Egyéb sportok

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. június 29., kedd 23:19

Anthony írta: Idióták a szervezők, sprint befutót nem szabad ilyen kanyargós szűk utakra betervezni. A versenyzők is jelezték előre hogy baj lesz, kérték is a szakasz lerövidítését, de kb. választ sem kaptak.
Szakasz elején miután véget ért a neutrális zóna le is szállt az egész mezőny a bicóról 1 percre tüntetve.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Anthony » 2021. június 29., kedd 22:55

Idióták a szervezők, sprint befutót nem szabad ilyen kanyargós szűk utakra betervezni. A versenyzők is jelezték előre hogy baj lesz, kérték is a szakasz lerövidítését, de kb. választ sem kaptak.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. június 29., kedd 18:56

Jók ezek a sík szakaszok, izgalmas sprintek, bukások meg minden, de már várom, hogy felmenjenek a hegyekbe :D
Cavendish respekt.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. június 28., hétfő 19:34

Ewannek ennyi volt. Egy sprintben ez sajnos benne van, erintette az elotte halado hatso kereker es bukott, Sagan meg atesett rajta. Kerdes Sagan milyen allapotban van, tudja e folytatni, nagyot estek.
Rengeteg a bukas, de ebben sokminden benne van. Az elao 2 szakaszon a sprintereknek eselyuk sem volt, ma is rengeteg nem tipikus sprinter volt a hajraban, erdemes megnezni hogy all a zold triko. Az utvonal miatt is, meg ezert is, nagyon ideges lesz minden egyes sprint

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. június 28., hétfő 19:21

ferni írta: Ez a mai Tour szakasz mi a fene volt bakker....
Mindenki esett kelt és a nagy nevek közül bakker...
Egész Giron nem volt ennyi bukás, mint ma :mrgreen:

Vége kemény volt, sárgában az Alpecines van der Poel felvezette a többi Alpecinest, akik 1-2be értek be :lol:

De a végén is az a bukás, nézni rossz volt
Ewan elegge beszorult ott a vegen, nem vagyok benne biztos, hogy tovabb kellett volna eroltetnie, Sagan beszoritotta.

Az utolso elotti crash is kemeny volt, ott vagy 60-nal baszodtak be a nezok koze.

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. június 28., hétfő 17:37

Ez a mai Tour szakasz mi a fene volt bakker....
Mindenki esett kelt és a nagy nevek közül bakker...
Egész Giron nem volt ennyi bukás, mint ma :mrgreen:

Vége kemény volt, sárgában az Alpecines van der Poel felvezette a többi Alpecinest, akik 1-2be értek be :lol:

De a végén is az a bukás, nézni rossz volt

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. június 27., vasárnap 15:36

ferni írta: Tour de France nyitószakaszán jó volt a buli :lol:

https://444.hu/2021/06/26/egy-szurkolon ... elmezonyet

Okosak a nézők újfent.
Froomenak is szép welcome back volt ez a nyitószakasz

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. június 27., vasárnap 2:15

Tour de France nyitószakaszán jó volt a buli :lol:

https://444.hu/2021/06/26/egy-szurkolon ... elmezonyet

Okosak a nézők újfent.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. június 22., kedd 20:00

Realista24 írta: Japanese soccer player and Washington Spirit forward Kumi Yokoyama comes out as transgender.

Votma?
Remélem itt belefér. Nincs az a történet, ami meg tudna hatni és eltudnám fogadni bárki kategorizálását ilyen csoportokba, hivatalosan főleg tiltanám, sport terén pedig abszolút. Belgiumban általános iskolai szinten megjelenik a harmadik nem, ami a mosdókat illeti szeptembertől. Tényleg megérett a pusztulásra a világ.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. június 22., kedd 19:19

Japanese soccer player and Washington Spirit forward Kumi Yokoyama comes out as transgender.

Votma?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: füst » 2021. június 22., kedd 16:38

Bizarr az egész, és ez a jelenség a legszemléletesebb példája annak hogy valami nagyon félrement az ún. nyugati kultúrában.
Őt nem hibáztatom, mert csak él azzal a lehetőséggel ami megnyílt előtte.
De hogy ez egyáltalán lehetséges, az egészen szánalmas.

Remélem megalázza a mezőnyt, azt se bánom ha új rekordot állít fel, azt is remélem hogy több hasonszőrű társa lesz aki ugyanígy tesz más sportágak női szegmensében. Minél többen, minél többször, hátha egyszercsak felébred végre a nagyérdemű, hogy valami nem stimmel.

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2021. június 22., kedd 16:14

En egyaltalan nem tamogatom az iranyt, viszont ez mar annyira elfogadott lett, hogy "csupan" az olimpia miatt kerult elo ujra a tema. Mi atlag emberek haborgunk rajta egy-ket hetet es ezzel el is lesz intezve az egesz. Ha veletlenul megnyeri a sulycsoportjat akkor megint beszelunk rola par napot es ennyi.

A dopping temaba pedig nem mennek bele, de valamilyen szinten ugy gondolom, hogy mi is tehetunk rola, mert mindig szornyeket akarunk latni a szinpadon, akik evrol evre dontik a vilagrekordokat es halmozzak az ermeket. Ha ilyenek vannak, akkor nezok is vannak, es ha van figyelem akkor lesz penz is, ugyhogy ez egy ordogi kor.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. június 22., kedd 16:13

Egyik napról a másikra ezt nehéz beilleszteni az eredeti férfi/nő sportba. Viszont, ha ennyire nyomulnak, akkor legyen első körben külön verseny csak nekik. Aztán az évek során úgyis kinövi magát ez a dolog, vagy elhal csírájában. Vagy nem tudom.

Mert tényleg sok kérdést felvet, nehéz ügyesen dönteni ebben a dologban.

de babaking hsz-e nagyon jó.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. június 22., kedd 16:05

BarçaNorbi írta:
Remy írta: Azért rákeresve a nőre, érdekes, hogy lényegében 39 évesen kezdett el komolyabb eredményeket elérni nemzetközileg.

Én amellett vagyok, hogy ez nem fair.
Az o szervezetuk mar evek ota elfogadta es versenyzett, egy hobbi/fel profi volt komolyabb eredmenyek nelkul. Nem azert valtott nemet, hogy sportoljon egy masik sportagban, de ha mar igy alakult kiprobalta magat, es nyilvan az adottsagai miatt sikeresen. Azt viszont erdemes megemliteni, hogy nem lett egyeduralkodo, nonek szuletett nok vertek el tobbszor is, ha jol tudom a legutobbi vilagbajnoksagon is. Szerintem sem fair teljesen, de az o versenyzese csak azert kerult ujra elo, mert ez lesz az elso olimpia transgender versenyzovel, egyebkent mar evek ota aktiv a nok kozott.
És évek óta panaszkodnak is, hogy nem lesz fair.
Én elhiszem, hogy nem ez volt a fő motivációja, és biztos vagyok benne, hogy a 99%nak sem ez. De ahol nagy pénzek vannak, ott meg fognak jelenni azok akik a hasznot lesik.

Illetve hiába nem ez a motivációja a sportolóknak, a többiekkel szemben nem fair, mert olyan mintha doppingolna. Másrészt őket is megértem. Ha a társadalom minden tekintetben elfogadja őket nőnek akkor itt miért nem.

Ez egy elég nehéz kérdés, ahol mindennek több oldala van.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. június 22., kedd 16:04

BarçaNorbi írta:
Remy írta: Azért rákeresve a nőre, érdekes, hogy lényegében 39 évesen kezdett el komolyabb eredményeket elérni nemzetközileg.

Én amellett vagyok, hogy ez nem fair.
Az o szervezetuk mar evek ota elfogadta es versenyzett, egy hobbi/fel profi volt komolyabb eredmenyek nelkul. Nem azert valtott nemet, hogy sportoljon egy masik sportagban, de ha mar igy alakult kiprobalta magat, es nyilvan az adottsagai miatt sikeresen. Azt viszont erdemes megemliteni, hogy nem lett egyeduralkodo, nonek szuletett nok vertek el tobbszor is, ha jol tudom a legutobbi vilagbajnoksagon is. Szerintem sem fair teljesen, de az o versenyzese csak azert kerult ujra elo, mert ez lesz az elso olimpia transgender versenyzovel, egyebkent mar evek ota aktiv a nok kozott.
- Az, hogy elfogadta még nem jelenti azt, hogy ez egy jó irány.
egy hobbi/fel profi volt komolyabb eredmenyek nelkul.
- Innentől kezdve még érdekesebb az egész helyzet.
Azt viszont erdemes megemliteni, hogy nem lett egyeduralkodo, nonek szuletett nok vertek el tobbszor is, ha jol tudom a legutobbi vilagbajnoksagon is.
- Azért azt tisztázzuk. Azért, mert valaki férfi, még nem feltétlenül fog mindenáron legyőzni sportban egy nőt. Ugyanúgy kell tehetség, komoly edzésmunka, stb. De az, hogy korábban úgymond egy semmi extra volt, most meg képes értékes eredményeket elérni egy sportban, elég beszédes.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2021. június 22., kedd 15:56

Remy írta: Azért rákeresve a nőre, érdekes, hogy lényegében 39 évesen kezdett el komolyabb eredményeket elérni nemzetközileg.

Én amellett vagyok, hogy ez nem fair.
Az o szervezetuk mar evek ota elfogadta es versenyzett, egy hobbi/fel profi volt komolyabb eredmenyek nelkul. Nem azert valtott nemet, hogy sportoljon egy masik sportagban, de ha mar igy alakult kiprobalta magat, es nyilvan az adottsagai miatt sikeresen. Azt viszont erdemes megemliteni, hogy nem lett egyeduralkodo, nonek szuletett nok vertek el tobbszor is, ha jol tudom a legutobbi vilagbajnoksagon is. Szerintem sem fair teljesen, de az o versenyzese csak azert kerult ujra elo, mert ez lesz az elso olimpia transgender versenyzovel, egyebkent mar evek ota aktiv a nok kozott.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. június 22., kedd 15:49

Az elottem szolonak teljesen igaza van, azt sem latom magam elott, hogy miert gondoljak azt, hogy ez egy jo megoldas lenne.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. június 22., kedd 15:48

Azért rákeresve a nőre, érdekes, hogy lényegében 39 évesen kezdett el komolyabb eredményeket elérni nemzetközileg.

Én amellett vagyok, hogy ez nem fair.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. június 22., kedd 15:32

Pipita írta:
füst írta: https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-57549653

Az első transzgender olimpikon. Hiánypótló. :D
Ez eléggé felháborító amúgy.
Erre mondják h "congratulations you've played yourself".

Ez ellen már a női sportolók is tiltakoznak, mert egy biológiai férfi ellen kell versenyezniük ami igazságtalan.

Nagyon sok terület van ahol valóban több egyenlőségre lenne szükség, hiszen a nők semmiben sem kevésbé ügyesek vagy intelligensek mint a férfiak. Viszont a sport (legalábbis a fizikai) nem ilyen. A biológiai különbségek egyértelműek. És még a legjobb női atléták sem tudják a férfiakkal fizikálisan felvenni a versenyt - technikában igen, de ebben a sportban pl az kevés.

Felőlem ez a sportoló nyugodtan vallhatja magát nőnek, lehet az a személyijében és egyetértek, hogy emiatt sehol ne érhesse hátrány. Viszont a sportot továbbra is biológiai alapon rendezném. Különben tömegével fogják magukat közepes férfi sportolók nőnek vallani, hogy azt nyerjék meg.

Van női vagy esetleg transgender fórumozó itt? Érdekelne, hogy ők mit gondolnak, mert mint ferfi nem biztos, hogy az én nézőpontom releváns - hisz a másik irányba egyértelműbb az átjárás, sok helyen szívesen látják a férfiak között a nőket :) Akár privátban is irhattok :)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. június 22., kedd 14:22

füst írta: https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-57549653

Az első transzgender olimpikon. Hiánypótló. :D
Ez eléggé felháborító amúgy.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 31 regisztrált és 0 vendég