VB - 2014

Archívum

Ki volt a világbajnokság legjobb játékosa?

A szavazás 2014. július 16., szerda 21:44-kor befejeződött.

James
20
17%
Messi
12
10%
Robben
52
44%
Neuer
2
2%
Kroos
11
9%
Hummels
0
0 szavazat
Di María
4
3%
Lahm
1
1%
Mascherano
15
13%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 117

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. június 5., szerda 21:46

tudsz majd tolni egy jó streamet?
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. június 5., szerda 21:35

Hát ez is úgy néz ki, hogy büdös nagy nullnull lesz, nem fekszik egymásnak ez a két csapat. :lol:
Eltelt fél óra Valbuenan és Payet-en kívül nem nagyon lehet senkit kiemelni pozitívumként.
Cavaninak nem megy pedig igyekszik kihúzodni a szélre és néha vissza is megy, de nem nagyon keresik a labdával.
Amúgy meg alig van folyamatos játék, faragják egymást a srácok elég szépen.
Love football, hate antifa.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. június 5., szerda 21:13

közvetíti valami?
Nem, streamelek.
Love football, hate antifa.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1769
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Donát » 2013. június 5., szerda 21:08

realistahuni írta:Na lessük meg az uruguay-franciát. Cavani vs Suarez, Benzema vs Giroud, a franciáknál hátha feltünik egy jó néger Emerson. :mrgreen:
közvetíti valami?

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. június 5., szerda 21:06

Na lessük meg az uruguay-franciát. Cavani vs Suarez, Benzema vs Giroud, a franciáknál hátha feltünik egy jó néger Emerson. :mrgreen:
Love football, hate antifa.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 5., szerda 11:17

Rasszista megnyilvánulások a román válogatott meccsén

Mi kell még, hogy elmeszeljék őket??? :vivo: Nálunk egyből zárt kapus meccs.... náluk ez már a 2. patkányság. :vivo:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. június 4., kedd 19:34

nálam busquets lenne martinez helyett, egy az egyben sem érzem jobbnak martinezt, puzzlejátékosnak a barcás kp-ba meg jobban illik busquets.
részletkérdés, amúgy hasonlóban gondolkodnék én is, mint gala.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. június 4., kedd 14:43

Galacticos írta:...
Pont ezen gondolkodtam mostanában én is, be kell építeni az új generációt szép lassan, ahogy azt a Carvajal-topikban is írtam.
A kezdőd alapvetően tetszik, annyi, hogy én Busquetset játszatnám Javi helyett a szűrő pozíciójában. Illetve Cescet szerintem nincs értelme támadó középpályásként nyomatni, elég hullámzó a teljesítménye ott, szvsz több értelme lenne középen játszatni, azon a poszton, amelyen az Eb-n is remekelt. A helyére (a középpályára) meg mehet a Xavi-Cazorla-Thiago-Isco négyes egyik tagja.
Matának én is több lehetőséget adnék, az biztos. :-)
Ja, és ott van Montoya is, szerintem a közeljövőben ő lesz Carvajal nagy vetélytársa a kezdő jobbhátvéd szerepéért folyó harcban.
----------------------------Casillas--------------------------
Carvajal/Montoya----Ramos---Piqué------Jordi Alba---
-------------------------Busquets---------------------------
-------------AM------------------------Iniesta--------------
---Mata------------------Cesc----------------------Silva--

Az tény, hogy VdB nem egy kifejezett újító típus, de annyit azért szerintem be fog látni ő is, hogy nem mehet ki a tavalyi csapatával a pályára Brazíliában.

Az aranykorszak meg folytatódhat, ha megtalálják az egyensúlyt a rutinos játékosok és a fiatal tehetségek között, Thiagóéknak egyre több játéklehetőséget kell adni, úgy, hogy közben a Casillas-Ramos-Iniesta-Cesc vonalról sem feledkezünk meg. :-)
Ebben a Thiago-Isco-féle generációban nagyon sok potenciál van. B-)

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1358
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. június 3., hétfő 23:54

Bosque helyében én is Martinezt raknám Busa helyére. Abban is egyetértek veled, hogy Arbeloa helyére Carvajal kell. Szinte ciki nézni, ahogy Alba száguldozik, gólt lő, tili-tolizik a bal oldalon, addig az emberünk Alvaro, meg csak szaladgál, még csak a támadásokba sem veszik be, mert hát előrébb nem lennének vele, akkor meg minek? Adom a felállást amit írsz, azzal a kivétellel, hogy én lehet, hogy Pedrot játszatnám. :D <-----gyűlölöm, de az a robbanékonyság és erőszakosság jól jött a válogatottnak mostanában.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 3., hétfő 23:53

Galacticos írta:....
Nem is rossz :hmmm: és szerintem egy olyan felállással, amit szeretnél, még talán szép focit is tolnának ismételten. A tiki-takás labdatartós játéknak Xavi volt a motorja, de mivel őt kiszeded, esélytelen, hogy olyan szinten menjen, mint anno vele. Más taktika kell.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6655
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. június 3., hétfő 23:44

egyébként del bosque helyében jövőre a vb-re változtatnék. ő úgysem fog. de kéne most már.
xabit és xavit el kéne felejteni, főleg jövőre, még lassabbak lesznek addigra. carvajal ha beváltja az itt hozzáfűzött reményeket -kétlem hogy ne hozna le azt amit arbeloa- akkor akár a válogatottban is átvenné a helyét. a két középhátvéd adott, én sem csípem piquét de ramosszal nagyszerűen kiegészítik egymást. casillas is adott ugyebár, meg alba is.
na a kp. busquets helyett én javi martinezt tenném a kezdőbe, 4-3-3ba mellette iniesta és fabregas, sokkal jobb lenne mint a xabi-xavi-busquets hármas. elöl egyik "szélen" silva, a másikon mata, de kötetlen posztok úgyis a labdatartás lesz a cél, legelöl meg villa.
padon nálam már ott lenne isco, thiago, muniain vonal. talán jesé is ha jövőre tényleg olyan szezont hoz hogy lefossuk a bokánkat.(addigra már 21éves lesz, annyi idősen már hány játékos volt vb-ken..)
szóval összegezve, ehelyett:
-----------------iker----------------
arbeloa--ramos--piqué-----alba
-------xavi--xabi--busquets----
silva---------fabregas-----iniesta

én így nyomnám:
-----------------------------iker--------------------------
carvajal---------ramos---------piqué-----------alba
--------fabregas------martinez-------iniesta---------
--------mata-------------villa-----------------silva------
cserék: de gea, thiago, isco, muniain, torres, busquets, arbeloa
meg talán elvinném xabit, meg xavit, de nem nagyon játszanám őket. ezzel a 18 játékossal, és kicsit más felfogásban mint eddig szerintem még meg is lehetne védeni a címet. valahogy nem látok rá túl sok esélyt ha del bosque megint ragaszkodik ahhoz a kegyetlen lassú kp-hoz.
de amúgy sincsenek nagy elvárásaim, már tavaly az eb után is leírtam nálam a cél/az elvárás a csoportkörből való továbbjutás. szép 4-5év volt ami a válogatottat illeti, mostmár szerintem ez a korszak lezárul. :-)

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. június 3., hétfő 11:57

RealMadridFanatic írta:
Akkor egy sokkal technikásabb arc kéne oda , ami nem nagyon van, talán ha Hulk lenne az "ék" . Rá még lehet labdát is fellőni
Pont ezt pedzegettem lentebb. :-)
Neymar - Hulk - Lucas. Kötetlenben. Nincsenek kőbe vésett posztok. Ki kell használni, hogy egyénileg nagyszerű képességekkel vannak megáldva. Hulk meg erős is, mint egy bika. Nem kell ilyen statikus center egy brazil válogatottba. Komolyan nem tudok napirendre térni e felett, hogy Fred és Damiao szintű emberek lehetnek "9-esek"... :/
Még a 4-2-3-1ben el is férne . Plusz elég sok ziccert el puskáznak és Fred legalább belövi őket , a fizikuma se annyira rossz , szval ha minden kötél szakad fel is lehet rá ívelni , szerintem ezért kezdő . De reménykedem benne hogy az lesz amit te is írsz mögötte meg egy Hernanes-Guztavo-Ramires hármas. De sok függ még a jövő évtől Hernanes is 29 lesz , a többiek viszont rengeteget fejlődhetnek . Várom már a VB-t :D
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. június 3., hétfő 11:51

Akkor egy sokkal technikásabb arc kéne oda , ami nem nagyon van, talán ha Hulk lenne az "ék" . Rá még lehet labdát is fellőni
Pont ezt pedzegettem lentebb. :-)
Neymar - Hulk - Lucas. Kötetlenben. Nincsenek kőbe vésett posztok. Ki kell használni, hogy egyénileg nagyszerű képességekkel vannak megáldva. Hulk meg erős is, mint egy bika. Nem kell ilyen statikus center egy brazil válogatottba. Komolyan nem tudok napirendre térni e felett, hogy Fred és Damiao szintű emberek lehetnek "9-esek"... :/
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. június 3., hétfő 11:46

RealMadridFanatic írta:
jól játszott a szezonban már amikor néztem a Lazio meccseket
Elképzelhető, Lazio meccseket nem nézek, csak a válogatott fellépésekből ítélem meg, ott meg nem volt nagy eresztés.

De ha jó is, akkor sem 1 társsal a középpályán szerintem. Legyen 4-3-3-ban Gustavo és Ramires mellett mondjuk a 3., kreativitást hozó ember. Stabil középpálya kellene, főleg ilyen szellemű szélső védők mellett. A támadó harmadban a létszámfölényt meg lehetne így is teremteni, pont Marcelo és Alves, illetve a fellépő középső középpályás(ok) révén.
Hát Oscartól jobb lenne talán , mert bár nem olyan mozgékony , fordulékony, de sokkal labda biztosabb és nagyon jól passzol. 4-3-3ban biztos beválna , kérdés hogy Scolari hogy képzeli el. Mert 4-3-3ban pedig Fred kevés és Damiao is . Akkor egy sokkal technikásabb arc kéne oda , ami nem nagyon van, talán ha Hulk lenne az "ék" . Rá még lehet labdát is fellőni :hmmm:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2013. június 3., hétfő 11:46

nmate írta:Amióta a Barcába igazolt Neymar itt megduplázódott az őt utálók száma :lol: Annyira gyerekes...
Akkor olvass szépen vissza, az egy évvel ezelőtti brazil meccsek utáni időszakra, kb ugyanannyian "utálták", bár szerintem csak a teljesítményét írták le, pedig akkor még közel sem volt biztos a barcahoz való csatlakozása.
nmate írta: csomó tehetség ennyit sem mutat
Hazard, Götze vagy sorolhatnám hétről-hétre a brazilnál jóval pengésebb bajnokságban hoznak ennél sokkal magasabb szintet.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. június 3., hétfő 11:39

jól játszott a szezonban már amikor néztem a Lazio meccseket
Elképzelhető, Lazio meccseket nem nézek, csak a válogatott fellépésekből ítélem meg, ott meg nem volt nagy eresztés.

De ha jó is, akkor sem 1 társsal a középpályán szerintem. Legyen 4-3-3-ban Gustavo és Ramires mellett mondjuk a 3., kreativitást hozó ember. Stabil középpálya kellene, főleg ilyen szellemű szélső védők mellett. A támadó harmadban a létszámfölényt meg lehetne így is teremteni, pont Marcelo és Alves, illetve a fellépő középső középpályás(ok) révén.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. június 3., hétfő 11:28

RealMadridFanatic írta: Valamiért mégsem Ők a favoritok, hanem ilyen Hernanes-ek.
Hernanes elég jól játszott a szezonban már amikor néztem a Lazio meccseket , szerintem nagyon is jó választás. Bár ő inkább támadóbb szellemű középpályás , Guztavoval jó lehet. Vagy talán Oscar helyett , esetleg 4-3-3ban :hmmm:
Passzai is nagy százalékban pontosak , technikás , szóval őt nyugodtan erőltesse Scolari :sly:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. június 3., hétfő 11:11

Első félidőben a legjobb volt, de azért flop a srác.
Szerintem sem volt rossz, aktív volt, megtartotta a labdákat, próbálkozott. Második félidőben aludtam, ott nem tudom mi volt.

Nem volt amúgy kimagasló, de rossz sem. Viszont azon gondolkoztam félkómában, hogy neki ilyen az alapvető stílusa, kicsit önző, triblizik. Nagyon-nagyon kíváncsi lettem, hogy mi lesz vele Barcelonában. Valahogy nem tudom róla elképzelni, hogy beáll a tiki-tököm sorba, hogy alapjaiban változtatja meg a játékhoz való hozzáállását. Persze ennyire radikálisan nem is kell, azért nem fogják leszúrni, ha megcsinálja a cseleket, viszont szerintem Ő az a típusú játékos, akinek olyan csapat kellett volna, amit köré építenek. Úgy tud igazán eredményes lenni, ha szabadon játszhat (ilyen szempontból Madrid sem a legjobb, viszont szerintem azért lett volna jobb neki mégis, mert itt nem lett volna annyira lekorlátozva).

Most a katalánoknál vagy az lesz, mint Sanchez-zel (aki az Udinében még ragyogóan használta ki a technikai, gyorsaságbeli fölényét, és gólratörően játszott), hogy nem aknázzák ki, ami benne rejlik, vagy a két dudás egy csárdában esete, amit Cruyff is pedzegetett. Ha megkapja azt a fokú szabadságot, ami szerintem szükséges neki a jó teljesítményhez, az meg csapatszinten okozhat problémákat. Illetve ha termelékeny lesz, az is kérdéses, hogy a nemtúlmagas mennyire fogja ezt elnézni. Barcás haverom is előre tart ettől, Zlatan példája miatt. Nem jó manapság erős személyiségnek lenni Barcelonában. Főleg, ha támadó vagy.

Na mindegy, a Barca nem is igazán érdekel, viszont ez a brazil válogatott remélem kész lesz a VB-re. Náluk is az a baj, mint Madridban, most a védelem elég magas szintű, a támadók ragyogóak (mondjuk ez a Fred egy kik*rt nagy szégyen, hogy 9-es lehet - mondjuk Damiao a másik fele...), viszont középen van baj. Pedig az alap oda sem tűnik rossznak, Ramires, Gustavo, Fernandinho, nem rossz nevek. Valamiért mégsem Ők a favoritok, hanem ilyen Hernanes-ek. Ez a Paulinho gyerek is gyenge volt szerintem tegnap, úgy is, hogy gyakorlatilag semmi nyomást nem tudtak az angolok a brazilokra helyezni. Nem lesz ez így jó, inkább valami 4-3-3 kellene, kötetlen posztokkal elől.
Egy Neymar - Hulk - Lucas nem lenne rossz talán, mögöttük egy stabil középpályával, némi kreativitással. A szélső védők úgyis bejátsszák a jobb és bal oldalt, Marcelo és Alves is technikás, fineszes játékos, kicsiben is érzik.

Na mindegy, Scolari csak tudja mit csinál, de az eddigiek alapján sajnos nem érzek nagy sanszot a hazai VB-győzelemre. Pedig már nagyon unalmas a spanyolok hulladék játékát nézni, meg ahogy örül nekik mindenki. Pedig közel sem az a szép foci.

Még az a csúfság is megeshet, hogy amennyiben a brazilok elvéreznek (és mivel a portugáloknak nincs sok sanszuk - ha kijutnak egyáltalán), akkor a németeknek, olaszoknak kell szurkolnom. Ejj, pár éve egy ilyenért felköptem volna és aláállok...
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 3., hétfő 10:53

Arra gondoltam, hogy ott kötnek itt bele egyesek, ahol csak tudnak. Első félidőben a legjobb volt, de azért flop a srác. A végére elfogyott picit a kondija, hát ez van, nem ehhez szokott ő, de majd megszokja, abban biztos vagyok.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. június 3., hétfő 10:51

nmate írta:Amióta a Barcába igazolt Neymar itt megduplázódott az őt utálók száma :lol: Annyira gyerekes... csomó tehetség ennyit sem mutat, 1 év után ha nem fejlődik, nyomhatjátok a faszságaitokat, addig felesleges, mert igen nagyot koppanhattok.
Es az miert baj ha utalunk valakit, aki NEM-et mondott nekunk es a legnagyobb elenfelunkhoz ment? Ket lehetosege volt: vagy hozzank jon vagy hozzajuk. Mellettuk dontott. Nehogy azt mondd, hogy ezek utan szeretnem kene es gyerekes az ha utalom.. Mert elofordulhat, hogy tenyleg akkora sztar lesz, mint amilyennek beharangozzak, mert benne van az, hogy o legyen az uj messi, sz.p@thatja majd a vedelmunket mi meg csak nezunk, hogy miert nem birtuk leigazolni.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég