Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Babinho » 2022. december 10., szombat 10:49

Ide írok, bár nem ez a sport, csak a táplálékkiegészítők itt szokott téma lenni. :)
Az elmúlt években a fix sportom a labdajátékok, foci, squash stb. Ezer éve voltam utoljára edzoteremben, akkor sem voltam nagy turmix fogyasztó.

Hetente 3x van foci-squash, és az edzés előtt legtöbbször megpróbalok nem enni, vagy nem nehezet, de a gond, hogy edzés után sem megfelelően eszek. Ebben kérnék segítséget, edzés utáni turmixra. Ez lenne az egyszerű fehérje turmix? Tudnatok ajanlani konkrét terméket amit esztekisztok?
Sokszor túl későn van vége este a focinak és utana már vagy nincs kedvem enni, vagy miutan elotte nem ettem, es ez lenne a vacsi, akkor ami van otthon vacsira, abbol burkolok, ez adott esetben akár pörkölt nokedlivel is lehet :lol:
Szeretnék egy olyan fix tippet, miből mennyit egyek igyak foci-squash után, hogy ha nincs kedvem lehetőségem megfelelően vacsizni, enni, akkor is tudjak regenerálódni. Mert sokszor sztem emiatt is, úgy kelek fel sport után mint a mosott szar.

Köszönöm a tippeket, gondolom ez nem egy egetrengetően bonyolult történet, csak én ezzel sosem foglalkoztam :) ha edzés előttre is van valami gyümölcs, kaja, protein szelet nemtommi tipp, jöhet az is :) ja addig eljutottam, hogy víz mellett leguritok egy powerradet utána :lol:

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3557
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. október 19., szerda 11:34

Sziasztok,

futócipőt keresek, tavaly cseréltem le vmi adidasra egy nike dual fusion run 2-t. A nike nagyon sokáig megvolt (meg még meg is van, de már csak "fűnyírós" cipő, kényelmes még mindig, csak slickre kopott, futni alkalmatlan) és nagyon szerettem is. Most csak az első pár eredményt néztem meg google-n, de sajna a méretemben (39-40) már nem találok (csak nőit, 37, 37ésfelesben :D).

Feleségem vett pár hete magának decathlonban túrázni cipőt, akkor próbálgattam párat, azok nem tetszettek. 35 vagyok, heti 12 vagy 18 km-t használnám (ha el tudok menni edzésre, akkor 1-2x, ha nem akkor 2-3x futok itthon) füvön, de aszfaltra a derekam miatt nem mehetek, így valamennyi mintázat kell rá, hogy ha vizes a talaj, ne kaparjak, mint malac a jégen, de olyan nagy bumszlik se kellenek, mint a terepfutó cipőkön vannak, mert nem egyenetlen a talaj.

Ismeri valaki ezt a cipőt, vagy hogy mi lett az utódja? A nike honlapja megkergül, ha a futócipőkre megyek, a google nem segít, bár 2. oldalra már nem néztem át :D

Amit feljönnek árukeresőn nike-k, a downshifter-ekhez hasonlóm van adidasban, ilyet nem akarok, tán a "flexmehod", de igazából az sem, és eddig méretben sem találtam.

Köszi
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2022. január 5., szerda 12:16

'shutterisland írta:

en scitec multi pro plust szedek evek ota minden reggel, en sokkal eroteljesebbnek, egeszsegesebbnek erzem magam tole.
Ez a multipro jobb, mint a sciteces mega daily one? Ennek 5000 Ft/2 honap az ára, viszont néha mintha kevésnek érezném, es gondolkodtam ,hogy valtok :kalapos:

Avatar
kistari
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:39
Kedvenc játékosaid: Figo, Zidane, Marcelo, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kistari » 2022. január 5., szerda 11:54

Étrendnél az is számít, hogy diétázol vagy tömegelsz.
A multivitaminokkal az a baj, hogy kevés a hatóanyag a különböző vitaminokból bennük. Én inkább külön megveszem őket, több tabletta, de így legalább mindenből kellő mennyiséget kap a szervezetem.
Táplálék kiegészítőknél hobbi szinten szerintem teljesen mindegy, hogy melyik márkát használja az ember. Én kb. 7-8 éve Stillmasst használok, hobbi szinten Nekem tökéletes.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8344
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. január 5., szerda 11:32

en mindig zabpehely + feherje komboval nyitom a napot evek ota, es sokfajta feherjet probaltam mar, de a csokis alapu scitec feherjekkel szeretem a legjobban.
mivel nagy kulonbseg szerintem ebben az arkategoriaban minosegre es osszetetelre nincsen, nalam az iz szamit.
a myproteines, mutantos vagy dymatize whey proteinekkel is jo, szerintem itt igazabol az iz tobbet dob a lattba, mert nem mindenki tudja letolni a zabot egykonnyen.
szerintem amator szinten a grammok nem szamitanak, profi szinten meg mar inkabb a kemia. :mrgreen:

en scitec multi pro plust szedek evek ota minden reggel, en sokkal eroteljesebbnek, egeszsegesebbnek erzem magam tole.
mondjuk a covidot meglepoen szarul viseltem nalam egeszsegtelenebb eletmodot koveto kollegaimmal szemben, ami azert csalodas volt, de annak mas okai is lehetnek.
azt gondolom, hogy barmilyen hasonlo vitaminpakkot szed valaki, annak csak hosszutavon van hatasa, en biztos vagyok benne, ha elhagynam (tortent ilyen regebben) visszaesne az energiaszintem, kozerzetem.

sajnos ezeknek a dolgoknak (izuletvedo is ilyen) nem minden esetben van szemmel lathato hatasa, mert nem tudsz atmenni egy parhuzamos univerzumba es latni, hogy mi lett voln, ha. lehet, hogy minden rendben van veled, de megelozes szempontjabol szeded.

szerintem egyik taplalekkiegeszito sem csodaszer, bar en pl inkabb ilyenekre koltom el azt, amit mas cigire, annal velhetoen jobb az ar/ertek arany meg igy is. :mrgreen:

kierkegaard
Hozzászólások: 1655
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. január 5., szerda 11:19

a wtn youtube csatornáját érdemes a helyén kezelni. Féligazságok tonnája jellemzi. Én is beszoptam korábban a propagandáját mert elhittem a nagy hős szerepét aki a gonosz tápkieg ipar ellen küzd az ő jó termékeivel.

A termékei valóban kivállóak. De az, hogy ez meg az nem szívódik fel vagy csak minimális..azért mert a molekula formája szar..hát az bizony ordas nagy kamu. Csak utána kell olvasni vizsgálatoknak ahol összehasonlitták x y molekula formát.

Szóval az, hogy vitamin pótlásra mit használsz..lényegtelen. Viszont, nem mindegy, hogy milyen egyéb (káros) vegyületeket tartalmaznak.
A hazai legjobb márkák: yiya, gal és wtn.

A többi ipari hulladék.

Mindenesetre nem kell benyelni a tápkieg marketinget. Ha tudatos akarsz lenni, légy tisztában az étkezésed mikro-makro tápanyagaival (van már ilyen oldal), nézz el egy nutritiv panel vérvételre aztán kiderül, hogy valójában miből szenvedsz hiányt..Aztán ha van valami akkor pótolhatod.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1637
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. január 5., szerda 11:06

Kb visszaolvastam 5 oldalt ebben a topicban, es teljesen elvesztem, segitsetek. 2 honapja ujra elkezdtem komolyan edzeni, es volt meg korabbi szakaszaimrol Sciteces feherjem(ez) meg Sciteces Multi Pro plus(ez) vitamincsomagom. Na most az utobbi elfogyott, igy gondoltam elmegyek es veszek egy ilyen Bioteches daily pack havi vitaminadagot, viszont valamiert ugy gondoltam, hogy azert megnezem hogy ebben a topicban mit szoltok ehhez a termekekhez, mivel meglepetesemre mar felkuszott az aruk 8 ezer forintra, szoval mondom utanajarok kicsit.

Na most ott tartok, hogy kiderult, hogy ezek nem sokat ernek, mivel nem jok az osszetevok, Wise Tree Naturals videokat nezek youtubeon, probalom megerteni az egesz okoszisztemat, de kozben nem tudom mit kene venni akkor tenylegesen. :lol:

Jo minosegu kollagent mar linkeltetek itt(ezt), viszont akkor be kene szereznem kulon kulon nagyon jo minosegu C,D,A,K vitaminokat is emelle? Esetleg valami alternativakat, fasza ar/erteku termekeket tudnatok ajanlani, amire a gatyam nem megy ra?
Emellett esetleg ezt a feherjet is lecsereljem? Edzes utan szoktam inni, meg reggelente a zab+ fagyasztott erdeigyumolcs+chiamag kombomhoz ezt rakom hozza. Ja es megegy kerdes , ami megutotte a szemem. En tizorainak tonhalat/bioteches mogyorovajat(ezt) szoktam enni puffasztott rizzsel. Akkor ezt elkene hagynom es helyette teljes kiorlesu kenyer? Vagy mivel valtsam ki a pufirizst?

Volt itt szo laborvizsgalatrol is, fel eve voltam vervetelen ha ez szamit, annak az eredmenyei alapjan tokeletes skalaba van minden ertekem, kiveve a koleszterin ami 1%-kal magasabb a kelletenel, de ennyi. :lol:

Na hirtelen ezek jutottak eszembe amik szembeotloek voltak, remelem egy ket kerdesre megkapom a valaszt, koszi elore is.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: istimester » 2021. december 16., csütörtök 0:12

Covidban pedig Vida Zoltán.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8344
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. november 6., szombat 15:21

szivrohamban elhunyt shawn rhoden. :ozil:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: istimester » 2021. október 13., szerda 23:42

https://youtu.be/1wJz8Q2xnp4

Ezt érdemes megnézni, főleg a másik felét.

kierkegaard
Hozzászólások: 1655
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. szeptember 22., szerda 8:40

Az attól függ, ohgy mire akarod használni. Ha bizonyitottan vagy nagy eséllyel problémád van az endokannabinoid rendszerrel akkor érdmes használni.

A marketing bullshit ami mögötte van nagyrészt nem bizonyított. Jelenleg mindenre is jó termékként van beprómozva és akinek segít is az placebo. Mint a méhpempő, illóolajok és társai.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2021. szeptember 22., szerda 8:22

Ide írom mert az offban most elveszne :mrgreen:
Szerintetek ér legalább negyede annyit ez a CBD olaj mint amekkora hype van körülötte?
Love football, hate antifa.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5016
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. július 18., vasárnap 17:52

realistahuni írta: Korábban voltak itt elég komoly beszélgetések tápkieggel kapcsolatban szóval most nekem is tanácsra lenne szükségem.

Márciusban kezdtem újra edzeni miután nagyjából újra tudtam mozogni egy ACL műtét után. Úgy érzem jól haladok, a rövid távú célokat tartom súlyvesztésben és erőnövekedésben is. Viszont most ebben a kánikulában elkezdtem rohamosan fáradékony lenni, konkrétan koffein nélkül (napi 3-4 kávé) szinte semmi nem megy, legyen az szellemi vagy fizikai tevékenység. Úgy érzem az izomláz is hosszabb ideig eltart, az edzés sokkal szenvedősebb, mint pl májusban. Heti 4 súlyzós edzésem van, hétvégén meg bringa ha az idő engedi.
Alvásra próbálok figyelni, 7-8 óra mindig megvan, kreatin + fehérje + multivitamin megy mint kiegészítő.
Arra lennék kiváncsi ki mihez folyamodott hasonló esetben, köszi. :-*


En a helyedben eroszakkal kevesebbre vennem a koffeint.

Nekem a napi 3-4l viz segit sokat.
Izomlazra meg jeges/hideg furdo vagy minimum hideg zuhany edzes utan. Akàr akkor is ha hazaersz edzesrol nem muszaj egybol edzes utan. Az sokat segit.
Vitaminokban lehet keresni meg a hibat. Lehet valamelyik hianyzik a szervezetedbol.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. július 18., vasárnap 17:46

Nekem ilyenkor egy pihenőhét segít. (Mondjuk az edzéseim nagy része futás vagy bicikli szóval nem biztos, hogy csak súlyzósnál is segít)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
kistari
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:39
Kedvenc játékosaid: Figo, Zidane, Marcelo, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kistari » 2021. július 18., vasárnap 15:24

Én mindig fáradt vagyok :lol:
Néha edzés előtt megiszok egy edzéselőttit. Én reggel 6-ra járok edzeni, így néha még félkóma vagyok mire a terembe érek. Lehet, hogy kevés a vitamin amit szedsz. Én inkább összeválogattam a vitamin pakkomat, hogy a megfelelő dózis legyen mindenből.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2021. július 18., vasárnap 12:23

Korábban voltak itt elég komoly beszélgetések tápkieggel kapcsolatban szóval most nekem is tanácsra lenne szükségem.

Márciusban kezdtem újra edzeni miután nagyjából újra tudtam mozogni egy ACL műtét után. Úgy érzem jól haladok, a rövid távú célokat tartom súlyvesztésben és erőnövekedésben is. Viszont most ebben a kánikulában elkezdtem rohamosan fáradékony lenni, konkrétan koffein nélkül (napi 3-4 kávé) szinte semmi nem megy, legyen az szellemi vagy fizikai tevékenység. Úgy érzem az izomláz is hosszabb ideig eltart, az edzés sokkal szenvedősebb, mint pl májusban. Heti 4 súlyzós edzésem van, hétvégén meg bringa ha az idő engedi.
Alvásra próbálok figyelni, 7-8 óra mindig megvan, kreatin + fehérje + multivitamin megy mint kiegészítő.
Arra lennék kiváncsi ki mihez folyamodott hasonló esetben, köszi. :-*
Love football, hate antifa.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. február 7., vasárnap 17:31

reeed_ati írta: Nem tud valaki olyan webshop-ot, ahol lehet szép kártyával is fizetni??
Proteinbuildert ismerem, hátha van másik is, amiről nem tudok..
Köszi előre is! :)
Viszlay Sport vagy vmi ilyesmi, én onnan rendeltem többször is.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2722
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2021. február 7., vasárnap 17:29

Nem tud valaki olyan webshop-ot, ahol lehet szép kártyával is fizetni??
Proteinbuildert ismerem, hátha van másik is, amiről nem tudok..
Köszi előre is! :)

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2021. január 18., hétfő 13:46

Nővérem gyerkőcszülés után szeretne futni. Nem igazán volt soha egy futós típus, szerintem egybe 300-500 méternél többet nem futott soha. Első célja, hogy 5km-t fusson, megállás nélkül április-május körül.

Én használok appot futáshoz (Runkeeper), abban van ilyen My First 5km edzésterv, az elsőt múltkor végighallgattam hazafelé. Maga az edzés is szerintem nagyon jól volt felépítve, meg a csaj aki beszélt is nagyon motiváló hatású volt. Nővéremre főleg az lenne, ő szereti ha szeretik és dícsérik, pusholják. :D
Egyetlen bajom, hogy 4 alkalom után a többi mittomén mennyihez már elő kéne fizetni a premium verzióra. Nem szívesen ajánlanék Neki olyat, amiért fizetnie kell..

Letöltöttem aztán egy csomó appot, találtam párat amiben van 5km-es edzésterv, ingyen, 8-9 hetes program, de annyiban kimerül a beszéd, hogy 1 perc futás, 1,5 perc séta.

Kérdésem az lenne, hogy ismertek/használtok valami olyat ahol van ilyen 5km-es terv, akár kis pusholó beszéddel mellé? És akár ingyenes. Ha nem, akkor persze bedobom nőveremnek, ezt ahol nincs duma, de ingyenes, meg az előfizetőst, aztán eldönti.

Köszi-Köszi :salute:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. november 12., csütörtök 18:26

ateeemadrid írta: Hi. Tápkiegekről már sok szó esett, de rövid leszek. Viszonylag régóta edzek már, viszont túl komolyan azért nem veszem a dolgot, inkább gym brosra veszem a figurát, egyedül kreatint szedek, mert az kifejezetten bevált, és éreztem a hatását, meg persze edzések után azért egy jó fehérje menni szokott. Na meg ha olyan hangulatba vagyok akk pre-workout. :mrgreen:

Kérdésem az lenne, hogy szép kártya szabadidőzsebet valamire el kéne használni; BCAA, Glutamin, LKarnitin, LArginin vagy valamit érdemes lenne esetleg venni, vagy hagyjam inkább ezeket, úgysem sokat érnek? Meg ha van bármilyen tippetek, amit esetleg érdemes lenne, akkor ne tartsátok magatokban.
A mikrotápanygok a legfontosabbak, első körben ezek legyenek rendben. " Főbb csoportjaik az ásványi anyagok, a vitaminok és a vitaminnak nem minősülő egyéb "
Pláne ebben a cudar helyzetben a D,cink, antioxidánsok....( meg persze a többi )

Fehérje csak akkor kell, ha nem tudod fedezni szilárd táplálékból a szükségleeket, de persze edzés után nagyon praktikus tud lenni, szervezet is jól elvan vele abban az időszakban, kiskapu amit érdemes kihasználni.

Szénhidrát és rost is nagyon lényeges, na meg a zsírok. Telítetlen, de a telített sem ellenség, sőt.
Reggeliz úgy mint egy király.
Ebéddel is mehetnek befele a dolgok.
Aztán csökkentsd a szénhidrátot, tekerheted a rostot, mehet némi zsír.
De edzés után ki kell használni a szervezetet, jól átbsztad.... megint mehet a szénhidrát, de nem kell sok zsír se rost.
Lefekvés előtt mehet némi kazeines fehérje, omega3 mellé.
Esti órákban menj edzeni, tesztonak jót tesz, de közben a csajokat is kergesd, az még jobban megdobja a termelést.

Mire költsd el?
Paff....gőzöm sincs.

Edzés után mehet közvetlen jóféle szénhidrát, hozzá csapni glutamint és bcaa-t.
BCAA+Glutamin mehet edzés közben is nyugodtan.

De edzés közben, mehet elektrolites energiaital is. https://vizmegoldas.hu/taplalkozas/elek ... zetunkben/

Amiket felsoroltál....
Eleget érnek, sok dolognak megvan a haszna, csak utána kell olvasni....nem kezdeném leírni, mert a világháló okosabb tőlem.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 14 regisztrált és 0 vendég