczp_ » 2024. április 15., hétfő 8:48

dzsi91 írta: Én egy szóval nem mondtam, hogy a morális győzelem salecé volt. Nyilván geci volt végig és lenéző. Na de mit várt az a gyökér amikor lebohócozta előtte? :D

Igen a focinak van egy nagy komplex tudománya csak míg egy focista exfocista edző látta mindet mégis sokkal többet beszél az emberi tényezőkről mert pontosan tudja, hogy a végén az dönt addig az ilyen fifamanageren nevelkedett arcok akik bemagolták az összes elmozgást mindenről beszélnek csak arról nem, hogy az egész taktikát lelehet húzni a retyón mert a 100milliós játékost dobta a nője és kikúrta a stadionból a labdát ziccerben. Vagy mondjuk lehet ancelotti faszán kitalálta a taktikát a clasicora csak mivrl hétköznap a cityvel játszottunk a lábak nem tudják megcsinálni.

Szerintem kurva káros amikor valami olyat magyarázunk bele ami nincs ott és ennek mesterei az ilyen arcok. Salec féléket se kell félteni és adom, hogy rá vannak telepdve a focira de a megmentők legyenek értelmes exfocisták(mert biztos vannak) aki tényleg látta kívülről belülről a dolgot ne az ilyen félrevezető okostojások mint peet vagy kele.


A másik dolog meg, hogy élő adásban tényleg nincs idő nagy taktikai elemzésekre. Kele is bevallotta a vitában, hogy hány órát basz el egy cikkre aztán amikor bedobtak neki egy szitut csak hebegett habogott mert nem volt ideje felkészülni.Elég ellentmodásos így.
Ezzel így nagyjából egyet tudok érteni.:)

Max annyit, hogy sztem igenis tud lenni, látható hozzáadott értéke egy jó taktikanak, ha felkészült az edző. Nyilván nem csak emiatt, de a csapata felé tudja dönteni a mérleget.
Ezt magyar focira kontextusában értem leginkább, mert meglátásom szerint minnel kisebb a játékos minősége, annál inkább szükséges az edzői és szakmai elkepzeles és leoktatas.
Nyilván Kroosnak nem kell megmondani hova passzoljon, de egy Horváth Krisztofernek emelni fogja a játékát, ha még van szervezve a csapatjáték. Ez itt jön elő tényleges tudás vagy hiánya.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8488
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2024. április 15., hétfő 8:31

akkor keresnem azokat a nemzetkozi szinten tapasztalt magyar futballistakat, akik :

- kepesek ertelmesen beszelni
- nyitottak azert a mondern gondolkosasra es nem csak az ezereves futball kozhelyeket hangoztatjak
- bevallaljak a szakertoskodest hetvegente/bl napokon mert raernek

ha vannak ilyenek, akkor uljenek be ok kelejancsi vagy peetek helyett.
pl lehet egy szalai adi jol szuperalna egy ilyen szerepkorben, de nyilvan nem sokan felelnek meg ennek a szerepkornek, ezert vannak ott sebokek, simekek, korsosek reges reg.

illgner
Hozzászólások: 2529
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: illgner » 2024. április 15., hétfő 2:36

"Vagy mondjuk a multheti Real-city meccs úgy mozoghat a köztudatban, higy a city dominált amikor normális hekyzetkihasználással az egy 4-1es meccs nekünk. De persze olyankor senkit nem zavar, hogy a city a 0.01es ikszgére rúgott 3at, 60-70%ban bírtokolták a labdát akkor ők domináltak és pont."

Azért 0,66-os xg-re 4-et lőni, az már a helyzetkihasználás non plusz ultrája :smile: Nekik amúgy 0,89 volt.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11204
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2024. április 15., hétfő 2:04

Az még lemaradt, hogy ezzel nem azt mondom, hogy egy kelejaninak nem lehetnek jó gondoltatai egy meccsről de egyszerűen annyira burokból nézik az egészet és mivel kurva sokan vannak így a közhangulatot is befolyásolják.

