Premier League

Foci a Real Madridon túl...

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 7., csütörtök 6:47-kor befejeződött.

Arsenal
15
15%
Chelsea
2
2%
Liverpool
10
10%
Manchester City
69
68%
Manchester United
0
0 szavazat
Tottenham
5
5%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 101

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. augusztus 29., vasárnap 22:02

Én nemigen látom a keretben azt a 6.-7. helyet. A Manchesterek, Chelsea, Pool, Spurs gondolom mindenkinek egyértelmū hogy jobb keret, de szerintem a Leicester, Everton, West Ham szint is jobb. Gyakorlatilag az egyetlen értelmes Arsenal játékos Saka, Aubanak meg Lacanak csak a meze van a pályán
nalam a mu, city, pool, chelsea es spurs kerete az, amire azt mondom, jobb, a leicester, everton, stb nem gondolnam.
azon a 4-5 jol csengo neven + eros kozepes magon kivul azert papiron tehetseges, jo potenciallal biro fiataljaik is vannak, mint smith-rowe, saka vagy tavares.
inkabb a keret felepitese es menedzselese a rossz valahogy, maguk a jatekosok egyenileg jobbnak tunnek.

a 6. ha nem is, de a 7.-et illene azert levadasszak, en ezt is tippelem a szezon vegere, de ahhoz arteta helyett mas kell a csapat elere.

KovaLlos
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2017. december 16., szombat 17:22
Kedvenc játékosaid: Kovacic, Ceballos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Liverpool

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: KovaLlos » 2021. augusztus 29., vasárnap 21:26

Realista24 írta:
KovaLlos írta:

Én 1 ilyen hozzászólásba futottam bele:
Serie A top5 2020-21:
CR7 : Shots: 168 Goals: 29
Luis Muriel: S: 87 G: 22
Romelo Lukaku: S :99 G: 23
Dusan Vlahovic: S: 86 G : 21
Ciro Immoble: S: 120 G: 20
A lővés/gól százalékot mindenki ki tudja számolni.
Ehhez jön még az összes 11-es , szabad rugás plusz a "muszáj CR-nek passzolni illetve rá játszani és a mindenhonnan lövök faktor"
CR fizetés: nettó 30M/év (36éves)
Bármelyik listán lévő játékos vagy Dybala bére max 7-8M (messze nem 36 évesek)
És a fizetesnek ehhez mi köze?
Hogy megéri-e megtartani 1 játékost,ahhoz köze van a fizetésnek is,főleg 1 Juvéban,de a Barca is tudna mesélni róla.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. augusztus 29., vasárnap 20:41

Realista24 írta: És a fizetesnek ehhez mi köze?
Van aki meg mindig nem erti, hogy a fizetes nem csak a palyan levo teljesitmenyert jar.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. augusztus 29., vasárnap 20:37

KovaLlos írta:
Remy írta:

Pont a napokban futottam bele Twitteren, hogy minek kellett CR a MUnak, mikor Cavani alapvetően jobb befejező, viszont az uru mezőnymunkaja gyengébb. :lol:
Én 1 ilyen hozzászólásba futottam bele:
Serie A top5 2020-21:
CR7 : Shots: 168 Goals: 29
Luis Muriel: S: 87 G: 22
Romelo Lukaku: S :99 G: 23
Dusan Vlahovic: S: 86 G : 21
Ciro Immoble: S: 120 G: 20
A lővés/gól százalékot mindenki ki tudja számolni.
Ehhez jön még az összes 11-es , szabad rugás plusz a "muszáj CR-nek passzolni illetve rá játszani és a mindenhonnan lövök faktor"
CR fizetés: nettó 30M/év (36éves)
Bármelyik listán lévő játékos vagy Dybala bére max 7-8M (messze nem 36 évesek)
És a fizetesnek ehhez mi köze?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

KovaLlos
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2017. december 16., szombat 17:22
Kedvenc játékosaid: Kovacic, Ceballos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Liverpool

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: KovaLlos » 2021. augusztus 29., vasárnap 20:23

Remy írta:
dzsi91 írta:

