Premier League

Foci a Real Madridon túl...

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 7., csütörtök 6:47-kor befejeződött.

Arsenal
15
15%
Chelsea
2
2%
Liverpool
10
10%
Manchester City
69
68%
Manchester United
0
0 szavazat
Tottenham
5
5%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 101

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. december 28., vasárnap 11:55

Realista24 írta:Off...vege. Koszi. Van ennek hely máshol.
Nincs Mourinho vs Ancelotti topik. :/

Amúgy meg igen, papíron jobb lehetett a 11/12es csapat.

PL: Szerintem ma megruházzák a MU-t, bár mindig makkosak. 3 helyzet 3 gól. Gaal csapat pont olyan, mint az öregé. Meg, azért a Spurs tud ritka kretén csapat is lenni... Még egy jó haza Soton győzelem kéne.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62739
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. december 28., vasárnap 10:32

Off...vege. Koszi. Van ennek hely máshol.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. december 28., vasárnap 10:20

realistahuni írta:
Csak én gondolom úgy,hogy 12ben erősebbek voltunk?
Én nem hiszem. :hmmm:
Jobbhátvéd Arbeloa, Khedira folyamat alapkezdő, Xabi abban az évben elég kifacsart volt, DM akkor szélsőként nem volt az igazi, Özil kiosztott egy gólpasszt aztán tovább sétált stb.
Én dzsivel értek egyet. Ugyan volt Khedira meg Arbeloa, de Xabi fiatalabb, meghatározóbb volt. Csapatként sokkal előrébb tartottunk, mint tavaly. A névsor erősebb volt, ez nem vitás, de az a csapat is átment mindenkin. Csak sok volt 3 ki-ki meccs 7 nap alatt. A Barca is belebukott abba, pedig akkor még nagyon erősek voltak.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7347
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. december 28., vasárnap 9:45

Csak én gondolom úgy,hogy 12ben erősebbek voltunk?
Én nem hiszem. :hmmm:
Jobbhátvéd Arbeloa, Khedira folyamat alapkezdő, Xabi abban az évben elég kifacsart volt, DM akkor szélsőként nem volt az igazi, Özil kiosztott egy gólpasszt aztán tovább sétált stb.
Love football, hate antifa.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. december 28., vasárnap 4:00

tucsoki írta:
morientes írta: Hát most...megelőztél :)
wxyz arra reagált, hogy Mou 100 milliót költött, ez nem lehet kifogás. Csak h3xor azt a sort kitörölte az idézésből. Nem szép dolog a ferdítés.
"Nem véletlenül írtam azt amit" - ennyit toroltom ki az idezesbol, mert nem tartottam lenyegesnek. Ha ez ferditesnek tunt, akkor sry.
wxyz írta:h3x0r
Remélem csak arról van szó, hogy nem olvastad el amit az elején írtam
Valoszinuleg csak atfutottam rajta, ezert mashogy ertelmeztem, de mindegy is, ez a tema mar le lett zarva.
R.M.C.F írta:...
Nagyjabol osszefoglaltad Mourinho itteni erdemeit. En meg annyival kiegeszitenem, hogy bizonyos modszerei messze nem voltak a Real Madridhoz meltok, de attol meg ezek is nagyban hozzajarultak ahhoz, hogy attorjuk azt a BL nyolcaddontos mentalis gatat. Lehet hogy Carlonak (vagy valaki masnak) is sikerult volna ezt megtenni mas modszerekkel. De az is lehet hogy nem. De erre semmi konkret ervunk nincs, mindenki csak talalgat. Mourinho a munka egy reszet elvegezte, ezt koszonjuk is meg neki, viszont reszben a sajat hibai es korlatai miatt nem sikerult befejeznie amit elkezdett.
numberone1 írta:Lehet, h kicsit elterek az alap vitatol, de szerintem melyebben is kielemezhetjuk(nem statokban) mind ket edzo munkassagat, kapcsolatat v szemelyseget.
Abban mindenki egyet ert, h a legjobbak kozott vannak mind ketten. H melyik a jobb ez szubjektiv kinek ki, ezt nem lehet objektiven ossze hasonlitani.
Egyikuk se tokeletes, raadasul teljesen mas karakterek is, viszont ugy hiszem, hogy a sajat "stilusukon" belul kijelentheto hogy ok a legjobbak. Es ami a legfontosabb, hogy mindketten annal a csapatnal vannak, ami a stilusukhoz leginkabb paszol.
dzsi91 írta:Real Madrid 2011-12
Real Madrid 2013-14...

Csak én gondolom úgy,hogy 12ben erősebbek voltunk?Csak hiányzott az a plusz ami egy Bl győzelemhez kell,a jóisten.
14ben is erősek voltunk de egy félkész csapat nyert bl-t izomból...a 12es kész volt erős volt,de megremegtek a lábak a büntetöknél...

Most a 15ös csapat egy másik dimenzió,de a 12es José csapatot jobbnak tartom mint a Bl győztes 13-14et...
A jelenlegi szezont leszamitva szerintem is a 11/12-es csapat volt az utobbi evek legjobb Real Madridja. Na de a tortenelemben nem ez volt az elso eset, amikor egy csapat nem a legerosebb pillanataban nyert.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11192
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. december 28., vasárnap 1:27

Real Madrid 2011-12
Real Madrid 2013-14...

Csak én gondolom úgy,hogy 12ben erősebbek voltunk?Csak hiányzott az a plusz ami egy Bl győzelemhez kell,a jóisten.
14ben is erősek voltunk de egy félkész csapat nyert bl-t izomból...a 12es kész volt erős volt,de megremegtek a lábak a büntetöknél...

Most a 15ös csapat egy másik dimenzió,de a 12es José csapatot jobbnak tartom mint a Bl győztes 13-14et...

Na mind1 a hangsúly azon van,hogy Mou utolsó éve nagyon mély nyomokat hagyott egyesekben.Jött látott győzött,majd elbaszta a kapuban és továbbált.Ancelotti meg a 80%ig kész csapathoz hozzá adta ami hiányzott,de biztos vagyok benne,hovy ő ezt 0ról nem érte volna el ami nem is baj minden edző más.Mourinho a szarból várat tipus,Ancelotti meg a klasszisokból-legendakat tipus..
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2014. december 28., vasárnap 0:46

Remy írta:Amúgy jó gyökér a PL... sírnak folyton a szurkolok, hogy mennyire erős a bajnokság, alig pihennek a játékosok, aztán most 6 nap alatt 3 meccset tolnak. 26-án, holnap és újév napán is meccselnek. Minek? Miért jó ez nekik?
Hagyomány. Már így is levettek 1 fordulót karácsony környékéről ha jól rémlik, volt olyan hogy 9 nap/4 forduló.

Most egyébként leeresztett a PL. A pénz megvan a csapatoknak, tehát csak idő kérdése és újra megerősödik, de 7-8 éve egyértelműen a legszínvonalasabb bajnokság volt, sok csapattal lehetett számolni a BL-ben is. Most perpill a spanyol a legerősebb liga.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. december 27., szombat 23:35

Amúgy jó gyökér a PL... sírnak folyton a szurkolok, hogy mennyire erős a bajnokság, alig pihennek a játékosok, aztán most 6 nap alatt 3 meccset tolnak. 26-án, holnap és újév napán is meccselnek. Minek? Miért jó ez nekik?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. december 27., szombat 22:47

Olvastam,mint amit én is replikáztam CRonaldora.....kb annyi volt.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: ericco » 2014. december 27., szombat 22:45

Megadtam. Kettőt is :mrgreen:
Merci Zizou!

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. december 27., szombat 22:44

Minusz az van.....csak ami miatt szólok ilyenkor,az a nélkülözött nagy plusz....azt is adjuk meg,és én befogom a pofámat
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: ericco » 2014. december 27., szombat 22:34

A véleményem a magamé,egy a sok közül,nem is érdekel kinek elfogadható,kinek nem........JM hozta a létező legtöbbet 2002 óta ebbe a klubba. Ezt gondolom.
Ez tény, de ez inkább az elődök és a vezetés erős kritikája.

Amit pedig fentebb írtál, pedig elég szar vitaalap, mivel azt nem láthatjuk, hogyan is ment végbe a folyamat. mennyi volt ebből Mourinho érdeme, mennyi Sánchezé vagy az egy évi közös meló után kopenderített Valdanonak.
Van igazság abban, amit írsz, de ha csak Mourinho munkásságát kell értékelni, akkor pont az egója miatt van az, hogy most vitázunk, nem lépte át az árnyékát, és azért ez elég nagy mínusz.
Merci Zizou!

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. december 27., szombat 22:17

ericco írta:R.M.C.F, és azon kívül, hogy megmondta a frankót a dolgokról (igen, akkor ez nekem is tetszett) fel tudsz hozni más dolgot is? Mindig ezt említed, de ezen kívül nagyon semmit. Kirángatta a csapatot a középszerből pedig elég féligazság, és inkább ahhoz van szerintem köze, amit leírtam, hogy kiharcolta azt Pereznél, hogy az edző fontosabb személy legyen a klub struktúrájában. Véleményem szerint ez a dolog volt az, ami a legfontosabb volt a felemelkedésben, és nem Mourinho képességei, mivel azok nem Real kompatibilisak, túlságosan szűk az a skála.

Erre max annyit tudok mondani,mint amikor azt mondják,hogy Cé Ronaldo csak a fizikuma,vagy az akarata miatt lett ennyire jó......

Hány és hány vak csibe lehetett ennyire eltökélt? több millió.....ehhez óriási tehetség is kell. Megvan neki,mint JM-nak is.

Hosszan nem fogom taglalni,nem érdekem és a véleményem nem "eladó". A munkája,10000x több volt,mint ami látszott,ami külsősként látható,vagy fogható volt. Alapjaiban szervezte át a klubot,mint hierarchikus szervezetet és fejben a klub játékosait,akik éveken át előtte ha kaptak egy gólt,összeestek mint a napon hagyott tejszínhab. Az egész csapat jelleme,akarata,eltökéltsége,harci mivolta újra top lett,eredményektől függetlenül. Ahhoz még érni kellett,és betömni pár lyukat.
Nem kivánok belemenni,meghagyom a drukkereknek azt a mivoltot,hogy JM itt nem sok szart ért..........

A véleményem a magamé,egy a sok közül,nem is érdekel kinek elfogadható,kinek nem........JM hozta a létező legtöbbet 2002 óta ebbe a klubba. Ezt gondolom.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: ericco » 2014. december 27., szombat 22:06

R.M.C.F, és azon kívül, hogy megmondta a frankót a dolgokról (igen, akkor ez nekem is tetszett) fel tudsz hozni más dolgot is? Mindig ezt említed, de ezen kívül nagyon semmit. Kirángatta a csapatot a középszerből pedig elég féligazság, és inkább ahhoz van szerintem köze, amit leírtam, hogy kiharcolta azt Pereznél, hogy az edző fontosabb személy legyen a klub struktúrájában. Véleményem szerint ez a dolog volt az, ami a legfontosabb volt a felemelkedésben, és nem Mourinho képességei, mivel azok nem Real kompatibilisak, túlságosan szűk az a skála.
Merci Zizou!

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. december 27., szombat 22:00

ziro4vr írta:én ezt a témát letudnám annyival, hogy az úthoz, ami a kapuig vezetett José kellett, a belépéshez meg Carlo...fordítva nem jött volna össze, így volt optimális úgymond
Így van! Vonalakban ennyi a lényeg! :)

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2014. december 27., szombat 21:38

Lehet, h kicsit elterek az alap vitatol, de szerintem melyebben is kielemezhetjuk(nem statokban) mind ket edzo munkassagat, kapcsolatat v szemelyseget.
Abban mindenki egyet ert, h a legjobbak kozott vannak mind ketten. H melyik a jobb ez szubjektiv kinek ki, ezt nem lehet objektiven ossze hasonlitani.
Nagyabol egyiket sem kedvelem kulonos keppen, de mondjuk nekem soha nem is voltak kedvenc edzoim(marmint top bajnoksag edzoibol).
Badarsag lenne azt mondani, h Mou nem vezetett minket vissza a top csapatok koze, de azt is, h csak ezt egyedul o tudta volna megtenni.
Amit csiptem benne, h az volt amit mondott, es ebbe a vezetoseg nem szolhatott bele. Ezt nagyon tisztelem benne, csak olyan jatekos jott aki neki kellett......az mas kerdes, h felet jobb ha nem hozta volna(masok beajanlasait nem fogatta el, csak Mendeset :roll: ). Latszott, h fejlodott a csapat a kezei alatt,foleg a Barca elleni meccseken. A taktikai dolgokhoz annyira nem ertek, de szerintem volt parszor, h visszafele sult el. Az utolso eveben en qvara merges voltam ra, es szerintem tett is erte rendesen.a masodikban meg szarnyalt a csapat.
Carlonal is vannak pozitivumok es negativumok(itt is csak az en erzeseimrol beszelhetek). Nala amit nem birok az a sok melle beszeles, ezek a "bullshit"-k legalabb annyira idegesitoek mint ha vki oltogatna a mediat. Elfogadja, h folotte igazolnak, kulonben Bale es James nem lenne itt, igaz a szakertelmet ez dicseri, h meg igy is egyseges csapatot epit ebbol...es nincsenek ez miatt szethuzasok stb. Taktikat is rajuk tudta szabni belefertek mindannyian es mukodik.
Persze, jatszatni kell az embereket ha mar ennyibe kerultek ez nagyon nem tetszik nekem, de egyelore ez ot igazolja... addig amig meg nem nyerjuk 11. es nem lesz egy bukta.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. december 27., szombat 21:35

én ezt a témát letudnám annyival, hogy az úthoz, ami a kapuig vezetett José kellett, a belépéshez meg Carlo...fordítva nem jött volna össze, így volt optimális úgymond
Nem illik.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. december 27., szombat 21:33

José jó edző! Ez tény, de nem a Real Madrid padjára való edző. Nekem ennyi a véleményem az egészről. Ha 10 éveg lett volna az edzőnk akkor se nyerünk vele BL-t, mert nem képes bánni egy ilyen profi kerettel. Ő ezzel is kontrázna, meg idegenben jó az x-et tolná. Neki amunkás játékosok kellenek meg 1-2 extra. Ezért van most egy Khediránk is... Meg lehet nézni, hogy hogyan jutottunk el a döntőig Mouval, meg, hogy mit csinált Carlo. José jó edzó, nagyon jó, de neki a munkások valók, nem pedig a klasszisok. Nekem ez a véleményem. Neki tökéletes a PL, meg az Oscarok, meg az ilyen Costa szintű tagok. Ezzel is lehet Bal-t nyerni azzal a célfocival amit ő nyomat, de Carló köröket ver rá tudásban. José s szememben Pep 2.0 csak éppen a másik véglet, de Carló más, és ezért játszunk mi ilyen szinten. :)

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. december 27., szombat 21:09

Kerlon írta:PFFFFFFFFFFFFFFF.

Sajnálom, hogy páran nem tudjátok értelmezni azt, amit leír a másik.

Ancelotti nem pénzből gazdálkodhatott, hanem egy jó alapból, amit nagyon jól használt ki.
Mit nem tudunk értelmezni?
Azzal érvelsz ellene, hogy 100-200 millióból nem volt nehéz elődöntőzni háromszor
Jó én ezt elfogadnám tőled, de akkor legyél igazságos és Ancelotti érdemeit is kerdőjelezd meg, mert ezt ugyanúgy ellene is fellehet hozni

Mourinho érdemét pedig az utolsó mondatoddal el is ismerted. Az alapot ő tette le. Nélküle szerintem nem lenne most ilyen szinten a Madrid

Persze neki is megvannak a hibái, amik a bukását okozták.

h3x0r
Remélem csak arról van szó, hogy nem olvastad el amit az elején írtam

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3871
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2014. december 27., szombat 21:01

RMCF Respect :salute:

Nagyon jól meg tudod fogalmazni a mondani valódat, öröm téged olvasni.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 37 regisztrált és 0 vendég