Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 11., hétfő 21:53

tubatibi írta: Sziasztok!

Kire hogyan hatott a karantén?

Én 20 kilót dobtam le(Nyilván a karantén előtt már diétáztam), HIT edzés, futás és a cukor, fehérliszt, alkohol teljesen elhagytam az étrendemből, életvitelemből. Minimálisra csökkentettem a cukormentes üdítőket is, rengeteg zöld zöldséget fogyasztottam, sovány húsokat, túrót, tojásfehérjét.

Ez eddig oké, örülök, hogy végre lement az a felesleg, viszont elszeretnék kezdeni heti 3 súlyzós edzést tolni, mellé 2-3 hit edzés/futás megmaradna.
Az edzés része oké, meg voltam már lent párszor./Hétfő: Mell, bicepsz, Kedd: Láb, váll, Péntek: Hát, tricepsz pluszba has ezeken a napokon/

Hihetetlen mód hízékony vagyok, viszont nem akarok újra vágósúlyba lenni. Tudom sokat számít, hogy nem fehérliszttel meg pizzával, tésztával tömegelek, de ki mit javasol?

Maradjak a "diétámban" és csak edzés után toljak esetleg egy szénhidrátos turmixot(Ha igen ki mit ajánl)? Meg növeljem a napi fehérjebevitelem egy 2,5gramm/tskg-ra?

2 gramm ch/tskg
2,5 gramm fehérje/tskg
0,5 gramm zsír/tskg


Ez megfelel? Nem akarok túl nagy tömeget magamra pakolni, de szépen szeretnék formásodni és inkább lassan, de biztosan haladni. :)
Amit tudsz tenni a testsúly megtartás/fogyás esetében:

- Kerüld a nagyon zsíros ételeket. Zöldségeket párold minél alacsonyabb hőmérsékleten, húsokat pedig sütőben.
- Kerüld a magas glikémiás indexű ételeket: fehér liszt/tészta, random rizs, jázmin rizs, krumpli stb. Helyettük: kuszkusz, bulgur, quinoa, köles, vöröslencse, lencsebasmati vagy barna rizs.
- ne egyél sok húst, tarts húsmentes napokat. Ha húst eszel akkor halacskákat. Vörös húst kerüld. Tudni kell, hogy az állati fehérjék nehezen emészthetőek (hal kivételt képez). Ugyan ez vonatkozik a tejtermékekre. Minimalizáld a tejtermékeket és ha már fogyasztasz tejterméket akkor ne kombináld hússal.

Ha lassan szeretnél haladni akkor felesleges terrorizálni a beledet és vesédet 2.5g/tskg mennyiséggel. 1.6-2.0 elegendő lesz.
Szénhidrátos turmix minek?:D Szerintem inkább ne turmixolj..egyél köreteket, sok nyers zöldséget amiket rágni kell. Az fontos és lassabban is emésztődik.
Edzés után fehérje turmix inkább ajánlottabb, netaminnak pl a natur borsó vagy barna rizs fehérjéje olcsó és aminosav profilja megfelelő.
Illetve fontos tisztában lenned, hogy ha nem mozgod le a fehérjét abból zsirsejtek lesznek.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2020. május 11., hétfő 20:55

Sziasztok!

Kire hogyan hatott a karantén?

Én 20 kilót dobtam le(Nyilván a karantén előtt már diétáztam), HIT edzés, futás és a cukor, fehérliszt, alkohol teljesen elhagytam az étrendemből, életvitelemből. Minimálisra csökkentettem a cukormentes üdítőket is, rengeteg zöld zöldséget fogyasztottam, sovány húsokat, túrót, tojásfehérjét.

Ez eddig oké, örülök, hogy végre lement az a felesleg, viszont elszeretnék kezdeni heti 3 súlyzós edzést tolni, mellé 2-3 hit edzés/futás megmaradna.
Az edzés része oké, meg voltam már lent párszor./Hétfő: Mell, bicepsz, Kedd: Láb, váll, Péntek: Hát, tricepsz pluszba has ezeken a napokon/

Hihetetlen mód hízékony vagyok, viszont nem akarok újra vágósúlyba lenni. Tudom sokat számít, hogy nem fehérliszttel meg pizzával, tésztával tömegelek, de ki mit javasol?

Maradjak a "diétámban" és csak edzés után toljak esetleg egy szénhidrátos turmixot(Ha igen ki mit ajánl)? Meg növeljem a napi fehérjebevitelem egy 2,5gramm/tskg-ra?

2 gramm ch/tskg
2,5 gramm fehérje/tskg
0,5 gramm zsír/tskg


Ez megfelel? Nem akarok túl nagy tömeget magamra pakolni, de szépen szeretnék formásodni és inkább lassan, de biztosan haladni. :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8395
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. május 7., csütörtök 21:54

30 evesen elhunyt luke sandoe. :|

a halal oka egyelore nem ismert, allitolag ongyilkos lett, bar tegnap meg motivaltnak tunt egy instara feldobott guggolos videoban, szoval fura.

tavaly 11. lett az olympian, a kovetkezo evtized egyik legmeghatarozobb alakjanak josoltak. :(

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 17., péntek 9:03

Süti írta:
Realista24 írta: Valakinek van ilyen húzódzkodó rúdja, amit ajtófélfa vagy ilyesmi helyre lehet rakni? Tapasztalatok érdekelnének, meg az, hogy mennyire hagy nyomot, ha mondjuk nem ajtófélfára, hanem két, festett falfelület közé raknám.

Nekem olyan van, amit az ajtófélfa tetejére lehet beakasztani. Így

3 ponton fog, úgyhogy én jobban bízom benne, mint amikor simán az ajtófélfák közé csavarva feszíted.
Viszont nyomot ez is hagy, és szerintem a többi is, mert elég nagy súllyal kell ellenállnia abba az irányba ahol tart. Ez még a fa ajtófélfába ilyen kis mélyedést is nyomott.
Aha, ez jobb lenne, csak nincs hova tennem. :-(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. április 17., péntek 8:28

Realista24 írta: Valakinek van ilyen húzódzkodó rúdja, amit ajtófélfa vagy ilyesmi helyre lehet rakni? Tapasztalatok érdekelnének, meg az, hogy mennyire hagy nyomot, ha mondjuk nem ajtófélfára, hanem két, festett falfelület közé raknám.

Nekem olyan van, amit az ajtófélfa tetejére lehet beakasztani. Így

3 ponton fog, úgyhogy én jobban bízom benne, mint amikor simán az ajtófélfák közé csavarva feszíted.
Viszont nyomot ez is hagy, és szerintem a többi is, mert elég nagy súllyal kell ellenállnia abba az irányba ahol tart. Ez még a fa ajtófélfába ilyen kis mélyedést is nyomott.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 17., péntek 7:08

Valakinek van ilyen húzódzkodó rúdja, amit ajtófélfa vagy ilyesmi helyre lehet rakni? Tapasztalatok érdekelnének, meg az, hogy mennyire hagy nyomot, ha mondjuk nem ajtófélfára, hanem két, festett falfelület közé raknám.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. január 10., péntek 12:38

istimester írta:Meghalt Remzső Ferenc.
Sajnálatos módon.


Pislogtam, mikor először jártam a teremben, és láttam poszteren ( rég volt )...azóta is fejemben van.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: istimester » 2020. január 10., péntek 11:45

Meghalt Remzső Ferenc.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 10., péntek 11:36

Zsombor írta: Megszaladtak a nullák a kollagénnél. :D Meg a napi adag 2700mg.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Akkor jó van, értem, dánke :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. január 10., péntek 11:08

Akkor 6-ot kell bevenni naponta. Easy!









:mrgreen:

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2020. január 10., péntek 11:05

Megszaladtak a nullák a kollagénnél. :D Meg a napi adag 2700mg.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 10., péntek 11:02

Zsombor írta:
Realista24 írta:

Van egy linked ehhez a termékhez?
Artroflex Plus
Köszi, ezt találtam én is, de biztos én vagyok a sötét és nem értem.
Én pl az Artroflex Plus-t szedem. 26000mg kettes tipusú kollagént + c vitamint (meg különböző más varázslást tartalmaz).

Termék leírása:
Az Artroflex, minden kapszulája 450 mg 100%-ig tiszta, II-es típusú kollagén peptidet, 13,3 mg C-vitamint, és 1 mg kurkumint tartalmaz. Ez az 1/6-a a napi ajánlott dózisnak.

Ezért kértem a linket, hátha rosszat nézek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2020. január 10., péntek 10:53

Realista24 írta:
kierkegaard írta: Én pl az Artroflex Plus-t szedem. 26000mg kettes tipusú kollagént + c vitamint (meg különböző más varázslást tartalmaz). Kicsit drága az ára de megéri. Persze kereshetsz mást is, amely olcsóbb és hasonló mennyiségű hatóanyagot tartalmaz.
Van egy linked ehhez a termékhez?
Artroflex Plus

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 10., péntek 10:10

kierkegaard írta: Én pl az Artroflex Plus-t szedem. 26000mg kettes tipusú kollagént + c vitamint (meg különböző más varázslást tartalmaz). Kicsit drága az ára de megéri. Persze kereshetsz mást is, amely olcsóbb és hasonló mennyiségű hatóanyagot tartalmaz.
Van egy linked ehhez a termékhez?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. január 9., csütörtök 21:31

Én pl az Artroflex Plus-t szedem. 26000mg kettes tipusú kollagént + c vitamint (meg különböző más varázslást tartalmaz). Kicsit drága az ára de megéri. Persze kereshetsz mást is, amely olcsóbb és hasonló mennyiségű hatóanyagot tartalmaz.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. január 9., csütörtök 21:12

Kercsó írta:
kierkegaard, te nagyon vágtad a témát.

szerinted ez a cucc jónak mondható? megéri a pénzt? :hmmm:
Placebónak szerintem jó lesz. Ha jót akarsz akkor olyat kell keresni amely kettes típusú kollagén peptidet tartalmaz. Az nem jó amelyik nem írja le, hogy milyen kollagént tartalmaz..az se jó ha az összeset, mert akkor eloszlik és a kettes tipusból kevés lesz.
Elolvastam már sok tanulmányt ezzel kapcsolatban és mind a kettes típusra hivatkozott. Az ilyen msm meg a többi varázsszer legalább olyan nagy segítség a térdnek, mint a hátfájós embereknek a kemény matrac.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. január 9., csütörtök 13:25

téma volt itt anno a kollagén + msm, stb.
kierkegaard írta:
kierkegaard, te nagyon vágtad a témát.

szerinted ez a cucc jónak mondható? megéri a pénzt? :hmmm:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8395
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. december 30., hétfő 12:11

az oreg ronnie mintha total be lenne allva. :mrgreen:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. szeptember 28., szombat 22:50

Mickey írta: Nagy dolog hogy odajutott . Meg kell becsülni, aztán lehet ebből tovább építkezni.
Valami kínja volt a bicepszével.
Abszolút CSAK a képeket nézve helyezett azért lehetett volna.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8395
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. szeptember 15., vasárnap 10:02

azert az elkovetkezendo evekben eles es jofele olympiak lesznek.

curry 36, bonac 37 es az irani meg csak 31. (mondjuk nala a sportdiplomacia finoman szolva sem segito faktor)
big ramy is visszaterhet a bugiba, o is csak 34.
winklaarban is van 1-2 jo ev.

rhoden es heath bar kifele mennek, de meg mind a ketto tudna villantani egyet, kerdes, hogy phil azert hagyta e ki, hogy odabaccon meg egyszer jovore, vagy elengedte, rhodennel meg nem tudom, hogy ha artatlannak mondjak ki, akkor is eletben marad e az eltiltasa a mr olympiarol.

illetve ezek mellett flex lewis is keszul az openre (neki nem tudom, mi teremhet ott majd) a mar altalad emlitett moore-ra is figyelni kell majd es az eetleges berobbano tehetsegek (foleg azsiabol) is bekavarhatnak.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 14 regisztrált és 0 vendég