Kézilabda

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2014. január 27., hétfő 17:24

"Gajic vagy Marguc, (vagy mindkettő ) jöhetne Veszprémbe, mert nincs jobbszél, nemzetközi szinten óriási a hátrányunk."

Hát ha lehetne választani, akkor egyértelmű Marguc.. A következő szezont biztos hogy valami komoly csapatba kezdi, PSG-Barca-Kiel vonal való Neki.. Már az is csoda, hogy az idei évet a Celjébe kezdte, nem akármilyen tehetség.. Tavaly a 10. legjobb góllövő volt 72 góllal és akkor öltötte be a 23-at.. (csak hogy tudjuk ez mekkora szám, 2013-ban a legjobb játékosnak megválasztott Duvnjak 73-al volt előtte holtversenyben, persze nem minden a gól, ezt tudjuk ) Az a szerencsénk, hogy pont Gajicot szorítja ki a kezdőből szép lassan :)) A másik szélük már nem olyan parádés, bár Zvizej is komoly játékos. Még egy adalék, hogy mekkora "mázlisták" vagyunk a sorsolásnál: 5 szlovén volt a BL TOP21 góllövőlistáján.. Hajrá..

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4228
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. január 27., hétfő 16:37

kapor_89 írta:...
:salute: adom az egészet.

Gajic vagy Marguc, (vagy mindkettő :mrgreen:) jöhetne Veszprémbe, mert nincs jobbszél, nemzetközi szinten óriási a hátrányunk.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8343
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. január 27., hétfő 16:26

A magyar férfi kézilabda utánpótlása óriási bajban van
ehhez valamelyest kapcsolva így annyit, hogy én újkígyóson élek, aki azért képben van a honi kézilabdával, az vágja, hogy ennek a kisvárosnak volt múltja a magyar kézilabdában, és nagy hagyomány ez a sport itt.
itt nem az volt, hogy lemegy a gyerek focizni, és ha nem jön be, vagy túl sokan vannak, akkor megpróbálja a kézilabdát, hanem pont fordítva.

azért még jelenleg sem tűntek el a csapataink, minden korosztályban és nemben van tudtommal jegyzett csapatunk.
ősszel-télen épp skaliczki foglalkozott a felnőtt csapatunkkal, mert itthon volt.

viszont lehangoló, hogy már csak a pár évvel ez előtti helyzethez képest is nagyon megcsappant a fiatalok száma (is) a sportban, konkrétan ifi és felnőtt férfi edzésen is láttam már, hogy voltak kb 6-8-an edzésen, és zsámolyra fociztak félpályán.
vagy már az is belefér, hogy különböző korcsoportokban együtt tartsák az edzést a fiú és lány csapatnak, ez régen lehetetlen lett volna.
anno külön csapata volt a 7.-eseknek vagy 8.-osoknak, manapság már az is össze van vonva.

jó pár éve elképzelhetetlen lett volna ez az egész.

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2014. január 27., hétfő 16:09

"A Gajic nevű jobbszélsőjükről nem tudsz valamit?
Kíváncsi vagyok mennyire jó játékos, mert olyan hírek vannak , hogy a Veszprém leakarja igazolni"

Hát konkrétan Gajic a világ legjobb jobbszélsői között van.. Ellenünk 13 gólt rámolt be az előző EB-n, majdnem sikerült levédekeznünk :DD A Veszprém nem csodálom, hogy le akarja igazolni, Iváncsik Tomika egy pöppet kilóg a csapatból.. Komoly csapatban már nem fér bele az 5/2-es mutató állandó jelleggel.. Mondjuk Geri se akármi :)

"Ha ez a Zdolik nevű fiatal tényleg olyan tehetséges, mint amennyire mondják, megoldhatják a posztot"

Zdolik maximum magyar viszonylatban tehetséges, nemzetközi szinten már nagyon eltörpül.. A horvátoknak régebben dobott egy 6/6ot, ahol a horvátok csak lézengtek, és egy edzésre jobban felpörgönek általában, annyira vették komolyan az összecsapást.. Csak egy kis összevetés: a francia Porte 2 évvel idősebb nála, de az EB döntőn dobott egy 10/9-et a dánoknak.. MAds Larsen a dánoknál 1 évvel idősebb nála, de a dánok egyik legjobb ballövője, élmény volt nézni a dinamikus mozgását.. Ivan Sliskovic a horvátoknál 1 évvel idősebb nála, de oszlopos tagja már most a horvát válogatottnak. Csak pár példa gyorsban, hogy kik az igazi tehetségek. Zdolik 2x megkapta a labdát, 1x kiejtette a kezéből, 1x pedig elpasszolta. Ugyan ez Mocsai hibája is, mivel kevés lehetőséget adott a játékosnak, de érezhető a különbség. Amíg Ő egy Balatonfüredbe bohockódik, addig a korosztálya legjobbjai már most a Bundesliga oszlopos tagjai.. Az a legszomorúbb, hogy Zdolik valóban az egyik legnagyobb tehetségünk, és ez itt a legnagyobb baj.. Jamali fél évvel idősebb Zdoliknál, de megnézhetjük a 2 játékos közötti különbséget. Szerintem nem kell különsebben ecsetelnem, hol tart a 2 fiú egymáshoz képest. A magyar férfi kézilabda utánpótlása óriási bajban van, lassan 2 generációnk esett ki, és szép lassan visszaüt a probléma. Talán az egyetlen örömünk, hogy Ancsin Gabi személyében lehet megtaláltuk Nagy Laci megfelelő utódját, de több pozitívumról jelenleg nem tudok. Szalafai a k*rva nagy frissítésünk, hát ez marha jó. Csak hogy tudjátok, Gábor 29 éves.

