Egyéb bajnokságok

Foci a Real Madridon túl...
Babinho

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. január 8., szerda 10:04

pluszegy pluszegy :mrgreen:

Egyébként ez a középszer és klasszis meghatározás mindig is szubjektív lesz, főleg tőlünk szurkolóktól. Ehelyett beszélnek a számok, amit alattam is leírtak, és itt a klub számok nincsenek is.
Kinek mi jön be. Lehet a világklasszis Ronaldinhokat is szeretni és lehet a De Rossi féle klublegendákat is. Nem kell ezeket párhuzamban állítani. Raúl jobb játékos volt mint a brazil Ronaldo? Nem, mégis a madridisták 80%-a jobban szereti és elismeri valószínűleg. Hozzám is közelebb állt Raúl, mondjuk ő még aranylabdához is közel állt egyszer. De demagóg módon le lehetne húzni, hogy angliában nem állta volna meg a helyét. Owen megnyerte előle az aranylabdát aztán amikor idejött mi lett? De valószínűleg Raúl is így járt volna, ha elmegy a Poolba Owen mögé-mellé. Van, hogy a játékos érzi, hogy a megfelelő környezetben van, miért kellene váltani? Messi mi a gyíknak váltson, mert Ronaldo is megteszi? Hát köszi, pont megvan az Isten kultusszal örök életére. Szerintem De Rossi is elégedett lehet ezzel, mert a Roma és a Válogatott miatt egész Olaszország tisztában volt vele, hogy ő bizony egy klasszis. Megmutatta.

Az, hogy kiből lesz korszakos zseni, ki hol ér fel a csúcsra, a saját magáéra, vagy a klubon belül, vagy európai szinten, ez megítélés kérdése. Én nem hiszem, hogy De Rossiból bármit is elvesz, hogy nem igazolt spanyolországba vagy angliába. Egyébként a három bajnokság között amúgy sem feltétlenül nagy az átjárás. Hány angol focizik spanyolban vagy olaszban?
Vagy igazolt volna a Juvéba vagy a Milanba a trófeák miatt? Hát ettől nekem nem kevesebb képességekben. Így is van mit kitennie a polcra amire büszke lehet.
Neymar félék mennyivel jobb karriert futnak be jobb képességekkel, csak mert a pénzt meg a trófeákat választják? Én totál adom De Rossit és a karrierjét. Nagyon jó játékos volt nemzetközi szinten így is, Olaszban meg klasszis.

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 8., szerda 10:04

Azt viszont nem igazán értem, hogy mi értelme van egy ilyen játékost középszernek titulálni meg azért elvenni az érdemeiből, mert csak egy csapatban játszott pályafutása során. Most mondhatnám, hogy nézzétek vissza pár meccsét a legjobb éveiből (2005-2012), de úgyse fogja ezt senki megtenni.
N
Na már most, én tituláltam középszernek, de egy szóval sem írtam, hogy azért, mert csak egy csapatban játszott. Szóval, ha már barokkos túlzás, akkor ne mossuk össze több ember véleményét.

Azt sem írtam egy szóval sem, hogy csak nekem van igazam, ez az én véleményem, lehet vele egyetérteni meg nem is, dehogy itt egymást elkezdik ezért anyázni emberek, azért az röhej.

Kezdjük előröl:
SZERINTEM De Rossi egy középszerű játékos, aki olaszban kitűnt az átlagnál kicsit jobb képességeivel, de nemzetközi szinten nem tudott maradandót alkotni. Mellé olyan olaszosan temperamentumos volt és a neten keringő üvöltöző képei egy mítoszt kerítettek köré.

Most, hogy kinek hány gólja volt ezen a poszton, mit számít? Xabi Alonsónak lehet kevesebb volt, de felőlem lehetett volna nulla is, mert egyedül több esze és iq-ja volt, mint az összes olasz középpályásnak együttvéve.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

pluszegy

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2020. január 8., szerda 9:26

Az a baj, hogy itt az emberek nagy része csak barokkos túlzásokkal tud véleményt formálni, és ebből lesznek az ilyen felesleges egymás torkának ugrások. Ha nem akarná sok ember úgy előadni a véleményét, mintha az lenne a numero uno, akkor sokkal normálisabb vitákat lehetne folytatni.

