VB - 2014

Archívum

Ki volt a világbajnokság legjobb játékosa?

A szavazás 2014. július 16., szerda 21:44-kor befejeződött.

James
20
17%
Messi
12
10%
Robben
52
44%
Neuer
2
2%
Kroos
11
9%
Hummels
0
0 szavazat
Di María
4
3%
Lahm
1
1%
Mascherano
15
13%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 117

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2014. január 19., vasárnap 15:38

López, De Gea, Carvajal, Moreno, Bartra, Illara, Isco, Koke, Muniaín, Thiago, Llorente, Jesé
Ez a csapat komolyan mondom meg is verné az original spanyol keretet... :lol: Nem nagyon akar újítani az öreg,nagy lebőgés lesz ez a VB a spanyoloknak...
:goat:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 19., vasárnap 15:34

ziro4vr írta:valami hasonló, de 7 védőt fog vinni, hogy elöl mehessen valamelyik szent tehén.(torres vagy villa) pedro fix, negredo is az lesz ha tartja magát. mata maradhat ki esetleg, eddig is csak dísznek vitte áétalában.
Akkor viszont javi martinez, mert VKP mellett hatvedet is tud jatszani

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 19., vasárnap 15:22

Santi írta:Sztem ezt fogja vinni:
valami hasonló, de 7 védőt fog vinni, hogy elöl mehessen valamelyik szent tehén.(torres vagy villa) pedro fix, negredo is az lesz ha tartja magát. mata maradhat ki esetleg, eddig is csak dísznek vitte áétalában.
Nem illik.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. január 19., vasárnap 15:17

Sztem ezt fogja vinni:

Casillas, Valdes, Reina

Alba, Azpilicueta/Monreal
Ramos, Piqué, Albiol, I.Martinez/J.Martinez
Arbeloa, Juanfran

Busquets, Xabi, Fàbregas, Xavi, Iniesta, Cazorla, Navas, Silva, Mata

Costa, Pedro/Villa, Negredo/Torres


És akik mehetnének, de sztem otthon fognak maradni: López, De Gea, Carvajal, Moreno, Bartra, Illara, Isco, Koke, Muniaín, Thiago, Llorente, Jesé B-) Nem gyenge névsor...

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. január 19., vasárnap 12:14

Ja persze, kihagytam Busquetset. Véletlen volt ő alap. Akkor Thiago meg ki. :)
Nálam is valmi Busquets, Fabregas, Iniesta kp lenne. Sőt még Silvát is kihagytam, akit az öreg megint nem fog kihagyni. Pedig ő is kezdő játékos. Navast hagynám ki, de őt se szívesen rakja ki az öreg a keretből.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2014. január 19., vasárnap 12:11

Kis korom óta spanyol drukker vagyok, és a VB-n is nekik fogok drukkolni, de ha az öreg a Pedro-Cesc-másik 1000 visszapasszt adó szélső támadótrióval fog támadni, mikor jelenleg olyan csatárjai is lehetnének, mint Costa vagy Negredo, akkor azért fogok szurkolni, hogy mihamarabb kizúgjanak, és a vén begyepesedett bajszost eltávolítsák.
Mert bárhogy nézzük a legerősebb kerete, legnagyobb merítési lehetősége neki van, akár két csapatot is indíthatnának a spanyolok, és mindkettő esélyes is lehetne.
csababarca írta:Iscot ki kell vinnie, akár Xavi kárára is pl.


Erről meg ne is álmodjunk, Xavi max akkor nem fog játszani, ha a 3. csoportmeccs már tét nélküli lesz.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. január 19., vasárnap 12:02

Kerlon írta:Szerintem Mata kiesik, mert Mourinho tönkre vágja a padon. Akkor Isco sem meggyőző most és Koke remekel, Cazorla most épült fel nem rég és kezd beindulni. Navas sem rossz, a barcások az alapkategóriába tartoznak és még ott van Thiago is. Ez mondjuk nagyjából a keret. :D
Casillas, Reina, Valdes
Azpillicueta, Arbeloa
Ramos, Piqué, Albiol, Martinez
Alba, Monreal
Alonso, Xavi, Iniesta, Fabregas, Cazorla, Koke, Pedro, Navas,Thiago
Costa, Negredo, Villa
Azért ez így elég erős keret, persze,hogy a kezdőt hogy teszi fel az öreg, az a kérdés.
Nálam Xavi és Alonso már nem lennének kezdők, az biztos.
Védelemben mehet az Arbeloa,Ramos,Piqué,Alba 4es, szerintem ez így alap.
Középpálya érdekes Busquetset be sem írtad, pedig ő szerintem a legstabilabb kezdő a középpályán.
ha 5 kp-t akar VdB akkor Busi, Iniesta,Cesc, Cazorla, Isco 5-t tenném fel, mert ez stabil is, de valamennyire lendületes is. Iscot ki kell vinnie, akár Xavi kárára is pl.
Elől meg Costa mehet.

De félek hogy középen erőltetni fogja az agyonbiztosított Busi,ALonso duót, ami szerintem felesleges.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. január 19., vasárnap 12:01

Szerintem Bartra és a másik barcás fiatal srác sem lesz a keretben.
Mata viszont biztosra veszem, hogy ott lesz. És Mou nem teszi tönkre a padon, csak mivel vannak féltucatnyian a posztra, így forgatva, rotálva vannak, Schürrle az utolsó a sorban az eddig játszott pedrek alapján. Hazard és Oscar az első a sorban (de van 3 sorozat, játszanak bőven meccseket)

védőknél meg Arbe/Juanfran a jobbosra, balosra meg Alba és Monreal, középre Ramos, Pique alap, Albiol is tuti fix, hogy ott lesz, és ide lesz még egy negyedik. nem tudom kiket játszatott, próbált ki VdB a barátságos meccseken... és JaviM is tud ott játszani, ha kell.

Thiagora is meg merek esküdni, hogy nem lesz ott a keretben. helyette Silva (nem 1 poszt, de kp)
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. január 19., vasárnap 11:53

Szerintem Mata kiesik, mert Mourinho tönkre vágja a padon. Akkor Isco sem meggyőző most és Koke remekel, Cazorla most épült fel nem rég és kezd beindulni. Navas sem rossz, a barcások az alapkategóriába tartoznak és még ott van Thiago is. Ez mondjuk nagyjából a keret. :D
Casillas, Reina, Valdes
Azpillicueta, Arbeloa
Ramos, Piqué, Albiol, Martinez
Alba, Monreal
Alonso, Xavi, Iniesta, Fabregas, Cazorla, Koke, Pedro, Navas,Thiago
Costa, Negredo, Villa

Egyedül Villaban és Martinezben nem vagyok biztos. Martinez helyett még behívja Bartrat az öreg, mert Barcás. Arra a pozícióra mondjuk szerintem csak Martinez, Bartra és Nacho lehet esélyes.
Villa helyett meg Torres vagy Llorrente. Itt meg logikus lenne a Juvest behívni, de nem fogja, mert begyöpösödött az öreg és abszolút nem tudja keverni a fiatalokat és az öregeket úgy, mint például Löw a németeknél, vagy a hollandok... Pedig volna miből összegyúrni a keretet. Xavinak és Alonsonak én már nem is szánnék nagy szerepet. Főleg a Barcásnak, mert már mindenki elismeri, hogy enyhén leadta. Nem lenne meglepő, ha visszavonulna a válogatottól a VB után.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. január 19., vasárnap 11:20

tucsoki írta:VdB nem tudom mit fog kezdeni a spanyol középpályával nyáron, mert a Xabi-Xavi kettőssel nem sok csapat ellen veszik majd fel a harcot.
Xabi-Busq-Xavi (99%-os passzaránnyal)
előre pedig Cesc-Pedro és Iniesta. indulhat a buli! :mrgreen:

amúgy meg Costának simán kezdőnek kéne lennie.
és szerintem nem is szabadna kérdésnek lennie, hogy Costa-Negredo a két fix és oda ként egy 3.
(Villát kizárnám, Soldado nem tényező, Llorentet is otthon hagynám, marad Torres. ő mezőnyben jobb mint az előbbiek, okés h a kapuval nem haver már egy ideje, de én őt vinném ki mint harmadik ember.

én inkább a középpályásokra leszek kíváncsi, hogy kiket hagy itthon.
Iniesta, Mata, Cazorla, Isco, Navas, Silva, Thiago, stb, stb (utóbbi sztem még nem megy)
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. január 19., vasárnap 8:51

VdB nem tudom mit fog kezdeni a spanyol középpályával nyáron, mert a Xabi-Xavi kettőssel nem sok csapat ellen veszik majd fel a harcot.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. január 19., vasárnap 8:35

R.M.C.F írta:vdb nem a forma alapján választ.
Tuom :) En leginkabb csak a forumon valo talalgatasok miatt irtam,hogy o lehetne a legjibb opcio. Amugs en se nagyon hiszem hogy a 3 legjobb formaban levot vinne. Costaval mondjuk kicseszne ha nem vinne,mert neki a brazilba is lenne eselye bekerulni :D
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. január 19., vasárnap 1:33

torresvillasoldado majd aratni fog. Remélem őket viszi, aztán leégnek a p'csába.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. január 19., vasárnap 1:26

vdb nem a forma alapján választ.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. január 19., vasárnap 0:01

Volt rola szo,hogy jo esetben Costa es Negredo mellett ki lehet a 3. csatar. Villa es Torres volt a tema,de miert ne lehetne Llorrente? O neki megy az utobbi idoben,ha tartja a formajat,megerdemelne.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. január 8., szerda 19:06

ziro4vr írta:
h3x0r írta: A gond inkabb az angoloknal van, mert a sok kupajuk miatt ezt a 9 vagy 10 szabad jateknapot is betoltik.
Igazából...nekik teljesen mindegy szerintem :lol:
csak mivel ott több légiós van mint angol így abszolút nem.
a komoly válogatottak alapemberei ott játszanak.

ezt náluk max úgy lehet hogy a ligakupát egy évre hanyagolják, de még akkor is ott van a boxing day (?) amik az ünnepek alatt/közötti meccseket jelenti, dec 26, plusz rá 2-3 napra, aztán jan 1-2 és utána hétvége egyből. 4 meccs pár nap alatt.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 8., szerda 18:58

h3x0r írta: A gond inkabb az angoloknal van, mert a sok kupajuk miatt ezt a 9 vagy 10 szabad jateknapot is betoltik.
Igazából...nekik teljesen mindegy szerintem :lol:
Nem illik.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 8., szerda 15:34

Wertz írta:Más sportágakban is megtudták ezt oldani, így a focinál is meg fogják
A jelenlegi rendszer az, hogy julius kozepetol (szinte) megszakitas nelkul majus kozepeig/vegeig tart a klubbszezzon, majd nagyjabol juniusban es julius elejen zajlik a valogatott megmerettetes.
Europai szemszogbol nezve minden nyaron egy esemeny: copa america, eb, konf kupa, vb. Az Olimpia az EButan van. A teli olimpia a VB eveben, az afrika kupat pedig az uj rendszer szerint a paros evekrol (EB es VB eve) athoztak a paratlan evekre.

Kb igy nez ki:
1. ev - Afrika kupa - Copa america
2. ev - telen semmi - EB majd olimpia
3. ev - Afrika kupa - konf kupa
4. ev - Teli olimpia - VB

A gond az, hogy az evek alatt minden hetveget es hetkoznapot sikerult betolteni.
Par perc alatt atneztem a google naptaromat, ez az idei szezon:
4 het eloszezon, 3 het bajnoksag, majd szeptember elejen masfel het valogatott szunet, 3 es fel het BL - bajnoksag, masfel het valogatott szunet 4 es fel het BL/kupa - bajnoksag. Masfel het karacsonyi szunet es januartol kezdve egeszen aprilis vegeig heti 2 meccs (nekunk 3 hetkoznap szabad). A majus kicsit lazabb, heti egy meccs.

Nyilvan a spanyol bajnoksagnal meg lehet oldani. Egesz evben osszesen a teli szunetnek is koszonhetoen van 9 vagy max 10 szabad szerdank/szombatunk. A VB-t 7-8 het alatt le lehet rendezni. Mivel nyaron ugysincs VB, ezert 3-4 hettel korabban kezdjuk el a szezont ezen a 9 vagy 10 jateknapon is jatszunk (ez plusz 4 het), a kovetkezo nyarbol is levagunk 1-2 hetet es meg is van oldva.

A gond inkabb az angoloknal van, mert a sok kupajuk miatt ezt a 9 vagy 10 szabad jateknapot is betoltik.

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Wertz » 2014. január 8., szerda 15:20

Például a kézilabdázóknál a héten kezdődik az EB

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. január 8., szerda 14:09

az ünnepi tv műsor legalább értékelhető lesz...ha nyernek a portugálok :D :D

a más sportág alatt mit értesz? mert azért az amerikai sportágakat nem szabad venni, egy NHL képes leállni az olimpia miatt, hogy minden játékos maga dönthesse el, akar menni, vagy nem akar menni a válogatottba...a vb ideje alatt viszont nem áll az NHL play off része, csupán akik már kiestek persze h mennek a vb-re...
máshol a vb-nek túlságosan nagy jelentősége nincs is...mindenhol a bajnokság és a klub az első


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 16 regisztrált és 0 vendég