Egyéb sportok

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: sebydani » 2016. január 7., csütörtök 17:28

ziro4vr írta:Ja nem láttam sry.
Mármint, már megtettem csak láttam, hogy magát a cikket te már pont bemásoltad, ezért azt a részt kiszedtem a hozzászólásomból :D
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. január 7., csütörtök 17:27

Ja nem láttam sry. Amúgy nem is értem, miért nem a kamerák elé kiállva tépte össze ő is a szerződését.
Nem illik.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: sebydani » 2016. január 7., csütörtök 17:26

ziro4vr írta:http://www.nemzetisport.hu/uszas/uszas- ... ny-2459397

Ki lesz az utód, Shane?
Már ctrl+c-ztem én is pont. Fél évvel az olimpia előtt, nagyon kellett, hogy lemondjon egy ilyen sikeres edző.. :) Hosszú meg addig fog szívózni Gyárfással amíg az meg nem unja mint Fenyőnél.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. január 7., csütörtök 17:24

http://www.nemzetisport.hu/uszas/uszas- ... ny-2459397

Ki lesz az utód, Shane?
Nem illik.

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Boky » 2016. január 7., csütörtök 15:58

Zsombor írta:
Boky írta: végszó, tényleg ki kell tapasztalni, vegyél több nyílkészletet ha megteheted és kombináld össze a testeket a szárakkal és a tollakkal. én a nyílon amivel dobok, ami egy winmaus test harrows-os szárral és Lewis-os tollal :lol: , ha lecserélem a tollat már teljesen máshogy száll és áll bele a táblába.
Milyen anyagú és méretű szárral dobálgatsz?



Amúgy én kb 2 hónapja dobálgatok, persze nem olyan gyakran, aztán én is most rendeltem egy szett nyilat, meg pár darab különböző méretű szárat plusz ugye pár tollat is. A dobás meg nagyon jó kérdés, én most próbálok váltani rajta, nézegettem ezt a Lewis és Anderson videót pár napja, és a Lewis-féle tetszik eddig. Amúgy szerintem nem feltétlenül a fogás a kulcs, hanem ahogy elhajítod a nyilakat. Legalábbis mikor tudatosan figyeltem arra, hogy kb vízszintes pozícióba kerüljön a karom és csuklóval is rendesen ráborítsak, sokkal jobb eredményeket értem el.

Ez az oldal meg rendelésre parádés
a szár műanyag és 5,5 cm, a nyilak 25 grammosak. sajna nem a legjobb minőség, én is csak március óta dobálok steel táblára, először csak a táblához járt szett volt, utána vettem 2 olcsóbb szettet, hogy tudjak kísérletezni. 1-2 hónap múlva már lesz keretem és akkor szeretnék venni 1 anderson v taylor nyílkészletet.

persze, minden egyes kis részleten nagyon sok múlhat, mikor engeded el, milyen szögben, milyen erővel... a TV-ben olyan egyszerűnek tűnik, csak a sok ember nem realizálja, hogy ehhez a precizitáshoz évtizedeken át napi 6-10 óra gyakorlás kell.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2016. január 7., csütörtök 15:43

Boky írta: végszó, tényleg ki kell tapasztalni, vegyél több nyílkészletet ha megteheted és kombináld össze a testeket a szárakkal és a tollakkal. én a nyílon amivel dobok, ami egy winmaus test harrows-os szárral és Lewis-os tollal :lol: , ha lecserélem a tollat már teljesen máshogy száll és áll bele a táblába.
Milyen anyagú és méretű szárral dobálgatsz?



Amúgy én kb 2 hónapja dobálgatok, persze nem olyan gyakran, aztán én is most rendeltem egy szett nyilat, meg pár darab különböző méretű szárat plusz ugye pár tollat is. A dobás meg nagyon jó kérdés, én most próbálok váltani rajta, nézegettem ezt a Lewis és Anderson videót pár napja, és a Lewis-féle tetszik eddig. Amúgy szerintem nem feltétlenül a fogás a kulcs, hanem ahogy elhajítod a nyilakat. Legalábbis mikor tudatosan figyeltem arra, hogy kb vízszintes pozícióba kerüljön a karom és csuklóval is rendesen ráborítsak, sokkal jobb eredményeket értem el.

Ez az oldal meg rendelésre parádés

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Boky » 2016. január 7., csütörtök 14:56

dannen írta:bocsánat, hogy itt megszakítom a magas röptű gondolatokat, de van itt valaki aki gyakorlatban is dartsozik? most vettem egy táblát pár nyíllal és bármilyen hasznos tanácsot szívesen várok, azon kívül, hogy gyakoroljak sokat :mrgreen: gondolom a nyíl fogását/dobás technikáját magadnak kell kitapasztalni, mert mindenkinek más kényelmes, más válik be, de ha van valami amire nagyon oda kell figyelni akkor szívesen olvasom. például arra válaszolhatna valaki, hogy van-e olyan dobástechnika amikor a nyíl "nyakát" megpörgeted dobás közben a hüvelyk és a mutató ujjaddal, mert ezt is próbálgattam most és az sem volt rossz. amúgy meg úgy dobok, hogy simán 3 ujjal fogom a nyilat és kb. mikor derékszögben van az alkarom és a felkarom akkor engedem el a nyilat, az alkarom persze megy tovább dobás után is, amolyan taylorosan :coffee: :lol: szóval bármilyen okoskodást szívesen hallgatok :D
a neten nagyon sok videó van, hogy a profik, hogy dobnak (pl. ando, lewis), de lényegében neked kell kitapasztalnod, mi a kényelmes. láthattad a VB-n is, hogy ahány ember, annyi technika.

meg kell találnod, hogy a dobóvonalon hova állsz, a legtöbben kicsit a dobókezükkel ellentétes irányban állnak, hogy így a kezük a táblával pont szemben legyen (de pl. bunting teljesen jobbra, gilding teljesen balra áll ki).

külsővel állsz oda, bedőlve, hogy minél közelebb legyél a táblához, vagy lábfejjel (mint pl. anderson), hogy a tested szemben legyen a táblával.

az, hogy a nyíl fogása hogyan a legkényelmesebb, ahhoz kell a legtöbb kipróbálás. ha van a közeledben darts klub, egyszer nézz be és próbálj meg minél több stílusú nyíllal dobni. mindegyiknek más az aerodinamikája, a súlyeloszlása, a rece a testen, ami befolyásolja a fogást.

végszó, tényleg ki kell tapasztalni, vegyél több nyílkészletet ha megteheted és kombináld össze a testeket a szárakkal és a tollakkal. én a nyílon amivel dobok, ami egy winmaus test harrows-os szárral és Lewis-os tollal :lol: , ha lecserélem a tollat már teljesen máshogy száll és áll bele a táblába.

Marky
Hozzászólások: 1896
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Marky » 2016. január 7., csütörtök 14:40

Kerlon írta:egy ilyen férfis nőt nem tudom kidugna meg rendesen, én biztos nem
pedig mostanság jött divatba a nőknél a minél masculinabb testalkat, fogadóoldalon pedig a gyúróspalánták rejszolnak :lol:


mindkét oldalról vannak ködösítések, problémák. a szövetség valóban nincs azon a szinten, hogy az amerikai lehetőségekkel versenyezni tudjon, katinka pedig a világ legjobbja akar lenni és maradni. a közös cél érdekében nincs összefogás. kamerákat kapott, valószínű a szoftver is meglett volna hozzá, ha azt a 12 milliót nem kidobja. ja, hogy már valószínűleg a kamerák a 12 millió többszörösét érik? :mrgreen: :mrgreen:
nekem már kicsit unalmas ez a téma, mintha csak a hírverésért nyomná mindkét oldal...

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Anthony » 2016. január 7., csütörtök 14:19

Szerintem meg
http://index.hu/sport/uszas/2016/01/07/ ... d_elemzes/

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. január 7., csütörtök 13:53

Realista24 írta:
Pipita írta:Hát jelen pillanatban toronymagasan ő a világ legjobb úszónője, gondolom van mit tanulni tőle.
Az, hogy ezzel tisztában van, az nálam szintén nem vesz el az érdemeiből, még ha másnak nem is szimpatikus. :)
Van-van, megadhatja a koktéljának a receptjét :)

Le akartam írni a reklámfilmes sztorit is, de ziro már megtette. Edzés helyett néha egy kis kikapcsolódás és rendes sex kéne neki, aztán máris szebben látná a világot.

Ja, amúgy Cé sem a pénzért volt kedvetlen a pályán anno, aztán mégis :lol: Ezek a meg nem értett világ legjobbjai... :smile:
egy ilyen férfis nőt nem tudom kidugna meg rendesen, én biztos nem
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. január 7., csütörtök 13:40

http://www.delmagyar.hu/sport_hirek/gya ... l/2458542/
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. január 7., csütörtök 7:36

Pipita írta:Hát jelen pillanatban toronymagasan ő a világ legjobb úszónője, gondolom van mit tanulni tőle.
Az, hogy ezzel tisztában van, az nálam szintén nem vesz el az érdemeiből, még ha másnak nem is szimpatikus. :)
Van-van, megadhatja a koktéljának a receptjét :)

Le akartam írni a reklámfilmes sztorit is, de ziro már megtette. Edzés helyett néha egy kis kikapcsolódás és rendes sex kéne neki, aztán máris szebben látná a világot.

Ja, amúgy Cé sem a pénzért volt kedvetlen a pályán anno, aztán mégis :lol: Ezek a meg nem értett világ legjobbjai... :smile:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. január 7., csütörtök 0:19

Pipita írta:Hát jelen pillanatban toronymagasan ő a világ legjobb úszónője, gondolom van mit tanulni tőle.
Az, hogy ezzel tisztában van, az nálam szintén nem vesz el az érdemeiből, még ha másnak nem is szimpatikus. :)
Európában toronymagasan, a világon nem.

Amúgy azért van különbség, mikor Szalai kiakadt, beállt mögé mindenki, itt meg Cseh Laci azt mondta nem tudja miről van szó, Gyurta is valami hasonlót nyilatkozott, illetve az egyik lány is konkrétan azt mondta, hogy részben egyetért, de ő pl biztosan nem mondhatna ilyet mert szétszednék.

Az hogy tisztában van a saját képességeivel az oké. De hogy egy promófilmért pénzt kér, vagy nyilvánosan és teátrálisan széttép egy szerződést 12 millió forintról, az pl szimpatikus?

Meg ez a ködösítés, egyszer pénzt kér valamiért, aztán mikor kap akkor nem a pénzről van szó... Aközött is van különbség, hogy egy öltözőt kér teljesen jogosan, vagy egy olyan rendszert elemző szoftverekkel, amiket jó eséllyel max valamilyen high tech amerikai teremben látott...
Nem illik.

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2016. január 7., csütörtök 0:17

Pipita írta:Hát jelen pillanatban toronymagasan ő a világ legjobb úszónője, gondolom van mit tanulni tőle.
Az, hogy ezzel tisztában van, az nálam szintén nem vesz el az érdemeiből, még ha másnak nem is szimpatikus. :)
„Le kell szögeznem, egy ember sem kérdezett rá, hogy hol van Katinka, amikor a harminc másodperces filmet levetítettük. Kásás Tamás háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó szó nélkül, barátságból, Gyurta Dani olimpiai bajnokunk is önzetlenül vállalt benne szerepet” – mondta az elnök.

Itt a lényeg, ez tökéletesen mutatja az emberi kvalitásokat.
Lehet öntudatosan élni, megteheti, az már más kérdés, hogy tudja-e ezt úgy kezelni, hogy közben ember marad.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4228
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2016. január 7., csütörtök 0:16

Mike írta:
"Gyárfás Tamás, a Magyar Úszó Szövetség elnöke a sajtótájékoztatóm után azt nyilatkozta, hogy én vagyok a világ legjobb úszója, azt viszont nem várhatom el a szövetségtől, hogy olyan magasságba emelkedjenek, mint ahol én vagyok." :kivagyhe:

Nanana.
Ez így félreértelmezhető.
Gyárfás Tamás mondta,hogy Katinka nem várhatja el,hogy a szövetség az ő szintjére emelkedjen!

Ebben semmi nagyképűség nem volt,pláne,hogy Gyárfás mondta ezeket. Nem Katinka mondta,hogy hát a szövetség nem érheti el az ő szintjét.

Nem mindegy!
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Mike » 2016. január 7., csütörtök 0:07

az meg a másik hogy vmi spéci mozgáselemző szoftvert kért, erre azt mondja kamerákat kapott. Úgy adja be mintha kezébe nyomtak volna egy eldobható műanyag kamerát. A szoftver nem működik kamerák nélkül. És a kamerarendszer meg már épülőben van. Elég nehéz elképzelni hogy nagy lóvéért azt megcsinálják, és majd szoftver nem lesz hozzá. A semmin akadt fenn

Aztán ott van a masszőrös dolog. Gyerekesen ragaszkodik az eddigihez, az újjal szóba sem áll!! Hát mi ez? Ráadásul a régi nem is az úszószövetség miatt nem tud tovább foglalkozni katinkával, hanem személyes okok miatt. Ismét csak a semmin akadt fenn

És mégis mi baja van azzal hogy promóznia kell? Kap rá 12 millió forintot, olyan öltözőt bérel magának belőle amilyet akar, szabad felhasználásra kapta, a felkészülés segítésére. De nem, ő hisztizik egyet és széttépi inkább. Neki nem kell pénz, mert van neki elég... Aztán azzal takarózik hogy az eredményeivel kiérdemelte h ne kelljen érte promóznia. Édes istenem... szerintem a profi sportban mindenhol ilyen-olyan feltételekhez kötik a pénzt. Általában ilyen-olyan reklámokhoz. Ez meglepte? Hol él?


Attól hogy tisztában van a képességeivel, még nem kell felvágni vele.

"Gyárfás Tamás, a Magyar Úszó Szövetség elnöke a sajtótájékoztatóm után azt nyilatkozta, hogy én vagyok a világ legjobb úszója, azt viszont nem várhatom el a szövetségtől, hogy olyan magasságba emelkedjenek, mint ahol én vagyok." :kivagyhe:


a promóról:

"A kazanyi vb előttig azt hittem, a legnagyobb egyetértésben dolgozunk együtt. Akkor vetődött fel, hogy készítsünk egy, a 2017-es budapesti világbajnokságot promótáló filmet (alább a 30 másodperces “mozi”). Hangsúlyozom, nem kereskedelmi célú reklámfilmről van szó, hanem Magyarország közös ügyéről, lévén ekkora sporteseményt még nem rendezett az ország. Katinka is első szóra igent mondott, majd nem sokkal később Amerikából felhívott és az iránt érdeklődött, mennyi honoráriumot kap a szereplésért. Nagyjából harminc másodperces, kurta beszélgetés lett belőle, mert jeleztem, természetesen a háromszoros olimpiai bajnok Kásás Tamástól, a műúszokon, a műugrókon át Gyurta Dánielig mindenki ingyen vállalta, ezért, ha így gondolja, köszönjük, de nem szükséges szerepelnie benne. Azt terveztük, Dani mellett ő zárja a filmet. Nem így lett."
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. január 6., szerda 23:57

Hát jelen pillanatban toronymagasan ő a világ legjobb úszónője, gondolom van mit tanulni tőle.
Az, hogy ezzel tisztában van, az nálam szintén nem vesz el az érdemeiből, még ha másnak nem is szimpatikus. :)

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Mike » 2016. január 6., szerda 23:49

de nem az eddigi edzésmunkájával példálózik...

az én értelmezésemben az a sporttudományos akármi segítené katinkát, meg tanulmányozná, ilyesmi, és ebből profitálhatnak a későbbi generációk. Mintha ő lenne a megváltó, vagy tudomisén...
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. január 6., szerda 23:44

A kéréseim egy sporttudományos szekció kialakításának alapját képezhetnék a szövetségen belül. Így nemcsak én profitálhatnék az egészből, hanem a pályafutásom során szerzett tudás és tapasztalat sokkal nagyobb értéket jelenthetne a következő generációknak, mint a pénz, amit ebbe belefektetnének most.
Remélem ez a rész is megvan. Az, hogy a saját edzésmunkájával példálózik szerintem bőven helyén való, kiével kéne mégis? Csak a saját tapasztalatairól beszélhet.

Annyira nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a MÚSZ vezetőségének minden tagja ül a kis személy trónján és veszi fel magának a milliókat, miközben a fejlesztésre, fejlődésre nem is gondolnak. Ebben az országban ez annyira nem lenne meglepő, ha így működne. Hogyha valakinek ez nem tetszik, hát szerintem az csak pozitív szót érdemelhet, főleg hogy a saját hírnevét rombolja vele.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: hehe » 2016. január 6., szerda 23:39

uncsi ez az egész.
Kép
Kép
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 7 regisztrált és 0 vendég