Egyéb bajnokságok

Foci a Real Madridon túl...
kiserik
Hozzászólások: 5751
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. február 17., hétfő 20:55

Steve írta: Miért kellene eltűrniük ...
Mint írtam, sajnos ez benne van a fociban. Ez nagyon nem az úriemberek sportja. Ez van a lelátókon, de ez van a pályán is, lásd a Kapitány és Odegaard esete, de millió példát lehet rá mondani, hogy verbálisan ölik egymást, aztán meccs után meg puszi pajtások, mert nem a rasszizmusról szól. A focisták a modern kor gladiátorai. Tömegeket szórakoztatnak és abból élnek, hogy nézik őket. Mit éreztél volna, ha kint vagy valamelyik fontos meccsünkön, megvetted a jegyet, odautaztál, vettél CR-es mezt, aztán CR levonul a pályáról mert buzizzák a csapat meg esetleg kikap?
Ez a Marega a világ legostobább dolgát csinálta: vagányan felvette a kesztyűt, majd beletört a bicskája és előhúzta a PC kártyát és neki állt feljebb. Ezért nevezem én ezt hisztinek. Vagy nem kellett volna mutogatnia, vagy utána szépen csöndben cserét kérnie, nem pedig mindenkinek a tudomására adni, hogy azért akar lemenni, mert tele a töke azzal, hogy majmozzák.
Én az ellenkezőjét is megtapasztaltam már elég sokszor. Például főiskolán egy kisebbségi (ja bakker, lassan ott tartunk, hogy az étteremben romapecsenyét kell kérni, nehogy valakinek rosszul essen...) csoporttársam rendre eljátszotta ha nem tudott semmit vizsgán, hogy azért akarják megbuktatni, mert cigány. Általában be is jött neki.
Realista24 írta:
De most írod, hogy nem is láttad az egész esetet. Akkor hogy foglalsz állást? A többi kommentbol látszik, hogy ráadásul mellé is lőttel.

De még ha az lenne, amit írtál, hogy ő hergelte először őket, akkor sem érthető ez a fajta megnyilvanulas. Szerintem.
Természetesen igazad van, nem érthető ez a fajta megnyilvánulás, de ez van. Ez van a lelátón és ez van a pályákon is.
Gondolom, aki állást foglalt, az mind látta a meccset elejétől a végéig. A meccsen volt a pályán vagy 6-7 színes bőrű játékos legalább. Amit én láttam abban Marega nem kapott olyat, amit más ne kapott volna. Persze ez nem ment föl senkit én csak azt mondom, hogy a szurkolóknak nem kellene így viselkednie, de egy játékosnak sem kellene így viselkednie.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. február 17., hétfő 20:51

Realista24 írta:
Kerlon írta: Steve, mivel rosszabb majmozni, mint kurva anyázni, buzizni stb-zni?

Asszem Steve sem néger, így honnan tudhatna?
Hagyjad már... mindenkit baszogattak kis korában már, eláll a füled, nagy az orrod, ferde az orrod, mi van te kis dagadt geci, mekkora balfasz vagy (mert nem tudsz focizni), egyre nagyobb gond a tehetősebb szülők gyerekeinek viselkedése...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. február 17., hétfő 20:42

Ha valaki szerint ez helyes, akkor azzal nem lehet mit kezdeni.

Ahogy R24 írta én nem vagyok színes bőrű, így max elképzelni tudom mennyire megalázó lehet, hogy lemajmoznak és huhognak neked.

Azt tudom mondani, mint egyéni tapasztalat, hogy korábban soha nem fogtam fel milyen dolog a rasszizmus. Elméleti síkon okoskodtam dolgokról.

Majd miután be lettem támadva csak azért, mert bevándorló vagyok(még ha dolgos, ügyes, európai is) akkor értettem meg ezt egy kicsit. És ez még a közelében sincs ahhoz, hogy nem néznek embernek, mert más bőrszíned van, mert színesbőrű anya szült meg és olyan lettél.

Értelmetlennek és primitív dolognak tartom a rasszizmust, ami nem válasz semmire. Még ha valami gengszter fekát támadnak be, meg lehet érteni, de ez a faszi kinek ártott?!Focista, edz, teszi a dolgát minden nap.

Szerintem igaza volt, hogy lejött. Nem kötelezheti senki őt, hogy ehhez aszisztáljon.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. február 17., hétfő 20:25

Kerlon írta: Steve, mivel rosszabb majmozni, mint kurva anyázni, buzizni stb-zni?
Mondta valaki, hogy jobb? Én megérteném azt is, aki ilyen miatt vonul le.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. február 17., hétfő 20:24

Kerlon írta: Steve, mivel rosszabb majmozni, mint kurva anyázni, buzizni stb-zni?

Asszem Steve sem néger, így honnan tudhatna?
kiserik írta:
pluszegy írta:

Fizetésmegvonás, mert nem bírta az egész meccsen át tartó rasszista bekiabálásokat és lecseréltette magát. Szinte minden nap meg tud itt lepni valaki valami hasonló okossággal :salute:
Igen. Csak összefoglalókat láttam, de abból messze nem tűnt olyan durvának a helyzet. Persze, miután gólt lőtt, elkezdte hergelni az ellenfél szurkolóit, aztán 5 perc múlva meg megsértődött és kiverte a hisztit. Mondhatni helybe ment a pofonért. A rasszizmust el kell ítélni, mind negatív, mind pozitív irányban, de sajnos nem sajnos a focista léthez mindig is hozzá tartozott, hogy az ellenfél szurkolói fütyülnek, beszólnak, megpróbálnak kizökkenteni. Gondoljunk csak CR-re, akit még itt a fórumon is homoszexuálisnak nyilvánítottak páran és abban az időben nem volt olyan meccs, ahol ne kapta volna meg a "cristiano homosexual" rigmust. HA lenne ebben a Maregában egy pici intelligencia, akkor 1. nem hergeli az ellenfél szurkolóit, 2. értelmesen cserét kér, nem pedig hisztizik, mint egy kisgyerek.
De most írod, hogy nem is láttad az egész esetet. Akkor hogy foglalsz állást? A többi kommentbol látszik, hogy ráadásul mellé is lőttel.

De még ha az lenne, amit írtál, hogy ő hergelte először őket, akkor sem érthető ez a fajta megnyilvanulas. Szerintem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. február 17., hétfő 20:22

Steve, mivel rosszabb majmozni, mint kurva anyázni, buzizni stb-zni?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. február 17., hétfő 19:46

Miért kellene eltűrniük a majmozást és mindenféle rasszista szar dolgok ordítozását?!

Én tökre megértem. Az egyetlen hiba volt, hogy nem hagyták levonulni és ment a veszekedés.

Nem hiszem, hogy a paraszt, egysíkú, igen egyszerű bizonyos “szurkolókat” kellene védeni helyette.

Én éltem meg ezt, hogy a munkahelyemen azt mondták nem ülhetek ide mert egy kibaxott bevándorló vagyok. Nyilván felfogtam, hogy ezt egy egyszerű, primitív ember csinálta, de jelentettem a HR-nek.

Ez a faszi így jelentette, hogy megunta és lement.


Így született, ilyen bőrszínnel, akkor hozzátartozik, hogy huhognak neki?! Szomorú, hogy ez egyáltalán kérdéses szerintem.

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2020. február 17., hétfő 18:58

kiserik írta:
pluszegy írta:

Fizetésmegvonás, mert nem bírta az egész meccsen át tartó rasszista bekiabálásokat és lecseréltette magát. Szinte minden nap meg tud itt lepni valaki valami hasonló okossággal :salute:
Igen. Csak összefoglalókat láttam, de abból messze nem tűnt olyan durvának a helyzet. Persze, miután gólt lőtt, elkezdte hergelni az ellenfél szurkolóit, aztán 5 perc múlva meg megsértődött és kiverte a hisztit. Mondhatni helybe ment a pofonért. A rasszizmust el kell ítélni, mind negatív, mind pozitív irányban, de sajnos nem sajnos a focista léthez mindig is hozzá tartozott, hogy az ellenfél szurkolói fütyülnek, beszólnak, megpróbálnak kizökkenteni. Gondoljunk csak CR-re, akit még itt a fórumon is homoszexuálisnak nyilvánítottak páran és abban az időben nem volt olyan meccs, ahol ne kapta volna meg a "cristiano homosexual" rigmust. HA lenne ebben a Maregában egy pici intelligencia, akkor 1. nem hergeli az ellenfél szurkolóit, 2. értelmesen cserét kér, nem pedig hisztizik, mint egy kisgyerek.
A gólja előtt már kapta az ívet a szurkolóktól, nem véletlen volt olyan a gólöröme, amilyen. A hiszti pedig nem lett volna, ha nem akarja mindenki meggyőzni, hogy maradjon a pályán.
A CR-es dologhoz meg annyit, hogy nem mindenki ugyanúgy dolgozza fel az ilyen inzultust. Van, akit felspanolnak ezek a dolgok és csakazértis meg akarja mutatni, de szerintem a legtöbb ember nehezen viseli, ha másfél órán át majmozzák meg huhognak neki.

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. február 17., hétfő 15:46

2020-ban is a mult szazadi szinten tart a lelatoi szurkolas, teljesen mindegy, hogy a borszinet kritizaljak, vagy a szexualis beallitottsagat, rohadt gaz az egesz es nekem mar a valogatott meccsekre sincs kedvem emiatt kimenni.
egesz meccsen csak a buzizas megy, retkes szalai, fasszoporomanok es szlovakok, aztan, ha kapunk egy zartkapus meccset, akkor meg jon a trianonozos, magyarellenes szitkozodas.
vilagszintu problema ez, rohadt radikalisan kellene ez ellen fellepni, mert a jo erzesu embereket hihetetlenul felhaboritja ez a viselkedes.

kiserik
Hozzászólások: 5751
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. február 17., hétfő 14:22

pluszegy írta:
kiserik írta: Így kellene a havi pénzecskéjét megtagadni tőle. Bebaszna, ha minden focista behisztizne egy jó kis ""k....a anyázástól"". A verbális sértés a taktika azon része, amit a szurkolók hozzá tudnak tenni a sikerhez. Ezt elfogadta ez a mutogatós is, mikor focistának állt.
Fizetésmegvonás, mert nem bírta az egész meccsen át tartó rasszista bekiabálásokat és lecseréltette magát. Szinte minden nap meg tud itt lepni valaki valami hasonló okossággal :salute:
Igen. Csak összefoglalókat láttam, de abból messze nem tűnt olyan durvának a helyzet. Persze, miután gólt lőtt, elkezdte hergelni az ellenfél szurkolóit, aztán 5 perc múlva meg megsértődött és kiverte a hisztit. Mondhatni helybe ment a pofonért. A rasszizmust el kell ítélni, mind negatív, mind pozitív irányban, de sajnos nem sajnos a focista léthez mindig is hozzá tartozott, hogy az ellenfél szurkolói fütyülnek, beszólnak, megpróbálnak kizökkenteni. Gondoljunk csak CR-re, akit még itt a fórumon is homoszexuálisnak nyilvánítottak páran és abban az időben nem volt olyan meccs, ahol ne kapta volna meg a "cristiano homosexual" rigmust. HA lenne ebben a Maregában egy pici intelligencia, akkor 1. nem hergeli az ellenfél szurkolóit, 2. értelmesen cserét kér, nem pedig hisztizik, mint egy kisgyerek.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. február 17., hétfő 13:03

Stadion bezaras 3 hazai meccsre a minimum. A jatekos is buntetendo, amiert hergelte a szurkolokat. Nem ertem egyebkent, miert nem hagytak lemenni a palyarol. Olaj volt a tuzre. Cseret kert, le akart menni a palyarol, nem ertem, miert nem hagytak...
:goat:

Avatar
géza
Hozzászólások: 1121
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: géza » 2020. február 17., hétfő 12:35

Eliteljuk a rasszizmust, de ha az az ember aki ki van teve a huhogasnak, a random szekdobalasnak, a beugatasnak felhuzza magat, akkor az szanalmas PC hiszti, mert a metoo mozgalom miatt hiperszenzitiv lett mindenki. :agree:

Semelyikunknek sincsen semmi fogalma arrol, hogy milyen feketenek lenni, hogy milyen atelni a sajat borodon azt, hogy mas emberek kevesebbnek, masodlagos lenynek tartanak, amiatt, mert a borod szine mas. 200 eve rabszolgak voltak a borszinuk miatt, 80 eve gyilkoltak oket a borszinuk miatt, 60 eve nem ulhettek le a busz elejebe a borszinuk miatt, nem vettek fel munkahelyekre a borszinuk miatt, nem mehettek be ettermekbe a borszinuk miatt. Ezek a dolgok nem 1000 es 1500 eve tortentek, hanem egy generacionyira. Nekik a nagyfater nem azt meselte, hogy hogy jatszott az aranycsapat, hanem hogy hogy voltak alarendelve egy tarsadalomban, pusztan a borszinuk miatt. Es ezek utan, 2020-ban miutan egesz meccsen huhognak, a borszine miatt megjegyzeseket tesznek, majd szekeket!!! dobalnak be a palyara a borszine miatt, akkor ez hiszti. Hat bazmeg, gratulalok mindenkinek. :salute:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. február 17., hétfő 12:34

Én inkább nem szállok bele a témába, de páran itt nagyon rossz vonaton ülnek, és félek komolyan is írják, amit gondolnak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2020. február 17., hétfő 12:16

kiserik írta: Így kellene a havi pénzecskéjét megtagadni tőle. Bebaszna, ha minden focista behisztizne egy jó kis ""k....a anyázástól"". A verbális sértés a taktika azon része, amit a szurkolók hozzá tudnak tenni a sikerhez. Ezt elfogadta ez a mutogatós is, mikor focistának állt.
Fizetésmegvonás, mert nem bírta az egész meccsen át tartó rasszista bekiabálásokat és lecseréltette magát. Szinte minden nap meg tud itt lepni valaki valami hasonló okossággal :salute:

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3839
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. február 17., hétfő 12:14

mondjuk ment a majmozás az elejétől rendesen... Nem hiába kattant el. Túljátszotta a szerepet, de a hazai közönség is undorító hitvány bagázs.

remélem az UEFA megbünteti a klubot.
a legszebb az, hogy a hazai csapatban is vannak színesbőrűek, a válogatottban dettó.

olaszban se jobb a helyzet. de említhető a román liga is. vannak eszlények mindenhol, jó lenne kigyomlálni őket.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

kiserik
Hozzászólások: 5751
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. február 17., hétfő 11:49

Így kellene a havi pénzecskéjét megtagadni tőle. Bebaszna, ha minden focista behisztizne egy jó kis ""k....a anyázástól"". A verbális sértés a taktika azon része, amit a szurkolók hozzá tudnak tenni a sikerhez. Ezt elfogadta ez a mutogatós is, mikor focistának állt.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. február 17., hétfő 11:31

Qrva gáz, hogy felnőtt ember így hisztizik. Azért megvan a metoo mozgalmak hatása, mindenki sír.

Hozzá teszem én a rasszizmust is elítélem.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. február 17., hétfő 11:17

Nem a szurkolókat védem, de azt is említsük meg, hogy 10 perccel korábban lőtt 1 gólt a volt csapatának (mégha csak 1 évet is töltött ott kölcsönben), amit egy szép kis bemutatással ünnepelt, kapott is érte egy sárgát.

Nyilván már előtte voltak huhogások meg bekiabálások, de ebből kiindulva Ronaldo hányszor mehetett volna le a pályáról?

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. február 17., hétfő 10:12

Itt tartunk 2020-ban. :(
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. február 17., hétfő 10:00

tegnap a vitoria guimares - porto meccsen marega (porto csatára) lement a pályáról a rasszista beszólások miatt. se a csapattársak, se az ellenfél játékosai, de még az edző se tudta megnyugtatni.

itt a videó az esetről: https://www.record.pt/multimedia/videos ... Principais


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 58 regisztrált és 0 vendég