Akkor most ha így hasraütök Céronaldonak sztem pályafutást nézve ezaz ikszgéje nem lehet túl jó mert sokat próbálkozik. Lényegében az egész életem egy hazugság volt Cr nem is jó góllövő :D
Pont a napokban futottam bele Twitteren, hogy minek kellett CR a MUnak, mikor Cavani alapvetően jobb befejező, viszont az uru mezőnymunkaja gyengébb. :lol:
Én 1 ilyen hozzászólásba futottam bele:
Serie A top5 2020-21:
CR7 : Shots: 168 Goals: 29
Luis Muriel: S: 87 G: 22
Romelo Lukaku: S :99 G: 23
Dusan Vlahovic: S: 86 G : 21
Ciro Immoble: S: 120 G: 20
A lővés/gól százalékot mindenki ki tudja számolni.
Ehhez jön még az összes 11-es , szabad rugás plusz a "muszáj CR-nek passzolni illetve rá játszani és a mindenhonnan lövök faktor"
CR fizetés: nettó 30M/év (36éves)
Bármelyik listán lévő játékos vagy Dybala bére max 7-8M (messze nem 36 évesek)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. augusztus 29., vasárnap 20:20

h3x0r írta:
dzsi91 írta:

Akkor most ha így hasraütök Céronaldonak sztem pályafutást nézve ezaz ikszgéje nem lehet túl jó mert sokat próbálkozik. Lényegében az egész életem egy hazugság volt Cr nem is jó góllövő :D
Hasrauthetsz, csak hibas az egesz kovetkeztetes. :mrgreen:
Ha valaki sokat probalkozik, az azt jelenti, hogy sokszor kerul lovohelyzetbe, ami nyilvan egy jo dolog. De ez onmagaban semmit se er, ossze kell hasonlitani azzal, hogy mennyi golt lott.

Tavaly mondjuk CR 26.5-os xg-re lott 29 golt a bajnoksagban. (fbref.com-rol, de peldaul van amelyik odal mashogy szamolja az xg-t) Ez annyit jelent, hogy sok jo lovohelyzete volt es a vartnal 2.5-el tobb golt lott. De nyilvan ez csak egy statisztika a sok kozul, azert egy jatekos megitelese ennel joval komplexebb.

De ha megnezzuk, mondjuk a tavalyi Viniciust: 6.5-es xg mellett 3 gol. Ket dolog azonnal latszik ezekbol: az egyik, hogy a 6.5 nem egy magas szam, tehat ritkan kerul jo lovohelyzetbe (vagy lehet hogy maga a helyzet megvan, de ritkan fejezi be lovessel az akciot); a masik meg a ket szam kozotti kulonbseg, tehat ezeket a helyzeteket szarul is hasznalja ki.
ehhez nem kell statisztika :kalapos:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. augusztus 29., vasárnap 20:13

dzsi91 írta:
h3x0r írta:
Expected Goal Ratio. Nagyon egyszeruen, adott lovesbol atlagosan hanyszor szuletik gol. Ha 10 hasonlo lovesbol 2 gol szuletik, akkor 0.2-es xg lesz. Tok jo egy felido utan a 16 kapuraloves, csak pont azt nem mondja el, hogy ezek a lovesek mennyire voltak nagy helyzetek. Magaval a mutatoval semmi gond nincs, csak hat konnyebb csipobol bedobni ezeket a szamokat/fogalmakat, azt bizonyitva, hogy mennyire ertek a focihoz, mint elmagyarazni, hogy mit jelentenek, mikre kell beloluk kovetkeztetni, stb.
Akkor most ha így hasraütök Céronaldonak sztem pályafutást nézve ezaz ikszgéje nem lehet túl jó mert sokat próbálkozik. Lényegében az egész életem egy hazugság volt Cr nem is jó góllövő :D
Hasrauthetsz, csak hibas az egesz kovetkeztetes. :mrgreen:
Ha valaki sokat probalkozik, az azt jelenti, hogy sokszor kerul lovohelyzetbe, ami nyilvan egy jo dolog. De ez onmagaban semmit se er, ossze kell hasonlitani azzal, hogy mennyi golt lott.

Tavaly mondjuk CR 26.5-os xg-re lott 29 golt a bajnoksagban. (fbref.com-rol, de peldaul van amelyik odal mashogy szamolja az xg-t) Ez annyit jelent, hogy sok jo lovohelyzete volt es a vartnal 2.5-el tobb golt lott. De nyilvan ez csak egy statisztika a sok kozul, azert egy jatekos megitelese ennel joval komplexebb.

