Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
kistari
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:39
Kedvenc játékosaid: Figo, Zidane, Marcelo, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kistari » 2013. július 1., hétfő 7:52

A felhúzást tedd be a lábnapra, akkor kapja úgyis a nagy dózist. Hát napon húzodzkodjál, tricepsz edzésen meg tolódzkodj, ez két alapgyakorlat. A mellgép meg a tárogatás együtt fölösleges, mert ugyanaz a gyakorlat. Akkor inkább már a szabadsúlyos tárogatást válaszd. Ja és még a hát naphoz én betennék egy fűrészelést is.
Illetve ahogy írták már ez csak 4 napos edzésterv, fölösleges egy teljes napot a hasnak meg a vádlinak szentelni. Kis izmok, gyors regenerálódással, nyugodtan beszúrhatod a vádlit a lábnaphoz, illetve a hasedzést szinte bármelyik naphoz. Nem kell 100 felülést végezni, 10 perc alatt is ki lehet nyírni az a hasizmost :)

filatáska
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: filatáska » 2013. július 1., hétfő 3:59

[quote="Anyaka"]Ez csak heti 4 edzés. Egyébként a lehúzásnak szűken, és szélesen semmi értelme. Húzd mellhez, és nyakhoz akkor már... A mellgép hasonlóan hülyeség fekvenyomás után, mert ugyanaz.
Bár néha a kevesebb, több, de te tudod.[/quote]

Mellhez húzok szélesen, nyakhoz nem akarok. Mit ajánlasz szűken húzás helyet?

Nem mellgép akkor, hanem amibe beleülsz és össze kell húzni. Tárogatásra hasonlít.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. július 1., hétfő 3:07

Ez csak heti 4 edzés. Egyébként a lehúzásnak szűken, és szélesen semmi értelme. Húzd mellhez, és nyakhoz akkor már... A mellgép hasonlóan hülyeség fekvenyomás után, mert ugyanaz.
Bár néha a kevesebb, több, de te tudod.

filatáska
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Testépítés

HozzászólásSzerző: filatáska » 2013. július 1., hétfő 2:44

Lehet gond heti 7 edzéssel? Na nem mind másfél órás! Nem szeretem a hosszú edzéseket, ezért is osztanám szét!

Így néz ki: hetfő: guggolás, kitörés, lábnyújtás, lábhajlítás kb 40 perc

kedd: lehúzás szélesen, döntött törzsű evezés, csigás evezés, lehúzás szűken, felhúzás, hiperhajlítás törzsfordítással, jobbra-balra forgás keréken kb 60 perc

szerda: haskerék, hasprés, fordított hasprés, jobbra-balra dőlés kézisúllyal, vádli állva, vádli ülve kb 40 perc

csütörtök: oldalemelés, döntött törzsű oldalemelés, vállból nyomás kézisúllyal, vállvonogatás, bicepsz franciarúddal, bicepsz kézisúllyal, kalapácsbicepsz kb 60 perc

péntek: haskerék, hasprés, fordított hasprés, jobbra-balra dőlés kézisúllyal, vádli állva, vádli ülve kb 40 perc

szombat: fekvenyomás, mellgép, tárogatás, 30 fokos nyomás kézisúllyal, tricepsznyújtás fej fölött, lórúgás, tricepsz fekve franciarúddal kb 60 perc

vasárnap: haskerék, hasprés, fordított hasprés, jobbra-balra dőlés kézisúllyal, vádli állva, vádli ülve kb 40 perc



Rövid intenzív edzések! :roll: :)

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: pátkán » 2013. július 1., hétfő 1:00

k!ll3rcsöcs írta:akkor a fegyencedzés című könyvet neked találták ki. Torrentoldalakról le Tudod tölteni, ha nem megy írj és segítek.
fekvőtámaszoktól nem lesz nagy emlője...

használj súlyokat!! vegyél otthonra egykezeseket,
joabulicsak

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8192
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. július 1., hétfő 0:49

Szerinted, hogy kellene a kardiot csinálni hányszor és mennyit egy héten ?
nem kell túlzásba vinni, én olyan 2-3x30 percet mondanék egy hétre, ahogy érzed
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

hala_madrid
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 14:08
Kedvenc játékosaid: Iker, Sergio Ramos, Özil, CR7, R9, Zidane, Marcelo, Raul, Redondo, Guti, Luka, Robinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF, MTK Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala_madrid » 2013. június 30., vasárnap 23:53

___Samy___ írta:azért jó lenne vmi egész konkrét tervet kigondolni, mint elérendő cél, persze nem publikusan, csak magadnak
könnyebb lesz akkor az egész, hidd el
mindenképp vacsora után legyen az az étkezés, de ne krémtúró
cottage cheese, vagy túró vmilyen diétás módon elkészítve, ezeket tudnám mondani
___Samy___ írta:egyébként ha még most kezded az egész testépítést, én azt tanácsolom neked, hogy az elején ne foglalkozz edzéstervekkel
menj le a terembe, próbálj minden izomcsoportra legalább 2 gyakorlatot megcsinálni, súlyokat ne helyezd az előtérbe, ilyenkor csak maga a helyes kivitelezés megtanulása a lényeg
persze ebben az esetben nem kell heti 5 edzés, elég 2-3-is, és ezt csinálod vagy 2-3 hétig
és ha már úgy érzed, hogy jó lesz, akkor kezdesz el edzésterv szerint edzeni

jah és olvass sokat, nagyon sokat testépítő cikkeket, onnan fogsz tudni okosodni a leginkább
Köszönöm. Ezeket megfogadom.
___Samy___ írta:na most itt jönne képbe az, hogy mi a célja, ha csak le szeretne dobni 6 kilót, akkor mehet, de ha kis is szeretne nézni vhogy, akkor ez az 1 óra kardió nagyon sok, főleg egy héten 3-4-szer
Egyértelműen az a cél, hogy nézzek ki valahogy. Szerinted, hogy kellene a kardiot csinálni hányszor és mennyit egy héten ?
Modric - Kroos

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2013. június 30., vasárnap 19:50

Gerr90 írta:Sziasztok! :)

Megrögzött itthon edző vagyok. Heti háromszor szoktam egy bő órát tornázni (guggolás, fekvőtámasz, hasprés, hátizomgyakorlat, súlyzós gyakorlatok). Nem is ez a lényeg, látom szépen lassan a fejlődést.
Begyepesedett vagyok, szóval semmi táplálékkiegészítővel vagy hasonlóval nem foglalkozom és terembe sem járok le. Jó nekem így, VISZONT:
nem vagyok elégedett a mellizmommal, és ahogy láttam, itt vannak emberek, akik baromira képben vannak a dolgokkal. Milyen itthoni gyakorlatokat tudnátok nekem ajánlani kifejezetten a mell fejlesztésére? Lehet akár heti három alkalomnál több is.
Nem célom, hogy hú de nagyon kigyúrjam magam, nem az én világom, de túl szép a hasam a mellkasomhoz képest, muszáj felzárkóztatnom. :mrgreen:
akkor a fegyencedzés című könyvet neked találták ki. Torrentoldalakról le Tudod tölteni, ha nem megy írj és segítek.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8192
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 30., vasárnap 19:44

ledobni azt a 6 kilót és szálkás akarok lenni(nem tudom jobban kifejezni mint pl Ronaldo, persze ez túlzás, de na remélem érthető.) . kezdetben akár 1 héten 5 napot is tudnék/akarnék edzeni amikor elértem az ideált akkor csökkenteni 2-3 alkalomra a fenntartás miatt. a túrót beleveszem, de milyen formában , pl egy krémtúró megfelel ? Vacsi előtt v után legyen az a plusz étkezés ?
azért jó lenne vmi egész konkrét tervet kigondolni, mint elérendő cél, persze nem publikusan, csak magadnak
könnyebb lesz akkor az egész, hidd el
mindenképp vacsora után legyen az az étkezés, de ne krémtúró
cottage cheese, vagy túró vmilyen diétás módon elkészítve, ezeket tudnám mondani

egyébként ha még most kezded az egész testépítést, én azt tanácsolom neked, hogy az elején ne foglalkozz edzéstervekkel
menj le a terembe, próbálj minden izomcsoportra legalább 2 gyakorlatot megcsinálni, súlyokat ne helyezd az előtérbe, ilyenkor csak maga a helyes kivitelezés megtanulása a lényeg
persze ebben az esetben nem kell heti 5 edzés, elég 2-3-is, és ezt csinálod vagy 2-3 hétig
és ha már úgy érzed, hogy jó lesz, akkor kezdesz el edzésterv szerint edzeni

jah és olvass sokat, nagyon sokat testépítő cikkeket, onnan fogsz tudni okosodni a leginkább
en a heti 3-4- et javasolnam napi min 1 oraval.
na most itt jönne képbe az, hogy mi a célja, ha csak le szeretne dobni 6 kilót, akkor mehet, de ha kis is szeretne nézni vhogy, akkor ez az 1 óra kardió nagyon sok, főleg egy héten 3-4-szer
Milyen itthoni gyakorlatokat tudnátok nekem ajánlani kifejezetten a mell fejlesztésére?
fekvőtámaszból is van kismillió változat, döntött fekvőtámasz, fekvőtámasz különböző kéztartásokkal, van fent youtubon egy jó pár videó, keress rájuk
vagy van még a tolódzkodás
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2013. június 30., vasárnap 19:40

Sziasztok! :)

Megrögzött itthon edző vagyok. Heti háromszor szoktam egy bő órát tornázni (guggolás, fekvőtámasz, hasprés, hátizomgyakorlat, súlyzós gyakorlatok). Nem is ez a lényeg, látom szépen lassan a fejlődést.
Begyepesedett vagyok, szóval semmi táplálékkiegészítővel vagy hasonlóval nem foglalkozom és terembe sem járok le. Jó nekem így, VISZONT:
nem vagyok elégedett a mellizmommal, és ahogy láttam, itt vannak emberek, akik baromira képben vannak a dolgokkal. Milyen itthoni gyakorlatokat tudnátok nekem ajánlani kifejezetten a mell fejlesztésére? Lehet akár heti három alkalomnál több is.
Nem célom, hogy hú de nagyon kigyúrjam magam, nem az én világom, de túl szép a hasam a mellkasomhoz képest, muszáj felzárkóztatnom. :mrgreen:

Avatar
Legkisebbtobi
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 7:42

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Legkisebbtobi » 2013. június 30., vasárnap 19:30

hala_madrid írta:

durum tésztát mindössze 1 héten 1x de inkább 2 hétben 1x ettem. de akkor hagyom.
kardiot fogom nyomni van egy ilyen fél maszek terven amibe belevettem a kardiot. 1 héten 2-3x edzés előtt "bemelegítés" gyanánt. így jó lesz ?
nem. ennyi nem lesz eleg.. foleg nem bemelegites gyanant. en a heti 3-4- et javasolnam napi min 1 oraval. magarol a kardiorol sokat tudsz olvasni meg testepito portalokon ahol tudsz tippeket venni. en pl. diataban minden nap kardiozok.


ledobni azt a 6 kilót és szálkás akarok lenni(nem tudom jobban kifejezni mint pl Ronaldo, persze ez túlzás, de na remélem érthető.) . kezdetben akár 1 héten 5 napot is tudnék/akarnék edzeni amikor elértem az ideált akkor csökkenteni 2-3 alkalomra a fenntartás miatt. a túrót beleveszem, de milyen formában , pl egy krémtúró megfelel ? Vacsi előtt v után legyen az a plusz étkezés ?
en a heti 5 edzest soknak tartom. de attol fugg hogy osztod szet az izomcsoportokat.

szerintem vacsora elott legyen a turo... es nem javasolnam a kremturot. 90 % tele van cukorral. legyen inkabb zsirszegeny turo.. kapsz tescoban, lidlben meg minden ilyesmi helyen.

hala_madrid
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 14:08
Kedvenc játékosaid: Iker, Sergio Ramos, Özil, CR7, R9, Zidane, Marcelo, Raul, Redondo, Guti, Luka, Robinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF, MTK Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala_madrid » 2013. június 30., vasárnap 19:07

Legkisebbtobi írta:1- 1,4 honapja csinalod.. ert valamit eddig? a durum tesztas sz.rokat meg felejtsd el.. vegyel inkabb teljes kiorlesu tesztat. tescoban kapsz. de a kardiot mindenfelekeppen eroltesd anelkul nem lesz valami eredmenyes.

durum tésztát mindössze 1 héten 1x de inkább 2 hétben 1x ettem. de akkor hagyom.
kardiot fogom nyomni van egy ilyen fél maszek terven amibe belevettem a kardiot. 1 héten 2-3x edzés előtt "bemelegítés" gyanánt. így jó lesz ?

___Samy___ írta:kérdés az, hogy mi a célod, mit szeretnél elérni? hány napot szeretnél edzeni egy héten?
az étrend kiegészítőkhöz talán az omega3+multivitamin+fehérjét mondanám, a diétához jól fog jönni a fehérje
még egy plusz étkezést beiktathatnál estére, vmi túró féleséget
ledobni azt a 6 kilót és szálkás akarok lenni(nem tudom jobban kifejezni mint pl Ronaldo, persze ez túlzás, de na remélem érthető.) . kezdetben akár 1 héten 5 napot is tudnék/akarnék edzeni amikor elértem az ideált akkor csökkenteni 2-3 alkalomra a fenntartás miatt. a túrót beleveszem, de milyen formában , pl egy krémtúró megfelel ? Vacsi előtt v után legyen az a plusz étkezés ?
Modric - Kroos

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8192
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 30., vasárnap 18:41

kérdés az, hogy mi a célod, mit szeretnél elérni? hány napot szeretnél edzeni egy héten?
az étrend kiegészítőkhöz talán az omega3+multivitamin+fehérjét mondanám, a diétához jól fog jönni a fehérje
még egy plusz étkezést beiktathatnál estére, vmi túró féleséget
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Legkisebbtobi
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 7:42

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Legkisebbtobi » 2013. június 30., vasárnap 18:41

hala_madrid írta:sziasztok.
nagyon kezdő vagyok edzés terén és elakarom kezdeni ehhez kérnék segítséget.
12-14 évet fociztam, de sérülések miatt abbahagytam két éve és felszaladtak a kilók. 185 centi magas és 86 kg vagyok, tömeget nem szeretnék növelni, sőt fogyni szeretnék még kb 6 kilót. hétfőn azaz holnap fogom kezdeni az edzést és érdekelne hogy mit lenne nekem érdemes venni (étrend kiegészítőket). olvasgattam, hogy fontos az étrend nagyjából 1-1.5 hónapja diétázok.
az étrendem 1 hónapig :
08:00h - 1 szelet magvas teljes kiőrlésű kenyér csirke sonkával
10:00h - 2 db korpás keksz v 1 natúr joghurt
13-14h - 30dkg savanyú káposzta 10 csirkemell hús v 3 halrúdacska
16:00h - a tízórai ellentéte
18:00h - 20 dkg reszelt nyers káposzta párcsepp citromlével
de eszem néha durum lisztből készült tésztát és barna riszt köretként.

egy kis változás volt 3 hétig nem diétáztam átképzés miatt. ilyenkor két teljes kiőrlésű szendvicset ettem reggel 8 és du. 4 között. majd otthon párolt káposzta hal rúddal. De szerdától visszatérek a diétára!