Egy Ancelotti aki 4 évtizede van a pályán ebből 3ban 3 külön generációval nyert 4 blt valami óvóbácsinak van elkönyvelve akinek fingja sincs a taktikáról luisenrike aki fél évet leszámítva mindenhol lebőgött meg jó edzőként mozoghat a köztudatban mert mondjuk a labdabirtoklásra épít.

Vagy mondjuk a multheti Real-city meccs úgy mozoghat a köztudatban, higy a city dominált amikor normális hekyzetkihasználással az egy 4-1es meccs nekünk. De persze olyankor senkit nem zavar, hogy a city a 0.01es ikszgére rúgott 3at, 60-70%ban bírtokolták a labdát akkor ők domináltak és pont.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11204
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2024. április 15., hétfő 1:44

Én egy szóval nem mondtam, hogy a morális győzelem salecé volt. Nyilván geci volt végig és lenéző. Na de mit várt az a gyökér amikor lebohócozta előtte? :D

Igen a focinak van egy nagy komplex tudománya csak míg egy focista exfocista edző látta mindet mégis sokkal többet beszél az emberi tényezőkről mert pontosan tudja, hogy a végén az dönt addig az ilyen fifamanageren nevelkedett arcok akik bemagolták az összes elmozgást mindenről beszélnek csak arról nem, hogy az egész taktikát lelehet húzni a retyón mert a 100milliós játékost dobta a nője és kikúrta a stadionból a labdát ziccerben. Vagy mondjuk lehet ancelotti faszán kitalálta a taktikát a clasicora csak mivrl hétköznap a cityvel játszottunk a lábak nem tudják megcsinálni.

Szerintem kurva káros amikor valami olyat magyarázunk bele ami nincs ott és ennek mesterei az ilyen arcok. Salec féléket se kell félteni és adom, hogy rá vannak telepdve a focira de a megmentők legyenek értelmes exfocisták(mert biztos vannak) aki tényleg látta kívülről belülről a dolgot ne az ilyen félrevezető okostojások mint peet vagy kele.


A másik dolog meg, hogy élő adásban tényleg nincs idő nagy taktikai elemzésekre. Kele is bevallotta a vitában, hogy hány órát basz el egy cikkre aztán amikor bedobtak neki egy szitut csak hebegett habogott mert nem volt ideje felkészülni.Elég ellentmodásos így.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

pongraczp_
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. június 8., szombat 22:24

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: pongraczp_ » 2024. április 15., hétfő 1:16

dzsi91 írta: Ahh az a sallói vs kele meccs de imádtam. :lol: kicsit cringe volt, hogy mennyire salec felé lejtett a pálya de annyira megérdemelte az a kis fasszopó pökkhendi köcsög. És,hogy abba is hagyta a szakértést az így tökéletes.

El is kezdtem nézni de salec 6 perc után elmondja a lényeget, hogy mivel nem fotballoztak soha annyira túlgondolják az egész sportot akkora jelentőséget adnak minden edzői húzásbak pedig nem egy atomfizika az egész különben salec pl a közelébe se kerül az egésznek.
Nem tisztem és nem is akarok védeni senkit, de nem tartom jó megállapításnak, ha a Salec-Kele vitából a Sallóit hozzuk ki győztesnek. Leginkább morálisan.

Nyilván meg lehet érteni, hogy nem szimpatikus a Peet (milyen név ez, lol), Kele vonal. Egyikük se focizott, tesiből felmentettek. És olvasva és hallgatva az elemzéseiket nem is tartom őket a magyar foci szakértelem csúcsának (Mészáros Ábel, Militár Iván és a régi Hegedűs Henrik írásokat ajánlanék), DE azt elvitathatatlan tény, hogy látszik, hogy felkészülten, utána nézve készítenek tartalmat.

