Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. június 22., szombat 15:32

Jol lattam h Courtois ott volt az egyik boxban?

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2430
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. június 10., hétfő 15:38

Ezen a futamon sztem a Ferrari nem csinált rosszul semmit, Vettel, mint élen álló a tervek szerinti taktikával meg is nyerte a versenyt (fizikailag ugye).
Leclerccel pedig megpróbálták elnyújtani, hogy a végén mondjuk 10-15 körrrel frissebb gumikkal esetleg levadássza Hamiltont, csak nem volt annyi tartalékja már, hogy menjen még ennyit a kopott közepeseken. Ment 5-6 kört, de már azon az 5-6 körön is összeszedett vagy 10mp-t, úgyhogy hozni kellett őt is, nem lehetett ezt megcsinálni. Az elképzelés amúgy nem volt rossz.

Hamarabb kihozni azért nem lett volna értelme, mert akkor nyilván jön Hamilton is 1 kör múlva, akinek ha jól rémlik volt vagy 3-4mp előnye Leclerc előtt és levédi magát gond nélkül.

Az pedig, hogy nem szóltak Leclercnek Vettel 5mp-s büntetéséről, szerintem szintén a legjobb döntés volt a Ferraritól.
Mert ugye 3 féleképpen lehetett volna ez intézni:
A) Rászólnak Leclecre, hogy Vettel 5mp-t kapott, nyomja és kerüljön belül az 5mp-n és akkor ő lesz 2. lesz Vettel meg csak a 3. Nemhogy a FIA elvett egy megérdemelt győzelmet Vettel-től, de a csapata még azt a 2. helyet is elveszi tőle... "Gyönyörű" lett volna.
B) Rászólnak Leclecre, hogy Vettel 5mp-t kapott, figyeljen a különbségre, hogy maradjon direkt kívül, hogy véletlenül se kerüljön belül az ötön. Ez meg Leclerccel szemben lett volna inkorrekt kérés.
C) Nem szólnak semmit, hagyják versenyezni, szerintem ez volt a legdiplomatikusabb döntés.

Még 1 adalék: a Ferrari állítólag megkérdezte Leclerctől, hogy szeretne-e kiállni, hogy rámenjenek-e a leggyorsabb körért járó +1 pontra, de a monacoi nemet mondott. Ebből én arra következtetek, hogy a végsőkig nyomta és hitt még abban, hogy felzárkózhat, mindent megtett, de ennyire volt elég.

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1171
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Bencze » 2019. június 10., hétfő 15:33

wZoLee7 írta:
Bencze írta:
https://www.fia.com/file/78014/download/26183
27.3 cikkely. Segitek leforditani, ha nem erted.
és olvastad a hivatalos indoklást a büntetésről? vagy hamarabb próbálsz okos lenni? egy másik cikkely alapján kapta azt a rohadt büntetést, de már a fél világ elmondta a lényeget közben, ha akart volna, vissza tudott volna úgy menni a pályára, ahpgy a szabályok megkívánják, 1 autonyi helyet hagyva...ennél magyarabbul meg már nem tudom leírni, nem az én hibám ha nem érted, kérlek ne idézz engem tovább mert nem érdekel

nekem sem tetszik, de ne akarjunk megmagyarázni egy szabálytalan mozdulatot amit bütettek h miért kapja be Hamilton :lol: :lol:
Offence: Involved in an incident as defined by Article 38.1 of the FIA Formula One Sporting Regulations.
https://www.fia.com/file/78014/download/26183

A 33. oldal aljan megtalalod. De rakj fel erosebb szemuveget, mert a magas lorol amin ulsz, nem biztos, hogy el tudod olvasni a pdf-et. Ahogy irja a szabalykonyv, a stewardok dontik el, hogy egyaltalan erdemes-e vizsgalodni. Ricciardo is veszelyes mozdulatot tett amikor Bottas probalta megelozni a hatso egyenesben. Bottasnak is iranyt kellett valtani hirtelen, megse jott a buntetes az ausztralnak.

Ez az egy autonyi helyet kotelezo hagyni a masiknak hol van a szabalykonyvben? Monacoban Hamilton sem hagyott akkora rest Verstappennek amikor utobbi elozni probalt az alagut utan.

A sporting code sem https://www.fia.com/file/75916/download/20745
es a kiegeszitese https://www.fia.com/file/78420/download/12831 sem utal ilyenre.

Csak akkor idezz, ha kepes vagy erett ember modjan valaszolni, de az mar az elso alkalomkor sem sikerult tehat nincsenek magas elvarasaim feled.

Syn3rY
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 8:45

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Syn3rY » 2019. június 10., hétfő 14:51

Ezt most csak úgy itt hagyom.

https://index.hu/sport/forma1/2019/06/1 ... _buntetes/

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2019. június 10., hétfő 14:45

de legalább a Merci részéről is jó volt a nyilatkozat. Nyilván elfogadta, hogy ők nyertek, de a sportág megítélésének szempontjából elismerte, hogy nem volt jó ez a büntetés - nem is hitte, hogy képesek meglépni ezt. Gondolom (sajnos) ezzel akartak példát statuálni :( kár, hogy nem akkor, amikor Hamilton csinált valami hülyeséget :(
Viszont a mostani versenyen is, ha LeClercet előbb hozzák, sokkal veszélyesebb lehetett volna Hamiltonra, s akkor talán nem Vettelel lett volna elfoglalva. de ez megint a Ferrari hülyesége... azt hiszik, nekik csak 1 versenyzőjük van, sokszor a 2. mintha ott se lenne, késve kapcsolnak :(

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. június 10., hétfő 13:30

Kár, hogy nem lesz nagyobb botrány az egészből, sztrájk vagy valami.

Viszont elég szépen hangot adtak a régiek is a dolognak. Jó lenne, ha az ilyen balhék hatással lennének az F1 jövőjére, méghozzá pozitív szempontból.

Valószínűleg eltiltották volna pár futamról, de annyira adtam volna, ha Vettel nem megy fel a dobogóra. :agree:
„Nekem nem mondták a rádióban, hogy Seb öt másodperces büntetést kapott. Én csak próbáltam nyomni, fogalmam sem volt az egészről” – nyilatkozta.
Ez meg... :lol: :lol: :lol: GG Ferrari.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. június 10., hétfő 12:05

Bencze írta:
https://www.fia.com/file/78014/download/26183
27.3 cikkely. Segitek leforditani, ha nem erted.
és olvastad a hivatalos indoklást a büntetésről? vagy hamarabb próbálsz okos lenni? egy másik cikkely alapján kapta azt a rohadt büntetést, de már a fél világ elmondta a lényeget közben, ha akart volna, vissza tudott volna úgy menni a pályára, ahpgy a szabályok megkívánják, 1 autonyi helyet hagyva...ennél magyarabbul meg már nem tudom leírni, nem az én hibám ha nem érted, kérlek ne idézz engem tovább mert nem érdekel

nekem sem tetszik, de ne akarjunk megmagyarázni egy szabálytalan mozdulatot amit bütettek h miért kapja be Hamilton :lol: :lol:

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2019. június 9., vasárnap 22:49

L.Miki írta: https://www.youtube.com/watch?v=a8_91YCwV8Y

Ezért most milyen büntetéseket osztanának ki?? 11 évvel ezelőtt, de szép is volt... :roll: :coffee:
Erre nincs már esély, mivel lassan a szemerkélő esőben is piros zászlót lengetnek.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5067
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. június 9., vasárnap 22:41

tessék ez le is zár mindent
https://www.youtube.com/watch?v=haqpopZ ... e=youtu.be
no further actions.

illgner
Hozzászólások: 2501
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: illgner » 2019. június 9., vasárnap 22:37

Örülnék én, ha ilyen vakon tudnék visszaténferegni a pályára, mint Vettel. Normális világban fel sem merülne, hogy ez nem "versenybaleset" volt. Mert az volt a részéről, kicsúszott, aztán korrigált. De hát akkor zárják be a boltot, ha ilyen helyzetben azt várják el a pilótától, hogy tagadja meg az ösztöneit, és szépen fékezze állóra a kocsiját, és engedje el maga mögött a komplett mezőnyt. Szépen ássák tovább a F-1 sírját. Szerencsére már én sem nézem tíz éve, most is csak kivételesen néztem meg a sztorit, mert annyit írtak róla a neten.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. június 9., vasárnap 22:31

De hogy mi a párhuzam a kerék a keréken versenyzés és a vakon pályára keresztbe visszatémfergés között...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2430
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. június 9., vasárnap 22:29

A büntetés sajnos jogos a mai Forma-1-ben. Attól függetlenül szerintem nevetséges.
Ez 20 vagy akár csak 10 éve semmi nem lett volna, 30-40 éve meg még csak a szemöldököket se vonták volna fel egy ilyenre.

Nemtudom amúgy mit várnak a szabályalkotók ilyen helyzetben egy versenyzőtől: lesodródtál a pályáról, eleve időt vesztesz vele, de akkor még lépj a fékbe és engedd még el a mögötted jövőket? Tiszta komédia...

Nyilván Vettel (meg egyébként senki) nem fog ilyenkor a fékbe taposni és félreállni, hogy tessék akkor menj kedves Lewis. Nem is értem hol élnek ezek.
Ha már megtörtént egy ilyen hiba, akkor az időveszteség lehető leginkább minimalizálásával megpróbál visszatérni a pályára és továbbhaladni, mert egy versenyző ezt teszi.

Maga a konkrét szituáció sem volt szerintem olyan veszélyes, én ilyeneket akkor büntetném, ha mondjuk 90 fokban (vagy bármilyen olyan veszélyes szögben) térsz vissza valaki elé az ideális ívre az mondjuk veszélyes, vagy 60-al egy 300-as tempóval jövő elé. Ezek veszélyes helyzetek, ez közel nem volt ahhoz, ez egy lereagálható szituáció volt. Vettel mindent megtett amit tudott, de megcsúszott a koszos gumi + poros rész miatt, ettől több helyet nem tudott volna hagyni, Hamilton szintén minden jól csinált, be akart férni, de amikor megcsúszott Vettel, látta nem fog tudni, beleemelt a gázba és szépen haladtak tovább. Semmi veszélyes nem volt ebben, egy szerencsétlen versenyszituáció.
A büntetés adható a mai F1-es szabályok szerint, hogy mindig legyen 1 autónyi hely a pályán, de nem tartom fairnek ebben a szituban.

Az már csak a hab a tortán, hogy ezzel megint Hamilton nyert és megint 548 ponttal vezeti már a bajnokságot.
Nagyon bosszantó, hogy idén akkoris a Merci nyer, ha nem a Merci nyer.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. június 9., vasárnap 22:23

L.Miki írta: https://www.youtube.com/watch?v=a8_91YCwV8Y

Ezért most milyen büntetéseket osztanának ki?? 11 évvel ezelőtt, de szép is volt... :roll: :coffee:
Örökös eltiltás. :lol: De tényleg, hagyják már versenyezni a srácokat baszki. Vicc az egész. Nem hiába szerettem meg már az első futamon Verstappent. Csak most már lassan ott tartunk, hogy hiába lenne f*sza a pilótáknak, az FIA nem hagyja.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

p.csabi1
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2019. június 9., vasárnap 22:20

Süti írta: Én csak az esetet láttam, de kimondták hogy az 1 autónyi hely miatt büntették meg? Nekem úgy tűnt, hogy a legnagyobb baj az volt, hogy másokat veszélyeztetve tért vssza a pályára. Abban meg nem sok kérdés van. Olyan semmilye autósportban nincs, hogy keresztül a pályán visszajössz a túloldalra mindenki előtt.

Vettel meg lófasz, középszer pilóta. Középszer autóban, középszer csapattal. (Mondom ezt úgy, hogy Ferraris voltam mindig is, amíg érdekelt ez a bohóckodás)
Csak két név.Verstappen,Hamilton.
Mind a kettő megcsinálta ezt,és semmit sem kaptak.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2019. június 9., vasárnap 22:19

https://www.youtube.com/watch?v=a8_91YCwV8Y

Ezért most milyen büntetéseket osztanának ki?? 11 évvel ezelőtt, de szép is volt... :roll: :coffee:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. június 9., vasárnap 22:13

Én csak az esetet láttam, de kimondták hogy az 1 autónyi hely miatt büntették meg? Nekem úgy tűnt, hogy a legnagyobb baj az volt, hogy másokat veszélyeztetve tért vssza a pályára. Abban meg nem sok kérdés van. Olyan semmilye autósportban nincs, hogy keresztül a pályán visszajössz a túloldalra mindenki előtt.

Vettel meg lófasz, középszer pilóta. Középszer autóban, középszer csapattal. (Mondom ezt úgy, hogy Ferraris voltam mindig is, amíg érdekelt ez a bohóckodás)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1171
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Bencze » 2019. június 9., vasárnap 22:09

wZoLee7 írta:
Bencze írta: Ki nem allhatom a Ferrarit es Vettelt, de ez a buntetes nevetseges volt.
tudod hogy van a szabály? mert ezek szerint fogalmad sincs

1 autónyi hely, ennyit kell hagyni, nem volt ennyi, a vonal szamít nem a fal, hogy lenne már nevetséges? ez a hiszti a nevetséges :lol:
és ezt úgy írom h szeretném látni a ferrari felemelkedését.
https://www.fia.com/file/78014/download/26183
27.3 cikkely. Segitek leforditani, ha nem erted.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. június 9., vasárnap 22:08

Így is necc már a helyzet, de most azért örülök, hogy nem a 70-80-as évek F1-én nőttem fel, mert akkor ezt a mait már rég nem nézném.

A régi nagyok már rég felrúgták volna az FIA asztalát...

Egy rohadt nagy sztrájk kéne az egész "száguldó" CIRKUSZBA.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Remy 2019. június 9., vasárnap 22:09-kor.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. június 9., vasárnap 22:07

wZoLee7 írta: Jól van, elengedtem :lol: :lol: :lol:
A szabály le van írva, magyarul is megtaláljátok, értelmezés s egyszeri vissza nézés után egyértelmű h ennek nem tett eleget Vettel. Innentől nincs miről beszélni. Az meg h ilyenek a szabályok, évek óta ilyenek, ez az F1, a büdös életben nem volt értelmes szabályozása és döntés hozás meg pláne, ez miatt keseregni szintén teljesen felesleges. A lényegen semmit nem változtat, Vettel szart sem érdemel ebben az évben sem, mert közel sincs egy vb győztes pilóta teljesítményéhez

Hamilton véleményes eseteiből is sok van (sőt), igen, de itt ezt az esetet vizsgálták, nem az eddigieket, és ez alapján jón döntöttek.
De mi van leírva? Hogyha megcsúszol a füvön, akkor is hagyjál egy autónyi helyet, 2mp alatt reagáld le?
Létezik olyan is, hogy versenybaleset, ahol senkit sem büntetnek, itt szerencsére baleset sem történt.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. június 9., vasárnap 22:04

Jól van, elengedtem :lol: :lol: :lol:
A szabály le van írva, magyarul is megtaláljátok, értelmezés s egyszeri vissza nézés után egyértelmű h ennek nem tett eleget Vettel. Innentől nincs miről beszélni. Az meg h ilyenek a szabályok, évek óta ilyenek, ez az F1, a büdös életben nem volt értelmes szabályozása és döntés hozás meg pláne, ez miatt keseregni szintén teljesen felesleges. A lényegen semmit nem változtat, Vettel szart sem érdemel ebben az évben sem, mert közel sincs egy vb győztes pilóta teljesítményéhez

Hamilton véleményes eseteiből is sok van (sőt), igen, de itt ezt az esetet vizsgálták, nem az eddigieket, és ez alapján jón döntöttek.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 7 regisztrált és 0 vendég