Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2057
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. augusztus 5., csütörtök 22:18

Evidens, hogy Leclerc a jobb versenyző, nem is állította az elkenkezőjét senki. Én inkább Sainzról hittem azt, hogy csúnyán fel lesz vele törölve a padló, elvégre egy Hülkenberg is megverte, aki szintén nem egy őstehetség azért. Ahhoz képest annyival nem rosszabb, mint a monacoi. Bér szerintem Leclerc sincs mondjuk Max szintjén.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. augusztus 5., csütörtök 22:12

Süti írta: Ez mit igazol igazabol, mikor a monacoi evek ota ottvan, Sainz meg uj környezetben hozza a szamait? Talán a legjobb uj csapatban levo pilota. Charles pedig megragadt egy szinten sajnos.
Csak magamat tudom idézni:
Szerintem tapintható közte és Leclerc között a különbség és nem a javára.

Sokkal több a szerencséje, mint a társának. Leclerc meg nem megragadt, hanem magas szinten versenyez és kimaxolja azt a csotri szar ferrarit, cserébe néha olyan szerencsétlen, mint ahogy most volt.

Sainz meg a hétvégén is mákos volt, mert ha Alonso nem Hamiltonnal törődik, akkor még ő is kenterbe veri, mint a szart. A spanyol szerintem nagyon extrát nem hozott, többnyire inkább jól alakultak számára a futamok.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. augusztus 5., csütörtök 21:55

Ez mit igazol igazabol, mikor a monacoi evek ota ottvan, Sainz meg uj környezetben hozza a szamait? Talán a legjobb uj csapatban levo pilota. Charles pedig megragadt egy szinten sajnos.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. augusztus 5., csütörtök 21:39

Szóval akkor Leclerc vs Sainz témát száraz statisztikával el is dönteném a 3 pontos előny ellenére is a monakói javára:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=6132B282
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. augusztus 3., kedd 22:23

Ez is mekkora hatalmas baromság már?
Felnyársalják az ember autóját, belemennek innen-onnan és akkor a vétlen felet büntetik meg? Ha pl a saját hibájából csapja oda a kocsiját a gumifalnak vagy pl Leclerc megy bele valakibe, akkor full jogosan legyen ez a büntetése, de így, hogy vétlen volt, én ezt így nem tenném szabállyá - vagyis kivételt kéne képeznie a dolognak. Másfelől meg régen 16-17 futam volt egy szezonban, de már 20 felett járnak bőven, aztán a motorok max száma 3-ban van megszabva? Ez is marhaság! Főleg hogy vannak sivatagi, egyre több városi, nagy forróságú pályák is. Egyszerűen hihetetlen az egész F1. :( :(

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2021. augusztus 3., kedd 19:14

https://f1vilag.hu/hirek/nem-lehet-javi ... szamithat/
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. augusztus 2., hétfő 22:19

Nálam is inkább meglepetés Sainz. Rosszabbra számítottam tőle.

Viszont kevés szó esik Schumiról. Bár a pont nem jött most sem össze, mutatott szép dolgokat mezőnyben, mert legalább most nem abból állt a Haas versenye, hogy mérföldekkel a mezőny mögött Schumi, majd mérföldekkel mögötte Mazepin várja az újabb lekörözést. Tetszett az is, amit Max ellen csinált. :agree:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2057
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. augusztus 2., hétfő 17:20

Hát nekem Sainz meg pont, hogy kellemes meglepetés. Nincs annyival Leclerc mögött, és a csapatot váltók közül, talán ő vette fel a leggyorsabban a ritmust. Ricciardo még mindig hulladék Norrishoz képest, Perez másodperceket kap körönként Maxtól... Vettel is gyengélkedett év elején, bár ő már belejött nagyjából.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. augusztus 2., hétfő 16:53

halamadrid írta:
Kerlon írta:

Igazabol Sainz szerintem eddig csalódás, bár pont ügyileg x Leclerccel, de utóbbi rettentően balszerencsés.
Silverstoneban a motor szarakodott és Hamika is kaphatott volna talán egy súlyosabb büntetést, Imolában 10 másodperces előnye volt a harmadik Norris előtt erre Hamilton beragad a kavicságyba és persze, hogy pont akkor jön a Bottas-Russel baleset... Mire újraindítják felszárad a pálya és ugye vizesen nagyon jól megy a Ferrari + elromlik a rádió, azt hiszi, hogy állórajt lesz, a csapat nem tudta lekommunikálni, hogy nem és így előzi meg Norris majd később Ham. Bakuban a poleból negyedik lesz a szar gumikezelés miatt úgy, hogy a 2 legjobb is kiesik előle. Spanyolországban meg ha időben hozzák talán befért volna Bottas elé harmadiknak. Na meg ugye Monaco...
Tegnap pedig talán ő fordult volna másodikként és ha egy kicsivel több szerencséje van ott lehetne a Norris-Bottas-Perez trió nyakán,de tudjuk, hogy a sporban nincs "ha". Jövőre megérdemelne egy győzelmekért harcoló kocsit.
Hát ennyi "HA"-ból én is világbajnok lennék. :lol:
Szerintem tapintható közte és Leclerc között a különbség és nem a javára.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. augusztus 2., hétfő 16:50

Regi szep idokben az volt a cel,hogy beerjenek,ha kellett betoltak az autot a celvonalon, pl Prost
"Régebben más volt
A 90-es években minden jobb volt"

Mindenféle gagyi, vacak, semmitmondó szabályt hoznak már az F1-be, az autósport királykategóriájába, hogy tönkretegyék az egészet.

Az is, hogy Kimit kiengdték a másikra rá, az nem az ő hibája, hanem a csapaté, tessék őket büntetni pénzbüntetéssel vagy esetleg pontlevonással. nem a pilóta hibája.

Lando Norris (brit, McLaren) – kiesett
„Amikor a topversenyzők ellen csatázol, kissé többet vársz tőlük. Viszont mivel sokszor nem kell igazi csatákba bonyolódniuk, egyedül mennek a pályán. Nem kerülnek be a mezőny sűrűjébe, és nem autóznak a piszkos lebegőben, mint mi. Talán nincs sok tapasztalatuk az ilyen helyzetekben, és még van mit tanulniuk erről.”
----> ebben is van valami.

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2021. augusztus 2., hétfő 16:41

Kerlon írta:
babaking írta:

Ezaz. Az ilyenekkel, meg Giovinazzi sebességtúllépésével nem lehet vitatkozni, mert ezek objektív mérhető dolgok, egyértelmű szabállyal.

Kár érte, megérdemelte a dobogót. Mondjuk Sainz is, de ez így nem olyan
Igazabol Sainz szerintem eddig csalódás, bár pont ügyileg x Leclerccel, de utóbbi rettentően balszerencsés.
Silverstoneban a motor szarakodott és Hamika is kaphatott volna talán egy súlyosabb büntetést, Imolában 10 másodperces előnye volt a harmadik Norris előtt erre Hamilton beragad a kavicságyba és persze, hogy pont akkor jön a Bottas-Russel baleset... Mire újraindítják felszárad a pálya és ugye vizesen nagyon jól megy a Ferrari + elromlik a rádió, azt hiszi, hogy állórajt lesz, a csapat nem tudta lekommunikálni, hogy nem és így előzi meg Norris majd később Ham. Bakuban a poleból negyedik lesz a szar gumikezelés miatt úgy, hogy a 2 legjobb is kiesik előle. Spanyolországban meg ha időben hozzák talán befért volna Bottas elé harmadiknak. Na meg ugye Monaco...
Tegnap pedig talán ő fordult volna másodikként és ha egy kicsivel több szerencséje van ott lehetne a Norris-Bottas-Perez trió nyakán,de tudjuk, hogy a sporban nincs "ha". Jövőre megérdemelne egy győzelmekért harcoló kocsit.
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3557
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. augusztus 2., hétfő 14:29

Leszek bajban jövőre, ha Russel beül Bottas helyére.. Egy ilyen figurának nem lehet nem drukkolni..
Tegnap valaki berakta, amikor az m4 mikrofon előtt érzékenyült el, gondolom ez a sky vidi, annak az eleje.. Mindegy, futam közben is szimpi volt, hogy "engedjétek el Latifit, mert jobb versenyen van", majd most a ketrecben is elmondta, hogy örül neki..
Persze lehet mondani, hogy most tét "nélkül" jó fej, mert a Williamsben úgy se vérre megy, pedig de. Ritka szimpatikus, intelligens ahogy versenyez, és valószínű tényleg jó arc..
Egyértelmű volt, amikor beugrott tavaly HAM helyett, hogy nem egy one hit wonder, hanem ebben a kölyökben tényleg rengeteg van..

Nehéz lesz a szívem valamelyik sarkában nem drukkolni neki is egy kicsit mindig.. :salute:
Jó csávó..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. augusztus 2., hétfő 9:55

Maxiboy, na jó... :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3557
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. augusztus 2., hétfő 9:54

alexoxladjackoxi írta: Szerintem Verstappennek semmi gond nincs a nyomástűrő képességével, idén kb. tökéletesen vezet, csak szimplán nincs szerencséje. Én csak attól félek, hogy a Merci jobb lesz, mint a Red Bull. Nem tudom honnan jött most is a 4 tizedes hátrány az időmérőn. Ezért rohadt nagy kár, hogy leolvadt a 30 pontos előnye vagy mennyi volt. (Lehetne 50 is).

Vettel valóban nem bírta a nyomást, de akkor azért a kocsi is elfogyott a második félévre. Nem volt az a Ferrari sem a Mercedes szintjén csak ideig-óráig.
Maxiboy szerintem is tűri a nyomást, egyszerűen mocskos szerencsétlenül alakult eddig sokminden neki.

Arra a Vettel leeresztésre gondoltok, amikor elkezdtünk trükközni (valszeg) az üzemanyag mennyiségekkel és az usa nagydíjra hirtelen eltűnt 40lóerő?
Szerintem kard ki kard helyzetben most van a hibrid érában először a Merci, most is egy külön szint a többiekhez képest a kocsi, látszott tegnap, de a Redbull felnőtt a feladathoz..


Bottas nem ennyire okos, hogy kiszámolta előre, hogy ha kiüti Norrist hátulról utána az majd kiüti Perezt, ő meg Maxot.. dehogyis.. Hülye volt, elnézte, ennyi. Akár Lewit is kiüthette volna ennyi erővel, csak neki (megint :D ) szerencséje volt, Maxnak meg nem. Ez versenybalesetebb volt, mint 2 hete a Lewi-Max kampf, mert az nem volt az :D, itt meg totál elnézte a rajtot a finn.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2057
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. augusztus 2., hétfő 9:23

Szerintem Verstappennek semmi gond nincs a nyomástűrő képességével, idén kb. tökéletesen vezet, csak szimplán nincs szerencséje. Én csak attól félek, hogy a Merci jobb lesz, mint a Red Bull. Nem tudom honnan jött most is a 4 tizedes hátrány az időmérőn. Ezért rohadt nagy kár, hogy leolvadt a 30 pontos előnye vagy mennyi volt. (Lehetne 50 is).

Vettel valóban nem bírta a nyomást, de akkor azért a kocsi is elfogyott a második félévre. Nem volt az a Ferrari sem a Mercedes szintjén csak ideig-óráig.

Tjacks
Hozzászólások: 2616
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. augusztus 2., hétfő 9:02

halamadrid írta: Ilyen nincs. Szegény ember...
Remélem Verstappen nem törik meg mint annak idején Vettel. Amikor nem esett ki(a mait kivéve, de ez is betudható egy olyannak)mindig legalább második volt és még így is csak 8 ponttal vezet Hamilton ha jól számolom. Nembaj, innen mégszebb lesz a győzelem.
Nincs bajom Vettelel, de annak idején űrautóval esett le neki 4 VB, Ferrarinál már kibukott hogy közepes-jó autóval nem tud klasszis lenni. Folyamatosan belehibázott.
Süti írta: Azért azt a szabálykönyvet is érdemes átgondolni, ahol az egyik konstruktőr a vb versenyben 2x nullázza le a rivális autót, összesen 10mp, ha nem marad 1 liter benzin meg DSQ. :lol:

Hamilton meg esett kelt tegnap, összevissza csúszott le az ívről, és így is másodperceket adott körönként mindenkinek... 90% autó, 10% pilóta...
+1, ahogy Palik mondaná: agyabeteg!!! :D :roll:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. augusztus 2., hétfő 8:29

Anthony írta:
alexoxladjackoxi írta: Bottas is még futam közben megkapta a büntit. Kövi futam 5 helyes visszasorolás. Más kérdés hogy többet érdemelt, viszont nem szándékos volt csak mamlasz.
Ekkora idiótaságot elég ritkán látni, főleg a mezőny elején. Hátrébb szokott ilyeneket csinálni Grosjean meg Maldonado. Katayama.
Szóval lassan az ember a szándékosságon is elgondolkozik...
Hát persze. :D Szerintem Bottas tudja, hogy repül a csapattól, de ha nem is, akkor is annyi szart kap a nyakába, hogy teljesen szétcsúszott. Foleg, hogy probal bizonyitani, de meg az is igy sul el. Indulsz a masodik helyrol, aztan 5. vagy es egybol probalsz megvalto csodat tenni, na az pont igy sul el.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2021. augusztus 2., hétfő 8:19

alexoxladjackoxi írta: Bottas is még futam közben megkapta a büntit. Kövi futam 5 helyes visszasorolás. Más kérdés hogy többet érdemelt, viszont nem szándékos volt csak mamlasz.
Ekkora idiótaságot elég ritkán látni, főleg a mezőny elején. Hátrébb szokott ilyeneket csinálni Grosjean meg Maldonado. Katayama.
Szóval lassan az ember a szándékosságon is elgondolkozik...

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. augusztus 2., hétfő 8:09

babaking írta:
RaúlCF írta: mondjuk ez pont egy olyan dolog amibe nem lehet belekötni. ez konkrétan fekete fehér szabály semmi elbírálás nincs benne. kell minimum 1 liter az ellenőrzéshez és csak 3 deci volt. peches de ez a szabály. régen is volt 1-2 ilyen eset.
Ezaz. Az ilyenekkel, meg Giovinazzi sebességtúllépésével nem lehet vitatkozni, mert ezek objektív mérhető dolgok, egyértelmű szabállyal.

Kár érte, megérdemelte a dobogót. Mondjuk Sainz is, de ez így nem olyan
Szerintem Sainz nagyon gyenge volt, szimplán szerencséje volt, hogy Alonso Hamiltonnal foglalkozott, mert, ha nem akkor meg Fernando is levadaszta volna.

Igazabol Sainz szerintem eddig csalódás, bár pont ügyileg x Leclerccel, de utóbbi rettentően balszerencsés.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. augusztus 2., hétfő 7:37

Azért azt a szabálykönyvet is érdemes átgondolni, ahol az egyik konstruktőr a vb versenyben 2x nullázza le a rivális autót, összesen 10mp, ha nem marad 1 liter benzin meg DSQ. :lol:

Hamilton meg esett kelt tegnap, összevissza csúszott le az ívről, és így is másodperceket adott körönként mindenkinek... 90% autó, 10% pilóta...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 9 regisztrált és 0 vendég