Egyéb sportok

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. augusztus 3., kedd 9:57

Nekem Elekkel az a bajom, hogy ezt a fradikultuszt nagyon erősen kiépítette, kb azt próbálják a szövetséggel karöltve lenyeletni az emberekkel, hogy magyar kézilabda=fradi.
A nagyobb baj, hogy a fiatal lányokat is ezzel behülyítik, mint egy szekta.. nekik az a plafon hogy milliókért elpattogtatnak a fradiban, tudják, hogy elsül 2-3 meccsen a kezük már válogatottak lesznek.

Ahelyett hogy elmennének külföldre játszani, kikerülve ebből a buborékból, mint amibe Háfra is került, hogy 18-19 évesen kihirdették az új Görbicznek. Holott már akkor is látszódtak a hiányosságai, bőven. De ő el is hitte, hogy mekkora király, és egy dekát nem fejlődött azóta.
És ez csak egy példa.

Itt nálunk mindenki top3-as játékos Elek szerint, ugye pláne amikor nyerünk akkor Bíró világklasszis, Háfra nr1, nem beszélve Kovacsicsról…ha meg kikapunk egy nyugdíjas brazil válogatottól, ahol a két legjobb játékos Amorim és Nascimento 80évesek együtt akkor meg jön a nagyon fiatal csapatunk van mantra. Felelősséget nem vállal soha.

Görbicz is, hihetetlen játékos volt, de azért hogy ott üljön, funkció nélkül, nem tudom mi értelme van.
Pálinger meg szépen belesimult a közegbe, bármi történik hurráoptimizmus, negatívum nincs, csak a “mi magyarok”, mantra ahogy fentről megmondták neki.

Számomra az egész kézilabda egy fertő, belterjes közeg, nem csak szövetségi szinten, de én tapasztalom a városkámban is, hogy mennyire behülyítik a lányokat ebbe a sportba.
Ami nem feltétlen baj, de amikor olyan vàgyakat keltenek bennünk, amit egy laikus is làt hogy sose valósul meg, az káros.
És ez gyűrűzik felfelé, vagy fentről.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2021. augusztus 3., kedd 9:45

géza írta:
ziro4vr írta: Az eredményt meg nyilván eljinxeltem, plusz 10 év Eleknek meg Pálingernek.
En full laikus vagyok a temaban, de erdekel, es ugy jon le, hogy te meg csababarca ertetek hozza: mi a baj veluk? Laikus szemmel nezve Elek jol osszeszedte az utolso ket meccsre a gardat.
Bár nem engem kérdeztél, de sajnos a szövetségek jelentős részénél, így itt is, eltűnt a szakmai igény a vezetőségből. Vezető szerepet töltenek be, akik anno remek játékosok voltak, de szervezet irányításához egyszerűen nincs kompetenciájuk, így sajnos hiteltelenek.
A szövetségi kapitány kijelölésére úgy került sor, hogy melyik csapat adja a legtöbb játékost a válogatottnak. Ez lehet pozitív és negatív is, de én inkább negatívnak érzem, nincs meg a kémia a csapat és az edző között. A játékos keret kijelölése is félrement vmilyen szinten, felesleges kockázatvállalásokkal - gondolok itt Kovacsicsra, de akár Szucsánszkyra is -, hiányos posztokkal. Az, hogy a nemzeti csapat védekezése átjáróház, az nem csak a játékosok hibája, az, hogy a nemzeti csapat egyféle védekezés formációt "tud" védekezni, az a mai kézilabdában már hatalmas hátrány. Arról, hogy Háfra 1 - 1,5 éve formán kívül játszik, abban klubedzőként benne van Elek is. Ha összehasonlítjuk Reistaddal, akinél az aranyérmes junior csapatban még jobb volt, most már ég és föld a különbség a norvég javára. Kiss, Kisfaludy nem válogatott szint, érdemesebb lett volna a fiatalokhoz nyúlni, ami Vámosnál például bejött. Rasmussent azért küldték el anno, mert egy fiatalított kerettel, majdnem lecsúszott az Olimpiáról. Végül kint vagyunk, de hogy előrébb vagyunk-e, mint akkor? Messze nem..
Svédek elleni meccset nem elemezném.. svédeknek semmilyen kockázatot nem kellett vállalni, így nem látjuk a valós teljesítményt. A spanyolok játékát viszont szépen szétszedtük, egy plusz pont a padnak, viszont a spanyol kézilabdát ismerjük évek óta. A norvégot is ismerjük, lesz-e ott is csoda? Nem hiszem..
Ha döntő szerepem lenne, azt mondanám, hogy Golovin kapjon 3-5 évet fixen, valós eredménykényszer nélkül és vezényeljen le egy teljes átalakítást, ahol a fiatalok beépítése a fő cél. De ez sem biztos, hogy elég lesz, ha a fiataljaink nem vállalják, hogy külföldi, európai kupákban szereplő csapatokhoz igazolnak és megszerzik azt a nemzetközi rutint, amire itthon valós esélyük nincs.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. augusztus 3., kedd 9:18

géza írta:
ziro4vr írta: Az eredményt meg nyilván eljinxeltem, plusz 10 év Eleknek meg Pálingernek.
En full laikus vagyok a temaban, de erdekel, es ugy jon le, hogy te meg csababarca ertetek hozza: mi a baj veluk? Laikus szemmel nezve Elek jol osszeszedte az utolso ket meccsre a gardat.

Laikus szemmel valamelyik meccs végén magyarázta a nem emberelőnyös figurát emberelőnyben, aztán Görbicz szólt neki, hogy Gabi, emberelőnyben vagyunk... :mrgreen: Nekem kívülről valahogy az a benyomásom, hogy fogalma sincs róla mit csinál....
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. augusztus 3., kedd 7:40

Eddig jól indul a nap :salute: Kopasz mekkorát ment az aranyért. :shifty:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: géza » 2021. augusztus 2., hétfő 21:12

ziro4vr írta: Az eredményt meg nyilván eljinxeltem, plusz 10 év Eleknek meg Pálingernek.
En full laikus vagyok a temaban, de erdekel, es ugy jon le, hogy te meg csababarca ertetek hozza: mi a baj veluk? Laikus szemmel nezve Elek jol osszeszedte az utolso ket meccsre a gardat.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. augusztus 2., hétfő 17:32

Azért egy Doncicot érdemes nézni akár csak most az olimpián, illetve fogadni mernék hogy a spanyolok seggbe kukizzák az amcsikat a negyeddöntőben.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. augusztus 2., hétfő 17:18

ziro4vr írta: Pedig amúgy sok ember, sok lány is szívesebben nézi mint mondjuk a mostani focit, pörgős, sok érdemi esemény, taktika..pl férfiaknál a 7 a 6 ellen ha valaki jól játssza, kifejezetten érdekes. De valóban, a női kézit nem ezekért nézzük. :lol:

Nekem mondjuk a vizilabda élvezhetetlen, kb azon múlik a bíró milyen lábbal kelt fel.
kézi, vizi, kosár legyen férfi vagy női, de az kb nogozone

a válogatottat megtisztelem néha, ennyi
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. augusztus 2., hétfő 17:10

Amikor berobbant szebb volt, azóta masculinabb lett a feje, meg ahogy ziro mondja, kettyós.
Mindig a family guyos ló jut róla eszembe, annak volt ilyen para/fura tekintete.
Fodor Csenge is helyes, de olyan fülei vannak hogy befogja a private goldot, lehet azon keresztül hallgattak le a pegazussal.

Btw grat a lányoknak, végülis írtó mázlival (mert ez a svédeknek ma nem kellett ez nyilvánvaló volt az első perctől) sikerült továbbmenni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. augusztus 2., hétfő 16:57

Pedig amúgy sok ember, sok lány is szívesebben nézi mint mondjuk a mostani focit, pörgős, sok érdemi esemény, taktika..pl férfiaknál a 7 a 6 ellen ha valaki jól játssza, kifejezetten érdekes. De valóban, a női kézit nem ezekért nézzük. :lol:

Nekem mondjuk a vizilabda élvezhetetlen, kb azon múlik a bíró milyen lábbal kelt fel.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. augusztus 2., hétfő 16:51

Hát a kézilabdában nagyon mást nem lehet szeretni :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. augusztus 2., hétfő 16:45

Egyik topikban a pöcsméret a téma, itt hogy melyik csajt húznátok meg..mi ez a bravo fórum? :lol:

Mondjuk Háfrán nem tudom mit szerettek, olyan feje van mikor vigyorogva visszafut (egy kihagyott helyzet után) mint egy agybetegnek. :mrgreen: Ha már dekoratív kézis lány: Bobana Klikovac.

Az eredményt meg nyilván eljinxeltem, plusz 10 év Eleknek meg Pálingernek. :lol:
Nem illik.

MorataMartin
Hozzászólások: 1523
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2021. augusztus 2., hétfő 14:14

füst írta: Végül csak továbbjutottak a lányok, nagyon szép.
Háfra pedig nagyon szemrevaló menyecske, gyógyító ereje van annak, ha rajta pihenteted a szemed. :D
Tényleg szép csaj volt Háfra Noémi, most sem rossz, de nekem már túl "izmos/kövér", nem tudom megfogalmazni. Pár éve amikor nem volt ekkora jobban tetszett. Ugyanakkor olyan buta és beképzelt, hogy sokat veszített nálam a varázsából :|

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. augusztus 2., hétfő 13:34

Látom ti is szakmai szemmel nézitek őket. :mrgreen: Egyébként Márton Gréta is egy tündér, főleg ahogy nyilatkozik. De mint már mondtam, Zácsik. :mrgreen:
Amúgy pont figyeltem ma, hogy jobban néztek ki a mieink, mint a svédek, pedig az északi nők szerintem a legjobbak talán.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. augusztus 2., hétfő 12:41

Kerlon írta:
füst írta: Végül csak továbbjutottak a lányok, nagyon szép.
Háfra pedig nagyon szemrevaló menyecske, gyógyító ereje van annak, ha rajta pihenteted a szemed. :D
Háfránál csak Fodor Csenge szemrevalóbb, bár ő nem ekkora spíler. Mondjuk a kezihez nem ertek. :mrgreen:
Vida Máté jól választott :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. augusztus 2., hétfő 12:21

füst írta: Végül csak továbbjutottak a lányok, nagyon szép.
Háfra pedig nagyon szemrevaló menyecske, gyógyító ereje van annak, ha rajta pihenteted a szemed. :D
Háfránál csak Fodor Csenge szemrevalóbb, bár ő nem ekkora spíler. Mondjuk a kezihez nem ertek. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. augusztus 2., hétfő 12:14

Nem értek hozzá, úgyhogy biztos úgy van.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: géza » 2021. augusztus 2., hétfő 11:52

Swineherd írta: Döntőzik Lőrincz!
Pedig a bírók mindent megtettek, hogy ne így legyen.
Mondta aztan a kommentator, hogy raszolt valami szakerto, hogy jogos volt minden biroi itelet.

Mindenesetre nagyon szep volt Lorincztol az egesz, remelhetoleg holnap meglesz a kirgiz is. Jol alakul eddig ez a nap magyar szempontbol.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. augusztus 2., hétfő 11:31

Döntőzik Lőrincz!
Pedig a bírók mindent megtettek, hogy ne így legyen.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: füst » 2021. augusztus 2., hétfő 10:42

Végül csak továbbjutottak a lányok, nagyon szép.
Háfra pedig nagyon szemrevaló menyecske, gyógyító ereje van annak, ha rajta pihenteted a szemed. :D

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: géza » 2021. augusztus 2., hétfő 9:33

Gyerunk lanyok, nem kis bravur lenne ez innen.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 46 regisztrált és 0 vendég