Ezzel már megelőzték és sokkal hitelesebbek, mint a Korsós György, Bozsik, Simek Péter, stb... teljesen szakmaitlan nivó. Akiknek a szakmai tartalom összegződik "a támadtak, de nem voltak elég élesek" típusú kommentárokban. Olyan mondatokat és közhely parádékat hajtogatnak ezeknek a szakértők 90%-a, amit egy nagyon lelkes 8.-os kisfiú is el tud mondani.

És, ami miatt igazán nehezen azonosulható számomra a Sallói féle minta a Kele féle hozzáállással szemben, az a fent említett morális szint.

A magyar futball szakember mindent tud, neki nem tud újat mutatni senki, ő neki 300 NB1-es meccs van a zsebébe, Csank János volt az edzője, de cserébe nem nagyon tudunk mutatni magyar szakembert, aki külföldön is elismert lenne, vagy valami féle eredményt ért volna el. És a Kele-Salec vitában ennek a viselkedésnek látjuk a minta példányát a Sallóiban. Magas lóról, mindenkit lenézve, hangozatva a nemzetközi szinten nagyon kicsi elért teljesítményt.
Bravo.
Van mire verni a mellünket, úgy, hogy az NB1 a UEFA rangsorában huszonvalahanyadik bajnokság, a környező országokból minden országból az elmúlt 5 évet nézve több csapat jutott ki nemzetközi szintérre, mint mi, és a válogatott minőségét is inkább a nagyrészt külföldön nevelkedett játékosok alkotják.
És nem annyira zárójeles megjegyzés, hogy mint ezt, úgy, hogy GDP arányosan nem hiszem van, aki többet költött nálunk labdarúgásra.

Akkor, honnan is jön ez a magas ló? Hol van egy minimális önreflexió?

És igen lehet az mondani, hogy a foci nem atomfizika, ahogy Salec szerint se. De az a helyzet, hogy, de igen az...Ettől komplexebb sportot nehéz találni, és hatalmas szakmai háttere van. Aminek mind részegységei, mint az összefüggés rendszerének megértéséhez alázat és munka kell. Úgy tűnik ez az alázat és igényesség hiányzik. És emiatt tartunk ott ahol. Ami sajnálatos.

Persze tisztelet a kivételnek. Mert szerencsére vannak azért bőven.

De, ameddig ez a morális szint lesz a tuti, amit a Sallói képviselt a "vitában", addig látjuk, meddig jutottunk. Kár érte.

És, hogy lássuk a példát, érdemes összahasonlítani ezt a stílust a Löw Zsolt, vagy Sisa Tibor (Teljes terjedelemben látható) féle attitűddel. A hitelességet nem az arrogancia adja, hanem az érezhető alázat és tudás. Löw Zsolt-Bayern....Sallói-ZTE...szerintem megmutatja melyik lenne a követendő út.

illgner
Hozzászólások: 2529
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: illgner » 2024. április 15., hétfő 0:28

dzsi91 írta: Ahh az a sallói vs kele meccs de imádtam. :lol: kicsit cringe volt, hogy mennyire salec felé lejtett a pálya de annyira megérdemelte az a kis fasszopó pökkhendi köcsög. És,hogy abba is hagyta a szakértést az így tökéletes.

El is kezdtem nézni de salec 6 perc után elmondja a lényeget, hogy mivel nem fotballoztak soha annyira túlgondolják az egész sportot akkora jelentőséget adnak minden edzői húzásbak pedig nem egy atomfizika az egész különben salec pl a közelébe se kerül az egésznek.
Kele most megint a focival foglalkozik, a ziccert csinálja Kálnoki Kis Attilával a 24.hu-n, meg a face-n is focis tartalmakat posztol.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. április 15., hétfő 0:09

Pad'em írta: Arteta: “In any other league in the world if you won the number of games in a row that we did, you would be six or eight points clear. That is not the case here. That is the challenge”.

Persze :lol:

Lúzer.
En ertettem felre, vagy azt akarta mondani, hogy barhol mashol egy ilyen sorozattal 6-8 ponttal vezetnenek?

32 fordulo utan 71 pontjuk van.

Nekunk 31 meccsen 78, Leverkusennek 29 meccsen 79, az Internek 32 meccsen 83. Inkabb 6-8 ponttal lennenek lemaradva. :kalapos:

Ertem en, hogy szep dolog az idei gyozelmi sorozatuk (11 bajnokibol 10 gyozelem meg egy x), de lehet ha december vegen az utolso 3 bajnokijukat 1-nel tobb ponttal fejezik be, akkor a mostani sorozatukkal is elorebb lennenek.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11204
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2024. április 14., vasárnap 23:56

Ahh az a sallói vs kele meccs de imádtam. :lol: kicsit cringe volt, hogy mennyire salec felé lejtett a pálya de annyira megérdemelte az a kis fasszopó pökkhendi köcsög. És,hogy abba is hagyta a szakértést az így tökéletes.

El is kezdtem nézni de salec 6 perc után elmondja a lényeget, hogy mivel nem fotballoztak soha annyira túlgondolják az egész sportot akkora jelentőséget adnak minden edzői húzásbak pedig nem egy atomfizika az egész különben salec pl a közelébe se kerül az egésznek.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. április 14., vasárnap 23:51

untouchable írta: Amúgy tudja valaki, hogy ő miért nevezi magát Peet-nek? Ez hogy ment át? Ha én Dávid lennék, akkor engem is úgy neveznének meg a tévében, hogy Dave? Azok az emberek jutnak eszembe róla, akinek a családneve Szabó, de minden közösségi oldalon Taylorként hivatkoznak magukra.
Nyilvan egy foci szurkoloi korben ismert lett egy nicknev alatt, amit nem akar eldobni egy full atlagos nev miatt. Vagy facebookon is irja ki, hogy "Szabó Péter (nem a motiváció tréner)". Annyi mindenbe bele lehet kotni vele kapcsolatban, de pont a nevebe?

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8383
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. április 14., vasárnap 23:51

Attól hogy focizott cseszhetjük ha nem tud elmondani egymás után 2 összetett mondatot vagy hozzáfűzni értelmes dolgokat.

untouchable
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2022. május 21., szombat 20:49

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: untouchable » 2024. április 14., vasárnap 23:21

Dupla D írta:
untouchable írta:

Amúgy tudja valaki, hogy ő miért nevezi magát Peet-nek? Ez hogy ment át? Ha én Dávid lennék, akkor engem is úgy neveznének meg a tévében, hogy Dave? Azok az emberek jutnak eszembe róla, akinek a családneve Szabó, de minden közösségi oldalon Taylorként hivatkoznak magukra.
A másik dolog, hogy ő mennyivel ért jobban a focihoz, mint bármelyik tohonya fotelszurkoló fórumtárs? :D
Hát láthatjuk, hogy az elvileg felkészült szakértő Henrik is milyen jól kielemezte anno a feröeri pékeket. Komolytalan az egész.
Kelejancsival amúgy mi a helyzet? Emlékszem a Sallói, aki még csak nem is foglalkozik taktikával, hogy legyalázta a vérbe. Ha jól tudom a politikáig menekült, de már ott sem hallok róla.
Ennyi ingyenélő szélhámost…
Én sem vagyok oda értük, de ezeket a siralmakat nem értem. Írtál valami blogot, foglalkoztál valamit a focival vagy szerinted idejön egy sportcsatorna egyik szerkesztője és azt mondja a kommenteid alapján, hogy menjél a Spílerre élőben okoskodni? Szerintem nagyon sok focistának gőze sincs a fociról. Én szívesebben hallgatok egy intelligens focihoz értő embert, mint egy pl. egy Sebők Vilit, aki egész életében focizott, de egészen cifrákat tud mondani.
Véletlenül sem ezt akartam mondani, bár lehet kicsit túltoltam. :D
Én sem bírom a Sebők-féléket, de még is csak egy topligában játszott az ember és az angol fociban is megfordult, szóval kit hívjanak Zizou-t?
Hala Madrid y nada más 🤍


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 29 regisztrált és 0 vendég