De hogy lássátok, nem egy károgó p*cs vagyok, megemlítem a női utánpótlásunkat is, akik a fiúk totális ellentetjei, hála az égnek. Jelenleg a magyar bajnokság a francia és a dán bajnoksággal együtt a legerősebb a világon, ahol az U válogatott tehetségeink sorre bontakoznak ki ebben az erős mezőnyben. 3 gyors példa: Korsós Dorina, ugyan egy sérülés miatt, de úgy látszik 18 évesen a Győr kezdő balszélsője lesz a tavaszi idényre. A másik példám a magyar női kézilabda legnagyobb reménysége, Tóth Gabi, aki 96-os szempteberi születésű, de már tavaly 100+ gólt termelt az NB1-be.. Nem semmi ugye? Hornyák Bernadett pedig 98-as születésű, de idén már NB1-ben játszik.. Érzitek a különbséget ugye? Míg a magyar női kézilabda minden korosztályban termel ki komoyl tehetségeket, addig a férfiaknál már egy középszerű játékost is el kell fogadnunk sztárnak.. Sajnos..

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8343
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. január 27., hétfő 14:42

még mikor kéziztem, kb havonta játszottunk zdolikék ellen, itt tolta a kettes iskolában csabán. :mrgreen:
nem volt ügyetlen, de sosem gondoltam volna, hogy idáig viheti, olyan kis málé gyereknek tűnt.
most meg akivel csak beszélek a kézilabdáról, követeli a válogatottba, és nyomatnák orrba-szájba. :)

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. január 27., hétfő 14:37

ziro4vr írta:jamalit akarják most honosítani állítólag.. :lol: nekem nagy K a csalódás, azt hittem jobb lett kint, de kapura se mert nézni mikor játszott, maximum a sáncot nézegette közelről
Jamali honosítása jó lenne. Ha ez a Zdolik nevű fiatal tényleg olyan tehetséges, mint amennyire mondják, megoldhatják a posztot
NagyKban pedig mindig is ennyi volt. Egy középszerű játékos, akit a legtöbb szurkoló valamiért felkapott. A torna előtt is istenítették, alapembernek követelték a legtöbb sportoldalon :lol:
ziro4vr írta:szlovénok csak a széleken erősek szerintem
Úgy látom eléggé képben vagy a kézilabdában. A Gajic nevű jobbszélsőjükről nem tudsz valamit?
Kíváncsi vagyok mennyire jó játékos, mert olyan hírek vannak , hogy a Veszprém leakarja igazolni

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 26., vasárnap 20:45

csababarca írta: Sterbik és Omeyer után szerintem már ő következik, ha szoros versenyben is. Ez élete leggyengébb teljesítménye volt,sose védett még ennyire gyengén,de még a közelében sem.
Elég rosszkor fogott ki egy ilyen napot, de amúgy igaz, a tornán nagyon jó volt a döntőig. Omeyer szerintem leépülőben már, bár ma fogott pár fontosat, de a dánok is segítettek neki.

Karabatic szépen összekapta magát a tornára, pedig ő sem volt már a toppon az utóbbi években.
Nem illik.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4228
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. január 26., vasárnap 19:10

ziro4vr írta:
landin meg..addig nem lesz top3 kapus, amíg 0/11-el kezd egy világverseny döntőt. hansen jó csak náluk meg lindberg
Sterbik és Omeyer után szerintem már ő következik, ha szoros versenyben is. Ez élete leggyengébb teljesítménye volt,sose védett még ennyire gyengén,de még a közelében sem.
Hozzátartozik,hogy a dán védekezés egyenlő volt a nullával, mintha innen összeálltunk volna 6an,és megpróbálunk védekezni. 2-3 lövésbe az elején benne volt,az tény, de nem ezzel a teljesítménnyel kell azonosítani.
Plusz még kapushoz képest rendkívül fiatal, még rengeteget fog fejlődni, kapuskor 30 felett kezdődik,de még egy 30 éves is rutintalannak számít.

Franciák brutálisak voltak, ha az elején nem alakul ki ekkora előny, akkor a védekezésük se esett volna szét nekik, mert azért a 32 kapott gól is rengeteg. De mondom,ez a nagy különbség velejárója volt, fejben már nem figyeltek annyira oda a védekezésre.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 26., vasárnap 18:25

kapor_89 írta:Balátlövőbe majd jön Jamali, aki amúgy 10x annyit ér mint a mostani szerencsétlen párosunk :D

Más: ki nézi a VB döntőt? Érdemes figyelni, ahogy legyalulják a dánokat a franciák.. Ilyen szintű támadójátékot egészen ritkán látni, 23(!!!) gólt szórtak egy félidő alatt a dánoknak :mrgreen: :mrgreen: Hihetetlen playerek alkotják a francia keretet, a két szélső Guigou és Abalo, középen pedig a Karabatic Narcisse Porte trió mindent bedob.. Porte amúgy szenzációs megleptés nekem, 6 gólt szórt az első félidőben, remekül játszik, az új generációjuk egyik ékes tagja.. (aa most belegondolok, mi hogy állunk utánpótlás nevelésben, mindjárt elsírom magam..) ..és mennyi klasszis ül még a padon, akik be sem álltak egyenlőre.. A franciák megrázták magukat, és az előző EB totális csődje után, megmutatták, kik a sportág igazi királyai jelenleg.

Ha Landin és a védelem nem szedi magát össze, ez egy könnyed, de annál fájóbb vereség lesz. (Toft Hansent 16 perc alatt 2x kiszórták, de utána is visszaküldték védekezni.. Kiváncsi leszek, mikor jön a piros :) )
franciák nagyon komolyak, az első soruk verhetetlen (beállót leszámítva)

landin meg..addig nem lesz top3 kapus, amíg 0/11-el kezd egy világverseny döntőt. hansen jó csak náluk meg lindberg
Nem illik.

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2014. január 26., vasárnap 18:22

Balátlövőbe majd jön Jamali, aki amúgy 10x annyit ér mint a mostani szerencsétlen párosunk :D

Más: ki nézi a VB döntőt? Érdemes figyelni, ahogy legyalulják a dánokat a franciák.. Ilyen szintű támadójátékot egészen ritkán látni, 23(!!!) gólt szórtak egy félidő alatt a dánoknak :mrgreen: :mrgreen: Hihetetlen playerek alkotják a francia keretet, a két szélső Guigou és Abalo, középen pedig a Karabatic Narcisse Porte trió mindent bedob.. Porte amúgy szenzációs megleptés nekem, 6 gólt szórt az első félidőben, remekül játszik, az új generációjuk egyik ékes tagja.. (aa most belegondolok, mi hogy állunk utánpótlás nevelésben, mindjárt elsírom magam..) ..és mennyi klasszis ül még a padon, akik be sem álltak egyenlőre.. A franciák megrázták magukat, és az előző EB totális csődje után, megmutatták, kik a sportág igazi királyai jelenleg.

Ha Landin és a védelem nem szedi magát össze, ez egy könnyed, de annál fájóbb vereség lesz. (Toft Hansent 16 perc alatt 2x kiszórták, de utána is visszaküldték védekezni.. Kiváncsi leszek, mikor jön a piros :) )

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 26., vasárnap 14:46

kapor_89 írta:Megint nem volt szerencsénk a sorsolásnál, megkaptuk a második legerősebb Szlovén válogatottat a Vb selejtezőre :-( Szerintem elég sokan emlékeznek az előző EB-re, ahol simán kikaptunk tőlük.. Ő ellenük mindig megszenvedünk sajnos :-( Viszont a németeket hála elkerültük, cserébe megkapták őket a lengyelek :D :D A csehek és a norvégok is kemények lettek volna, de kevésbé izgulnék ellenük.. Sajnos egy jó görög litván duó nem jött, de a románok és a bosnyákok sem jelentettek volna gondot.. Mindenesetre megint sikerült belenyúlnunk.. A továbbjutás szinte kötelező, mivel a VB első 7 helyezettje részt vehet az olimpián, szóval hajrá!
szerintem meglesz, mocsaitól azt nem lehet elvitatni, hogy jól fel tudja készíteni a csapatát egy-egy kulcsmeccsre, szlovénok csak a széleken erősek szerintem, nagy laci is visszatér majd. csak valakit találjanak balátlövőbe arra a két meccsre
Nem illik.

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2014. január 26., vasárnap 13:43

Megint nem volt szerencsénk a sorsolásnál, megkaptuk a második legerősebb Szlovén válogatottat a Vb selejtezőre :-( Szerintem elég sokan emlékeznek az előző EB-re, ahol simán kikaptunk tőlük.. Ő ellenük mindig megszenvedünk sajnos :-( Viszont a németeket hála elkerültük, cserébe megkapták őket a lengyelek :D :D A csehek és a norvégok is kemények lettek volna, de kevésbé izgulnék ellenük.. Sajnos egy jó görög litván duó nem jött, de a románok és a bosnyákok sem jelentettek volna gondot.. Mindenesetre megint sikerült belenyúlnunk.. A továbbjutás szinte kötelező, mivel a VB első 7 helyezettje részt vehet az olimpián, szóval hajrá!

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 24., péntek 18:16

wxyz írta:
ziro4vr írta:az a poszt és a poszt menedzselése is siralmas volt. 4 ember volt oda, plusz még császár is játszott ott :lol:
ja, de főleg a jobbkezes átlövő poszt siralmas évek óta. Fel nem tudom fogni, hogy nem bírtunk az elmúlt 10 évben egy jó játékost kinevelni arra a posztra
ja arra írtam. jamalit akarják most honosítani állítólag.. :lol: nekem nagy K a csalódás, azt hittem jobb lett kint, de kapura se mert nézni mikor játszott, maximum a sáncot nézegette közelről
Nem illik.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. január 24., péntek 17:59

ziro4vr írta:az a poszt és a poszt menedzselése is siralmas volt. 4 ember volt oda, plusz még császár is játszott ott :lol:
ja, de főleg a jobbkezes átlövő poszt siralmas évek óta. Fel nem tudom fogni, hogy nem bírtunk az elmúlt 10 évben egy jó játékost kinevelni arra a posztra

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 23., csütörtök 15:46

wxyz írta:Nem meglepő a tegnap eredmény. Értékelhető átlövők nélkül nehéz nyerni

Nem szokásom Mocsait szidni, de arra nagyon kíváncsi lennék, hogy Zdolik miért nem kapott egy percet sem. Rosszabbak nem lettünk volna, ha lehetőséget kap az egész tornán egy nagy nullát érő NagyK helyett
az a poszt és a poszt menedzselése is siralmas volt. 4 ember volt oda, plusz még császár is játszott ott :lol:
Nem illik.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. január 23., csütörtök 14:50

Nem meglepő a tegnap eredmény. Értékelhető átlövők nélkül nehéz nyerni

Nem szokásom Mocsait szidni, de arra nagyon kíváncsi lennék, hogy Zdolik miért nem kapott egy percet sem. Rosszabbak nem lettünk volna, ha lehetőséget kap az egész tornán egy nagy nullát érő NagyK helyett

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 23., csütörtök 14:43

TBone írta:sport tv-s kommentálás a kézilabdánál is a helyén van: most nézem a horvát-lengyel meccs ismétlését, egy lengyel csávót úgy fejbekönyököltek, hogy a mentők vitték el. 4szer visszajátszották legalább, tisztán látszott, hogy egy horvát egy passz után hátrakönyökölt és eltalálta, méhes gabi meg rezzenéstelenül nyomja a fasságát, hogy saját játékostársával ütközött, és oltja lengyeleket, hogy mit vannak felháborodva :lol:
méhest régebben bírtam de ahogy anno hajdú b, ő is dilettáns lett. de a sport tv-n legalább nincs képernyőn mint anno a tv2-őn :lol:
Nem illik.

Avatar
TBone
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:48
Kedvenc játékosaid: Figo, CR , Bale, Marcelo, Lopez, Modric, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Portugália, OKC

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: TBone » 2014. január 23., csütörtök 13:44

sport tv-s kommentálás a kézilabdánál is a helyén van: most nézem a horvát-lengyel meccs ismétlését, egy lengyel csávót úgy fejbekönyököltek, hogy a mentők vitték el. 4szer visszajátszották legalább, tisztán látszott, hogy egy horvát egy passz után hátrakönyökölt és eltalálta, méhes gabi meg rezzenéstelenül nyomja a fasságát, hogy saját játékostársával ütközött, és oltja lengyeleket, hogy mit vannak felháborodva :lol:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 22., szerda 22:39

nmate írta:
Nem mondtam, hogy ez a helyes, de kb ez jött le a fiúk arcából ítélve. Meg úgy a második félidőből kompletten.


off: fasza az avád B-)
néha kell ilyen is :roll:

hát az a második félidő..zdolikkal is mit csinált a "mester" te jó ég...nagy kornél pedig végre megmutathatta a tornán mire is képes..de nem baj fiatal még.. :lol:
Nem illik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Kézilabda

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. január 22., szerda 22:35

ziro4vr írta:nehogymár...
Nem mondtam, hogy ez a helyes, de kb ez jött le a fiúk arcából ítélve. Meg úgy a második félidőből kompletten.


off: fasza az avád B-)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 11 regisztrált és 0 vendég