Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
filatáska
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: filatáska » 2024. január 31., szerda 13:06

Mickey írta:
Köszi szépen!

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2024. január 29., hétfő 14:57

Lábujjhegyre állás, oda és vissza..kicsit tartsd ki. Egy és páros lábon is, felváltva.
Ezt lehet variálni, térdhajlításokkal...természetesen mikor emelkedsz, akkor hajlik. Térdedre figyelj, milyen szöget zár be lábszár és a comb. ( ne terheld túl derékszögön belül, ugyanez igaz a csípőre és a gerincre is, pucsítani nem buzis ). Lehet ezt fordítottan is, guggolásban emelkedsz lábujjhegyen.

Mindennek a variációjában, mehet a becsukott szem. Előbb egy lábon állj meg így, majd mehet pároson emelkedés, guggolás, meg ahogy összeboronálod őket.
Fokozatosan szokja meg az agyad a műveletet, ezzel a receptorokat is ösztökéled, jót tesz az agy-izom kapcsolatnak etc...Hatékonyabb lesz a reakciód a váratlan helyzetekre.

Olyat is lehet, hogy talpad szorosan talajon, láb nyújtva. Egyik lábbal kilépsz előre és ráhelyezed a súlypontodat, míg a hátsó nyújtott lábbal óvatosan apró térdhajlításokat végzel, de cask pár fokosat. Ezt fordítottan is el lehet végezni...
Ez harcművészetben a Zenkutsu Dachi és a Kokutsu Dachi. Támadó és "védekező" állás.
Itt eléggé terheli a bokádat, de a térd apró mozgatásával tovább lehet fokozni. Óvatjával !

Mindent is lehet variálni, ha keresel valamilyen instabil környezetet...kapásból BOSU Labdás gyakorlatok is szóba jöhetnek.

De nálam a Szántóföldezés sem ritka, mondjuk ejtőernyős ugróbakancsban meg egyéb súlyokkal. Bár itt a mobilizáció keretek közé van szorítva a lábbeli okán.

Használhatsz még gumikötelet is, erősítő szalagokat, POWER BAND.

Az instabil környezetben végzett feladat, sokat dob a stabilizációban is, a mély, vázizmokon gyakorol jelentős hatást, melóra bírja őket. Továbbá a mobilitás is fejlődik, így kevésbé leszel sérülékeny.

Aztán ha parádés állapotban leszel, mehetsz a környezetbe mozogni...dombra hegyre homokra kavicsra ,sziklára. Masszív terhelés.
De előtte vízben javallott, a felhajtóerő pozitív hatása révén, pláne ha gyenge vagy sérült az ízület.

De igazából a neten van kismillió anyag meg okosság, videoval stb...
Legelsőnek pedig szakember, gyógytornász...HA olyan jellegű a dolog.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

filatáska
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: filatáska » 2024. január 29., hétfő 10:30

Bokaszalag erősítésére gyakorlat ötletek?

Illetve kineziós tape-nek mit ajánlanátok? Van különbség minőségre a márkák között?
Jelenleg egy egyszerű gyógyszertári tape-t vettem. :)

kierkegaard
Hozzászólások: 1655
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. december 15., csütörtök 11:40

Ja azzal valóban nem.;D

"Hát én elég régóta tolom a túrót vacsorára, igaz lefekvés előtt jó 3-4 órával, de sose zavart bele az alvásomba."

persze, akkor nem is. Viszont van aki közvetlenül lefekvés elött tol be egy jó kis whey proteint vagy pohár tejet stb. Az már problémásabb.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 15., csütörtök 10:31

Aldis, 0.2%os turoval nem nagyon lehet melleloni feherje - zsir komboban.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8485
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. december 15., csütörtök 9:58

kierkegaard írta: hát. igazából tejterméket este amúgy se ajánlatos. A zsirt fehérjével keverni meg szintén nem. Persze néha belefér, gyakran már kevésbé.

A gyomor obligát fehérjebontó, ám lipázt nem termel, így a zsírban úszó fehérjékhez a vizes rendszerben dolgozó gyomor nem fér hozzá, ha zsiradékfilm van a fehérjeláncokon. A gyomor ilyenkor B-tervet választ: rátermeli a sósavat és a pepszint, elfolyósít és továbbenged, a pankreász pedig kis híján belehal a sok munkába, miután meglátja, hogy az epe és a lipázok munkája kapcsán mi tárul elé. A gyomoremésztés hiányát neki kell behoznia, amibe idővel belebetegedhet a hasnyálmirigy is, a belek is.

Persze a kulcs a gyakoriság, mennyiség.
Hát én elég régóta tolom a túrót vacsorára, igaz lefekvés előtt jó 3-4 órával, de sose zavart bele az alvásomba.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8485
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. december 15., csütörtök 9:55

kistari írta: Ha fogyás a cél akkor sport előtt 20-30 perccel L-carnitin meg thermo zsírégető. Ha nem, akkor ezek nem kellenek.
Edzés közben egy bcaa-s ital. Edzés/sport után egy tejsavófehérje. Esetleg még vmi aminosav mellé.
Ezekről a tápkiegekről kiderült hogy mind értelmetlen pénzkidobás. Amit ténylegesen érdemes nyomni az a kreatin meg a tejsavó fehérje. bcaa is hatalmas parasztvakítás, persze ha van rá lóvé akkor sima.

kierkegaard
Hozzászólások: 1655
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. december 14., szerda 23:29

Igen, ez ismert gyerekeknel is, hogy bevernek egy pohar tejet es alszanak. Viszont a kazein pont a legnehezebben emesztheto feherje.
Melyalvasi ciklusba belefog zavarni.

Ezekre jo figyelni, ha valaki pl nem erzi kielegitonek az alvasat.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11004
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 14., szerda 22:00

hát én pedig beverem a hideg fél liter tejcsit vagy kakaót hébehóba esténként, túró, sajt, jöhet simán es alszok mint a bunda :D
thereisonly1ronaldo

kierkegaard
Hozzászólások: 1655
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. december 14., szerda 21:44

hát. igazából tejterméket este amúgy se ajánlatos. A zsirt fehérjével keverni meg szintén nem. Persze néha belefér, gyakran már kevésbé.

A gyomor obligát fehérjebontó, ám lipázt nem termel, így a zsírban úszó fehérjékhez a vizes rendszerben dolgozó gyomor nem fér hozzá, ha zsiradékfilm van a fehérjeláncokon. A gyomor ilyenkor B-tervet választ: rátermeli a sósavat és a pepszint, elfolyósít és továbbenged, a pankreász pedig kis híján belehal a sok munkába, miután meglátja, hogy az epe és a lipázok munkája kapcsán mi tárul elé. A gyomoremésztés hiányát neki kell behoznia, amibe idővel belebetegedhet a hasnyálmirigy is, a belek is.

Persze a kulcs a gyakoriság, mennyiség.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. december 14., szerda 21:06

Ketlem hogy belehalnal, toljad nyugodtan. :) kis turoval fasza cucc nagyon.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1636
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. december 14., szerda 20:41

Faust írta:
h3x0r írta:
Nekem a kedvencem a lidl-os cottage cheese (a zsirszegeny kevesbe izlik, a sotetkek viszont finom)
Egyebkent az osszes ilyen altalaban szart se er, ezert nagyon meglepo, de a lidl-os proteines puding vagy mi a tok tele van feherjevel, es normalis aron van, viszonylag keves szar van benne, turoval keverve zseni.
Ez a puding mehet vacsira is a turoval? Megkostoltam, tenyleg nagyon finom, aztan egy adagban ami 200 gramm 8 gramm cukor van, nemtudom az soknak szamit-e igy estere.

ferni
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. december 10., szombat 20:36

h3x0r írta:
Nekem a kedvencem a lidl-os cottage cheese (a zsirszegeny kevesbe izlik, a sotetkek viszont finom)
Az jó cucc nagyon.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. december 10., szombat 20:06

h3x0r írta:
Babinho írta: Köszönöm a tippeket, ráállok akkor a túrózabálásra meg az overnight oatsokra :mrgreen:
Vitamint szedek, de csak tippelek hogy miket, minden nap belémgyűr az asszony 3-4 szem tabit :lol:
Nekem a kedvencem a lidl-os cottage cheese (a zsirszegeny kevesbe izlik, a sotetkek viszont finom)
Egyebkent az osszes ilyen altalaban szart se er, ezert nagyon meglepo, de a lidl-os proteines puding vagy mi a tok tele van feherjevel, es normalis aron van, viszonylag keves szar van benne, turoval keverve zseni.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. december 10., szombat 19:58

Babinho írta: Köszönöm a tippeket, ráállok akkor a túrózabálásra meg az overnight oatsokra :mrgreen:
Vitamint szedek, de csak tippelek hogy miket, minden nap belémgyűr az asszony 3-4 szem tabit :lol:
Nekem a kedvencem a lidl-os cottage cheese (a zsirszegeny kevesbe izlik, a sotetkek viszont finom)

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2022. december 10., szombat 17:26

Reggeli?
(sokszor regéltem már itt ilyenekről, meg amott, ott többször ) :lol: :)

Én amit csipáztam, az a palacsinta.
mixGépbe be a BSN Syntha6 protein ( ez egy komplett étkezés helyettesítő, nagyjából ) tojás, zab akármi, minimális tej vagy valami, olajak ilyen és olyan , víz
mehet bele túró, akár

másik:
egy vödörbe belevágsz és öntesz mindenféle jót. sokféle magvak, gyümölcsök bevágva, valami CH forrás ami hgosszú és fel lehet puhítani folyadékkal-több típus is lehet, méz nyakon öntve....mellé meg valami amit megiszik az ember, mer elég nyers a cucc.

aztán gyorsba, nyomtam még befele a Cottage Cheese t is, ehhez is adva zsírokat, meg egyéb CH forrást.

összességében, mindig volt sokféle zsír, CH források, protein, rost meg egyéb kiegészítők

Manapság, sokszor ásványvíz a reggelim, meg valami sokféle amino porok, elektrolitek, leggyorsabb CH esetleg, vagy kis banán alma más gyümi és magvak blabla
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Babinho » 2022. december 10., szombat 16:11

Azt csak ha kiporszívózok :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 10., szombat 16:02

Babinho írta: Köszönöm a tippeket, ráállok akkor a túrózabálásra meg az overnight oatsokra :mrgreen:
Vitamint szedek, de csak tippelek hogy miket, minden nap belémgyűr az asszony 3-4 szem tabit :lol:
Kéket is kapsz? :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Babinho » 2022. december 10., szombat 16:00

Köszönöm a tippeket, ráállok akkor a túrózabálásra meg az overnight oatsokra :mrgreen:
Vitamint szedek, de csak tippelek hogy miket, minden nap belémgyűr az asszony 3-4 szem tabit :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11004
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 10., szombat 15:26

ateeemadrid írta: Amugyis ki a fasz hallgatna olyan emberre aki nem iszik kávét :mrgreen:

Fehérjés zabkása vagy tojás
Aki nem akkor akar felebredni, amikor beüt a kv es iszkolni kell szetfosni a karima alatt a retyot :kalapos:
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 10 regisztrált és 0 vendég