Egyéb sportok

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. május 26., péntek 15:13

Remy írta: Azert hogy mondjam, brutal mod elitelo itt nehany ember. A sajat vilagnezetet eroltetne masra, es aki nem ugy el, az egy …

Masik szemeben meg XY ugyanez. Ő lehet nem ugy akarja leelni az eletet, hogy bemaszik a tarsadalom altal elvart mokuskerekbe. Akinek nem inge…
Azt kellene szerintem megérteni, hogy nem világnézet kérdése, hogy ha valaki vállal egy gyereket, akkor utána azért felelősséggel tartozik. Ha tegyük fel az anyuka is ilyen megszállott lenne, és ment volna a palival a csúcsra, és mind a ketten ott maradnak, akkor a kisgyerek megy a nevelőintézetbe, mert anyuéknak ez a fétishe?

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. május 26., péntek 15:04

Azert hogy mondjam, brutal mod elitelo itt nehany ember. A sajat vilagnezetet eroltetne masra, es aki nem ugy el, az egy …

Masik szemeben meg XY ugyanez. Ő lehet nem ugy akarja leelni az eletet, hogy bemaszik a tarsadalom altal elvart mokuskerekbe. Akinek nem inge…
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: lestat » 2023. május 26., péntek 14:44

Van valami fejlemény amugy?
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Toti » 2023. május 26., péntek 14:29

Kercsó írta: a fiának lehet, hogy qrva nehéz időszak következik, de ha választanom kell, inkább egy nagyszerű sportemberként emlékezzen rám a gyerekem, mint sem szürke patópálként
Vagy kerdezzuk meg a fiat, hogy emlekezni szeretne az apukajara vagy vele lenni.

Igy apukakent, teljesen mas megvilagitasba kerul minden. Szerintem ezzel nem vagyok egyedul.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. május 26., péntek 14:20

Kercsó írta: nem mindenkinek a 8848 az álma.
neki pont az volt.

szerencse, akik így vesztették el a családtagjukat, teljesen más szemléletet képviselnek
Kevés értelmes FB komment van, de láttam egyet aminek nagyjából ez volt a lényege:

"Mindenkinek más értékrendje, háttere, világ és életszemlélete, ezért nem helyes otthonról ítélkezni a saját értékrended alapján"
Ergo arról lehet beszélni, hogy kinek mi fér bele, és a helyében ki hogy döntene, a döntésével lehet egyetérteni vagy nem, megérteni vagy nem. De elítélni azért a döntésért amit az ö ( és egyébként feleségével közös!) értékrendje alapján hozott, nem lehet.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2023. május 26., péntek 14:12

nem mindenkinek a 8848 az álma.
neki pont az volt.

szerencse, akik így vesztették el a családtagjukat, teljesen más szemléletet képviselnek
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3401
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Yazid » 2023. május 26., péntek 14:01

hehetheoriginal írta:
inkább egy nagyszerű sportemberként emlékezzen rám a gyerekem, mint sem szürke patópálként
mekkora faszsag ez edes istenem
Én is akkor szürke patópál apuka vagyok lol

zsuninnyo
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. május 26., péntek 14:00

Kercsó írta: a fiának lehet, hogy qrva nehéz időszak következik, de ha választanom kell, inkább egy nagyszerű sportemberként emlékezzen rám a gyerekem, mint sem szürke patópálként
Ezt az egot erdemes levetkozni, amikor gyereked szuletik. Es itt nem is az volt a valasztas, hogy a gyereke hogy emlekezzen ra, hanem, hogy ott legyen vele vagy ne. De mindegy nem ragozom tovabb. En nem tudom megerteni azt, ha valakinek gyereke szuletik es kozben meg ennyire onzo, hogy a sajat almait kergeti (ertem itt ezalatt, hogy jo nagy esely volt ra, hogy meghal) csak azert is. Megnyomoritani minimum egy eletet.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. május 26., péntek 13:56

inkább egy nagyszerű sportemberként emlékezzen rám a gyerekem, mint sem szürke patópálként
mekkora faszsag ez edes istenem
thereisonly1ronaldo

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2023. május 26., péntek 13:55

2 hete hallgattam egy interjút a feleségével, aki arról beszélt, hogy ebben a "szakmában" a család fel van készülve minden foghatókönyvre... anno Erős Zsolt felesége is hasonlókat mondott.

van akit az adrenalin éltet, hogy olyan dolgokat valósít meg, amiről más még csak álmodni sem mer. lehet önző, hogy az álmait kergetve, az életét kockáztatva odaveszett, de
én nem tudom elítélni ezért...
a fiának lehet, hogy qrva nehéz időszak következik, de ha választanom kell, inkább egy nagyszerű sportemberként emlékezzen rám a gyerekem, mint sem szürke patópálként


a facebookot görgetve meg jó tudni, hogy a magyar mindenhez is ért. legyen vírus, háború vagy hegymászás. :)
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Cali
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:57

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Cali » 2023. május 26., péntek 13:40

Par honapja kerult fel youtubera egy 3 reszes videosorozat az everest sotet oldalarol.
Lessetek ra, de vannak olyan reszek, amelyeket nem ajanlok mindenkinek megnezesre.

https://youtube.com/watch?v=yxgFqRl-Ef4&feature=share

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. május 26., péntek 13:22

Vannak a témában jo dokufilmek, a kepeket, felveteleket latva nincs az a penz, hogy en oda felmenjek palackkal, anelkul, sokadik nyomorultkent.
En elhiszem, hogy szep dolog önerőből a vilag tetejen allni, de ha maga a hegymaszas a lenyeg, akkor vannak bar alacsonyabb, de technikasabb/nehezebb csucsok is, nem kell feltetlen rogton a csomolungman meghalni.
thereisonly1ronaldo

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. május 26., péntek 13:19

BlancoMark írta: Itt szamomra az a megdobbento, hogy hiaba vagy a vilag legfaszabb, legmagabiztosabb hegymaszoja, akkor is gyakorlatilag barmikor meghalhatsz egy lavina vagy jegolvadas kovetkezteben. Tehat ha MINDENT jol csinalsz, akkor is csak egy szerencsejatekban veszel reszt.
Igen, és ezért is csalóka a lenti statisztika. Mert a halálozások közel fele nem csúcstámadásnal hanem lejjebb, keszulodesnél stb. történik pl lavina által, és ott senki nem használ o2 -t ergo az az o2es statisztikába számít
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2023. május 26., péntek 13:13

Itt szamomra az a megdobbento, hogy hiaba vagy a vilag legfaszabb, legmagabiztosabb hegymaszoja, akkor is gyakorlatilag barmikor meghalhatsz egy lavina vagy jegolvadas kovetkezteben. Tehat ha MINDENT jol csinalsz, akkor is csak egy szerencsejatekban veszel reszt.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8468
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. május 26., péntek 13:11

Itt egy nagyon jó írás erről az egész Everest mászásról

Gyakorlatilag eldöntik előre előrejelzések alapján mikor mennek azt onnantól nyomatni kell előre ezerrel, nincs választás meg gondolkozás.

Amit elrontott, de nagyon Suhajda, hogy visszafordulási határidő után is ment előre, miközben papíron, az előre megbeszéltek alapján neki vissza kellett volna fordulnia, mert nem haladt úgy.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8468
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. május 26., péntek 12:48

'shutterisland írta:
habar nem tudom, hogy a visszafele ut pont ugyanaz e, mint a felfele ut.
ugyanaz, sokan azt mondják visszafelé nehezebb, mint felfelé

Olyan stat érdekelne, ha van, hogy hány ember indult neki palack nélkül és ebből hány adta fel, de elte túl. Illetve hány nem.

Én olyat találtam redditen, hogy ha csak az oxigén palack nélküli kísérleteket nézzük, akkor 221 ember jutott fel, 184-en meghaltak.
Az hogy mennyi próbálta meg, de túlélte arról nem láttam adatot.

11120-an értek fel a csúcsra extra oxigénnel, és itt jön ami kurvára ijesztő

405-en próbálkoztak oxigén nélkül feljutni, amiből 184-en meghaltak. Ez 45%-os halálozási ráta. Ki a faszom indul neki valaminek, ami statisztikailag 45%-ban megöl?
Viszont a statisztika amit idetettél nem számol azokkal akik oxigén nélkül nem jutottak fel a csúcsra és túlélték - vagyis félrevezető, ennél alacsonyabb a halálozási arány
Kicsit keszekusza, de szerintem a lényeget kihámoztam belőle, amit fentebb leírtam

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. május 26., péntek 12:47

'shutterisland írta: epp ezert kerdeztem, mert ugye amennyi ideje fenn van, az alapjan eppen meglehetett volna es a visszafele uton adta fel.
habar nem tudom, hogy a visszafele ut pont ugyanaz e, mint a felfele ut.

nyilvan nem mintha barmit is szamitana a romantikan kivul csak errol ugye nem volt szo.
Ugyanaz. A hegyre több útvonal vezet fel, de általában ott jönnek le ahol felmennek. Ott fent meg már nem is nagyon van több lehetöség. Ennek egy nagy kivétele szokott lenni, amikor az északi oldalon mennek fel és a délin le (vagy fordítva) de mivel a 2 oldal 2 különbözö országhoz tartozik bürokráciai lehetetlenség engedélyt kapni. Akik ezzel próbálkoztak mind illegálisan tettén.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. május 26., péntek 12:33

epp ezert kerdeztem, mert ugye amennyi ideje fenn van, az alapjan eppen meglehetett volna es a visszafele uton adta fel.
habar nem tudom, hogy a visszafele ut pont ugyanaz e, mint a felfele ut.

nyilvan nem mintha barmit is szamitana a romantikan kivul csak errol ugye nem volt szo.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2023. május 26., péntek 12:26

'shutterisland írta: egyebkent ha mar belehal (gondolom az lenne a meglepetes, ha nem) akkor remelem legalabb megcsinalta, nem tudom, hogy ez ki fog e derulni.

max ha meglesz a holttest es megtalaljak azokat a targyakat nala, amit fenn kellett volna hagyjon, akkor abbol lehet tudni.

a masik, ami nekem kerdeses.

oke, hogy egy csapat latta ot, velhetoen eleg kozelrol ha azt is meg tudtak allapitani, hogy rossz allapotban van.
de ugye ket opcio van, vagy uton volt lefele, tehat mozgasban volt, vagy egy helyben allt, errol asszem nem volt szo, pedig gondolom a par szazalek eselye akkor van csak meg, ha jott lefele.
Ha jol tudom, akkor fixen nem csinalta meg. 60 meterre van a csucstol.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. május 26., péntek 12:14

egyebkent ha mar belehal (gondolom az lenne a meglepetes, ha nem) akkor remelem legalabb megcsinalta, nem tudom, hogy ez ki fog e derulni.

max ha meglesz a holttest es megtalaljak azokat a targyakat nala, amit fenn kellett volna hagyjon, akkor abbol lehet tudni.

a masik, ami nekem kerdeses.

oke, hogy egy csapat latta ot, velhetoen eleg kozelrol ha azt is meg tudtak allapitani, hogy rossz allapotban van.
de ugye ket opcio van, vagy uton volt lefele, tehat mozgasban volt, vagy egy helyben allt, errol asszem nem volt szo, pedig gondolom a par szazalek eselye akkor van csak meg, ha jott lefele.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 61 regisztrált és 0 vendég