De ha megnezzuk, mondjuk a tavalyi Viniciust: 6.5-es xg mellett 3 gol. Ket dolog azonnal latszik ezekbol: az egyik, hogy a 6.5 nem egy magas szam, tehat ritkan kerul jo lovohelyzetbe (vagy lehet hogy maga a helyzet megvan, de ritkan fejezi be lovessel az akciot); a masik meg a ket szam kozotti kulonbseg, tehat ezeket a helyzeteket szarul is hasznalja ki.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. augusztus 29., vasárnap 20:05

Az xG-t sem önmagában kell nézni, csak egy segítség.

Egy példa: https://understat.com/team/Atletico_Madrid/2020
Llorentének tavaly a bajnokságban az xG szerint 4.77 gólt kellett volna lőnie azokból a helyzetekből, amiből neki 12 jött össze. Ez most pl. mutathatja azt is, hogy kurva jó befejező, de azt is, hogy idén fele annyi gól nem fog neki összejönni, mert tavaly gyakran szerencséje volt, a nehéz helyről lőtt lövései rendszerint bementek.

Az xA szerintem kicsi pontosabb közelítés, mert ott a magas xA ténylegesen megmutatja, hogy egy játékos jól készített-e elő és kiveszi a helyzetbehozott esetleges balfaszságát. az xG90 és az xA90 pedig 90 percre bontja le ezeket. Ezek már tényleg egész jó mérőszámok. Persze megértem, ha a szurkolók többségét ez nem izgatja, de ezekkel könnyebben megállapítható, hogy egy játékos milyen is valójában, mint egy szokásos mezei statisztika. Természetesen azt viszont nem váltja ki, hogy valaki megnézze élőben több meccsen is, hogy játszik. Ezzel a kettővel együtt lehet egész jól megítélni egy játékost. Persze a mentális képességeire ezek az adatok se adnak felvilágosítást. Pl. Jovicnál szerintem itt ment félre a dolog. Nála jobban ki lehetett volna elemezni a Benficás időszakát, ahol leszerepelt.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. augusztus 29., vasárnap 19:47

dzsi91 írta:
h3x0r írta:
Expected Goal Ratio. Nagyon egyszeruen, adott lovesbol atlagosan hanyszor szuletik gol. Ha 10 hasonlo lovesbol 2 gol szuletik, akkor 0.2-es xg lesz. Tok jo egy felido utan a 16 kapuraloves, csak pont azt nem mondja el, hogy ezek a lovesek mennyire voltak nagy helyzetek. Magaval a mutatoval semmi gond nincs, csak hat konnyebb csipobol bedobni ezeket a szamokat/fogalmakat, azt bizonyitva, hogy mennyire ertek a focihoz, mint elmagyarazni, hogy mit jelentenek, mikre kell beloluk kovetkeztetni, stb.
Akkor most ha így hasraütök Céronaldonak sztem pályafutást nézve ezaz ikszgéje nem lehet túl jó mert sokat próbálkozik. Lényegében az egész életem egy hazugság volt Cr nem is jó góllövő :D
Pont a napokban futottam bele Twitteren, hogy minek kellett CR a MUnak, mikor Cavani alapvetően jobb befejező, viszont az uru mezőnymunkaja gyengébb. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2021. augusztus 29., vasárnap 19:36

h3x0r írta:
kiserik írta: Zolihoz csatlakozva: na de mi a tököm az az XG? :mrgreen:
Expected Goal Ratio. Nagyon egyszeruen, adott lovesbol atlagosan hanyszor szuletik gol. Ha 10 hasonlo lovesbol 2 gol szuletik, akkor 0.2-es xg lesz. Tok jo egy felido utan a 16 kapuraloves, csak pont azt nem mondja el, hogy ezek a lovesek mennyire voltak nagy helyzetek. Magaval a mutatoval semmi gond nincs, csak hat konnyebb csipobol bedobni ezeket a szamokat/fogalmakat, azt bizonyitva, hogy mennyire ertek a focihoz, mint elmagyarazni, hogy mit jelentenek, mikre kell beloluk kovetkeztetni, stb.
Akkor most ha így hasraütök Céronaldonak sztem pályafutást nézve ezaz ikszgéje nem lehet túl jó mert sokat próbálkozik. Lényegében az egész életem egy hazugság volt Cr nem is jó góllövő :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. augusztus 29., vasárnap 19:31

kiserik írta: Zolihoz csatlakozva: na de mi a tököm az az XG? :mrgreen:
Expected Goal Ratio. Nagyon egyszeruen, adott lovesbol atlagosan hanyszor szuletik gol. Ha 10 hasonlo lovesbol 2 gol szuletik, akkor 0.2-es xg lesz. Tok jo egy felido utan a 16 kapuraloves, csak pont azt nem mondja el, hogy ezek a lovesek mennyire voltak nagy helyzetek. Magaval a mutatoval semmi gond nincs, csak hat konnyebb csipobol bedobni ezeket a szamokat/fogalmakat, azt bizonyitva, hogy mennyire ertek a focihoz, mint elmagyarazni, hogy mit jelentenek, mikre kell beloluk kovetkeztetni, stb.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. augusztus 29., vasárnap 19:24

Kerlon: Amit szabad Jupiternek... :roll:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. augusztus 29., vasárnap 19:17

RaúlCF írta:
alexoxladjackoxi írta: Nagyon szabályos volt a MU gólja...
mi volt a szabálytalan? csak mert Neveshez hozzá sem ért. aztán 3 méter után ránéz a bíróra majd még 1 méter után összeesik.
volt kontakt, illetve nyújtott lábban talppal előre nem illik csúszni
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5146
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2021. augusztus 29., vasárnap 19:12

alexoxladjackoxi írta: Nagyon szabályos volt a MU gólja...
mi volt a szabálytalan? csak mert Neveshez hozzá sem ért. aztán 3 méter után ránéz a bíróra majd még 1 méter után összeesik.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. augusztus 29., vasárnap 19:11

Nagyon szabályos volt a MU gólja...

Tjacks
Hozzászólások: 2679
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. augusztus 29., vasárnap 18:58

De Gea közben év védése címért bejelentkezett. :ozil:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. augusztus 29., vasárnap 18:42

dzsi91 írta: Ugye a Juvénál most az megy,hogy a csapat ugyanúgy meglövi majd azt az évi 30-40 gólt csak kost nem Céronaldo lövi hanem elosztva.
:D Mi is ebben remenykedtunk.

Majd kiderul, nem tudom peldaul hogy a Juve csapat szinten tobb golt rugott-e CR-el mint elotte.

Unitednel egyebkent gyakori problema a betomorulo csapatok elleni golkeptelenseg. Azon CR azert segithet o barmilyen meccsen kepes talalni golt akar a semmibol is. Pontokat jelenthet es akar helyezestbeli kulonbseget is a vegelszamolasnal.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3575
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. augusztus 29., vasárnap 17:25

Csabi írta: Varane kezd a MU-ban.
James, Greenwood, Fred out, CR, Rashford, X in, és kész is a gálakezdő..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. augusztus 29., vasárnap 17:12

Varane kezd a MU-ban.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2021. augusztus 29., vasárnap 16:53

_Bushido_ írta:
dzsi91 írta: Mi a helyzet Cével? Mikor lesz orvosi meg bemutatás? Megkapja a 7es mezt cavanitól?
neten azt írták, hogy mivel Cavanit már regisztrálták a 7es mezzel, így CR max csak akkor kaphatná meg azt, ha Cavani eligazol. Így sajnos (?) nem lesz 7es CR. talán jövőre, vagy téltől.

Elég sokan lettek a MU-nál elől, úgyhogy a Diallo gyereket kölcsön is adják a feyenoordnak, mer úgyse fog játszani... ott meg legalább fejlődhet rendesen a holland ligában.
Hát akkor sajna vagy nem elkell adják Cavanit :D

Amúgy olvasgattam juve és mu szurkolókat az elmúlt egy napban és zsániális.

Ugye a Juvénál most az megy,hogy a csapat ugyanúgy meglövi majd azt az évi 30-40 gólt csak kost nem Céronaldo lövi hanem elosztva.

A unitedeseknél meg azmegy,hogy nem fognak ettől több gólt rúgni csak majd ellövi mindenki elől. :mrgreen:

Mint tapasztalt poszt Cr éra szakértő csak kuncogok a tudatlan dzsúvésokon :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 83 regisztrált és 0 vendég