Egyéb sportok

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8495
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. május 26., péntek 17:33

szerintem akiknek nincs gyereke, azok is egyetertenek veled alapjaraton.
en is racionalis ember vagyok, kb az elso gondolatom ugyanez volt, hogy mennyire felelotlennek kell ehhez lenni.

nekem csak az nem tetszik, hogy bar az extremitasa es hirverese miatt ez kiemelkedo eset, de rengeteget kap minden feluleten.

a mindennapi eletben a szulok nagyreszenel ott a szenvedelybetegseg, ami a sajat magat/csaladjat kozvetett/kozvetlen veszelybe sodorja, legyen az barmilyen veszelyesebb sport, motorozas, szerencsejatek/alkohol/drog/cigaretta es ezeknek a komboja, most meg mindenki ugy felkelt ellene, mintha a minta apak es anyak orszaga lennenk es o a fekete barany.

mielott meg valaki kiforgatna, az, hogy valaki havonta 2x szetcsapja magat vagy elkartyazza a csaladi budzset az nem egyenlo azzal, hogy oxigen es serpak nelkul nekivagsz 8800 meteres hegynek, de szerintem ertheto a lenyeg.

egyebkent rengetegen nonek fel apa nelkul, ami borzalmas dolog, de en pl ha valaszthattam volna, akkor inkabb egy oriasi kuzdo, sportember apam legyen akire buszke lehetek es a mount everestben tunt el, nem a sarki kocsma fustjeben.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. május 26., péntek 17:29

Igazából úgy fest a dolog, hogy gyakorlatilag, ha szerencsés vagy és jó az időjárás akkor fel lehet menni, ha a természet máshol gondolja meg ott maradsz.

69 évesen egy kínai hegymászó felmegy úgy, hogy nincs meg egyik lába se vagy volt olyan, akinek mindkét keze hiányzott, sőt már vak ember is mászta meg a Mount Everestet.
Nagy teljesítmény felmenni oda persze, csak már annyian megcsinálják, hogy már az a menő, ha felmész úgy, hogy az agyadat oxigénhiányos állapotba teszed.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11389
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. május 26., péntek 17:14

Akik ilyeneket irnak, azoknak garantalom, hogy nincs / még nincs gyereke.
De hozzateszem, nem is kell, alapveto eq, jozan paraszti esz is eleg. Mint ahogy pl biblia meg papok nélkül is tudja az ember, hogy mi a jo es mi a rossz.
thereisonly1ronaldo

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5147
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: lestat » 2023. május 26., péntek 17:02

alexoxladjackoxi írta:
Remy írta: Azert hogy mondjam, brutal mod elitelo itt nehany ember. A sajat vilagnezetet eroltetne masra, es aki nem ugy el, az egy …

Masik szemeben meg XY ugyanez. Ő lehet nem ugy akarja leelni az eletet, hogy bemaszik a tarsadalom altal elvart mokuskerekbe. Akinek nem inge…
Azt kellene szerintem megérteni, hogy nem világnézet kérdése, hogy ha valaki vállal egy gyereket, akkor utána azért felelősséggel tartozik. Ha tegyük fel az anyuka is ilyen megszállott lenne, és ment volna a palival a csúcsra, és mind a ketten ott maradnak, akkor a kisgyerek megy a nevelőintézetbe, mert anyuéknak ez a fétishe?
Mondjuk errol eszembe jutott hogy mi lenne itt ha egy anyuka tennè ugyanezt. Menne a mèdiában kemènyen a szidás. Mert hogy milyen anya az ilyen…

Èn biztosan nemtudnèk otthon hagyni egy gyereket ès az èletemet kockáztatni. De ez èn vagyok. Mások vagyunk, más èrtèkrenddel.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8495
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. május 26., péntek 16:57

olyat is olvastam, hogy bizonyos szint felett ha atlagban 1 lepest teszel meg percenkent(!) az mar okes tempo.

persze most mindenki hirtelen expert lett hegymaszasbol, igy nehez kiszelektalni, mik valosak.
de a serpa-csucstamadas-bivakolas szoharmas tuti, hogy beepult most a koztudatba.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11389
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. május 26., péntek 16:56

Remy írta:
hehetheoriginal írta: Milyen helikopter? :lol:
8800 meteren? :lol:

Barcsak igy mennenek a dolgok, de szar meg kemeny dolog a fizika, pofancsapja az embert a realitas.

Es nem lehet mindket oldallal egyeterteni meg megerteni, az egyik onzo es felelotlen viselkedest promotal, a masik meg a normalis.
Gondolom te vagy a normalis. :ike:
Kettőnk közül? Nyilván :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27354
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. május 26., péntek 16:55

hehetheoriginal írta: Milyen helikopter? :lol:
8800 meteren? :lol:

Barcsak igy mennenek a dolgok, de szar meg kemeny dolog a fizika, pofancsapja az embert a realitas.

Es nem lehet mindket oldallal egyeterteni meg megerteni, az egyik onzo es felelotlen viselkedest promotal, a masik meg a normalis.
Gondolom te vagy a normalis. :ike:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. május 26., péntek 16:30

8000 méter felett a légkör nem tartalmaz elegendő oxigént az emberi szervezet rendes működéséhez.

Mount Everest csúcsán az oxigén szint 33% a földszinthez képest.

Ha belegondolunk azért elég necces vállalás felmenni oxigénpalack nélkül.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. május 26., péntek 16:21

madrid4life írta:
alexoxladjackoxi írta:

Azt kellene szerintem megérteni, hogy nem világnézet kérdése, hogy ha valaki vállal egy gyereket, akkor utána azért felelősséggel tartozik. Ha tegyük fel az anyuka is ilyen megszállott lenne, és ment volna a palival a csúcsra, és mind a ketten ott maradnak, akkor a kisgyerek megy a nevelőintézetbe, mert anyuéknak ez a fétishe?
Raikonnen hány gyerek után ült be a biztonságos irodai melóba?
Bianchin kívül nem történt haláleset a modernkori Forma 1-ben. Össze sem lehet hasonlítani azzal, hogy palack nélkül valaki neki vágjon a világ tetejének, és ezt a számok is alátámasszák. Nincs baj a hegymászással nyilván, de ebben a formában ez hatalmas rizikó és önzés a gyerekkel szemben.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8495
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. május 26., péntek 16:20

ja persze, helikopterrel csak korulneznenek allitolag es aztan indult volna a mentocsapat.
ha 6000 meterig lehoznak, akkor onnantol tudna allitolag a helikopter lehozni, de az ha jol olvastam, a 2-es tabor szintje.

az anyagi resze sem mellekes, en ugy tudom, holttesteket is azert nem nagyon hoznak le, mert azon felul, hogy baromi veszelyes es sokszor lehetetlen, nagyjabol forintositva 25 miller korul mozog es aztan meg hazaszallitani gondolom szinten jo par millio.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2645
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2023. május 26., péntek 16:08

hehetheoriginal írta: Milyen helikopter? :lol:
8800 meteren? :lol:

Barcsak igy mennenek a dolgok, de szar meg kemeny dolog a fizika, pofancsapja az embert a realitas.

Es nem lehet mindket oldallal egyeterteni meg megerteni, az egyik onzo es felelotlen viselkedest promotal, a masik meg a normalis.
Volt olyan hír is, hogy megpróbál egy helikopter felmenni olyan magasságba (mondjuk mintha azt olvastam volna, hogy normál időjárási körülmények között sincs ez több 7000 m-nél), ahonnan láthatják.

Egyébként ez sem fekete vagy fehér, de nem bonyolódok bele.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
madrid4life
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023. március 24., péntek 22:19
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: madrid4life » 2023. május 26., péntek 16:05

'shutterisland írta: mondjuk raikkonen nem is bukosisak nelkul ult be versenyezni, mert ugy izgalmasabb.
jo pelda de megsem teljesen.

en abszolut egyetertek mindket oldallal, siman lehet ugy ervelni, hogy bizonyos ertekrendek szerint mindenkinek igaza legyen.
viszont ilyen esetekben azert lehetne aranykozeput, 40-es eveid elejeig kimaxolni az ilyen karikakat aztan mikor megjon a csimota onnantol visszabb venni.

egyebkent updatet en sem lattam tegnap este ota.
en elhiszem, hogy ez nem eredmenyek.com de tegnap delutan ota semmi info, pedig nepalban mar este van.
annyit azert kiszivarogtathattak volna, hogy egyaltalan a helikopter ratalalt e, vagy azota eltunt onnan.
es hogy akkor elindult e a mentes vegul.
Teljesen más kávéház. Otthonról mindig a legkönnyebb ítélkezni, meg mondogatni, hogy mit kellett volna csinálnia meg minek gyerek, főleg annak, akinek se hobbija, se szenvedélye, mint a megkeseredett emberek 80%-nak, akinek abból áll az élete, hogy dolgozik, gyereket nevel, hétvégén sörözik. Wow. Valóban tartalmas, teljes élet az ilyen. Ez az extrém, nem a hegymászás. Pont ezért van ennyi stresszes meg depressziós ember, mert se hobbijuk, se szenvedélyük, otthon ülnek, savanyodnak, ítélkeznek, aztán 10 év múlva elválnak, 60 évesen meg rádöbbennek, hogy semmilyen értelmes dolgot nem csináltak egész életükben.

Ha valakinek a hegymászás az, akkor a hegymászás az. De abból kiindulni, hogy inkább ne csinálja...agyrém. Akkor ne élsportolj, mert túlhajtanak, ne autóversenyezz, mert egy lerepülő valami vagy kicsúszás és annyi, ne síelj...mert tudjuk :( Mindenkinek a maga dolga mit csinál, csak túl sok a szabadidő és mindenki imád belepofázni mindenkinek az életébe.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11389
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. május 26., péntek 16:00

Milyen helikopter? :lol:
8800 meteren? :lol:

Barcsak igy mennenek a dolgok, de szar meg kemeny dolog a fizika, pofancsapja az embert a realitas.

Es nem lehet mindket oldallal egyeterteni meg megerteni, az egyik onzo es felelotlen viselkedest promotal, a masik meg a normalis.
thereisonly1ronaldo

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2645
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2023. május 26., péntek 15:59

Tegnap is az volt az info, hogy kétszer is látták, másodjára kicsit más helyen, de ez nem tudom mit jelent, kevés esélyt látok rá, hogy önerőből mozgott.

Amúgy még ott helyben is nagyon nehézkes a kommunikáció a leírtak alapján, akik látták is csak sok-sok órával később tudták ezt jelezni, amikor leértek a táborba.

Ma is azt írták mindenhol, hogy 3 felkészült sherpa és egy tapasztalt hegyi vezető indult. Én sajnos már azon is meglepődnék, ha a testét le tudnák hozni, nagyon magasan van, csak olvasva az ottani körülményeket is meglepő lenne, ha sikerülne. Az, hogy ilyen helyen/állapotban túléljen 2 napot meg gyanítom abszolút lehetetlen.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8495
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. május 26., péntek 15:53

mondjuk raikkonen nem is bukosisak nelkul ult be versenyezni, mert ugy izgalmasabb.
jo pelda de megsem teljesen.

en abszolut egyetertek mindket oldallal, siman lehet ugy ervelni, hogy bizonyos ertekrendek szerint mindenkinek igaza legyen.
viszont ilyen esetekben azert lehetne aranykozeput, 40-es eveid elejeig kimaxolni az ilyen karikakat aztan mikor megjon a csimota onnantol visszabb venni.

egyebkent updatet en sem lattam tegnap este ota.
en elhiszem, hogy ez nem eredmenyek.com de tegnap delutan ota semmi info, pedig nepalban mar este van.
annyit azert kiszivarogtathattak volna, hogy egyaltalan a helikopter ratalalt e, vagy azota eltunt onnan.
es hogy akkor elindult e a mentes vegul.

Avatar
madrid4life
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023. március 24., péntek 22:19
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: madrid4life » 2023. május 26., péntek 15:44

alexoxladjackoxi írta:
Remy írta: Azert hogy mondjam, brutal mod elitelo itt nehany ember. A sajat vilagnezetet eroltetne masra, es aki nem ugy el, az egy …

Masik szemeben meg XY ugyanez. Ő lehet nem ugy akarja leelni az eletet, hogy bemaszik a tarsadalom altal elvart mokuskerekbe. Akinek nem inge…
Azt kellene szerintem megérteni, hogy nem világnézet kérdése, hogy ha valaki vállal egy gyereket, akkor utána azért felelősséggel tartozik. Ha tegyük fel az anyuka is ilyen megszállott lenne, és ment volna a palival a csúcsra, és mind a ketten ott maradnak, akkor a kisgyerek megy a nevelőintézetbe, mert anyuéknak ez a fétishe?
Raikonnen hány gyerek után ült be a biztonságos irodai melóba?

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. május 26., péntek 15:27

nmate írta: Én sem értem mit kell ezen pörögni annyit, eddig 95%-unk azt sem tudta kicsoda ő. Ha megcsúszik egy lépcsőn és összeveri a fejét, a kutyát nem érdekli. Az egészből meg profitál a sok hírportál.
Meg amúgy ez már nem is a sporthoz tartozik. :mrgreen:


Más:
Bő 2 óra múlva meg indul Valter Ati a Tour of Norway-on, viszonylag esélyesnek is mondható ebben a mezőnyben.
Kár hogy csak a player adja :(

Viszont indulni fog Dauphinén is, az jó kis móka lesz. :shifty:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. május 26., péntek 15:23

Mickey írta: Lesz közben jó kis szunyóka :mrgreen:
Lenne, ha nem zaklatnának a munkatársaim slacken... :-(

Nagyjából követem, igen. Tekerni azért még mindig jobban szeretek, mint ezt nézni, de háttérzajnak jó. Valter Atinál meg tök jó, hogy van kinek szurkolni :)

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3784
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. május 26., péntek 15:18

Remy írta: Azert hogy mondjam, brutal mod elitelo itt nehany ember. A sajat vilagnezetet eroltetne masra, es aki nem ugy el, az egy …

Masik szemeben meg XY ugyanez. Ő lehet nem ugy akarja leelni az eletet, hogy bemaszik a tarsadalom altal elvart mokuskerekbe. Akinek nem inge…
Dehogynem, vegyék csak fel, bátran ... :)

nmate

Idén is követed a kerekes körversenyeket? :D
Lesz közben jó kis szunyóka :mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. május 26., péntek 15:17

Én sem értem mit kell ezen pörögni annyit, eddig 95%-unk azt sem tudta kicsoda ő. Ha megcsúszik egy lépcsőn és összeveri a fejét, a kutyát nem érdekli. Az egészből meg profitál a sok hírportál.
Meg amúgy ez már nem is a sporthoz tartozik. :mrgreen:


Más:
Bő 2 óra múlva meg indul Valter Ati a Tour of Norway-on, viszonylag esélyesnek is mondható ebben a mezőnyben.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég