Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. szeptember 18., hétfő 14:52

Santi írta:Igen, mert élből gyűlöli és itt egyébként ez a meghatározó ebben a topicban. Már nem Vettel gyűlöletére gondolok, hanem, hogy soha nem a tények elismerése, a történések objektív értékelése és megvitatása zajlik, hanem azon van a hangsúly, hogy ki Ferrari szurkoló, ki Hamiltonnak szurkol, ki utálja Verstappent, ki utálja Remyt, mert imádja Verstappent stb. stb.
Vissza lehet nézni oldalakat, szinte minden vita ezek körül forog.
Most nem azért, de még szerintem te is győzködöd magad, hogy Vettel nem csinált hülyeséget. Szerintem meg pont egy ilyen embert nem kellett volna az első kanyarban ilyen agresszívan "levédekezni", mint Verstappen. Egy 4szeres világ bajnoknak lehetne annyi rutinja, hogy nem az első körben akarja megnyerni a versenyt úgy, hogy ismeri jól a hollandot és tudja róla nagyon jól, hogy nem fél összetörni az autóját. Ráadásul Hamilton mögötte volt, akkor sem lett volna ilyen szarba, ha csak második helyen ért volna be Hamilton előtt, ehelyett láthattuk mi történt és most megy a sírás meg a hibakeresés.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2017. szeptember 18., hétfő 14:33

Remy írta:
VanillaSky írta: Ha nem ilyen rózsaszínfelhős lenne a mai F1 a kis takony törött orral versenyezgetne az elkövetkező hetekben, a semmire nagy a pofája, de remélem így is marad és bevégzi!
Barcsak igy lenne, legalabb a fel mezony nem lenne itt a nulla versenyzoi mentalitasaval.

Ezert unalmas az F1, mert keves az Alonso, Hamilton, Max mentalitasu pilota.
Azért ne emlegessük már egy lapon ezt a három nevet. Sem Alonsonak sem Hamiltonnak nem volt ennyi "vétlen" balesete, nem véletlenül. Mind a ketten kellően agresszivak, persze néha túl is mentek a határon, viszont a kétes helyzetekben kellően körültekintőek, emelett a tisztelet, és alázat is megvan/volt bennük, ami ebben a kisgyerekben messze nincs, és ettől jelenleg max egy Takuma Satoval, v egy korai Grojeannal van egy lapon.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2017. szeptember 18., hétfő 14:26

Igen, mert élből gyűlöli és itt egyébként ez a meghatározó ebben a topicban. Már nem Vettel gyűlöletére gondolok, hanem, hogy soha nem a tények elismerése, a történések objektív értékelése és megvitatása zajlik, hanem azon van a hangsúly, hogy ki Ferrari szurkoló, ki Hamiltonnak szurkol, ki utálja Verstappent, ki utálja Remyt, mert imádja Verstappent stb. stb.
Vissza lehet nézni oldalakat, szinte minden vita ezek körül forog.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: kodo » 2017. szeptember 18., hétfő 14:16

Remy írta:Ezert unalmas az F1, mert keves az Alonso, Hamilton, Max mentalitasu pilota.
Valahogy sikerült kihagyni Vettelt. :roll:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2017. szeptember 18., hétfő 14:11

VanillaSky írta: Ha nem ilyen rózsaszínfelhős lenne a mai F1 a kis takony törött orral versenyezgetne az elkövetkező hetekben, a semmire nagy a pofája, de remélem így is marad és bevégzi!
Barcsak igy lenne, legalabb a fel mezony nem lenne itt a nulla versenyzoi mentalitasaval.

Ezert unalmas az F1, mert keves az Alonso, Hamilton, Max mentalitasu pilota.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. szeptember 18., hétfő 14:02

VanillaSky írta:Olvasd el az idióta holland nyilatkozatát! Ha nem ilyen rózsaszínfelhős lenne a mai F1 a kis takony törött orral versenyezgetne az elkövetkező hetekben, a semmire nagy a pofája, de remélem így is marad és bevégzi!
Tény, hogy kinyílt a csípája, nekem sem szimpatikus, de amiről én írok, az létezett akkor is, mikor még maga Verstappen sem.
Merci Zizou!

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2017. szeptember 18., hétfő 13:57

Ferrari szurkolóval rosszabb vitatkozni, mint egy barcásba oltott MU drukerrel :mrgreen:
Olvasd el az idióta holland nyilatkozatát! Ha nem ilyen rózsaszínfelhős lenne a mai F1 a kis takony törött orral versenyezgetne az elkövetkező hetekben, a semmire nagy a pofája, de remélem így is marad és bevégzi!

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. szeptember 18., hétfő 13:53

Ferrari szurkolóval rosszabb vitatkozni, mint egy barcásba oltott MU drukerrel :mrgreen:
Sima versenybaleset volt, Vettel sem hibázott, csak feleslegesen volt agresszív. Ezt még az olasz lapok is elismerik.
Merci Zizou!

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2017. szeptember 18., hétfő 10:54

babaking írta:De szép lett volna, ha az első kanyar után Vettel Kimi Alonso... :(
Ez nem jött volna létre sehogy, Hamilton is előrébb volt. Ha nincs a baleset akkor a ferkák után valszeg Max és Hamilton fordul el nemtudom milyen sorrendben, de csak aztán jött volna Alonso 5. helyen. A többiben egyetértünk.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2017. szeptember 18., hétfő 10:02

Nika91127 írta:
babaking írta:A szembe kamerából úgy tűnt, hogy a két Ferrari ment egyenesen Max kicsit átlósan, kormánymozdulatot senki nem tett. Vettel hagyhatott volna több helyet. Sztem inkább versenybaleset, tuti nem Kimié
Szerintem Vettel túl korán húzott be balra, korán le akarta zárni Max-ot. Mind a 3an hibásak és kész.
Igen Vettel korán ment, de azzal sem lett volna baj (elég gyakran csinálják ezt), csak Kimi szenzációsat rajtolt, és Vettel nem tudhatta, hogy ott van Max mellett - nyilatkozta is, hogy ő csak egy autóról tudott mellette, szóval valahol ezek szerint Kimi is ott volt.

Szóval igazából csak szerencsétlenül alakult. Bár általában szidom, én sem hiszem, hogy Max lenne a hibás. Egy rutinosabb pilóta lehet, hogy elvette volna, amikor érezte, hogy kezd meleg lenni és jön a szendvics de ehhez ő zöldfülü.

De szép lett volna, ha az első kanyar után Vettel Kimi Alonso... :(
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. szeptember 18., hétfő 8:10

Ennyit vitatkozni egy versenybaleseten. Vettel sem hibázott, csak túl sokat kockáztatott.
A sors meg már bőven odaadta neki előre a 4 VB címmel, amiből kettőt félig legális autóval nyert.
Merci Zizou!

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2017. szeptember 17., vasárnap 23:39

Én megértem, hogy rühelled Vettelt, de attól még igazán átláthatnád a szituációt.
Egyáltalán nem akarta rátolni Kimire, mivel nem is tudta, hogy ott van Kimi is. Nézd meg a rajtot Vettel onboardjából szart se tudhatott Kimiről, nincs itt semmi rátolás, leszorítás vagy hely nem hagyás, amikről te beszélsz, szépen terelte volna Maxot és maradt is volna hely a hollandnak bőven, ha nincs ott a másik Ferka, amiről még1x mondom Vettel nem tudott.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. szeptember 17., vasárnap 23:12

Süti írta:
Kerlon írta: Verstappent lényegében Vettel szorította rá Kimire, mit kellett volna tennie? Satu fék menjetek nyugodtan? Vettel egy pozíció megkockaztatasaert lemondott a bajnoki címről. Nem rántja rá a kormányt, Verstappennek marad helye. Ennyi.

Hát igen, ha nem is satuzni, de elvenni. Ahol nincs hely, ott nincs hely, és ez mindenhol így van. Ilyenért még a brit túraautó bajnokságban is jár a bünti, ahol kb. a leginkább belefér a test test ellen. (nyilván nem akarom összemosni az open-wheel-t a túraautóval, de ha nem fogod a pozit, akkor ja, előfordul hogy rá kell lépned a fékre/el kell venned a gázt)
Vettel meg nem egy poziért mondott le a bajnoki címről, mert ugyan honnan tudhatta volna, hogy a holland ész nélkül kiforgatja inkább Kimit, minthogy elvegye? A kormány rárántás, és a behúzódás meg megint két külön dolog.
Tudtommal nincs olyan, hogy leszoritod a másikat, egy autonyi helyet adnod kell Vettel meg ratolta volna Kimire. Vettel ennyi tapasztalattal szerintem rohadt amatőr volt.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. szeptember 17., vasárnap 22:59

Kerlon írta: Verstappent lényegében Vettel szorította rá Kimire, mit kellett volna tennie? Satu fék menjetek nyugodtan? Vettel egy pozíció megkockaztatasaert lemondott a bajnoki címről. Nem rántja rá a kormányt, Verstappennek marad helye. Ennyi.

Hát igen, ha nem is satuzni, de elvenni. Ahol nincs hely, ott nincs hely, és ez mindenhol így van. Ilyenért még a brit túraautó bajnokságban is jár a bünti, ahol kb. a leginkább belefér a test test ellen. (nyilván nem akarom összemosni az open-wheel-t a túraautóval, de ha nem fogod a pozit, akkor ja, előfordul hogy rá kell lépned a fékre/el kell venned a gázt)
Vettel meg nem egy poziért mondott le a bajnoki címről, mert ugyan honnan tudhatta volna, hogy a holland ész nélkül kiforgatja inkább Kimit, minthogy elvegye? A kormány rárántás, és a behúzódás meg megint két külön dolog.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: hala real » 2017. szeptember 17., vasárnap 20:21

hat ez mi a retek volt?
csak most volt szerencsem megnezni a futamot...illetve a rajtot, aztan ki is nyomtam.
innentol kell egy hamilton nullazas vettel vb-jehez, de meg akkor is eleg keves eselyt latnek ra.
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. szeptember 17., vasárnap 20:19

Santi írta:Én nem értem ezt a Vettel indokolatlanul kockáztatott dolgot. A pole-ból a legtöbben így próbálnak meg helyezkedni, főleg egy picit elrontott rajt után. Hányszor láttuk már, hogy vannak akik még úgyis állnak be a rajthelyre, hogy az autó orra a 2. helyről rajtoló felé áll, hogy rögtön rátudjon zárni. Mit kellett volna, most hagyja és engedje el vagy mi?
Másik dolog még ehhez, hogy Vettel tökéletesen tisztában van azzal, hogy a Ferrari még mindig gyengébb a Mercinél. A csomagjuk csak az ilyen Monaco-Hungaroring-Szingapúr féle pályákon jó. A szezonban nincs több ilyen típusú helyszín, ez az utolsó, ha bajnok akar lenni, akkor itt most vagy soha nyernie kell és még lehet az se elég. Ennek tudatában nem engedhette csak úgy maga elé Verstappenéket, olyan gondolattal, hogy csak ússzuk meg a rajtot, aztán majd lehet megelőzöm később vagy lehet nem és 2. vagy 3. leszek.
Vettel jól csinálta a Max felé való lezárást, ugyanúgy csinálta, mint bármelyik másik futamon bárki más csinálta volna, a gond itt csak az volt, hogy ő nem tudhatta, hogy közben a másik oldalon meg bement Kimi és Max már nemtud hova menni, erről nem tehetett a német.
Verstappent lényegében Vettel szorította rá Kimire, mit kellett volna tennie? Satu fék menjetek nyugodtan? Vettel egy pozíció megkockaztatasaert lemondott a bajnoki címről. Nem rántja rá a kormányt, Verstappennek marad helye. Ennyi.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2017. szeptember 17., vasárnap 19:34

Puding írta:Vettel is túlságosan agresszív volt az jogos, de nem láthatta Kimit. Max viszont ha elveszi mennek tovább, de jobb ötlet volt ráhúzni Kimire. Na, de ez van, kár volt ennyire várni ezt a futamot. :lol:
Na tisztázzunk valamit, én ülök az RB-be, én vagyok középen és leghátrébb, az első kerekem Kimi hátsó kerekénél van. Vettel közelít, akkor én balra húzok és kiütöm a másik ferrarit? Ez egy jó nagy butaság, ott ő nála fejben minden kikapcsolt ami kikapcsolhatott

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2017. szeptember 17., vasárnap 19:28

Én nem értem ezt a Vettel indokolatlanul kockáztatott dolgot. A pole-ból a legtöbben így próbálnak meg helyezkedni, főleg egy picit elrontott rajt után. Hányszor láttuk már, hogy vannak akik még úgyis állnak be a rajthelyre, hogy az autó orra a 2. helyről rajtoló felé áll, hogy rögtön rátudjon zárni. Mit kellett volna, most hagyja és engedje el vagy mi?
Másik dolog még ehhez, hogy Vettel tökéletesen tisztában van azzal, hogy a Ferrari még mindig gyengébb a Mercinél. A csomagjuk csak az ilyen Monaco-Hungaroring-Szingapúr féle pályákon jó. A szezonban nincs több ilyen típusú helyszín, ez az utolsó, ha bajnok akar lenni, akkor itt most vagy soha nyernie kell és még lehet az se elég. Ennek tudatában nem engedhette csak úgy maga elé Verstappenéket, olyan gondolattal, hogy csak ússzuk meg a rajtot, aztán majd lehet megelőzöm később vagy lehet nem és 2. vagy 3. leszek.
Vettel jól csinálta a Max felé való lezárást, ugyanúgy csinálta, mint bármelyik másik futamon bárki más csinálta volna, a gond itt csak az volt, hogy ő nem tudhatta, hogy közben a másik oldalon meg bement Kimi és Max már nemtud hova menni, erről nem tehetett a német.

illgner
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: illgner » 2017. szeptember 17., vasárnap 18:40

Versenybaleset volt, tehát hivatalosan senkinek a felősségét nem állapították meg. Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy Vettel indokolatlanul sokat kockáztatott. Neki volt veszítenivalója, nem Verstappennek, aki teljesen kivülálló a vb-cím szempontjából. Évek óta nem nézek F1-et, de annak idején Vettelt sokkal intelligensebb versenyzőnek ismertem meg.

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Puding » 2017. szeptember 17., vasárnap 18:33

Vettel is túlságosan agresszív volt az jogos, de nem láthatta Kimit. Max viszont ha elveszi mennek tovább, de jobb ötlet volt ráhúzni Kimire. Na, de ez van, kár volt ennyire várni ezt a futamot. :lol:
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 40 regisztrált és 0 vendég