Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. április 27., szombat 16:57

Mercinek megint megy a respect, ja nem.... :roll:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. április 14., vasárnap 16:07

wZoLee7 írta:A csapatutasítás meg egy vicc volt, Vettel semmivel sem volt gyorsabb, cserébe legalább többet hibázott.
Kívülről úgy nézett ki, hogy Vettel gyorsabb, a sarkában lihegett Leclercnek, de vártak (ahogy Bahreinben is várni akartak, csak aztán Leclerc előzött erőből), hogy esetleg Leclerc eltud-e a lépni, rá is szóltak, hogy nyomja, de nem tudott, ezért aztán pár kör után jött a csapatutasítás, hogy engedje Vettelt, mert gyorsabbnak tűnt a német. Szerintem ez most korrekt módon volt intézve, megkapta az esélyt, hogy menjen, nem tudott, akkor megnézik a másik pilótával.
Vettel tudta, hogy el kell lépnie, ha már egyszer arról volt szó, hogy ő a gyorsabb, ezért megpróbált mindent a határon és még azon is túl is, és ezért jött tőle a sok apró kis hiba, amivel ha 1-2 kanyarban épített is ki előnyt, azokkal a hibákkal rögtön vissza is bukta aztán szépen nem maradt gumija a végére.
Na mind1 a gond nem ezzel a helycserével volt, hanem inkább ezzel:

wZoLee7 írta:Max azzal próbálkozhattak volna, hogy az egyik autójukat hamarabb hozzák, már amikor csak kicsit is elkezdenek lassulni és Bottast is cserére kényszerítik, erre mi történik? A Red Bull csinálja meg. Évek óta ugyan az a nóta, a boxban levőknek nincs agyuk, teljesen vakon vannak. Abban a pillanatban ahogy a rb meghúzta a box kiállást lehetett tudni mi következik.
Vészesen közel volt Verstappen és az is tisztán látszott, hogy a Merciket ma megfogni nincs esély, de ők még itt az első kiállások előtt elhitték, hogy a Mercivel lesznek versenyben, és ez volt a Ferrari veszte. Le kellett volna védeniük magukat Max ellen, de ők a Mercire fókuszáltak és hajszolták hol egyik hol másik pilótát. Ez volt az egyik hiba, a másik meg amikor hagyták, hogy Gasly ellopja a leggyorsabb kört.

A RedBull így kb tökéletes hétvégét ment, 110%-ot hoztak ki a dologból és altalában véve is jó döntéseket szoktak hozni. Nemtudom, hogy csak az esélytelenek nyugalma miatt van ez így vagy akkoris menne, ha harcban lennének a címért, de megkockáztatom ez (vagy a tavalyi) Ferrari a RedBull gárdájával bajnok lenne.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. április 14., vasárnap 14:26

Olyan jó volt ez a futam, az utolsó pár körre bealudtam, meg kellett néznem ki lett a 4. :mrgreen:
Az rendben van, hogy egyszer a merci autója működik jobban, egyszer a ferrarie, csak az a baj h utóbbinál is a mercisek nyernek. Ha már így alakult, hozzunk be egy biztos 3.-4. helyet, mert az pár kör után tisztán látszott, itt ma egyikük sem veri meg a merciket. Max azzal próbálkozhattak volna, hogy az egyik autójukat hamarabb hozzák, már amikor csak kicsit is elkezdenek lassulni és Bottast is cserére kényszerítik, erre mi történik? A Red Bull csinálja meg. Évek óta ugyan az a nóta, a boxban levőknek nincs agyuk, teljesen vakon vannak. Abban a pillanatban ahogy a rb meghúzta a box kiállást lehetett tudni mi következik. A csapatutasítás meg egy vicc volt, Vettel semmivel sem volt gyorsabb, cserébe legalább többet hibázott. Fejleszteni a németek sokkal jobban fejlesztenek, így kb még pár ilyen futam, és el is lehet engedni ezt az évet is.
A mezőny további része meg jó dzsungel :lol: Gasly kevés, kevesebb mint Ricciardo, aki ha megszokja a Renaultot verni fogja őt elég gyakran. A Haas kb olyan jó futamokon mint a ferrari, többet tesznek maguk ellen mint bárki más. Az alfákban, vagyis az egyikben ennyi van, ebben sajnos nincs több, Kimi majd Perezzel, néha a Renaultokkal és a Hassokkal fog csatázni, Giovinazzit meg valaki takarítsa el onnan mert kezd kellemetlen lenni amit produkál.
Nem voltam éppen topon, de Kvyjat tényleg büntetést érdemelt ott? Értem én h Sainz volt középpen és hová mehetett volna, de ő volt leghátrébb is, én őt büntettem volna.
Kubicaek nulla, ott a rolót is lelehet húzni, az egy pilótás csapatoknak nehéz dolguk lesz (alfa, racing point), a renault a technikával közd állandóan, a haas kitudja mit is csinál. Az egyetlen csapat, ami jobban teljesít mint vártam az a torro rosso. Nincs rossz párosuk, az autó is jó.
Sajnos azt kell mondjam, én komolyabb szabályváltoztatásokig nem érzem, hogy a mercit valaki megtudja verni, néha lehet, de a végén ők fognak ünnepelni

