Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. május 18., hétfő 15:21

" Vlad "csodagyerek" Suhoruchko átalakulása.

Az első képen 17 éves és 65 kiló, a másodikon pedig 23 éves és 134 kiló.

Vlad tavaly év végén nyerte el a profi kártyát, ami az előfeltétele volt annak, hogy Kuvaitba mehessen az Oyxgen Gym-be edzeni, ami Brandon Curry jelenlegi Mr. Olympia bajnok tavalyi felkészülésének helyszínéül is szolgált. "

kép

kierkegaard

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 12., kedd 8:52

Realista24 írta:
kierkegaard írta: Csak a szenhidrat, rost ajanlasa, ellenzese utotte egymast de konkretizaltad meg elotte szoval sry, beneztem.

Ez pl amugy egy remek leegyszerusitett osszefoglalo
https://mennohenselmans.com/optimized-w ... revisited/
Semmi kötekedés, mert szeretem olvasni, amiket írsz.

De ezeket tapasztalod is saját bőrödön, vagy csak lexikális ismeretterjesztés. Pl Mickey-t vágom, hogy mit miért ír.
Szóval csak érdekel, hogy alkalmazott tudás is ez vagy csak baromi sokat olvasol? :D

Yap, csak olvasok illetve ha megmarad a lelkesedés akkor két év múlva jelentkezek dietetikusnak.

Amúgy edzek egy ideje de inkább bohózatnak tartanám mickey-hez képest. Nem célom nagy izomtömeg növelés, szimplán a mozgás jótékony hatásai miatt teszem. Szóval én pl csak fehérjét szedek. Szóval én pl edzési tippeket nem is adtam, arról fogalmam sincs.

Sok dologban a felsoroltak közül nincs tapasztalatom meg nem olvastam utána még egy bcaa-nak sem.

Én csak a növényi fehérje/állati fehérje/kazein témát tapasztalom. Van amikor hetekig nem eszek semmilyen húst. Emésztés szempontjából hatalmas nagy különbségek vannak.

Kicsit szélsőséges kaját fogok mondani de legyen pl egy lasagne:
marha/sertés darált hús, sajt, tészta, besamel mártás (vaj, tej).
Ezt betolod és nagyon nehéznek érzed magad.

vegán verzió:
szója granulátum, vegán sajt (kókuszzsírból), tészta, "besamel" mártás (kókuzszsír, rizstej).
Ebben az esetben már nincs az a kellemetlen nehézkes érzés..nincs elsavasodás.

A kazeinnél nehezebben emészthető dolog kevés van, nem is emberrel lett kifejlesztve, hiába vannak jótékony hatásai.

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 12., kedd 7:44

kierkegaard írta: Csak a szenhidrat, rost ajanlasa, ellenzese utotte egymast de konkretizaltad meg elotte szoval sry, beneztem.

Semmi kötekedés, mert szeretem olvasni, amiket írsz.

De ezeket tapasztalod is saját bőrödön, vagy csak lexikális ismeretterjesztés. Pl Mickey-t vágom, hogy mit miért ír.
Szóval csak érdekel, hogy alkalmazott tudás is ez vagy csak baromi sokat olvasol? :D
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 11., hétfő 23:40

Csak a szenhidrat, rost ajanlasa, ellenzese utotte egymast de konkretizaltad meg elotte szoval sry, beneztem.

Mickey

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 11., hétfő 23:24

kierkegaard írta: "Súlyzós Edzés után, nyugodtan lehet komplex italt keverni.
Szénhidrát-fehérje-glutamin-bcaa-kreatin-arginin."

"De közvetlen edzés utáni rostbevitelt, ne erőltesd, ha lehet "

A két mondat mondjuk üti egymást.:D Mindenesetre a szénhidrát bevitel edzés után nem segíti a fehérje szintézist, cserébe hátráltatja. Ezért is említettem, hogy felesleges. Egy mítosz, ami már rég megdőlt.

szerk:

"Szénhidrátból próbálj olyat keresni, ami speciális formula, erre az időszakra kitalálva, gyorsan felszívódó és a gyomornak kevésbé megterhelő. "

akkor mégse üti.:D
Nem, nem üti :)

A mítoszaidat nem ismerem, de annak bárki utána olvashat, hogy mikor és miért érdemes, milyen fajta CH-t fogyasztani. Továbbá miben hasznos, és miben nem.

Részemről, ennyi.

kierkegaard

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 11., hétfő 23:14

"Súlyzós Edzés után, nyugodtan lehet komplex italt keverni.
Szénhidrát-fehérje-glutamin-bcaa-kreatin-arginin."

"De közvetlen edzés utáni rostbevitelt, ne erőltesd, ha lehet "

A két mondat mondjuk üti egymást.:D Mindenesetre a szénhidrát bevitel edzés után nem segíti a fehérje szintézist, cserébe hátráltatja. Ezért is említettem, hogy felesleges. Egy mítosz, ami már rég megdőlt.

szerk:

"Szénhidrátból próbálj olyat keresni, ami speciális formula, erre az időszakra kitalálva, gyorsan felszívódó és a gyomornak kevésbé megterhelő. "

akkor mégse üti.:D

Mickey

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 11., hétfő 22:42

szerk:....

A gyarapodáshoz, plusz kalóriabevitel kell...plusz felhasználható energia, amiből gazdálkodsz.
Megvan az általánosan vett protein és CH+különböző zsírok mennyiségének az ajánlott bevitele....
Ahogy már írtam, figyeld mit hogy tolerálsz. Előbb a CH ból, majd esetleg jótékony zsírokból vegyél el.
De tisztán nem igazán lehet gyarapodni, olyan ember sztm még nem született meg.....zsír és folyadék jön az emberre, ez elkerülhetetlen ( bizonyos formában, minőségben ).
Be kell vállalni, hogy esetleg fedettebb leszel. Majd megint le lehet dolgozni, esetleg.

Gondolom az időszakok megvannak, a kiemelten fontosak a táplálék bevitel szempontjából.
Általánosan a reggeli az magasabb szénhidrátot és zsírt bír el, itt jobban tolerál a szervezet.
Következő az a Déli időszak, majd egyre kevesebb CH....edzés után még jól kell reagálnod. Ide jó lehet a minőségi turmix és 1 órán belül egy szilárd étkezés.( A rost nagyon fontos, megfelelő bevitele. De közvetlen edzés utáni rostbevitelt, ne erőltesd, ha lehet ). Nagyjából.
Esti órákban, ha nincs edzés, már csak fehérje és esetleg némi zsír. Lefekvés előtt mehet akár aminósav tisztán, vagy valami hosszan felszívódó fehérje, Kazein alapú. Plusz mehet Omega 3 zsírsav.

Lehet semmi újat nem mondtam.....semmi extra, bárhol utána tudsz nézni, hitelesebb helyeken, mint mondjuk az én "szavam".

Mickey

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 11., hétfő 22:32

+
Jegyzetelj, és figyeld,mire hogy reagál a szervezeted. Mondhat bárki bármit, nem vagyunk egyformák. Vannak általános, örök igazságok, de nem mindenkire lehet ráhúzni bizonyos dolgokat.

Mickey

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 11., hétfő 22:24

tubatibi írta: Sziasztok!

Kire hogyan hatott a karantén?

Én 20 kilót dobtam le(Nyilván a karantén előtt már diétáztam), HIT edzés, futás és a cukor, fehérliszt, alkohol teljesen elhagytam az étrendemből, életvitelemből. Minimálisra csökkentettem a cukormentes üdítőket is, rengeteg zöld zöldséget fogyasztottam, sovány húsokat, túrót, tojásfehérjét.

Ez eddig oké, örülök, hogy végre lement az a felesleg, viszont elszeretnék kezdeni heti 3 súlyzós edzést tolni, mellé 2-3 hit edzés/futás megmaradna.
Az edzés része oké, meg voltam már lent párszor./Hétfő: Mell, bicepsz, Kedd: Láb, váll, Péntek: Hát, tricepsz pluszba has ezeken a napokon/

Hihetetlen mód hízékony vagyok, viszont nem akarok újra vágósúlyba lenni. Tudom sokat számít, hogy nem fehérliszttel meg pizzával, tésztával tömegelek, de ki mit javasol?

Maradjak a "diétámban" és csak edzés után toljak esetleg egy szénhidrátos turmixot(Ha igen ki mit ajánl)? Meg növeljem a napi fehérjebevitelem egy 2,5gramm/tskg-ra?

2 gramm ch/tskg
2,5 gramm fehérje/tskg
0,5 gramm zsír/tskg

Ez megfelel? Nem akarok túl nagy tömeget magamra pakolni, de szépen szeretnék formásodni és inkább lassan, de biztosan haladni. :)
Súlyzós Edzés után, nyugodtan lehet komplex italt keverni.
Szénhidrát-fehérje-glutamin-bcaa-kreatin-arginin. Ilyenkor a szervezet sokkal fogékonyabb bizonyos dolgok iránt. Igényli a törődést, mivel kapott eleget....Ezt az időszakot ki kell használni.
Én még szét is választanám, előbb a szénhidrát+egyebek. Rá pár percre a fehérje.
Szénhidrátból próbálj olyat keresni, ami speciális formula, erre az időszakra kitalálva, gyorsan felszívódó és a gyomornak kevésbé megterhelő.
Minden a pénztárcán múlik, meg az egyéni egészségi állapotodon. Olvass utána az egyes termékeknek, Te ismered magad.... csak utána hallgass bárkire is.

kierkegaard

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 11., hétfő 21:53

tubatibi írta: Sziasztok!

Én 20 kilót dobtam le(Nyilván a karantén előtt már diétáztam), HIT edzés, futás és a cukor, fehérliszt, alkohol teljesen elhagytam az étrendemből, életvitelemből. Minimálisra csökkentettem a cukormentes üdítőket is, rengeteg zöld zöldséget fogyasztottam, sovány húsokat, túrót, tojásfehérjét.

Ez eddig oké, örülök, hogy végre lement az a felesleg, viszont elszeretnék kezdeni heti 3 súlyzós edzést tolni, mellé 2-3 hit edzés/futás megmaradna.
Az edzés része oké, meg voltam már lent párszor./Hétfő: Mell, bicepsz, Kedd: Láb, váll, Péntek: Hát, tricepsz pluszba has ezeken a napokon/

Hihetetlen mód hízékony vagyok, viszont nem akarok újra vágósúlyba lenni. Tudom sokat számít, hogy nem fehérliszttel meg pizzával, tésztával tömegelek, de ki mit javasol?

Maradjak a "diétámban" és csak edzés után toljak esetleg egy szénhidrátos turmixot(Ha igen ki mit ajánl)? Meg növeljem a napi fehérjebevitelem egy 2,5gramm/tskg-ra?

2 gramm ch/tskg
2,5 gramm fehérje/tskg
0,5 gramm zsír/tskg

Ez megfelel? Nem akarok túl nagy tömeget magamra pakolni, de szépen szeretnék formásodni és inkább lassan, de biztosan haladni. :)
Amit tudsz tenni a testsúly megtartás/fogyás esetében:

- Kerüld a nagyon zsíros ételeket. Zöldségeket párold minél alacsonyabb hőmérsékleten, húsokat pedig sütőben.
- Kerüld a magas glikémiás indexű ételeket: fehér liszt/tészta, random rizs, jázmin rizs, krumpli stb. Helyettük: kuszkusz, bulgur, quinoa, köles, vöröslencse, lencsebasmati vagy barna rizs.
- ne egyél sok húst, tarts húsmentes napokat. Ha húst eszel akkor halacskákat. Vörös húst kerüld. Tudni kell, hogy az állati fehérjék nehezen emészthetőek (hal kivételt képez). Ugyan ez vonatkozik a tejtermékekre. Minimalizáld a tejtermékeket és ha már fogyasztasz tejterméket akkor ne kombináld hússal.

Ha lassan szeretnél haladni akkor felesleges terrorizálni a beledet és vesédet 2.5g/tskg mennyiséggel. 1.6-2.0 elegendő lesz.
Szénhidrátos turmix minek?:D Szerintem inkább ne turmixolj..egyél köreteket, sok nyers zöldséget amiket rágni kell. Az fontos és lassabban is emésztődik.
Edzés után fehérje turmix inkább ajánlottabb, netaminnak pl a natur borsó vagy barna rizs fehérjéje olcsó és aminosav profilja megfelelő.
Illetve fontos tisztában lenned, hogy ha nem mozgod le a fehérjét abból zsirsejtek lesznek.

tubatibi

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2020. május 11., hétfő 20:55

Sziasztok!

2 gramm ch/tskg
2,5 gramm fehérje/tskg
0,5 gramm zsír/tskg

'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. május 7., csütörtök 21:54

30 evesen elhunyt luke sandoe. :|

a halal oka egyelore nem ismert, allitolag ongyilkos lett, bar tegnap meg motivaltnak tunt egy instara feldobott guggolos videoban, szoval fura.

tavaly 11. lett az olympian, a kovetkezo evtized egyik legmeghatarozobb alakjanak josoltak. :(

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 17., péntek 9:03

Süti írta:
Realista24 írta: Valakinek van ilyen húzódzkodó rúdja, amit ajtófélfa vagy ilyesmi helyre lehet rakni? Tapasztalatok érdekelnének, meg az, hogy mennyire hagy nyomot, ha mondjuk nem ajtófélfára, hanem két, festett falfelület közé raknám.

Nekem olyan van, amit az ajtófélfa tetejére lehet beakasztani. Így

3 ponton fog, úgyhogy én jobban bízom benne, mint amikor simán az ajtófélfák közé csavarva feszíted.
Viszont nyomot ez is hagy, és szerintem a többi is, mert elég nagy súllyal kell ellenállnia abba az irányba ahol tart. Ez még a fa ajtófélfába ilyen kis mélyedést is nyomott.
Aha, ez jobb lenne, csak nincs hova tennem. :-(
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Süti

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. április 17., péntek 8:28

Realista24 írta: Valakinek van ilyen húzódzkodó rúdja, amit ajtófélfa vagy ilyesmi helyre lehet rakni? Tapasztalatok érdekelnének, meg az, hogy mennyire hagy nyomot, ha mondjuk nem ajtófélfára, hanem két, festett falfelület közé raknám.

Nekem olyan van, amit az ajtófélfa tetejére lehet beakasztani. Így

3 ponton fog, úgyhogy én jobban bízom benne, mint amikor simán az ajtófélfák közé csavarva feszíted.
Viszont nyomot ez is hagy, és szerintem a többi is, mert elég nagy súllyal kell ellenállnia abba az irányba ahol tart. Ez még a fa ajtófélfába ilyen kis mélyedést is nyomott.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 17., péntek 7:08

Valakinek van ilyen húzódzkodó rúdja, amit ajtófélfa vagy ilyesmi helyre lehet rakni? Tapasztalatok érdekelnének, meg az, hogy mennyire hagy nyomot, ha mondjuk nem ajtófélfára, hanem két, festett falfelület közé raknám.
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Mickey

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. január 10., péntek 12:38

istimester írta:Meghalt Remzső Ferenc.
Sajnálatos módon.

Pislogtam, mikor először jártam a teremben, és láttam poszteren ( rég volt )...azóta is fejemben van.

istimester
rex madridistae
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera Bujia, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC

HozzászólásSzerző: istimester » 2020. január 10., péntek 11:45

Meghalt Remzső Ferenc.

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 10., péntek 11:36

Zsombor írta: Megszaladtak a nullák a kollagénnél. :D Meg a napi adag 2700mg.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Akkor jó van, értem, dánke :mrgreen:
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Anthony
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. január 10., péntek 11:08

Akkor 6-ot kell bevenni naponta. Easy!

:mrgreen:

Zsombor

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2020. január 10., péntek 11:05

Megszaladtak a nullák a kollagénnél. :D Meg a napi adag 2700mg.

Vissza: “Sportok”