Én elfogadom, ha valakinek De Rossi nem volt kiemelkedő játékos, nekem az volt. Azt viszont nem igazán értem, hogy mi értelme van egy ilyen játékost középszernek titulálni meg azért elvenni az érdemeiből, mert csak egy csapatban játszott pályafutása során. Most mondhatnám, hogy nézzétek vissza pár meccsét a legjobb éveiből (2005-2012), de úgyse fogja ezt senki megtenni.
Nem tudom számít e valakinek, de a 117 válogatottsága mellett ő a legeredményesebb középpályás jelenleg az olasz válogatott történetében, 21 góllal. De ha összehasonlítom a 2010-es elit válogatottak kereteit, ki számított alapembernek azon a poszton: De Jong és Van Bommel a hollandoknál, Diaby és Toulalan a franciáknál, Khedira és Schweinsteiger (nem VKP) a németeknél, Pedro Mendes és Meireles a portugáloknál, Xabi és Busquests a spanyoloknál, Gareth Barry és Gerrard (nem VKP) / Lampard (nem VKP) az angoloknál, argentinoknál Mascherano, braziloknál Gilberto Silva és Felipe Melo és az olaszoknál De Rossi és Pirlo.
Ha félreteszem minden szimpátiámat De Rossi iránt, akkor is TOP5-ben van ezen a listán. Mert akiket elé tennék az Xabi, Busquest és Pirlo (akik abszolút más típusú játékosok) és esetleg Mascherano. Ott van még Gerrard, Lampard és Schweinsteiger, akik feljebb játszottak egy sorral, mint De Rossi, tehát velük nem érdemes összehasonlítani.

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 8., szerda 9:14

Kerlon írta:
Realista24 írta:
Én írtam azt hogy Gattuso jobb vagy ez már csak szajhagyomany útján terjedt el?
Nem, de valaki szerint jobb, mert egy igazi top csapat része volt Gattuso.
Jah, értem. Khedira is megnyert mindet, aztán mégsem ügyesebb zirónál.
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Kerlon
Kedvenc csapatod: Levante

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 8., szerda 9:13

Realista24 írta:
Kerlon írta:

Akkor Messi, Gerrard, Lampard, Puyol, Maldini stb mind szar jatekosok voltak? Attol miert lenne szarabb jatekos Totti es De Rossi, hogy ok a Romaert eltek megha nem is voltak igy eselyesek? Meg attol lett jobb Gattuso, hogy valami kis csapatbol a Milanba ment?
Nem, de valaki szerint jobb, mert egy igazi top csapat része volt Gattuso.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 8., szerda 7:41

Realista24 írta:
Faust írta:

Mert nem francia. :mrgreen:
Mert középszer aki üvöltözéssel es agresszióval kompenzalt. Egy finomitott Gattuso.
Gyengébbek kedvéért vagy ismétlés gyanánt. Döntse el kire melyik vonatkozik.
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 8., szerda 7:40

Kerlon írta:
ziro4vr írta: De Rossihoz egy gondolat: nem akkor derül ki valakiről hogy mit tud ha sorban állnak érte, hanem ha el is igazol és ott is teljesítményt tesz le az asztalra.
Akkor Messi, Gerrard, Lampard, Puyol, Maldini stb mind szar jatekosok voltak? Attol miert lenne szarabb jatekos Totti es De Rossi, hogy ok a Romaert eltek megha nem is voltak igy eselyesek? Meg attol lett jobb Gattuso, hogy valami kis csapatbol a Milanba ment?
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. január 7., kedd 22:07

eleg sok korabbi olasz sztarjatekos / valogatott jatekos (maldini, nesta, chiellini, gattuso, pirlo, de rossi, totti, del piero, inzaghi es sorolhatnank meg..) az egesz palyafutasat vagy annak majdnem teljes egeszet a serie a-ban tolta le.
nehez is bepolcozni oket, de azert az 2000-2015 kozotti serie a merfoldekkel erosebb volt, mint a mai.

szerintem regen es ma is az elithez tartozott/tartozna a posztjan egy prime de rossi, de ebben azert nagy szerepe van a karizmatikus es vezer szerepenek, kifejezetten kepessegekre nem feltetlen.

ziro4vr
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Kroos

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. január 7., kedd 21:47

De érdemben válaszolni nem tudtál. Szerintem hagyjuk. :lol:
Nem illik.

Toti

HozzászólásSzerző: Toti » 2020. január 7., kedd 21:46

Mintha minden egyes kommentemben barmoznek..istenem. Nem rad irtam,hanem a mondandodra
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

ziro4vr

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. január 7., kedd 21:40

Azt gondolom az olasz focistáknál az, hogy a mikrokörnyezetükben mit nyújtanak, nem nyújt objektív mércét. Nyilván egy Tottit magasabb polcra helyezek, ez már szubjektív. De hogy mire ment volna nálunk vagy Angliában vagy máshol..sosem tudjuk meg, de ez az én mércém szerint nem teszi egy polcra más játékosokkal. Véleményem lehet vagy csak barmozni tudsz?
Nem illik.

Toti

HozzászólásSzerző: Toti » 2020. január 7., kedd 21:36

ziro4vr írta: De Rossihoz egy gondolat: nem akkor derül ki valakiről hogy mit tud ha sorban állnak érte, hanem ha el is igazol és ott is teljesítményt tesz le az asztalra.
Ez igen,jol leegyszerusitetted meg ledegradaltad egy 100xos valogatott vilagbajnok jatekos egesz palyafutasat. Sztem ez ordas nagy baromsag volt.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

ziro4vr

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. január 7., kedd 21:33

Szerintem ne reagáld túl, azt értsd amit írok, ne tegyél hozzá mást.

De Rossit mellesleg jó játékosnak tartom, nem kiemelkedőnek de jónak. Viszont igen, nálam ha globálisan ítélem meg, elvesz hogy csak ott játszott.
Nem illik.

Kerlon
Kedvenc csapatod: Levante

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 7., kedd 21:26

"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

ziro4vr

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. január 7., kedd 20:45

De Rossihoz egy gondolat: nem akkor derül ki valakiről hogy mit tud ha sorban állnak érte, hanem ha el is igazol és ott is teljesítményt tesz le az asztalra.
Nem illik.

Süti

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. január 7., kedd 17:25

Realista24 írta: De srácok. De Rossit úgy állítják itt be páran, mint valami Aranylabda alapanyagot.
Kivételes, kimagasló, stb. Hagyjuk már...olaszok között kiemelkedett, maradandót nem alkotott. Nálam ez átlagtól kicsit jobbat jelent. De hogy ti ölre mentek egymással emiatt, az már nagyon komoly... :roll:
Engem az se érdekel ha valakinél ő a :goat: . Csak a stílus... :ike:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

pheco
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

HozzászólásSzerző: pheco » 2020. január 7., kedd 16:30

Én is örültem volna, ha leigazoljuk 2010 körül. Jobban jártunk volna vele Xabi mellé, mint Khedirával. :D

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 7., kedd 16:28

De srácok. De Rossit úgy állítják itt be páran, mint valami Aranylabda alapanyagot.
Kivételes, kimagasló, stb. Hagyjuk már...olaszok között kiemelkedett, maradandót nem alkotott. Nálam ez átlagtól kicsit jobbat jelent. De hogy ti ölre mentek egymással emiatt, az már nagyon komoly... :roll:
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Süti

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. január 7., kedd 16:05

Kerlon írta:
Ha ennyire nem megy a logikus gondolkozás, akkor tényleg bohóckodok inkább mással. :kivagyhe:
Hálistennek.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

pluszegy

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2020. január 7., kedd 15:20

Nem kell Tottihoz hasonlítani, de azt se lehet mondani, hogy ha nem játszott volna 20 évet a Romaban, akkor senki nem ismerné. De Rossi egy olasz válogatott és klubszinten is elismert, meghatározó játékos volt. Több elit klubbal, köztük a Real Madriddal is szóba hozták a legjobb éveiben.
Szerintem De Rossi komplettebb, összességében jobb játékos volt, mint Gattuso (ugye ebből indult ki az egész), akinek szintén elismerem a tudását, de szerintem ő nem volt se Makelele, se Casmiro szint. Abban egyetértek, hogy annak a Milannak egy fontos eleme volt, mint ahogy mondjuk Ambrosini is, akit szintén nem tartok jobb játékosnak De Rossinál.
De ez csak az én véleményem, lehet elfogult vagyok, mert nekem anno nagy kedvencem volt De Rossi.

Vissza: “Labdarúgás”