Három műszakba járok, napi 90 percet töltök majd edzéssel és edzeni :
Nappalosban - 14:30h kor tudom elkezdeni
Délutánosban- 12:00h kor tudom elkezdeni
Éjzsakásban - 19:30h kor tudom elkezdeni

akinek volt türelme elolvasni és segíteni annak nagyon szépen köszönöm. minden tippet, saját tapasztalatot szívesen fogadok. egy megfelelő edzéstervet és étrendet is leírhatna valaki aki tapasztalt. vagy elküldhetné e-mailben.
[email protected]
1- 1,4 honapja csinalod.. ert valamit eddig? a durum tesztas sz.rokat meg felejtsd el.. vegyel inkabb teljes kiorlesu tesztat. tescoban kapsz. de a kardiot mindenfelekeppen eroltesd anelkul nem lesz valami eredmenyes.

hala_madrid
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 14:08
Kedvenc játékosaid: Iker, Sergio Ramos, Özil, CR7, R9, Zidane, Marcelo, Raul, Redondo, Guti, Luka, Robinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF, MTK Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala_madrid » 2013. június 30., vasárnap 18:28

sziasztok.
nagyon kezdő vagyok edzés terén és elakarom kezdeni ehhez kérnék segítséget.
12-14 évet fociztam, de sérülések miatt abbahagytam két éve és felszaladtak a kilók. 185 centi magas és 86 kg vagyok, tömeget nem szeretnék növelni, sőt fogyni szeretnék még kb 6 kilót. hétfőn azaz holnap fogom kezdeni az edzést és érdekelne hogy mit lenne nekem érdemes venni (étrend kiegészítőket). olvasgattam, hogy fontos az étrend nagyjából 1-1.5 hónapja diétázok.
az étrendem 1 hónapig :
08:00h - 1 szelet magvas teljes kiőrlésű kenyér csirke sonkával
10:00h - 2 db korpás keksz v 1 natúr joghurt
13-14h - 30dkg savanyú káposzta 10 csirkemell hús v 3 halrúdacska
16:00h - a tízórai ellentéte
18:00h - 20 dkg reszelt nyers káposzta párcsepp citromlével
de eszem néha durum lisztből készült tésztát és barna riszt köretként.

egy kis változás volt 3 hétig nem diétáztam átképzés miatt. ilyenkor két teljes kiőrlésű szendvicset ettem reggel 8 és du. 4 között. majd otthon párolt káposzta hal rúddal. De szerdától visszatérek a diétára!

Három műszakba járok, napi 90 percet töltök majd edzéssel és edzeni :
Nappalosban - 14:30h kor tudom elkezdeni
Délutánosban- 12:00h kor tudom elkezdeni
Éjzsakásban - 19:30h kor tudom elkezdeni

akinek volt türelme elolvasni és segíteni annak nagyon szépen köszönöm. minden tippet, saját tapasztalatot szívesen fogadok. egy megfelelő edzéstervet és étrendet is leírhatna valaki aki tapasztalt. vagy elküldhetné e-mailben.
[email protected]
Modric - Kroos

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2013. június 30., vasárnap 16:51

filatáska írta:Megéri venni egy haskereket?

http://www.sportnutrition.hu/gallery/ar ... rek_06.jpg

Hasznos ez a gyakorlat?

Vagy ezt lehet csinálni egy rúddal és kettő súlytárcsával is?
meg is válaszoltad a dolgot. Annyi szart akarnak az emberekre sózni.

filatáska
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: filatáska » 2013. június 30., vasárnap 16:18

Megéri venni egy haskereket?

http://www.sportnutrition.hu/gallery/ar ... rek_06.jpg

Hasznos ez a gyakorlat?

Vagy ezt lehet csinálni egy rúddal és kettő súlytárcsával is?

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: pátkán » 2013. június 25., kedd 9:44

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 6466_n.jpg

ha már vacsora :lol:

vagy kenyér nélkül vagy valami teljes kiőrlésű magvassal és rendben is vagyunk :D
joabulicsak

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. június 24., hétfő 23:11

Fontos a megfelelő vacsora :D

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8192
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 23., vasárnap 19:34

ki ez, van damme titán korában? :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 10 regisztrált és 0 vendég