VB - 2014

Archívum

Ki volt a világbajnokság legjobb játékosa?

A szavazás 2014. július 16., szerda 21:44-kor befejeződött.

James
20
17%
Messi
12
10%
Robben
52
44%
Neuer
2
2%
Kroos
11
9%
Hummels
0
0 szavazat
Di María
4
3%
Lahm
1
1%
Mascherano
15
13%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 117

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9613
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: KAG » 2014. június 30., hétfő 14:05

Nas írta:
DE! A lényeg, hogy beismerte, hogy feldobta magát... én ezt innentől kezdve egy sárga lappal honorálnám.
Nem azért kéne sárga mert beismerte. A bírói testület döntsön. Ha nagy kamut látnak utólag sárga, ha beismerik, ha nem.

Ha valaki dobja magát, bármekkora is legyen a "kamu" azért jár a sárga. :coffee:
ZIDANE

Nas
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:47
Kedvenc játékosaid: Alonso
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Nas » 2014. június 30., hétfő 13:57

DE! A lényeg, hogy beismerte, hogy feldobta magát... én ezt innentől kezdve egy sárga lappal honorálnám.
Nem azért kéne sárga mert beismerte. A bírói testület döntsön. Ha nagy kamut látnak utólag sárga, ha beismerik, ha nem.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9613
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: KAG » 2014. június 30., hétfő 13:28

ArjenMagicRobben írta:
KAG írta:Amúgy így, hogy Robben beismerte az utólagos domborítását nem kéne azt is valamiféle szankcióval büntetni?
Egy sárga legalább vagy valami?


Ha már a FIFA ennyire játssza a szigorú tanár szerepét . . . :roll:
Nem arra a helyzetre mondta amiért a tizenegyest kapták. Még az első félidőben volt két eset, és egyikre mondta, hogy feldobta magát és, hogy a másik tizenegyes kellett volna legyen.

Nem emeltem ki egyik domborítását sem, ha figyelmesen olvastál volna :)
De megszoktam már, hogy a fórum felének nehezen megy a szövegértés.

DE! A lényeg, hogy beismerte, hogy feldobta magát... én ezt innentől kezdve egy sárga lappal honorálnám.
ZIDANE

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. június 30., hétfő 12:57

Igazából én csak a hollandokat utálom teljes mértékben: az xs-es kopasz langyos miatt meg, mert ahol közvetítjük a meccseket, mindig retek sok holland van és a fele úgy idegesít, hogy rájuk dönteném a sátrát legszívesebben. :mrgreen:
Ami még nem szimpatikus:
2. Brazília: Neymar körüli hype
3. Argentína: Messi körüli hype

de igazából, ha innentől az ő góljaikkal mennek tovább meg olyan játékkal, mint amit a média beállít róluk, akkor megérdemlik. Amúgy nem, de akkor is ők lesznek a sztárok meg az istenek, ha valahogy eljutnak a döntőig. A két válogatott játékában ez amúgy nincs meg szerintem.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2014. június 30., hétfő 12:41

azért Messi mellett a második számú sztárjuk csak a Real Madrid alapembere
Higuain-t már eladtuk tavaly! :mrgreen:

Nekem az a bajnom, hogy kb minden nagycsapatot utálok, így hajrá kicsik!! Na jó, Franciákat is valamennyire a nagyok közé lehet sorolni, nekik durkkolok Benzema és Varane miatt.


Egyébként ez a vb is a bizonyíték ara, hogy már mennyire nem a centerekről szól ez a játék. Nyilván a minjőségük sem megfelelő, de Fred, Balotelli, Jackson Martinez, Cavani meg a többi egydimenziós figura elől csak tapsikolhat az eggyel hátrébb lévő játékosoknak.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. június 30., hétfő 12:33

Én úgy vagyok vele, hogy ne brazilok, és ne az argentinok nyerjenek. Onnantól meg már nem érdekel ki, nyer, de a lényeg, hogy Benzema emelje fel a végén a VB serleget. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: sebydani » 2014. június 30., hétfő 12:31

MyStiQ írta:
Elődöntőben Kolumbia - Franciaország és Costa Rica - Belgium, a döntő innentől kezdve meg már lényegtelen. :mrgreen:
Ha ez így lenne a nyár további részében örömködnék és tapsikolnék bárhol is vagyok :D
Kolumbia győzelmére a szimpátia mellett reális esélyt is látok, hiába a hazai pálya előnye, ez a James vezette bátor támadó foci az ellen a védelem ellen könnyedén vezethet sikerre, plusz Fred,Oscar, Hulk triója óriási előny a védőknek :shifty: A franciáknak idén tudok először szurkolni világversenyen, valahogy mindig csak Zidane volt érdekes és szimpatikus de most tele vannak ígéretes, szimpatikus, jó focit játszó játékosokkal. Belgium a torna eleje óta a második számú favoritom, (sajnos-nem sajnos Ramosék utaztak haza hamar) bennük is nagyon bízok, szerintem bőven jók lehetnek a négybe. Costa Rica pedig a legnagyobb megleptés kb. a görög EB győzelem óta nekem a fociban, nagyon drukkolok nekik, remélem sokáig álmodozhatnak még tovább :) Szóval remélem MystiQ megmondtad a tutit, beállok a sorba, ezt szeretném én is a négy között :salute:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. június 30., hétfő 12:27

Nagyjából én is azt érzem át amit Misztik, jó írás volt. :D
Hopp, majdnem megfeledkeztem Thomas "rúgjunk egy gólt, aztán ordítsunk egy helyben állva, mint egy barom" Müllerről.
Viszont ide plusszba jöhet Özil is. Ha világbajnok lesz, nyakamat rá, hogy 1 hónapig az lesz a sláger, hogy eladtuk az utóbbi 40 év legjobb labdanélküli irányitóját, realmargit=játékostemető stb.
Love football, hate antifa.

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: primrose » 2014. június 30., hétfő 12:19

Ma este allez france! :zoldsalas: :box: Nem kicsit vagyok ideges, hogy hatkor játszanak, mert így nem fogom tudni megnézni, meló miatt. Lehet, hogy az irodában bestreamelem majd, de valószínűleg csak az eredményt fogom tudni követni. De nagyon remélem, hogy behúzzák a franciák és drukkolok Benzema és Varane jó játékáért! :salute:
But he is a good boy...

petiamadridista
Hozzászólások: 5273
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2014. június 30., hétfő 11:56

azt meg sem merem kérdezni, hogy van e ezen a fórumon még ember, aki rajtam kívül az argentinoknak szurkol, de egyáltalán van olyan, aki nem szurkol minden idegszálával ellenük ?
én egyáltalán nem szurkolok ellenük.
bár nekik se szorítok, meg az ő águkról inkább a hollandokat szeretném a döntőben látni, de egyébként teljesen közömbösek.
mint ahogy az összes csapat.
nem játszottak eddig igazán jól, ha máshogy lenne, lenne szorítanék az argentinoknak.
azért Messi mellett a második számú sztárjuk csak a Real Madrid alapembere :)
tehát nem mondanám ellenszenvesnek őket...
sosem voltak azok.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2014. június 30., hétfő 11:43

ericco írta:Sosem voltam egy nagy Franciaország szurkoló, Zidane miatt tudtam nekik szorítani a nagyon unszimpatikus ellenfelek ellen, de ez az idei fiatal csapat nagyon szerethető. Remélem, behúzzák :)
Én sem szerettem őket, de ez a mostani csapat megérdemli, hogy nekik szurkoljak. Valószínűnek tartom, hogy a feltételezhető német-francia meccs után annak a meccsnek a győzteséért fogok szorítani.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: ericco » 2014. június 30., hétfő 11:29

Sosem voltam egy nagy Franciaország szurkoló, Zidane miatt tudtam nekik szorítani a nagyon unszimpatikus ellenfelek ellen, de ez az idei fiatal csapat nagyon szerethető. Remélem, behúzzák :)
Merci Zizou!

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. június 30., hétfő 11:15

Hogy kit miért nem csípek/utálok?

Nyolc közé már bejutott csapatok:
Brazília: Szimplán csak ne nyerjenek otthon. :mrgreen: Ráadásul makkolnak is...
Hollandia: Robben, Van Persie, Sneijder, Van Gaal, KUYT, de lehetne még sorolni. Nagypofájú mindegyik, aztán edzésen meg egymást rúgják szét...

Kolumbia és Costa Rica szimpatikus, remélem mennek a négy közé mindketten.

Nyolcaddöntő vár még rájuk:
Argentína: Messi, Higuaín, Gago, Zabaleta, nyomorék csoport, könnyű ellenfelek az elődöntőig, miközben egy Irán vagy egy Nigéria ellen is szenvednek. Remélem Hitzfeld betolja a buszt a kapu elé, aztán Shaqiri eltesz 1-2 gólt, "HÁT EZÉRT A VILÁG LEGJOBBJA" (by P. Fülöp Gábor) pedig csomagol.
Németország: Őket igazából csak Jogi miatt nem csípem, de remélhetőleg A Bányász idén is megteszi azt a szívességet, hogy az első valamirevaló csapat ellen kiesik a világválogatottjával együtt. Hopp, majdnem megfeledkeztem Thomas "rúgjunk egy gólt, aztán ordítsunk egy helyben állva, mint egy barom" Müllerről.


Ideális menete a VB-nek számomra:
Negyeddöntők:
Brazília - Kolumbia
Franciaország - Németország
Hollandia - Costa Rica
Svájc - Belgium

Elődöntőben Kolumbia - Franciaország és Costa Rica - Belgium, a döntő innentől kezdve meg már lényegtelen. :mrgreen:

Avatar
ArjenMagicRobben
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:51
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: UT

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: ArjenMagicRobben » 2014. június 30., hétfő 10:42

KAG írta:Amúgy így, hogy Robben beismerte az utólagos domborítását nem kéne azt is valamiféle szankcióval büntetni?
Egy sárga legalább vagy valami?


Ha már a FIFA ennyire játssza a szigorú tanár szerepét . . . :roll:
Nem arra a helyzetre mondta amiért a tizenegyest kapták. Még az első félidőben volt két eset, és egyikre mondta, hogy feldobta magát és, hogy a másik tizenegyes kellett volna legyen.
Sportklub Csíkszereda
Arjen Robben Oranje R.M.C.F. Luka Modric
Valentino Rossi Usain Bolt Mikaela Shiffrin Federica Pellegrini
St.Louis Blues Utah Utes

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9613
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: KAG » 2014. június 30., hétfő 10:30

Amúgy így, hogy Robben beismerte az utólagos domborítását nem kéne azt is valamiféle szankcióval büntetni?
Egy sárga legalább vagy valami?


Ha már a FIFA ennyire játssza a szigorú tanár szerepét . . . :roll:
ZIDANE

Avatar
ArjenMagicRobben
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:51
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: UT

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: ArjenMagicRobben » 2014. június 30., hétfő 10:24

Ha holland-argentín elődöntőre kerül sor:
Argentínok hogyha kezdenek passzolgatni, labdát tartani és teret adnak Robben-RvP duónak akkor nem igazán hiszem, hogy abból jól jöhetnek ki. Ha addig visszajön De Jong, akkor ő és az 5 védő szerintem Messit valamennyire megoldja.
De addig is még van egy Costa Rica, akit erőből verni kellene, bárhogy is nézzen ki a kezdő tizenegy.
Csak könyörgöm a narancsok az első félidőt ne barmolják el megint, nem értem miért kell mindig egy félidőt szenvedni majd utána hirtelen észbe kapni és elkezdeni focizni...
Sportklub Csíkszereda
Arjen Robben Oranje R.M.C.F. Luka Modric
Valentino Rossi Usain Bolt Mikaela Shiffrin Federica Pellegrini
St.Louis Blues Utah Utes

Avatar
kimber
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:44
Kedvenc játékosaid: Raul, Guti, Zidane, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: kimber » 2014. június 30., hétfő 10:20

Jó kérdés, hogy melyik érzés erősebb bennünk, Real szurkolókban. Ezen alaposan el kell gondolkodni, hogy miért is van az, hogy sokan jobban gyűlöljük Messit, vagy Neymart, mint amennyire szeretjük DiMariát és Marcelot, és ezért annak drukkolunk, hogy essen ki Argentina és Brazilia. Holott én szeretném, ha ami fiaink is boldogok lenének egy esetleges sikerrel. Mégis,valahogy nem tudok ennek ellenére sem felszabadultan drukkolni ennek a két csapatnak, és nem csak a Barcás játékosok miatt, hanem azért sem, mert eddig a mutatott játék alapján nem érzem jogosnak, hogy ez a két csapat játssza a döntőt. Akkor már inkább drukkolok a Franciáknak Benzema és Varane miatt, ott nincs Barcás sem csak további leendő Madridiak :), na meg itt van az új kedvenc akiknek nyugodtan lehet örülni, Kolumbiának. A többi csapat jelenleg nem érdekel.

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2014. június 30., hétfő 10:11

messideco írta:A holland-brazil döntőre mennyi esély van szerintetek?
A brazilokat én ilyen játékkal nem várom döntőbe,pláne most,hogy Neymar megsérült. Arról az ágról a németek vagy a franciák lesznek ott szerintem.A hollandoknak meg valószínű az argentinokkal kell majd lemeccselni a dolgot,ami nálam olyan 50-50.

Avatar
kredenc
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2014. május 9., péntek 11:17
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Zidane

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: kredenc » 2014. június 30., hétfő 10:10

messideco írta:A holland-brazil döntőre mennyi esély van szerintetek?
5% körül adok rá :)
Komolyan,látva a brazilok játékát, ha nem változik, Kolumbia is akár,de a német-francia duó simán megfoghatja őket.
A másik ágon esélyesebbnek gondolom az argentinokat,de a hollandok akár meg is foghatják őket.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2014. június 30., hétfő 10:09

messideco írta:A holland-brazil döntőre mennyi esély van szerintetek?
Nézd meg bwinen az oddsot rá :D

Egyébként szerintem nem sok, ha a Brazilok folytatják ezt a harmatos produkciót, akkor egy komolyabb európai csapat (Franciaország/Németország) megálljt parancsolhat nekik az elődöntőben :coffee:

Hollandia meg odaérhet az alsó ágról szerintem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára peti_madrid 2014. június 30., hétfő 10:10-kor.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég