Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2016. január 9., szombat 22:24

Anyaka írta: Megméred aztán elosztod, annyi felé, amennyire akarod főzés után. Elvileg több rizs nem lesz benne, a britek szerint nem tud osztódni.
Főzve lesz majdnem másfél kiló, gondolom szükséges annyit enned egy nap, éljen a sápbílder kalkulátor, a reflux fő támogatója. Hány gramm szénhidrátot dobott kilónként? 7-et? :lol:
75 kg-osan nehezen hízó típusú ember, mondjuk 5g/tskg akar bevinni, akkor ugye az 375g, 350g rizsben van ~280g + nyom hozzá 125g zabot reggelinél, akkor már ~360g körül jár. Ha meg 90kg akkor 4g/tskg ->360, persze akkor csak csirke-rizs-zabpehely kombót nyom. Amúgy nem ismerem a kalkulátort, de nem akkora eget rengető számok ezek.

flori írta:Oké, köszi mindenkinek!
Soknak érzed a 350-et?
Attól függ, mi a célod, hány kiló vagy, milyen könnyen zsírosodsz.

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: flori » 2016. január 9., szombat 22:19

Oké, köszi mindenkinek!

Főzve lesz majdnem másfél kiló, gondolom szükséges annyit enned egy nap, éljen a sápbílder kalkulátor, a reflux fő támogatója. Hány gramm szénhidrátot dobott kilónként? 7-et?
Soknak érzed a 350-et?
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2016. január 9., szombat 22:07

flori írta:Hello!


Kissé fogyatékos kérdésem lenne, de muszáj feltennem. A rizsfőzéssel lenne problémám, 350g rizst kell lefőznöm, ugye a víz miatt jócskán megnő a tömege. Utána hogy kell kimérni az arányokat?

Köszi a választ.
Megméred aztán elosztod, annyi felé, amennyire akarod főzés után. Elvileg több rizs nem lesz benne, a britek szerint nem tud osztódni.
Főzve lesz majdnem másfél kiló, gondolom szükséges annyit enned egy nap, éljen a sápbílder kalkulátor, a reflux fő támogatója. Hány gramm szénhidrátot dobott kilónként? 7-et? :lol:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2016. január 9., szombat 22:01

ha kikúrt precíz akarsz lenni, mérd le főzés után, azt baszd szét 5 fele.

egyébként meg nem hiszem, hogy az inzulinérzékenységet figyeled vagy a makro tápanyagok egymáshoz viszonyulását .........
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: flori » 2016. január 9., szombat 21:57

Az világos. Általában 5 felé osztom, de ugye sokkal nehezebb lesz a felszívott víz miatt.

Mérjem le a főzés után is, és amennyivel több, annyivel többet rakjak?

70g "szárazon", akkor mondjuk 140-et főtten? Remélem világos. :D
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2016. január 9., szombat 21:57

napi adagot főzd ki, aztán meg nyomasd be, szemre.
szárazon mérünk.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: flori » 2016. január 9., szombat 21:34

Hello!


Kissé fogyatékos kérdésem lenne, de muszáj feltennem. A rizsfőzéssel lenne problémám, 350g rizst kell lefőznöm, ugye a víz miatt jócskán megnő a tömege. Utána hogy kell kimérni az arányokat?

Köszi a választ.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Seraf
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:14
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Seraf » 2016. január 5., kedd 21:38

én a reggeli zabhoz még mindig visszasírom a Stillmass banánját némi fahéjjal "meghintve" :mrgreen: isten volt, ezután a csokikókuszos bleh... :D

túróhoz nem tudok hozzászólni, még soha nem sikerült valami jót kikeverni amire azt mondom, hogy ezaz ezért megérte venni, szóval még mindig Casein all night :mrgreen:

de amúgy a túrót elméletben nagyon adnám a stillmass berry joghurtjával, írtam is ha kellően sűrűre bekeverném olyan lenne mint egy jó danone joghurt :)

Avatar
pavel
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 8:30
Kedvenc játékosaid: el Buitre, Fenomén, R.Carlos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: pavel » 2016. január 5., kedd 21:14

az ízlés annyira szubjektív, hogy ha arra hallgatsz, nagyon ráfaragsz. Szerintem... :P
Inkább áldozz be 2000 forintot, s vegyél 8-10 féle mintát. Azok alapján már jó eséllyel nem veszel valami kevésbé finomból 5 kg-t.
Nekem spec stillmassból nagyon ízlik a meggyes-csokis, vagy Bioból a bourbon vanília. A cookiesnak olyan íze van mintha valami pudvás pozdorját nyalogatnál..
ja, és a biotechnél most a 2,2 kg-os elég jó árban van, ha az megfelel.
"Éltem át már szép napokat, amikről azt hittem szarok, dehát ezek még szarabbak, ettől lettek szépek azok."

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2015. december 28., hétfő 16:47

Sziasztok!

A diétám feldobásához keresek finom fehérjéket, amik illenek a reggeli zabpehlyes, és az esti túrós verzióba, ezen kívül szívesen fogadom az ötleteket, hogyan szoktátok feldobni ezeket a standard étkezéseket. (magvak, édesítők stb)

A fehérjénél jelenleg csak az íz számít, ezért gondoltam a piros scitecre. 5kg-os kiszerelésben van vanília erdeigyümi ami a túróhoz szerintem jól menne, a 2,3kg-osba pedig 86ezer íz, amit már önmagában végigkóstolni is bravúr lenne, szóval a kedvenc ízeket szívesen fogadnám

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9608
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. december 11., péntek 21:27

Carbox felett elsiklottam.
Edzés után most én is két kanállal toltam bele kb 2dl vízbe, úgy egész tűrhető volt.

Na mind1, nálam továbbra is marad az a kategória, hogy amikor csóróság van mint mostakkor megteszi :lol:
ZIDANE

Avatar
Seraf
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:14
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Seraf » 2015. december 11., péntek 21:20

én is egy 2-2.5dl-be keverek el úgy 20-25 grammot, ma edzés után 30at úgy 3.5 4decibe toltam és teljesen jó volt (bár mint írtam carbox volt mellé ami édesít mint a picsa...) de az eddigi 4ízből amiből legalább kilósat toltam egyikkel sem volt ilyen para, hogy nagyon vizes íze lett volna, persze akik megszokták a scitecet azok alap, hogy minimum 3-4decivel isszák úgy túl vannak édesítve :mrgreen:

egyébként ezt az ON-Scitec kifejtésedet nem igazán értem, az ON agyonveri mindenbe a scitecet ahogy kell kivéve pont az ízt, amiben a Scitec aláz mindenkit véleményem szerint, nagyon erre van kihegyezve, tipikus magyaroknak eladható "jó lesz neked a 73% koncentrátum 13ér úgyis megveszed az ízéért"...

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9608
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. december 11., péntek 18:46

2 DL vízzel öntöttem fel először direktben az első adagot.
Olyan volt mintha valami agyonvizezett csokis italt innék.
Mint mondtam, az íz itt tényleg csak másodlagos, de nekem ON,Muscletech és társai után csalódás.
Igazából nem is erre a szintre vártam, de azt hittem hogy egy Scitec szintet legalább hoz.


Seraf te mennyi vízzel engeded fel? :kivagyhe:
ZIDANE

Avatar
Seraf
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:14
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Seraf » 2015. december 11., péntek 16:26

na akkor a kontra! :mrgreen:

megjött a 2.5kilós Csokikókuszos Whey80-am :D ha nem úgy 3hete fogyott volna el a Sciteces most el lennék ájulva, de így is a legjobb Whey80 a banános mellett, ha a sciteces a 10/10 akkor ez 9/10 a csoki itt kevésbé domináns és kicsit lightoska az íze, szóval most örülök, hogy fostos carboxom van még a jó kis Carb-F helyett :D

mintának megint bepróbálkoztam megjegyzésbe, hogy milyen ízt próbálnék, de most se jött be :mrgreen: helyette kaptam karamellásat (nem szeretem) illetve kávésat (utálom) szóval ez valószinű kukába is végzi :mrgreen:

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9608
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. december 11., péntek 16:12

Berendeltem ebből a stillmassból egy 2,5 kilós Whey 80-at csokis ízesítésben.
Meggyőztetek a fényezésével... :lol:

Hát na, nem kellett volna.
Ízre valami borzasztó szerintem egy BSN-Optimum vonulathoz képest, de még egy Scitec vagy Nutrendhez képest is.
Abban azért reménykedem, hogy tényleg az van benne, amit a csomagoláson feltüntettek.
Maximum úgy tudnám ajánlani bárkinek is, ha nagyon pénzszűkében van és nem jönne ki egy drágább 12-15 ezres fehérje.
Tudom, hogy nem az íze miatt isszuk, de ezzel vallatni lehetne.
ZIDANE

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62844
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. november 28., szombat 14:09

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
:lol: :lol: :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Seraf
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:14
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Seraf » 2015. november 7., szombat 14:54

Whey 6:3:1 nem tűnik rossznak bár nálam azért számít az íz, bővíthetnék

a zöldalma nekem pont túl természetesnek hatott, a savanykás utóíz amit az alma héja ad is megvan benne :D

a C vitamin meg abszolút nem jó árú bármelyik bioboltba kapsz 1kilót 3-4ér, de még a gyógyszertárba is 1000ft a 100gramm, az enyémhez is csaptak 100grammot ajándékba így most van vagy 700grammom még... nem tudom h fog elfogyni ez a lejáratig :mrgreen:

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2015. november 7., szombat 14:17

Seraf írta:ismét rendeltem a Stillmass-tól 2hete, csak pénteken tudták hozni mer megint újítottak a kazeinen és már nem volt a régiből, de most örülök mert az új talán a legjobb tejcsoki fless fehérje amit ittam 10/10 nincs az a lisztes utóíze se mint a "réginek". de remélem nem művelik ezt minden 2.hónapban, hogy újitgatnak az ízeken...

rendeltem 1kg banános Whey 80at (nem az instant) kb annyi a különbség a kettő között, hogy ez beleragad a shaker kupakjába 1gramm minusz minden adag, na bumm :D az egyik legjobb banán amit ittam, vetekszik a myprotein natural banánnal, de az OG Myofusion banánt még mindig semmi nem éri utol 9/10

most 2 minta jött a múltkori 3al ellentétben de most mindkettő Whey 80 volt, a Berry Yogurt íztől semmit nem vártam azt hittem szörnyű lesz nem egy tipik fehérje íz, de valami brutál jó, hozzácsapnék 100grammot 3deci vízhez sima danone lenne szerintem a gyümölcsdarabok nélkül :mrgreen: 9/10

a másik minta pedig Vanília volt na az konkrétan olyan volt mintha a natúr fehérjéhez csaptak volna pár csepp vanília aromát, azaz pont elég, hogy ne hányjam el magam :D ha a GO vaníliája a 10 ami az eddigi legjobb volt amit ittam akkor ez egy gyenge 6/10

rendeltem még 2:1 Instant BCAA-t is Zöldalma ízben, oldódásra jó, konkrétan kb 4deci vízben ha felrázom felhabzik az 1.5literes üveg tetejéig, ízre savanykás nemrossz de erre nyilván rátesz az az 1-1.5gramm C vitamin is amit beletolok. 8/10
Téged is megfertőzött az oldal? :D Én már hónapok óta onnan rendelek mindent, lassan sikerül mindent kipróbálnom.

Fehérjéből két félét rendelek, egyet reggelre (whey80), egyet pedig edzés utáninak (whey 6:3:1 peptid). A 6:3:1-esből 3 íz van, mind a 3 elég jó, egyik sem túl édes, így a ch-val felkeverve pont tökéletes lesz. (a legjobb a banán csoki) Összehasonlítottam amúgy a két fehérjét, a whey 80 sokkal szemcsésebb, a 6:3:1 pedig hihetetlen finom, azért van különbség, ráadásul egy 50g-os adagban van 5g tiszta glutamin, és lecitint is hozzácsapnak. Anynira elvetemült nem vagyok hogy izolátumot szedjek, de ez az átmeneti megoldás tetszik nekem :) Amúgy whey 80-ból most a choco/hazelnut/cream-et próbáltam ki, tök jó mogyorós, zab mellé kurva jó. Picit lehetne édesebb, de lehet venni extra ízesítőt, pár csepp szerintem megtenné a hatását :D Viszont a steviával ízesített whey 80-at szerintem felejtsétek el, remélem átdolgozzák mrt ízre borzasztó nagy csalódás volt.. :-(

Megkóstoltam az ízesített glutamint (zöldalma) de nekem nem jött be, nekem túl mű íze van, de azért nem olyan rossz. A zacskó végénél már azért kevesebb vízzel ittam :D Maradok a hagyományos, ízesített nélküli aminosavaknál, 2dl vízzel mindent megiszok.

Ajánlom a figyelmetekbe a 100g c-vitamin port, 900 forint.. Én egy másfél literes vízbe belekerverek 4g körül, kényelmesen eliszogatok belőle 2 adagot, kellemesen citromos lesz a víz :D

Még ami zseniális az az edzés előtti cuccuk az NO X-1. Ízre pocsék, és habzik is, de a hatása triplán kárpótol. :shifty: Még a legszutyokabb állapotomba is képes vagyok egy elfogadható edzést lehozni, hétvégén pedig kipihenten mehet a csúcsdöntés B-)

Avatar
Seraf
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:14
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Seraf » 2015. november 4., szerda 18:50

ismét rendeltem a Stillmass-tól 2hete, csak pénteken tudták hozni mer megint újítottak a kazeinen és már nem volt a régiből, de most örülök mert az új talán a legjobb tejcsoki fless fehérje amit ittam 10/10 nincs az a lisztes utóíze se mint a "réginek". de remélem nem művelik ezt minden 2.hónapban, hogy újitgatnak az ízeken...

rendeltem 1kg banános Whey 80at (nem az instant) kb annyi a különbség a kettő között, hogy ez beleragad a shaker kupakjába 1gramm minusz minden adag, na bumm :D az egyik legjobb banán amit ittam, vetekszik a myprotein natural banánnal, de az OG Myofusion banánt még mindig semmi nem éri utol 9/10

most 2 minta jött a múltkori 3al ellentétben de most mindkettő Whey 80 volt, a Berry Yogurt íztől semmit nem vártam azt hittem szörnyű lesz nem egy tipik fehérje íz, de valami brutál jó, hozzácsapnék 100grammot 3deci vízhez sima danone lenne szerintem a gyümölcsdarabok nélkül :mrgreen: 9/10

a másik minta pedig Vanília volt na az konkrétan olyan volt mintha a natúr fehérjéhez csaptak volna pár csepp vanília aromát, azaz pont elég, hogy ne hányjam el magam :D ha a GO vaníliája a 10 ami az eddigi legjobb volt amit ittam akkor ez egy gyenge 6/10

rendeltem még 2:1 Instant BCAA-t is Zöldalma ízben, oldódásra jó, konkrétan kb 4deci vízben ha felrázom felhabzik az 1.5literes üveg tetejéig, ízre savanykás nemrossz de erre nyilván rátesz az az 1-1.5gramm C vitamin is amit beletolok. 8/10

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. október 30., péntek 19:34

Néha a gyakorikérdések legszebb pillanatait reprodukálja ez a fórum. :lol:
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 63 regisztrált és 0 vendég