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. április 14., vasárnap 10:17

Ki se kellett volna hozni Leclercet, én végig azt hittem átálltak vele 1 kiállásra meg lehetett volna próbálni 13 kör volt hátra, 12mp-re volt Verstappen asszem, ki lehetett volna védekezni talán, főleg a lekörözöttek miatt, nem tudott volna körönként mindig hozni 1mp-t végig Max. Utólag könnyű okosnak lenni persze, de szerintem amit csináltak az így elsőre sem tűnt jónak, a végén még az 1 pontot is elvette tőle Gasly.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. április 14., vasárnap 9:50

Mert ezek még mindig azt hiszik, h Vettelre kell építeni. :lol: Meg is érdemlik. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. április 14., vasárnap 9:40

Micsoda Ferrari bravúr ismét :salute: :salute: :agree:

Nem is az a legnagyobb baj, hogy répázza őket a Merci, de legalább Leclerc versenyét is elbaszták. Hogy sikerült Verstappen mögé juttatni szegény franciát??
Az utolsó kerékcserével is miért vártak annyit, mikor több körön át vesztett 0.7-1 másodperceket? Retardáltak..

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ferni » 2019. április 14., vasárnap 8:48

Ferrari megint nem tudja mi a fenét is csinál.... :lol:
Össze-vissza szenvednek és látni, hogy fingjuk sincs pontosan mit csinálnak :lol:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. március 31., vasárnap 22:46

Az egész mai Ferrari tragédiában azért azt mindenképpen érdemes megemlíteni, mint pozitívum, hogy hagyták őket szabadon versenyezni. Nekem ez már egy jó üzenet, a csapat úgy néz ki jó irányba tart, egyszerűen most a technika ördöge közbeszólt + Vettel még mindig frusztrált és lesz is egyre frusztráltabb, ha Leclerc továbbra is gyorsabb lesz nála nemcsak Hamilton.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. március 31., vasárnap 19:47

Nyilván ez csak Ferrari szemszögből értendő. Azért a legtöbben itt Ferrari szurkolók.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. március 31., vasárnap 19:45

Remy írta: Azért az a Todt - Brown kettős kellett az akkori Ferrarinak. Amióta ők ketten eljöttek, dilettáns idiótákkal lett tele az egész istálló.

Ha a kocsi jó, akkor taktikailag cseszik el az egészet. Ha a kocsi gyenge, akkor meg édes mindegy, mert nem tudnak mit kezdeni az űrautókkal.

1 Massa, 2 Alonso címet szerintem nyugodtan oda lehet írni a csapat számára, amiket eldobtak az elmúlt bő 1 évtizedben. Ki tudja, hogy idén felkerül-e még egy ilyen név.
de ennyi erőből nyugodtan lehetne mondani, hogy Kimi elől a meki elvett 2 címet, vonjunk le 2 címet Schumitól...az ilyen megközelítéseknek annyira semmi értelmük

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. március 31., vasárnap 19:40

Azért az a Todt - Brown kettős kellett az akkori Ferrarinak. Amióta ők ketten eljöttek, dilettáns idiótákkal lett tele az egész istálló.

Ha a kocsi jó, akkor taktikailag cseszik el az egészet. Ha a kocsi gyenge, akkor meg édes mindegy, mert nem tudnak mit kezdeni az űrautókkal.

1 Massa, 2 Alonso címet szerintem nyugodtan oda lehet írni a csapat számára, amiket eldobtak az elmúlt bő 1 évtizedben. Ki tudja, hogy idén felkerül-e még egy ilyen név.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. március 31., vasárnap 19:38

Most pl nem értem miért írjtok le azonnal a ferrarit, első versenyen valami félrement, azonnal javították, és nagyon jól is nézett ki a dolog. Vettel eldobta, ez egyedül az ő hibája, jött egy technikai probléma a másik autónál, ja h ez technikai sport és ilyen megtörténhet, azta, mercinel sosem volt ilyen...dehogynem. A renault esete sokkal kritikusabb

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. március 31., vasárnap 19:38

Ferrari, és Vettel shitshow...gratulálok..

Legalább be merték vállalni Leclercet, 2 verseny alatt bizonyította, hogy jó ötlet volt Raikkönent lecserélni. De az is lehet, hogy Vettelt is lecseréli a srác!

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2249
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: chronic » 2019. március 31., vasárnap 19:36

RaúlCF írta: 21 évesen a Ferrariban verszenyezhet azért nagyon sajnálni nem kell. motorsportban benne van. lehet bizonyítani a következő versenyen.
Ez szép nyersre sikerült. :mrgreen:

Leclerc tényleg baromi gyors, nyomás nélkül versenyezhet most az első évében, persze kivéve, ha mint Hamilton, egyből a vb címért fog menni.

Vettel nagyon szét van esve, érthetetlen számomra, hogy egy szezon elején miért van így padlón, szerintem betett neki az elmúlt 4 szezon illetve "ráragadt" a ferrari lúzer attitűdje.

Hihetetlen,hogy bő egy évtizede szinte minden szituációból a ferrari tud kijönni vesztesen, vagy legalábbis ez jön le, mert ezeken felül balfaszkodásból is van elég az olaszoknál.

Nem követtem Schumi idején az F1-et de gyanítom,hogy "most"(11 éve) azokat az éveket kapja vissza az élettől a ferrari, 7vb címet nem lehetett összehozni szerencse nélkül, ahogy Vettel a zsínórban 4 vb címénél,most Hamilton is halomra makkolja magát.

Ces't la vie.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5146
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. március 31., vasárnap 19:23

21 évesen a Ferrariban verszenyezhet azért nagyon sajnálni nem kell. motorsportban benne van. lehet bizonyítani a következő versenyen.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2019. március 31., vasárnap 19:12

Leclercnek azért gratula, látszik rajta, hogy nagyon gyors. Már 2 hete is gyorsabb volt mint Vettel :agree: :agree: Az ember nem így képzeli az első dobogóját :(
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. március 31., vasárnap 18:43

Legalább a dobogót összehozta neki a sors.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Corleone » 2019. március 31., vasárnap 18:38

Süti írta: Jó meccsben van egymással a Ferrari és Vettel hogy melyikük a nagyobb szégyen. :lol: :lol: :lol:
Ugyanezen gondolkodom en is.. Nevetseges ez az egesz. Bar csak a masodik futama a monacoinak a Ferrarinal, de ot sajnalom a legjobban, mert iszonyu nagy tehetseg a gyerek es akkor egy ilyen szerencsecsomag csapatban versenyez. Ez a csapat -ettol a technikai hibatol fuggetlenul- teljesen elveszett.
#happyshitting

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. március 31., vasárnap 18:33

Remélem ettől csak erősebb lesz a gyerek. De megérdemelte volna pedig. :/
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2019. március 31., vasárnap 18:33

Így kell nyert helyzetből, totálisan elvesziteni a futamot!! :( :-@
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 61 regisztrált és 0 vendég