Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 17., kedd 11:05

hala real írta:koszonom a valaszt es a segitseget. ma be is vasarolok kajabol, es elkezdem atalakitani a dolgokat. :)
Ezt még akartam:
http://kaloriabazis.hu/

Ha ide elkezded naplózni a dolgokat, mozgás, kaja, terv és cél, akkor az sokat fog segíteni.
RealMadridFanatic írta:
Kaját te is le tudod ott csekkolni, nagyon nagy százalékban hiteles.

Teljes kiőrlésű sokkal jobb, de abból is minimalizálni kell a fogyasztást. A mozgás meg csak rajtad múlik, de egy ilyen online napló vagy okostelón egy app ahol célt állítasz be, nagyobb motivációt adhat, mint a "majd holnap elkezdem" felfogás.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2017. január 17., kedd 10:59

Hasonló cipőben járok én is.

Pár hete már nem tolok péksütit, vízen kívül nem nagyon iszok semmit és igyekszem odafigyelni, hogy normálisan egyek.

Pár kérdésem nekem is lenne, hátha valaki ért is ezekhez velem ellentétben...

A joghurt félék mennyire vannak telenyomva cukorral? Most ilyet szoktam enni tízórai gyanánt, szigorúan egyet max. egy nap, gondolom a kakaós csigánál jobb egy fokkal, de kérdés mennyire...

Kenyérből is teljes kiőrlésűt eszek, ez is érdekelne, hogy ténylegesen olyan nagy-e a különbség, mint mondják.

A mozgás része ami még érdekel, ünnepek előtt heti 3-szor jártam focizni, de szerintem sajnos nem kifejezetten ideális, hétfő-péntek 1-1 óra, viszonylag intenzív játék fiatalokkal, vasárnap 2 óra, lötyögősebb egy idősebb korosztállyal. Igy 4 napból 3-ra jut mozgás, kicsit tömör, kedd-csütörtök pedig semmi. Tervezek még valami otthoni edzést elkezdeni saját súllyal, vagy néhány súlyzóval megtámogatva, de jó lenne ebbe is valami rendszert vinni.

Ja igen, és egy-másfél éve csak irodai munkám van, korábban rohangáltam mindenfelé és a munka is fizikai jellegű volt. Mondanom sem kell, hogy ez sem segített az ideális súly tartásában...
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala real » 2017. január 17., kedd 10:53

koszonom a valaszt es a segitseget. ma be is vasarolok kajabol, es elkezdem atalakitani a dolgokat. :)
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 17., kedd 10:45

gyumolcsokrol mi a velemenyed, pl szilva + szolo?
Megoszlanak a vélemények. Az igazi nagy diétákba nem fér bele a cukor és szénhidráttartalom miatt. Én azt szoktam mondani, hogy aki nem versenyre készül, csak normálisan akar kajálni meg egészségesebb lenni, mint korábban, annak mehet nyugodtan.
ha gyalog megyek, kb 15 perc beerni munkaba. amugy ez a sok etkezes tok furcsan hangzik, ha valaki fogyni akar. persze abszolut ertem, hogy miert kell igy, csak kicsit bunosnek erzem magam, meg attol felek, hogy meg jobban elhizok. :mrgreen:
Lehet enni két-háromszor, aminek a végeredménye mondjuk 50-60 deka hús/felvágott egyéb húsféle cucc, plusz mellé fél kiló magas szénhidráttartalmú köret, legyen az tészta, krumpli, pékáru vagy lehet enni 5 részletben 30-50 deka húsfélét, fele annyi szénhidráttal karöltve :) Mert ahogy írtam korábban, előbbi esetében raktároz a szervezet, utóbbi esetében meg folyamatosan felhasznál.

Majd kitapasztalod, hogy mi jó a szervezetednek és mit hogyan tolerál. Oké hogy van egy sablon alap, de nem lehet mindenkire ráhúzni egyet.

Alapjáraton, ha elhagyod a fehér lisztes szarokat, rossz köreteket, az édességet, cukros italokat, mozogsz heti háromszor normálisan, rendszert viszel az életedbe, már meg is vagy. Nem kell rágörcsölni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala real » 2017. január 17., kedd 10:33

Realista24 írta:Téged nem érdekel, de a szervezetedet igen :mrgreen:

Nem tudom mennyi idő melóba beérni neked, de ha nem sok, akkor egyél felkelés után és munka kezdés előtt. Akár úgy is, hogy csinálsz két tojásból valamit, beteszed egy teljes kiőrlésű pékáru közé és megeszed útközben vagy melóhelyen nyolc-kilenc körül legkésőbb. 11-12 között kaja, aztán 3-4 között megint, ez ideális, mert edzés előtt eszel egy órával. Aztán este 7-8 között egy lightos vacsora, majd lefekvés előtt fél/egy órával a túró.Eszel, nem éhezel, a szervezeted is érzi, hogy rendben van. Valahogy így kezdeném el a helyedben.
meg is buntetett erte +10kg-mal :lol:
ha gyalog megyek, kb 15 perc beerni munkaba. amugy ez a sok etkezes tok furcsan hangzik, ha valaki fogyni akar. persze abszolut ertem, hogy miert kell igy, csak kicsit bunosnek erzem magam, meg attol felek, hogy meg jobban elhizok. :mrgreen:
Realista24 írta:Teljesen jó az is. Egyébként sokan tízóraira is azt eszik többször egy héten. Jó fehérjetartalmú legyen, és alacsony zsírszázalék.
remek, akkor azt beiktatom a "menube".

gyumolcsokrol mi a velemenyed, pl szilva + szolo?
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 17., kedd 10:23

8-tol delutan 4-ig dolgozom, ez ido alatt csak egy reggelit szoktam tolni 10 korul, ahogy mondtam is, aztan a kovetkezo etkezes 4 utan, amikor vegeztem, majd 7 korul. edzeni munka utan tudnek mennni olyan 5 korul. tehat ha beiktatok a reggeli utan 2 masik etkezest mielott vegzek, akkor utana 5 korul tudnek edzeni...aztan nem tudom, gondolom utana kene enni ismet, az mar a negyedik, es meg lefekves elott jonne az otodik.

amugy ez a napi 3 etkezes szerintem a munkabol fakad....amikor dolgozok, akkor tok nem erdekel a kaja, aztan amikor vegzek, akkor bepotolok mindent, ami ugye nem jo. mondjuk azt nem mondanam, hogy olyan sokat eszek, inkabb csak szemet kaja es keves mozgas...ez lehet a baj.
Téged nem érdekel, de a szervezetedet igen :mrgreen:

Nem tudom mennyi idő melóba beérni neked, de ha nem sok, akkor egyél felkelés után és munka kezdés előtt. Akár úgy is, hogy csinálsz két tojásból valamit, beteszed egy teljes kiőrlésű pékáru közé és megeszed útközben vagy melóhelyen nyolc-kilenc körül legkésőbb. 11-12 között kaja, aztán 3-4 között megint, ez ideális, mert edzés előtt eszel egy órával. Aztán este 7-8 között egy lightos vacsora, majd lefekvés előtt fél/egy órával a túró.
Eszel, nem éhezel, a szervezeted is érzi, hogy rendben van. Valahogy így kezdeném el a helyedben.
ja meg annyi, hogy itt a boltokban meg nem talaltam rendes turot, csak a lengyeleknel horror aron...szoval pl a cottage cheese helyettesitheti, vagy inkabb megis rendes turo legyen?
Teljesen jó az is. Egyébként sokan tízóraira is azt eszik többször egy héten. Jó fehérjetartalmú legyen, és alacsony zsírszázalék.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala real » 2017. január 17., kedd 10:09

koszonom szepen a segitseget! :)
Realista24 írta:Bár ezekhez tényleg fontos szempont lenne, hogy milyen a napirended, mikor tudsz edzeni, stb.
8-tol delutan 4-ig dolgozom, ez ido alatt csak egy reggelit szoktam tolni 10 korul, ahogy mondtam is, aztan a kovetkezo etkezes 4 utan, amikor vegeztem, majd 7 korul. edzeni munka utan tudnek mennni olyan 5 korul. tehat ha beiktatok a reggeli utan 2 masik etkezest mielott vegzek, akkor utana 5 korul tudnek edzeni...aztan nem tudom, gondolom utana kene enni ismet, az mar a negyedik, es meg lefekves elott jonne az otodik.

amugy ez a napi 3 etkezes szerintem a munkabol fakad....amikor dolgozok, akkor tok nem erdekel a kaja, aztan amikor vegzek, akkor bepotolok mindent, ami ugye nem jo. mondjuk azt nem mondanam, hogy olyan sokat eszek, inkabb csak szemet kaja es keves mozgas...ez lehet a baj.
Realista24 írta:Az egész testsúly dolog a konyhában dől el, 70%-a ez a diétádnak. A mozgás rásegít, gyorsít, stb.
Ha vannak ezek a gépek, akkor vehetsz még mellé kézi súlyzókat, egyéb eszközöket és kialakíthatsz egy szabad súlyos és/vagy saját súlyos edzésrendszert. Bemelegítésnek 10-15 perc séta, ott közben a felső tested is be tudod melegíteni, edzés végén futás, mehet heti háromszor mondjuk 30-60 perc, nem tudom, hogy bírod.
a kajat mindenkepp megvaltoztatom, ez mar amugy is terv volt, de most mar biztos.
igazabol ha egy par kg lemenne ezzel a keves geppel plusz futassal, meg egy kicsit belerazodnek az egeszbe, akkor lehet, hogy elgondolkodnek egy normalis gym berleten kesobb.

ja meg annyi, hogy itt a boltokban meg nem talaltam rendes turot, csak a lengyeleknel horror aron...szoval pl a cottage cheese helyettesitheti, vagy inkabb megis rendes turo legyen?
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 17., kedd 9:24

amugy napi haromszor szoktam enni, de 10 korul, du 4 es este 7.
most kb 85 vagyok, es 75 lenne a cel, a "normalis" sulyom.
Napi öt kaja a minimum. Olyan környezetet kell felállítanod a szervezetednek, ahonnan egyfolytában tud erőt meríteni. Ha azt érzi, hogy "erőforrás" hiány van, akkor elkezd tartalékolni. Már pedig, ha a reggeli és késői ebéd között van 6 óra, aztán csak 3 majd 15 óra, az minden, csak nem ideális.

Kolbász, bacon és társai kuka, főleg, ha a testsúlyod 10%át akarod legalább elhagyni, és csak 85 kiló vagy.
Kenyérnél érdemes átállni teljes kiőrlésűre. A sima "barna" kenyérnek is átlagban 50-60 százaléka fehér liszt, az meg nem jó. Próbáld meg esetleg az abonettet vagy a puffasztott rizst, csirkesonkával tűrhető mindkettő.
Puffasztott rizs semmivel nem jobb, mint a barna kenyér. Teljes kiőrlésű dolgokkal jobban jársz amúgy.
Ja és igyál legalább napi 4l vizet 85 kg-nál ennyi már kell, üdítőt, alkoholt ( :'( ) amennyire lehet kerüld.
Ne amennyire, hanem teljesen. 4 liter víz, hagyjad már :lol: Egy egészséges felnőttnek 2-3 liter folyadékra van szüksége egy nap, amiből ha már 2 liter lemegy víz formájában, rendben van.
Pl. darált csirkemellet megpiritod hagymán, felöntöd paradicsonszósszal és máris van egy jó diétás spagettid.
Atyaég, diétás? :lol: A sűrített paradicsomok minimum 10%-a cukor, na meg a tészta és a diéta elég messze áll egymástól.

Ne haragudj Huni, de egyik nap még tanácsot kérsz, pár órával később, meg étkezési tanácsokat adsz (kolbászt diétába, stb)... :roll:

Norbi jól írja a dolgot. Legyen rendszer, kukázd ki a szemetet a konyhából, cseréld le a kolbász és bacont uborkára, paradicsomra, stb. reggel a tojás mellé, fasza omletteket lehet gyártani ilyenekből.

Az ebéded vedd két részre, egyél 11 körül, ha van rá lehetőséged és mondjuk 3 körül, ez sem ideális még, de pár fokkal jobb, mint amit eddig csináltál. Ha a második ebéd után tudsz mozogni, akkor utána még menjen egy kaja, lefekvés előtt, meg mehet túró is, alacsony zsírtartalmú, magas a kazein tartalma, ízesítheted fahéjjal, kakaóporral, vanília rúddal, persze csak mértékkel és odafigyeléssel.

Ez már öt kaja, közben iszod a folyadékot, két-három hét szenvedés után rááll a szervezeted és ez lesz neki a normális. Onnan pedig csak rajtad áll, hogy miken változtatsz. Ha menni fog, akkor egy idő után a húsok mellé több zöldséget és salátát egyél mint egyéb szilárd köretet, azokban is sok az energia, finomak és jól elkészíthetőek is, változatosan.

Bár ezekhez tényleg fontos szempont lenne, hogy milyen a napirended, mikor tudsz edzeni, stb.

Az egész testsúly dolog a konyhában dől el, 70%-a ez a diétádnak. A mozgás rásegít, gyorsít, stb.
Ha vannak ezek a gépek, akkor vehetsz még mellé kézi súlyzókat, egyéb eszközöket és kialakíthatsz egy szabad súlyos és/vagy saját súlyos edzésrendszert. Bemelegítésnek 10-15 perc séta, ott közben a felső tested is be tudod melegíteni, edzés végén futás, mehet heti háromszor mondjuk 30-60 perc, nem tudom, hogy bírod.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2017. január 17., kedd 9:02

Bacon az felejtős szerintem, és a kolbászt is csak néha tenném be.

Ha szereted a tésztaféléket cseréld le teljes kiőrlésűre, kicsit tovább kell főzni és van némi ízkülönbség de szerintem elviselhető. Pl. darált csirkemellet megpiritod hagymán, felöntöd paradicsonszósszal és máris van egy jó diétás spagettid.

Ha nagyon unod a rizst próbáld ki a kuszkuszt, nekem bejött, marhahúspörkölttel egész finom.
Natúr krumpli is mehet bátran, nálam legalábbis nem jelentett gondot.
Kenyérnél érdemes átállni teljes kiőrlésűre. A sima "barna" kenyérnek is átlagban 50-60 százaléka fehér liszt, az meg nem jó. Próbáld meg esetleg az abonettet vagy a puffasztott rizst, csirkesonkával tűrhető mindkettő.
Ja és igyál legalább napi 4l vizet 85 kg-nál ennyi már kell, üdítőt, alkoholt ( :'( ) amennyire lehet kerüld.
Love football, hate antifa.

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala real » 2017. január 17., kedd 0:24

BarçaNorbi koszonom a valaszod.
igazabol az zavar ossze egy kicsit (tobbek kozt), hogy akkor most fussak a padon, vagy nyomassam a sulyzos edzest azon a keves gepen...1 mell gep, 1 hat gep, 2 lab gep...nem tul sok, viszont csak magahoz a futashoz nem tul sok kedvem lenne.
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala real » 2017. január 17., kedd 0:20

csababarca írta:ha csak fogyni akarsz, akkor bőven elég, én 8 kilótól szabadultam meg és közben lett jobb fizikumom és izomzatom csak futással, és otthoni kézisúlyzós, kettlebelles edzéssel.
Ez 3 hónapba telt, azóta is tartom a mostani súlyom, mert normálisan étkezem, és nincs gáz belőle.

Kaja ilyenkor,ha fogysz, akkor csirkemell, halak, zöldségek mehetnek, párolva brokkoli, répa, de rizs is mehet.
Péksütemények, chipsek,stb dolgokat iktasd ki, amennyire lehet. Túró is jó opció, fehérjék,stb.á
Ha édesszájú vagy, és hiányzik a csoki idővel,mert fog, akkor étcsokit megengedhetsz magadnak néha, de én pl ha este is megkívántam az édeset, mehámoztam egy fej karalábét, és azt megettem. Most is szoktam.
Reggelire ilyenkor jó a zab, eltelít, meg szénhidrát, én azt nyomtam.

De vannak itt okosabbak, ez az "én módszerem", nekem segített, 14ben február végén kezdtem el, május végére már lement 95ről 86ra a mutató. Meg a tükör, illetve emberek is észrevették a változást, a ruhatáram viszont a legjobban. :mrgreen:
de mi lenne az "edzesterv"? marmint ezzel a keves (4) geppel, plusz futopaddal.
ha dolgozom, akkor angol reggeli, tehat bab, tojas, bacon, kolbasz, barna kenyer....akkor ezt felejtsem el? :mrgreen:
csirkemellet amugy is szoktam enni burgullal. chipset, meg ilyesmit egy ideje probalom hanyagolni, a mogyoro nem tudom baj-e.
amugy napi haromszor szoktam enni, de 10 korul, du 4 es este 7.
most kb 85 vagyok, es 75 lenne a cel, a "normalis" sulyom.
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. január 17., kedd 0:09

hala real írta:szerintem ez az elso hsz-em ebben a topicban. nyilvanvaloan egy kis segitseget, illetve utbaigazitast kernek.
az elmult kb masfel evben feljott kb 10kg, ami szerintem annak tudhato be, hogy nagyon keveset mozgok.
ingyen hozzaferek par gephez, nev szerint egy fekvenyomo gep, egy hatazo gep, egy felso (kulso?) es egy also (belso?) combizom gephez, nem tudom milyen izmoknak hivjak azokat, illetve egy futopadhoz.
elegendoek ezek elindulni, vagy nezzek egy normalis termet?
illetve a kaja....ebben jo lenne egy kis segitseg, mert mindenhol mast olvasok, kis tulzassal.
Alapvetően ha kalória deficitet állítasz elő, akkor fogyni fogsz. Magyarán kevesebb kalóriát viszel be naponta, mint amennyit a szervezeted felhasznál, ez függ a munkahelyedtől (könnyű/nehéz fizikai munka vagy irodai), hogy hányszor jársz egy héten mozogni, és milyen formában. Erre találsz a neten kalkulátorokat, videókat, de jó appok is vannak (mellyel még a súlyzós edzésedet, és kajádat is tudod naplózni), amivel a magasságodhoz, súlyodhoz, életviteledhez és céljaidhoz be tudod lőni egész jól kaját.

Ha eddig nem foglalkoztál semennyire az egészséges táplálkozással, és ettél össze vissza mindent, akkor, ha ezt megváltoztatod már eredményeket fogsz elérni. Ha még mozogsz is felgyorsítható a folyamat, és sokkal jobb fizikumot tudsz felépíteni, persze, ehhez megfelelő étkezés elengedhetetlen (mikro és makronutriensek)

Azokkal amiket leírtál az alapgyakorlatokat bőven eltudod végezni, a lényeg, hogy helyesen végezd őket, mert sérülésveszélyesek lehetnek, ha rosszul végzed többet árthat, mint használ. Ezek a nagy csilli-villi termek tele vannak hülye biztos gépekkel, amiket szinte lehetetlen szabálytalanul végezni (persze így is sikerül sokaknak). Ha az általad említett helyen van elég súly, akkor az alapgyakorlatokkal végig tudod edzeni a testedet, kezdésnek szerintem bőven elég.

Olvasd el a Sárga kapszulát, egész jól összefoglalja a lényeget, nem 600 oldal, elindulásnak nem rossz. Az elejére azt tanácsolom, hogy ne vidd túlzásba, szépen fokozatosan haladj. A legelején úgyis hozzá kell szoktatnod magad az edzéshez, nem lehet egyből fejest ugrani a közepébe. Tanuld meg az alapgyakorlatokat szabályosan végrehajtani, elvégre nem a súlytól leszel nagyobb, hanem a gyakorlattól. Sokkal többet ér, neked is, ha megtanulsz szabályosan edzeni, mintha nagyobb súllyal bohóckodnál, és az izületeid stb is megfogja hálálni.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: csababarca » 2017. január 16., hétfő 23:50

hala real írta:szerintem ez az elso hsz-em ebben a topicban. nyilvanvaloan egy kis segitseget, illetve utbaigazitast kernek.
az elmult kb masfel evben feljott kb 10kg, ami szerintem annak tudhato be, hogy nagyon keveset mozgok.
ingyen hozzaferek par gephez, nev szerint egy fekvenyomo gep, egy hatazo gep, egy felso (kulso?) es egy also (belso?) combizom gephez, nem tudom milyen izmoknak hivjak azokat, illetve egy futopadhoz.
elegendoek ezek elindulni, vagy nezzek egy normalis termet?
illetve a kaja....ebben jo lenne egy kis segitseg, mert mindenhol mast olvasok, kis tulzassal.
ha csak fogyni akarsz, akkor bőven elég, én 8 kilótól szabadultam meg és közben lett jobb fizikumom és izomzatom csak futással, és otthoni kézisúlyzós, kettlebelles edzéssel.
Ez 3 hónapba telt, azóta is tartom a mostani súlyom, mert normálisan étkezem, és nincs gáz belőle.

Kaja ilyenkor,ha fogysz, akkor csirkemell, halak, zöldségek mehetnek, párolva brokkoli, répa, de rizs is mehet.
Péksütemények, chipsek,stb dolgokat iktasd ki, amennyire lehet. Túró is jó opció, fehérjék,stb.á
Ha édesszájú vagy, és hiányzik a csoki idővel,mert fog, akkor étcsokit megengedhetsz magadnak néha, de én pl ha este is megkívántam az édeset, mehámoztam egy fej karalábét, és azt megettem. Most is szoktam.
Reggelire ilyenkor jó a zab, eltelít, meg szénhidrát, én azt nyomtam.

De vannak itt okosabbak, ez az "én módszerem", nekem segített, 14ben február végén kezdtem el, május végére már lement 95ről 86ra a mutató. Meg a tükör, illetve emberek is észrevették a változást, a ruhatáram viszont a legjobban. :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala real » 2017. január 16., hétfő 23:17

szerintem ez az elso hsz-em ebben a topicban. nyilvanvaloan egy kis segitseget, illetve utbaigazitast kernek.
az elmult kb masfel evben feljott kb 10kg, ami szerintem annak tudhato be, hogy nagyon keveset mozgok.
ingyen hozzaferek par gephez, nev szerint egy fekvenyomo gep, egy hatazo gep, egy felso (kulso?) es egy also (belso?) combizom gephez, nem tudom milyen izmoknak hivjak azokat, illetve egy futopadhoz.
elegendoek ezek elindulni, vagy nezzek egy normalis termet?
illetve a kaja....ebben jo lenne egy kis segitseg, mert mindenhol mast olvasok, kis tulzassal.
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. január 16., hétfő 20:49

realistahuni írta:
A tükör vezessen, véleményed szerint izom kell még rád, vagy szálkásodnod kell? Azt szokták mondani, hogy általában aki ilyen kérdést tesz fel, annak tömegelnie kell
Még biztos kell szálkásodnom, csak azt nem tudom mennyit. Ha lejövök Böde súlyra ( :mrgreen: ) ami cirka 5-6 héten belül meg is lesz ha így haladok akkor elgondolkodok.

Bár számomra elég érdekes lesz ez a tömegelés. Most elvileg diétán vagyok, de a javasolt húsmennyiséget egyszerűen így sem bírom megenni. Egyébként nem is mérkéltem én semmit, jóllakásig ettem, aztán ennyi.
Nehéz innen bármit is mondani, főleg hogy semmi részleteset nem tudunk rólad. Neked kell eldönteni, hogy hogyan vagy megelégedve a külsőddel, és hogyan tetszik a folyamat, illetve ahová haladsz.

Testvérem fogyott elég sokat, úgy hogy közben izmot növelt. Az úszószövetségben az egyik legfejlettebb testzsírszázalék mérővel volt mérve párszor, és egyértelműen nőtt a hónapok alatt az izomtömege, csökkent a zsírtömege és a testzsírszázaléka. Hiába mondják hogy a kettő együtt nem lehetséges, én sem ezt vettem észre. Magas fehérjebevitellel de kalóriadeficittel simán lehetséges, persze megfelelő edzéssel kiegészítve.

A húsmennyiséghez nem tudok hozzászólni, nekem az simán menni szokott bármilyen diétáról legyen szó, sokkal inkább a szénhidrátforrásokkal volt gondom, de ha pár napig, hétig megerőszakolod magad, akkor tágul annyit a beled, hogy utána simán befogadja. Apró trükkök vannak, hogy ne idd tele magad mielőtt ennél, mondjuk ne igyál előtte fél órával, illetve ha a hússal van a gondod, akkor a húst edd meg először, aztán a köretet.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2017. január 16., hétfő 19:36

A tükör vezessen, véleményed szerint izom kell még rád, vagy szálkásodnod kell? Azt szokták mondani, hogy általában aki ilyen kérdést tesz fel, annak tömegelnie kell
Még biztos kell szálkásodnom, csak azt nem tudom mennyit. Ha lejövök Böde súlyra ( :mrgreen: ) ami cirka 5-6 héten belül meg is lesz ha így haladok akkor elgondolkodok.

Bár számomra elég érdekes lesz ez a tömegelés. Most elvileg diétán vagyok, de a javasolt húsmennyiséget egyszerűen így sem bírom megenni. Egyébként nem is mérkéltem én semmit, jóllakásig ettem, aztán ennyi.
Love football, hate antifa.

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. január 16., hétfő 19:16

realistahuni írta:Builder gasztrós tonhalas wrap kiszabott jó gyerekek, most teszteltem, végre valami újdonság is jutott. :lol:

Más: Szerintetek mikor érdemes abbahagyni a diétát és elkezdeni tömegnövelni? Én most vagyok a 9-ik hetemen a diétában, fogytam 15 kilót úgy, hogy karácsony-szilveszter kiesett mert a diétát sem tartottam és kevesebbet is edzettem. Ezek mellett kb 3-4 csalónap még bőven hozzájöhet. Ez amúgy necces így valószinüleg, mert ha igaz amit ír a kapszula akkor én most jó sok izmot vesztettem a zsír mellett, mert ha tartottam a diétát és rendesen edzettem egy héten sem tudtam a heti -1 kilót tartani, átlag -2 volt, ezen a héten -3 egyébként. :hmmm:
Na de azért kérdem ezt mert vannak okosabbak is nálam a témában, úgyhogy köszipuszi a segítségért. :salute:
A tükör vezessen, véleményed szerint izom kell még rád, vagy szálkásodnod kell? Azt szokták mondani, hogy általában aki ilyen kérdést tesz fel, annak tömegelnie kell :D

Én a tömegelésem 3. hetében járok, ez menni fog április elejéig vagy közepéig majd meglátom.
2g/tskg fehérje fölött vagyok kicsivel
4g/tskg szénhidrát körül
maradék kalóriát zsírból viszem be.
E mellé megy a téli időszakban C és D vitamin
multivitamin
kreatin.

Március környékén fogok elkezdeni diétázni, remélem egy 10-12 hetes diéta elég lesz lepucolni a rám rakódó zsírt, viszonylag száraz állapotról indultam.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2017. január 16., hétfő 18:40

Builder gasztrós tonhalas wrap kiszabott jó gyerekek, most teszteltem, végre valami újdonság is jutott. :lol:

Más: Szerintetek mikor érdemes abbahagyni a diétát és elkezdeni tömegnövelni? Én most vagyok a 9-ik hetemen a diétában, fogytam 15 kilót úgy, hogy karácsony-szilveszter kiesett mert a diétát sem tartottam és kevesebbet is edzettem. Ezek mellett kb 3-4 csalónap még bőven hozzájöhet. Ez amúgy necces így valószinüleg, mert ha igaz amit ír a kapszula akkor én most jó sok izmot vesztettem a zsír mellett, mert ha tartottam a diétát és rendesen edzettem egy héten sem tudtam a heti -1 kilót tartani, átlag -2 volt, ezen a héten -3 egyébként. :hmmm:
Na de azért kérdem ezt mert vannak okosabbak is nálam a témában, úgyhogy köszipuszi a segítségért. :salute:
Love football, hate antifa.

Avatar
pavel
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 8:30
Kedvenc játékosaid: el Buitre, Fenomén, R.Carlos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: pavel » 2016. december 6., kedd 9:04

builderen is hallottam, kedvenc: kalóriamentes lekvár... :'(
"Éltem át már szép napokat, amikről azt hittem szarok, dehát ezek még szarabbak, ettől lettek szépek azok."

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2016. november 27., vasárnap 11:12

1 sima almát belevagdostam, az még nem a világ gondolom. 4 tojásfehérjével csináltam, 60 g protein és kb. 50 g darált zabpelyhet tettem bele, tényleg rohadtul laktat, mert kettőből sem tudtam megenni, egyiknek a negyedét már ki is dobtam. Nem volt rossz, bár tényleg fűrészpor belül egy kicsit.Viszont a legjobb benne, hogy most úgy érzem, hogy egy darabig nem fogom kívánni az édességet. :mrgreen: Fitt market nálunkfele nincs, max keresek valami alternatívát.
Love football, hate antifa.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég