Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: pátkán » 2014. március 29., szombat 9:13

Remy írta:Hopp egy Míchel Salgado :D

Esős időmérő, zsír... várhatunk még egy órát :mrgreen:
nézi még valaki ezt a sz*rt? :lol:

Na, kicsit más, egyik cimborám írt egy kis szösszenetet a mai F1-ről. A maga kis stílusával, de szerintem ütős lett.

Kód:

MIÉRT SZAR(ABB) A FORMA-1?

Ha őszintén kellene válaszolnom a kérdésre, annyit írnék, hogy: Mert egy 83 éves nyugdíjas pöcs ül a száguldó cirkusz tetején, aki az autóversenyek királynőjének jövőjét abban látja, hogy állandóan újabb és újabb szabályokkal, és módosításokkal sújtja a FORMA-1-et. Az a baj, hogy Bernie Ecclestone összekeveri az innovációt a túlszabályzással! Aminek eredményeképpen (még jobban) betereli a versenyt a pályáról a box-utcába, ahol a mérnökök döntései, és a megválasztott stratégia sokkal jobban meghatározzák a verseny végkimenetelét és annak hangulatát, mint maguk a pilóták! Hát mi ez, ha nem a sportág kasztrálása? Mi sem szimbolizálja jobban állításom, minthogy a front légterelő felett elhelyezkedő és megújult orr jelenleg jobban hasonlít egy lankadt péniszre, mint egy dögös FORMA-1-es kocsi orrára! Emlékeztek még arra, amikor az autóknak rakéta formája volt, és minden percben azt sugallták, hogy csak a jó isten akaratából nem repülnek fel azonnal pilótástul!? Azok voltak ám, a régi szép idők... Most meg, ha ránézek egy autóra, s nem sírom el magam azonnal, akkor röhögőgörcsöt kapok, ahogy a kókadt kukik kíméletlenül szelik a kanyarokat a légterelők felett! No, de ne legyünk ennyire alpáriak! Lépjünk ki a dühünk okozta alpáriság posvány mocsarából, és nézzük meg, hogy mit ért el Bernie Ecclestone és a FIA az új szabályrendszerrel? 
"Az autósport elitkategóriájának 65 éves történetében még soha nem volt olyan átfogó a szabályok módosítása, mint most. Az új 1,6 literes, V6-os, energia-visszanyelő rendszerrel (ERS) felszerelt turbómotorok, a futamonkénti maximalizált üzemanyag-mennyiség, az első szárnyakkal és a kipufogóval kapcsolatos előírások módosítása vélhetően eléri a kívánt hatást, s felkavarja a Forma-1 állóvizét." - Idézet a PARAMETER.SK cikkéből, amelyet 2014.Március.13.-án adott közzé.
Azt hiszem, hogy nem lőtt nagyon mellé az újságíró kolléga, amikor azt írta, hogy a változások felkavarják az állóvizet. Mi több! Ki is lötykölték azt! De jobb lett volna, ha egyenesen a fejemre öntik, hogy így hűtsék le felforrt agyvizem, ami azonnal begőzölt, amikor meghallottam az új motorok hangját! Mi ez a kiherélt fűnyíróhang Uraim? Szörnyű! Siralmas! Nevetséges! Jobban begerjednek a hallójárataim arra, ha asszony takarítás közben bekapcsolja a takarítógépet, mint egy száguldó FORMA-1-es autó hangjára! Persze ez érthető is, hisz a takarítógép 1500 Watt összteljesítménnyel bír, Ferrari-Piros színben csillog, és ROWENTA márkajelzés pompázik az elején. Ha rákapcsolja a házi sárkány a vizes funkciót, akkor pedig elönt a maga gyönyör!  No, de ne perverzkedjünk a gépek hangjával, mert nem illik! Csak akkor az a kérdés, hogy a FIA miért teszi ezt? Nem tudták, hogy az 1.6-s turbó mocinak, (pontosan a turbó nyújtotta plusz erőforrás miatt) ilyen gyatra lesz a hangja? Kétlem!

A melbourne-i nagy díj előtt maga Hamilton nyilatkozta, hogy élete egyik legfontosabb döntésében -miszerint FORMA-1-es pilótának áll- kimagasló szerepet játszott az autók hangja, amely már kisgyerekként megbűvölte őt. Hát igen... Anno a versenyautók hangja FORMA-1-es pilótákat generált, manapság meg takarítónőket fog! Ez nem vicc! A múltkor leültünk nézni a párommal a melbourne-i versenyt, majd a felvezetőkör után így szólt a kedvesem:

- Jaj, azt hiszem elfelejtettem porszívózni a héten!
- Hát ez meg, hogy jutott pont most eszedbe!? - kérdeztem meglepetten.
- A kocsik hangjáról! Hihi! - majd mosolyogva elillant.

Éreztem, hogy itt végem van! De nem csak nekem, hanem a FORMA-1-nek is... és szerintem a pályán is sokkot kaptak a munkások, ezért gyorsan nyomattak még egy felvezetőkört, mert ők sem hitték el, hogy ilyen szar a kocsik hangja!  Szinte látni lehet a pályamunkások arcán, ahogy várják, hogy Sebestyén Balázs a kezében egy pezsgővel előugorjon, és asszondja': "HÁÁ-HÁÁ-HÁÁ! KÉSZ ÁTVERÉS! CSAK VICCELTÜNK! NEM EZEK A SZAROK INDULNAK A VERSENYEN! BEUGROTTATOK!" - Bevallva őszintén, én is vártam Balázst, de nem jött! A szemét... Az egyetlen reményt az jelentette, hogy kb. a második, vagy a harmadik kör környékén mintha megjött volna az autók hangja, de hamar kiderült, hogy csak az asszony kapcsolta be a porszívót! Végül a kegyelemdöfést az jelentette számomra, amikor Szujó Zoli és Wéber Gábor azzal próbálta menteni a motorok hangját, hogy (megjátszott örömmel a hangjukban) azt ecsetelték, mennyire klassz, hogy az új motorok annyira halkra sikerültek, hogy képesek vagyunk mellette hallani a "mechanikus zajokat", sőt a "gumik nyikorgása" is fellelhető némely kanyarban! De kurva jó! Jövőre már a pilóták gyomorkorgása is hallható lesz? Óóó... Már megint alpári vagyok? Elnézést, de belőlem ezt váltja ki a FORMA-1! Hát tényleg felkavarta az állóvizet ugye? 

No, de pattanjunk le a témáról, és fogadjuk el az új motorhangot, mert ott van nekünk a sebesség! Elvégre a száguldó cirkusz, a sebességről szól!
Gondolom nem vagyok azzal egyedül, ha ronda autóknál is rosszabb motorhang okozta sokk után az utolsó megmaradt mentsvárba próbáltam menekülni: A NAGY BETŰS SEBESSÉGBE! Már éppen kezdett elfogyni a maradék hittem is a sportág jövőjével kapcsolatban, amikor Sz.Zoli és W.Gábor riporter kollégám a 8. körben tett arról, hogy azonnal meghaljon bennem a remény! Köszi fiúk! Pacsi! Idézem Őket: 

"A pilóták az üzemanyag spórolással vannak elfoglalva, amelyet 100 kg/futam értékben határoztak meg a szabályozok, ezért érthető, hogy a versenyzők nem nyomják a gázt!" 

MI A FAAAa... ez már megint? MILYEN AUTÓVERSENY AZ, AHOL A PILÓTÁK NEM MERNEK VERSENYEZNI, ÉS GÁZT ADNI A GÉPSZÖRNYEKNEK, NEHOGY ELFOGYJON AZ ÜZEMANYAG!? Most komolyan, Ti tudtok erre értelmes választ? Én csak egyet találtam: Mindenki Magyarországra költözik a FORMA-1-ből, és minimálbérből fog élni! Csak ez lehet az ok, amiért az üzemanyag-spórolásra tanítják a versenyzőket!  Ez nem száguldó cirkusz, hanem környezetbarát, biztonságos, hibrid-motoros lassuló cirkusz! Nevetsz? Ne nevess! Nem vicceltem!  

Komolyra fordítva a szót: A FORMA-1 haldoklik a jelen szabályrendszerek okán. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy ilyen és ehhez hasonló mondatok hagyták a magyar riporterek száját: 

"10. kör: Nem voltak még vérre menő csaták, az előzések is inkább megkerüléseknek tűntek. Úgy tűnik mindenki kivárásra játszik, hogy a harmadik harmadra időzítse a hajrát, nehogy elfogyjon idő előtt az üzemanyag." 

Értem én, hogy a FIA szeretné elmosni az egyenlőtlenségeket a csapatok között, amennyire csak lehetséges, de azt hiszem, hogy a fenti mondat jól példázza, hogy átlépték azt a határt, ahol már a szabályok a verseny rovására mennek. Tényleg nézzünk 1,5 óra tötyörgést, azért hogy utána legyen 10 perc hajrá? A fenét! Kössünk egy MOL-kutat a versenyautók hátára, oszt' hadd szóljon! 
Természetesen ettől független, mint minden FORMA-1 rajongó, én is bízom abban, hogy a csapatok és a pilóták hamar megszokják az új szabályrendszert, és záros határidőn belül izgalmas csatákat láthatunk a pályán, s nem olyan versenyekkel szúrják ki a szemünket, ahol Hamilton a 2. körben, míg Vettel az 5. körben esik ki meghibásodás miatt, amely egyértelműen az új szabályok által megkövetelt technikai változásokból adódik. A technikai változásokkal talán nem is lenne akkora a baj, ha nem ilyen mennyiségben kaptuk volna meg az impotens intézkedések garmadáját, melyekből már csak egyet emelnék ki: 

"Ami még jobban megnehezíti a mérnökök dolgát, hogy előre meg kell adni a szezon elején a váltóátételezést, és csak egyszer van lehetőség módosítani a beállításokon az idény során." - Wéber Gábortól idéztem.

Már megint a mérnökök. Újfent leírom, hogy ennek a versenyről a kocsikról kellene szólnia, a versenyzőkről, a vezetési képességekről, és nem arról, hogy Bernie Bácsi valamint a kicsi FIA, hogyan nehezíti meg a mérnökök dolgát. Ráadásul, ha mélyebben belegondolunk ebbe a szabályozásba, akkor kitűnik, hogy egy olyan motornak kell a váltóáttételezését megadni, amelyet még nem igazán ismernek a szakemberek hosszútávú működés közben. De Te, mint csapat már most add meg, hogy mely váltóáttétel beállításokat szeretnéd alkalmazni egész évben az összes pályára tételesen lebontva. Hát mérnök legyen a talpán, aki ezt pontosan és jól képes megadni. Persze vissza lehet nyúlni a korábbi évek tapasztalataihoz, és a pályák karakterisztikája nagyban meghatározza, hogy rövid vagy hosszú áttételezést kell használni a különböző fokozatokban, de ugye a FORMA-1 az a műfaj, ahol a nagyjából nem elég jó. Itt ezredmásodpercek döntenek, és hajszálnyi különbségek, aprólékos finombeállítások milliónyi sora, és persze nüansznyi tökéletesítések jelenthetnek egy-egy győzelmet, vagy akár egy világbajnoki címet. Hát most a FIA ebbe a folyamatba is jól belehugyozott, hogy ne csak a versenyzők "élvezzék" a kakit, amit a nyakukba raktak. 
De hazudnék, ha azt mondanám, hogy ez egy új keletű dolog, hiszen a FORMA-1 módszeres "tönkretétele" már évek óta zajlik. Miért beszélek tönkretételről? Mert a biztonságos versenyzést támogató szabályokat, és a biztonsági előírásokat olyannyira előtérbe helyezték, hogy lassan az édesanyám az 1.2-es Twingo-jával komolyabb előzéseket nyomat az Üllői úton 50 km/h-val, mint amiket a versenyek során látunk az utóbbi időkben. (Jó persze ez túlzás!) 
Természetesen nem vagyok egy véres szájú balesetre éhező őrült, de azt hiszem hogy ennyi pénzért, amit a versenyzők kapnak, lehetne egy picit több kockázatot vállalni, s akkor a sportág újra a férfias küzdelemről szólna, s nem számokról, mérnökökről, szabályokról. Észre kellene már venni ott a FIA-nál, hogy a mérleg, amelyen egyensúlyoznak az a BIZTONSÁG és a VERSENYÉLMÉNY között húzódik, és manapság túlságosan is átbillent a biztonság oldalára, aminek mi nézők isszuk meg a levét, de azért jókat alszunk a FORMA-1-re vasárnaponként ugye?  Persze én sem szeretnék még egy imolai hétvégét, ahol a drága jó Ayrton Senna és Roland Ratzenberger életét vesztette, és igenis örülök annak, hogy az imolai hétvége (1994.május.1.) óta nem volt halálos baleset a FORMA-1-ben, de annak viszont nem örülök, ha úgy indítják az évadnyitó melbourne-i nagydíjat, hogy a műsorvezetők "boldogan" közlik: 

"Idén sem lesz esély rá, hogy megdöntsék Michael Schumacher 2004-ben felállított pályacsúcsát, mert az idei versenyautók jócskán elmaradnak sebességben az elődjeiktől." 

Én sebességet akarok látni, nem lassulást! Új rekordokat szeretnék, sőt akarok! De azt is el tudnám viselni, ha a gyors pályákon megközelítenénk, vagy túllépnénk a 400 Km/h-t. Most talán egyesek mondhatják magukban, hogy: Ha megvan már a 400-as álomhatár, akkor majd 450 km/h-ért fogom verni az asztal, és sosem lesz elég! Talán így van, talán nem... De az emberiség attól emberiség, hogy mindig többet és jobbat akar, ez hajt minket előre, s van ahol ez jó és előnyös, és vannak az életnek olyan területei, ahol ez hátrány! Hogy a FORMA-1 melyik terültre sorolható, azt döntse el mindenki maga! De egy biztos, hogy a lassulást és a visszafejlődést én a természetemnél fogva nem szeretem, márpedig a FORMA-1 lassabb, mint az elmúlt 10 évben talán bármikor, és ez évről évre rosszabb lesz az egyre fojtogatóbb szabályrendszereknek köszönhetően, aztán meghal Bernie Bá és talán újra lesz száguldás, Porsche szerelem, száguldás... Legalábbis az eddigi tendenciát figyelembe véve ez a jövője a "száguldó" cirkusznak. 
Záró gondolatok:
Ha már Magyarországon minden a megszorításokról és a lemondásokról szól, akkor legalább a FORMA-1-es cirkuszban ne kelljen ezzel szembesülnünk, mert ha ezt is elveszik Tőlünk, akkor nézhetjük a magyar focit, vagy Breki Krisztián kivasalt heréit, de ha ez így lesz, akkor én is alkoholista leszek, hogy elviseljem ezt a színvonalat!
joabulicsak

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. március 29., szombat 9:01

Hopp egy Míchel Salgado :D

Esős időmérő, zsír... várhatunk még egy órát :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. március 22., szombat 17:09

wZoLee7 írta: de akinek családja van elmegy motorozni aztán ott marad.
Aki kimegy ide, aki tudja mivel jár ez, szóval nem értem ezt a részét. Amúgy tökös, ők tényleg a versenyzésért csinálják.

Avatar
TBone
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:48
Kedvenc játékosaid: Figo, CR , Bale, Marcelo, Lopez, Modric, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Portugália, OKC

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: TBone » 2014. március 22., szombat 12:04

gkovi írta:- That's - A - Man's - Corner - ★HD★✔ 322 Km/h 200 MPH_SpecTTacular TT ✔ Isle of man TT
Kicsit off, de szó volt itt múltkor arról, hogy a Forma 1 milyen puhány sport lett. Ez pont az ellentéte. Minden évben Man szigeten rendezik meg ezt a motoros versenyt, eddig 240-en haltak meg. Mégis minden évben sokkal többen jelentkeznek, mint amennyi induló lehet. Közutakon folyik a versenyzés, nézők 1 m állnak a pályától.
én nagyon szeretek motorozni, hihetetlenül egyedi, máshoz nem hasonlítható érzés, de erre a versenyre még nézőnek se ülnék ki oda az út szélére. valaki elszáll, és visz engem is magával...mondjuk a rally ugyanez.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13157
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. március 21., péntek 18:53

gkovi írta:- That's - A - Man's - Corner - ★HD★✔ 322 Km/h 200 MPH_SpecTTacular TT ✔ Isle of man TT
Kicsit off, de szó volt itt múltkor arról, hogy a Forma 1 milyen puhány sport lett. Ez pont az ellentéte. Minden évben Man szigeten rendezik meg ezt a motoros versenyt, eddig 240-en haltak meg. Mégis minden évben sokkal többen jelentkeznek, mint amennyi induló lehet. Közutakon folyik a versenyzés, nézők 1 m állnak a pályától.
Tátott szájjal nézem minden alkalommal a videókat amiket a versenyekről csináltak, de egy biztos, nem normálisak...Teljesen őrültek. Oké, hogy egy nagy élmény, adrenalin, sebesség meg minden, de akinek családja van elmegy motorozni aztán ott marad. Felelőtlenségnek tartom ezt a versenyt.

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: gkovi » 2014. március 21., péntek 17:46

- That's - A - Man's - Corner - ★HD★✔ 322 Km/h 200 MPH_SpecTTacular TT ✔ Isle of man TT
Kicsit off, de szó volt itt múltkor arról, hogy a Forma 1 milyen puhány sport lett. Ez pont az ellentéte. Minden évben Man szigeten rendezik meg ezt a motoros versenyt, eddig 240-en haltak meg. Mégis minden évben sokkal többen jelentkeznek, mint amennyi induló lehet. Közutakon folyik a versenyzés, nézők 1 m állnak a pályától.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. március 20., csütörtök 14:04

messideco írta:http://youtu.be/jS4Dh_EAfJI
Bizonyára már láttátok, de akkor is :roll:
Így még jobb az összehasonlítás, azonos pálya azonos egyenesében.
még a tavalyinak is szép hangja volt (f1es hang), de ez az idei no comment....
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. március 19., szerda 18:14

http://youtu.be/jS4Dh_EAfJI
Bizonyára már láttátok, de akkor is :roll:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2014. március 17., hétfő 8:26

Gyerekek, mindent adok, amit írtatok, vicc ez az egész, lassan lehetne az F1-ből is ilyen spórlós verseny, ki tud több km-t megtenni 100 liter benzinből, az nyer...

Méghogy pozitívum, hogy a fiatalok vannak elől...ez is mutatja, hogy teljesen mű, videójáték szerű kezd lenni az egész...21 gomb van a kormányon, hát az mi sz@r már, egy rendes autóban kapcsolni kell, meg gázolni, meg fékezni...oké kell pár gomb, mert esőlámpa meg kis elektronika, rendben, de ez így ami van kicsit sok..

Tényleg, tavaly gumival spóroltak, most benzinnel, hát fantasztikus..az F1 arról kéne szóljon, hogy kié a leggyorsabb kocsi (amelyik végig is megy a versenyen persze), és ki a legjobb pilóta, na ezekből semmit sem láttunk az utóbbi években...DRS előzés..röhej..

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. március 17., hétfő 7:39

Riccardot kizárták, és utólag elvették tőle 2.helyet... Valami csalás volt az üzemanyag adagolásnál.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. március 16., vasárnap 15:57

torjack írta: Ez semmi...látnád a Harmadik félidőt a sporttévén...na, az már valódi tévés bravúr. Ma majd belenézek, most már tényleg foglalkoztat, hogy Nyíl hajbeültetésen esett-e át, vagy csak parókát rántott. :lol:
Kellően perverznek érzem magam hozzá, belenézek :D
Nem illik.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. március 16., vasárnap 15:37

ziro4vr írta:Azert ahogy szujo ezt a tragyat is igyekszik diszcsomagolasban eladni..nem vagyunk hulyek zolika :D

Ez semmi...látnád a Harmadik félidőt a sporttévén...na, az már valódi tévés bravúr. Ma majd belenézek, most már tényleg foglalkoztat, hogy Nyíl hajbeültetésen esett-e át, vagy csak parókát rántott. :lol:
Remy írta:Palik kéne ide, legalább jó lenne a közvetítés :lol: Úristen mennyire kiakadna emiatt a körözgetés miatt :lol:

Palik - Adják vissza az én kis Forma 1-emet

:-(
Apropó, Palik...megtalálta már Damon Hillt?

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. március 16., vasárnap 15:33

Palik kéne ide, legalább jó lenne a közvetítés :lol: Úristen mennyire kiakadna emiatt a körözgetés miatt :lol:

Palik - Adják vissza az én kis Forma 1-emet

:-(
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. március 16., vasárnap 15:29

Azert ahogy szujo ezt a tragyat is igyekszik diszcsomagolasban eladni..nem vagyunk hulyek zolika :D
Nem illik.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2014. március 16., vasárnap 15:21

hát gyerekek, eddig is évről évre szarabb volt ez a forma 1, de most már olyan szinten leírta magát nálam ez az egész, hogy nem is nézem tovább
így tönkreb.szni egy nagyszerű sportot...a világ szégyene
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. március 16., vasárnap 14:02

Na, most már HIVATALOS: Ricciardót kizárták.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13157
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. március 16., vasárnap 12:42

Az FIA futam előtti jelentéséből az is kiderült, hogy az R10-ben még a parc femé ideje alatt kicserélték az áramlást mérő műszert, szombatról-vasárnapra.

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: szilamer » 2014. március 16., vasárnap 12:31

Vártam ezt az évet, ezt a futamot az újítások miatt, de most elgodolkodtam nagyon, hogy fogom-e nézni a többi futamokat...
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Mike » 2014. március 16., vasárnap 12:16

vannak pozitívumok:
egy kicsivel nagyobb esély arra h ez a nyikhaj Vettel ne legyen 8szoros bajnok :mrgreen:
Rosberg végre kapott egy versenyképes autót (kopkop), úgyhogy hajrá B-)
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

zolus
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 20:28
Kedvenc játékosaid: RC, Zizou, Marco Van Basten

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: zolus » 2014. március 16., vasárnap 12:11

Pozitívum volt hogy az újak vannak elöl,nem az öregek.Az hogy kíméljük a motort mert csak 5 van az évre,spóroljunk a gumikkal,iszonyatosan vigyázunk az üzemanyagra vonatozunk a légellenállás miatt és csak az utolsó 5-6 kört nyomjuk meg,na az kiábrándító!!!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 57 regisztrált és 0 vendég