Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. március 28., szombat 21:26

Mit szóltok ahhoz, hogy a Red Bull meg akarja venni az F1-et? Én rohadtul bízom benne, hogy sikerül. Akkor aztán tényleg egy olyan sportág lesz az F1 ahol a határokat nem hogy feszegetni kell, egyenesen át kell ugrani őket.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. március 28., szombat 14:59

Hibáztak, a rosszabbik gumival ment ki, ezért történt az, hogy Hamiltonnak éppen sikerült, neki meg éppen nem. A versenytempó jó, bízok egy jó rajtban. Kimi egész hétvégén jobb volt mint Vettel...pole pozíció gyanús nap volt ez padig...

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1011
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2015. március 28., szombat 14:00

Tudták, látták, hogy jön az eső. Miért nem igyekezett gyors kört menni? Nem értem :hmmm:
Ezt, hogy érted? A piros lámpánál beállat a sorba (kb. 5 helyen).. Előtte, utána voltak.. Sorban jöttek be, sőt a gyors körén az előtte lévő kicsit fel is tartotta. Hogy tudott volna gyors kört menni? Max. úgy, hogy 5mp-vel korábban áll oda a lámpához.. de kb. ennyi lehetett..

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. március 28., szombat 13:12

BH710 írta:Kimit sajnálom
Tudták, látták, hogy jön az eső. Miért nem igyekezett gyors kört menni? Nem értem :hmmm:

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: BH710 » 2015. március 28., szombat 12:47

Vettel P2!
Ahogy átült a ferrariba megkedveltem..hihetetlen.
Kimit sajnálom,remélem azért egy 4-5.hely kinéz neki így is. Plusz jó lenne Vettelnek valahogy megszorongatni Hamiltont.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. március 16., hétfő 9:39

"Ezt gyorsan elmondom, aztán adjatok inni"

Imádom a faszit :lol:

Szerintem be van állva, vagy másnapos, vagy nem tudom :mrgreen: :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. március 16., hétfő 9:32

Raikkönen: "I am very happy and excited..."

Ja, majd kicsattan az örömtől. :mrgreen: :lol:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. március 15., vasárnap 14:18

nézem az ismétlést.. ennek a szikrázásnak van valami célja?
Mármint úgy emlékszem olvastam valahol, hogy direkt titániumból kell csinálni, hogy szikrázzon...
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. március 15., vasárnap 12:59

h3x0r írta:Szerintem a hulye szabalyokkal van a gond. Elozo evben a Merci osszerakott egy brutal jo autot, a legjobb motorral.
- Mi lenne a logikus? Megengedni a Ferrarinak es persze a tobbieknek is, hogy fejlesszenek ezerrel, rakjanak ossze egy, a jelenleginel erosebb motort, amivel felvehetik a versenyt a Mercivel.
- Mit csinalnak? Szabalyozzak, hogy csak 20 vagy hany elemet cserelhetnek ki a motorban egesz ev alatt. :agree:

Ez csak egy pelda. De minden evben az van, hogy ev elejen valamelyik csapat osszerak egy jo autot es mivel ev kozben nem lehet tesztelni, a tobbieknek szinte eselyuk sincs utolerni oket. Vagy ha megis, addigra mar nem lehet behozni a hatranyt (pl 2009-ben Button az elso 7-bol 6 futamot megnyert)

Vagy eleg csak arra gondolni, hogy regebben az izgalmak eleg nagy reszet a tankolasok jelentettek. Mi eri meg jobban, 2 kerekcsere nehezebb autoval, vagy 3 kerekcsere, de gyors es konnyu autoval. Volt hogy valaki beprobalta az 1-et vagy extrem esetben a 4-et is. Mennyit izgultunk, hogy melyik a nyero taktika. Mikor a konnyebb autoval levo megelozte a masikat, kiautozott egy elonyt, be a boxba, kifele menet meg izgulhattunk hogy pont befer ele vagy elkezdenek csatazni. Manapsag mi van? Mindegyik kocsiba belenyomnak 100 litert, nezzuk meg ki tud jobban sporolni az uzemanyaggal. (es meg a gumihaborut meg se emlitettem)

Na totál pont erről beszéltem.. akkor nem mondtam hülyeségeket..
És a szégyen az, hogy nem kellettm néznem 5 éve, elég volt a szabályokat elolvasni + amit Santi írt, és sütött az egészről ez, hogy direkt terelik ebbe az irányba. Hihetetlen..
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. március 15., vasárnap 12:54

Szerintem a hulye szabalyokkal van a gond. Elozo evben a Merci osszerakott egy brutal jo autot, a legjobb motorral.
- Mi lenne a logikus? Megengedni a Ferrarinak es persze a tobbieknek is, hogy fejlesszenek ezerrel, rakjanak ossze egy, a jelenleginel erosebb motort, amivel felvehetik a versenyt a Mercivel.
- Mit csinalnak? Szabalyozzak, hogy csak 20 vagy hany elemet cserelhetnek ki a motorban egesz ev alatt. :agree:

Ez csak egy pelda. De minden evben az van, hogy ev elejen valamelyik csapat osszerak egy jo autot es mivel ev kozben nem lehet tesztelni, a tobbieknek szinte eselyuk sincs utolerni oket. Vagy ha megis, addigra mar nem lehet behozni a hatranyt (pl 2009-ben Button az elso 7-bol 6 futamot megnyert)

Vagy eleg csak arra gondolni, hogy regebben az izgalmak eleg nagy reszet a tankolasok jelentettek. Mi eri meg jobban, 2 kerekcsere nehezebb autoval, vagy 3 kerekcsere, de gyors es konnyu autoval. Volt hogy valaki beprobalta az 1-et vagy extrem esetben a 4-et is. Mennyit izgultunk, hogy melyik a nyero taktika. Mikor a konnyebb autoval levo megelozte a masikat, kiautozott egy elonyt, be a boxba, kifele menet meg izgulhattunk hogy pont befer ele vagy elkezdenek csatazni. Manapsag mi van? Mindegyik kocsiba belenyomnak 100 litert, nezzuk meg ki tud jobban sporolni az uzemanyaggal. (es meg a gumihaborut meg se emlitettem)

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: BH710 » 2015. március 15., vasárnap 12:50

volt egy másik 27 éves német versenyző,aki első ferraris futamán szintén harmadik lett a legjobb autót építő istálló pilótái mögött.a folytatás ismert.....


ez az év megint a mercikről fog szólni,alonsot pedig komolyan sajnálom.állandóan így belenyúlni,igaz lehet az,miszerint nem jó autófejlesztő.

nasr-nak pacsi,szép bemutatkozás volt,verstappent sajnálom,nem lett volna semmi ha első versenyén rögtön pontot szerez.

rb egyből sír,nem tetszik nekik a mercik fölénye.nem tudom hol voltak ezek a nyilatkozatok 2011-ben vagy 2013-ban.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. március 15., vasárnap 12:44

Nem tudom ki hogy van vele, de én mindig is szerettem, ha egy csapat felépít egy remek stratégiát, egy jó taktikát, és azzal próbálnak valamit kezdeni. Ilyen box-kiállás, kerékcsere, tankolás, gumihasználat precíz megtervezésére gondolok..

Nem tudom, hogy most hogyan van, de úgy látom ezekre a dolgokra is egyre kevesebb lehetőség van. A szabályok alapján úgy látom, hogy elmentek abba az irányba, hogy különböző behatárolásokkal építs egy minél jobb autót, szerezz egy jó pilótát, aztán csapjad neki, amjd lesz, ami lesz. Régen szerintem sokkal többrétűbb volt a dolog, mondom ezt látatlanban.

Szóljatok, ha tévedek.

Ahogy az évek során olvasgattam néha a topikot, hasonlót szűrtem el: sokszor olvastam, hogy alig van előzés, és nagyon egyhangúvá vált. Aki elkezdett dominálni egy futamon, az szinte tuti megnyerte, hacsak nem csinált valami hülyeséget.. Aki tavasszal dominált összességében, az megnyerte a vb-t. Nem nagyon voltak fordulatok. Akinek jó autója volt, az legyőzhetetlen volt, mert alig voltak riválisok...
Nem tudom, lehet ez is hülyeség, amit mondok, de amit itt olvastam néha, az nagyon ilyen feeling volt.

Majd kiderül. Újra kedvet kaptam nézni, de inkább nosztalgia. Nem véletlen maradt el egyre jobban az életemből. Régen alig vártam, hogy végigizguljam, de mostanában, amit hallottam felőle, nem annyira tudtam rászánni magam. Nem akarok csalódni, de félek tőle.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Mike » 2015. március 15., vasárnap 12:17

nmate írta:Azért mert senki nem megy ki megnézni a futamokat (itt is 100 euró egy jegy, amiből annyit látsz állva 1 km-ről hogy zümmegnek a kocsik) és a TV-ben is egyre kevesebben nézik. Nincs show, nincs felhajtás. Gyenge. Nagyon gyenge.
ezt jogos

de el kéne gondolkoznia a fejeseknek, hogy azért kel költséget csökkenteni mert nincs néző, vagy azért nincs néző, mert nincs show...

ezzel a spórolással csak egyre lejjebb süllyed az egész, továbbra is csökkenni fog a nézőszám, többet kell spórolni, még szarabb lesz az egész, még kevesebb néző...aztán a végén már ladákkal versenyeznek
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. március 15., vasárnap 12:04

Santi írta:2009 év végén vonult ki Kimi, szal azt az évet még vágod gondolom, utána kb ezek voltak a nagyobb dolgok:

2010
- futam közbeni tankolás beszüntetve
- 8 motoros szabály, ennyiből kell gazdálkodni 1 szezonban, a váltónak 4 versenyhétvégét kell kibírnia
- azzal a gumival indulsz versenyen, amivel a Q3-ban a legjobb idődet elérted, aki nemjutott be Q3-ba az szabadon választhat keveréket
- pontrendszer változott, nyolc helyett tizen kapnak pontot így: 25, 18, 15, 12, 10, 8, 6, 4, 2, 1

2011
- Pirelli váltja a Bridgestone-t gumiszállítóként
- dupladiffúzor, F-csatorna , cápauszony betiltva
- KERS (újra)bevezetve
- DRS bevezetve (bővebben lásd: google)
- 5 versenyhétvégét kell kibírnia egy váltónak
- 107%-os szabály újra bevezetve
- a korábban betiltott csapatutasítás újra engedve

2012
- kacsaorrú autók (lépcsős orrkúp)
- kipufogóval volt valami a szabály a befújt diffúzorok ellen, pontosan már nemtom, ezt is guglizd, ha érdekel :)
- safetycar alatt visszavehetik a lekörözött versenyzők a pozíciójukat, hogy újraindításnál ne okozzanak gondot a mezőnyben a kerülgetésük
- szigorítottak a kanyarlevágási szabályokon


2013
- eltűntek a kacsacsőrök meg voltak még apróbb változások a kasztnin, de más nagyobb dolgora nem emlékszek

2014
- 1.6-os V6 turbómotor bevezetve, max. fordulat 15ezer, ha jól emlékszem 5-t használhattak egy évben büntetés nélkül
- 8 sebességes váltó, aminek 4000km-t kell bírni az előírások szerint csere nélkül
- KERS-t felváltja az ERS rendszer (bővebben lásd: google)
- 100kg-s üzemanyaghatár, ennyivel kell végitolni minden versenyt
- Pilótáknak saját rajtszámuk lehet, nem a vb sorrend alapján megy automatikusan, hanem ők választhatnak
- ismét "csodálatos" orrkúpok (hangyász, porszívó, villás formák stb.)
- kipufogó megint változott, a megszokott dupla kivezetés helyett, középen lett egy helyen kivezetve
- dupla pontokat osztanak az utolsó versenyen

2015
- 4 motorral kell végigtolni az évet
- korlátozások a rádiókommunikációban
- orrkúpszabályokon megint változtattak, hogy normálisabban nézzenek ki
- nem osztanak dupla pontot az utolsó versenyen


Úgy most kb ennyi, biztos valamiket még elfelejtettem, nyugodtan lehet írni mit hagytam ki, vagy ha hülyeséget írtam, akkor helyesbíteni. :)
Faszán megkérdeztem, és utána már nem jöttem vissza :oops:, szóval csak most látom.
Köszönöm az összefoglalást. :salute: Nagyjából tiszta + még olvasgattam/olvasgatok hozzá, meg majd idény közben úgyis jobban letisztul.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 15., vasárnap 11:50

Azért mert senki nem megy ki megnézni a futamokat (itt is 100 euró egy jegy, amiből annyit látsz állva 1 km-ről hogy zümmegnek a kocsik) és a TV-ben is egyre kevesebben nézik. Nincs show, nincs felhajtás. Gyenge. Nagyon gyenge.

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Drake » 2015. március 15., vasárnap 11:48

De miért kell állandóan csökkenteni a költségeket?Ez a királykategória a BDSRSTNT.Itt mindennek a csillogásról meg a rohadt sok pénzről kéne szólnia,nem a spórolóversenyről.Amelyik csapat ezt nem bírja az meg minek versenyzik?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 15., vasárnap 11:37

Enrique írta:Van valami jelentősebb szabályváltoztatás idén, vagy ugyanaz az érdektelen körözgetés várható, mint tavaly?
Santi szummázta viewtopic.php?f=14&t=72&start=20#p431673

Amúgy szerintem ugyanaz a hígfos van, ami már 3-4 éve folyamatosan. Nem tehetnek róla, megértem hogy spórolni kell, csak elnyomják a versenyzőket, akik tulképpen a szórakoztatásért felelnének.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2015. március 15., vasárnap 11:11

adamzz írta:Mindig utáltam Vettelt de fasz kivan,hogy mihelyst beleül a piros autóba megkedvelem.
Ugyanez volt Alonsoval. Raikonnen-t régen csíptem de mára már kiégett.
Valami hasonló gatyában járok én is, de még várok a megkedveléssel, viszont közel járok hozzá. Ám anno sokan voltak így a jó öreg Schumival is, amint beült a piros színű lovaskocsiba, csak úgy szálltak rá, mint a legyek a.... szarra. :mrgreen:

És Alonso-val is ez volt. :D
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Enrique
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 22:10

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Enrique » 2015. március 15., vasárnap 11:08

Van valami jelentősebb szabályváltoztatás idén, vagy ugyanaz az érdektelen körözgetés várható, mint tavaly?
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27246
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. március 15., vasárnap 10:47

adamzz írta:Mindig utáltam Vettelt de fasz kivan,hogy mihelyst beleül a piros autóba megkedvelem. :lol:
De jó neked...

Szóval Hamilton 3x VB győztes? Mondjuk, nem vagyok oda érte, de tőle annyira nem sajnálom a VB-t, mint mondjuk Vetteltől... :roll:

Amúgy poén ez a Ferrari már megint. :lol: Nem hazudtolták meg magukat... ja és nyilván Kimi, nehogy már véletlenül a németnek csesszék el a kerékcserét... :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 23 regisztrált és 0 vendég