Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62889
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. november 30., szerda 0:01

Ladislao írta:Rosberg azt kérte, hogy ha Hamburger nem tud gyorsabban menni akkor engedje őt el és ha megmarad neki a második helye a célig akkor vissza fogja adni neki az első helyet a végén. Egyszerűen nem akarta, hogy veszélyben legyen a dobogója. És érdekes módon nem teljesen ilyen de hasonló szitunál Rosberget is utasították monacoban , hogy engedje el Hambit. Ezt persze senki sem jegyzi meg mikor a technika ördögét kérik számon Hamilton védelmében. Ugyanazt kérte most Rosberg amit annó ő is megtett Hambinak.. Akkor mi a hiba? A világbajnoki esélyek? És? Monacoban is ugyanannyi pontot ért az első hely mint Abu Dabiban.

Csapat és team váltás? És itt is Hambi az áldozat? Miért? 2 szezont lehúzhatott ezzel a teammel és nyert 2 Vb-t. Elvették tőle ezt a teamet és rögtön nem ő nyert mert most neki volt több technikai bakija nem Rosbergnek ahogy az előző két évben!

Ennek ellenére én képes vagyok beismerni , hogy Hambi a jobb pilóta legalábbis versenytempóban feltétlen. 1 körön közel sem olyan egyértelmű. Sőt Hambi TOP pilóta ahogy a statjai is bizonyítják. Talán minden idők egyik legjobbja. De Rosberg képességeire pont ez a legjobb bizonyíték, hogy ezzel a pilótával képes felvenni a harcot. Közel sem egy Barichello kaliber egy srác. Sokkal több és jobb. Ennyi erővel amúgy annó Button VB címe sem ért egy lyukas garast sem.

Egyébként pedig a kitartás és a kiegyensúlyozottság ugyanakkora vagy hasonló nagy előny egy versenyzőnél mind a az eredendő gyorsaság még ha előbbieket sokan lényegtelennek is tartják mert a legnagyobb mánia a "tehetség"... valószínűleg Rosberg nem volt és soha nem is lesz a legnagyobbak közt emlegetve. Amíg Hambit Sennához hasonlítják addig Rosberget még hasonlításra sem nagyon tartják méltónak. Miközben ő küzd évről évre és legyőzi az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb klasszisát a forma 1-ben. És ezt a klasszist mindenféle mondvacsinált vagy éppen valamennyire jogos dolgokkal mentegetik, hogy kikapott mert idén Rosberg JOBB volt mint Hamilton még akkor is ha Hamilton a JOBB pilóta.

Hasonló a helyzet kicsit a Messi vs Ronaldo összevetésben... csak ők nem egyéni sportot űznek... alapvető tehetsége talán Messinek nagyobb kicsivel... de nekem mégis Ronaldo a szimpatikusabb... a küzdőszelleme és még annyi minden dolog miatt. Én többre értékelek bizonyos emberi tulajdonságokat mint az alapvető eredendő tehetséget. Az persze csodálatos dolog... akinek megadatik. Akinek pedig nem az pedig küzdhet azért, hogy az ellen aki zsigerből eléri a dolgokat azzal tarthassa a lépést. Rosberg nem adta fel az évek alatt. És én ezt nagyon becsülöm. És nagy bajnoknak tartom. Véleményem azért ugye lehet?
Meg egy Hambizas aztán kivaglak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Ladislao
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2016. október 18., kedd 17:57

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Ladislao » 2016. november 29., kedd 23:39

Rosberg azt kérte, hogy ha Hamburger nem tud gyorsabban menni akkor engedje őt el és ha megmarad neki a második helye a célig akkor vissza fogja adni neki az első helyet a végén. Egyszerűen nem akarta, hogy veszélyben legyen a dobogója. És érdekes módon nem teljesen ilyen de hasonló szitunál Rosberget is utasították monacoban , hogy engedje el Hambit. Ezt persze senki sem jegyzi meg mikor a technika ördögét kérik számon Hamilton védelmében. Ugyanazt kérte most Rosberg amit annó ő is megtett Hambinak.. Akkor mi a hiba? A világbajnoki esélyek? És? Monacoban is ugyanannyi pontot ért az első hely mint Abu Dabiban.

Csapat és team váltás? És itt is Hambi az áldozat? Miért? 2 szezont lehúzhatott ezzel a teammel és nyert 2 Vb-t. Elvették tőle ezt a teamet és rögtön nem ő nyert mert most neki volt több technikai bakija nem Rosbergnek ahogy az előző két évben!

Ennek ellenére én képes vagyok beismerni , hogy Hambi a jobb pilóta legalábbis versenytempóban feltétlen. 1 körön közel sem olyan egyértelmű. Sőt Hambi TOP pilóta ahogy a statjai is bizonyítják. Talán minden idők egyik legjobbja. De Rosberg képességeire pont ez a legjobb bizonyíték, hogy ezzel a pilótával képes felvenni a harcot. Közel sem egy Barichello kaliber egy srác. Sokkal több és jobb. Ennyi erővel amúgy annó Button VB címe sem ért egy lyukas garast sem.

Egyébként pedig a kitartás és a kiegyensúlyozottság ugyanakkora vagy hasonló nagy előny egy versenyzőnél mind a az eredendő gyorsaság még ha előbbieket sokan lényegtelennek is tartják mert a legnagyobb mánia a "tehetség"... valószínűleg Rosberg nem volt és soha nem is lesz a legnagyobbak közt emlegetve. Amíg Hambit Sennához hasonlítják addig Rosberget még hasonlításra sem nagyon tartják méltónak. Miközben ő küzd évről évre és legyőzi az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb klasszisát a forma 1-ben. És ezt a klasszist mindenféle mondvacsinált vagy éppen valamennyire jogos dolgokkal mentegetik, hogy kikapott mert idén Rosberg JOBB volt mint Hamilton még akkor is ha Hamilton a JOBB pilóta.

Hasonló a helyzet kicsit a Messi vs Ronaldo összevetésben... csak ők nem egyéni sportot űznek... alapvető tehetsége talán Messinek nagyobb kicsivel... de nekem mégis Ronaldo a szimpatikusabb... a küzdőszelleme és még annyi minden dolog miatt. Én többre értékelek bizonyos emberi tulajdonságokat mint az alapvető eredendő tehetséget. Az persze csodálatos dolog... akinek megadatik. Akinek pedig nem az pedig küzdhet azért, hogy az ellen aki zsigerből eléri a dolgokat azzal tarthassa a lépést. Rosberg nem adta fel az évek alatt. És én ezt nagyon becsülöm. És nagy bajnoknak tartom. Véleményem azért ugye lehet?

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. november 29., kedd 19:05

morientes írta:
Viselkedne egy 3x vilagbajnok módjára és méltósággal viselné a vereséget. De nem. Ő inkább hisztériázik mint egy elkényeztetett kölyök meg mutogat a Mercire...akitől amugy egy olyan autot kapott hogy 2 VBt is nyert. De ja a rohadèk Merci tuti direkt baszott ki vele.
Szerintem te sokkal komolyabban veszed mint Lewis :D
Szerintem nem. :lol:

Hát ja Ők màr rég nem barátok.Ez viszont tényleg szomorú.
Anno Schumi átment Hakkinenhez bulizni mikor megnyerte a VB-t. És ők nemvoltak gyerekkori barátok...Nekik meg kb egymásnak gratulálni is nehezükre esik. :/
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13162
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2016. november 29., kedd 18:55

lestat, írod ezt úgy, hogy gőzöd sincs mi megy a háttérben. Egyikünk sem tudja. A szerelős dolog meg még a verseny előtt volt. Rosberg ordítva kérte a rádión, hogy Hamilton engedje el őt...az jobb ugye? Ott próbálnak fogást találni a másikon ahol csak lehet, és engem ez zavar a legjobban, két volt jó barátról van szó

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2016. november 29., kedd 18:42

Viselkedne egy 3x vilagbajnok módjára és méltósággal viselné a vereséget. De nem. Ő inkább hisztériázik mint egy elkényeztetett kölyök meg mutogat a Mercire...akitől amugy egy olyan autot kapott hogy 2 VBt is nyert. De ja a rohadèk Merci tuti direkt baszott ki vele.
Szerintem te sokkal komolyabban veszed mint Lewis :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. november 29., kedd 18:39

Santi írta:Senki nem mondta, hogy nem érdemelte meg Rosberg. Csak az ilyenek, hogy szánalmas mire sír Hamilton, kikapott, jobb volt Rosberg stb. szavak és mondatok azért elég erősek.
Márpedig szánalmas ahogy Hamilton viselkedik meg keresi a kifogásokat. Mintha neki már pedig járna hogy soha semmilyen gond ne legyen az autójaval és mindig szerencsés legyen.
Mert ilyen alapon nálam Massa 2008 VB győztese mert a Hungaroringen elfüstölt meg volt ott egy elcsalt futam is. Ennyit erről.
Viselkedne egy 3x vilagbajnok módjára és méltósággal viselné a vereséget. De nem. Ő inkább hisztériázik mint egy elkényeztetett kölyök meg mutogat a Mercire...akitől amugy egy olyan autot kapott hogy 2 VBt is nyert. De ja a rohadèk Merci tuti direkt baszott ki vele.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2016. november 29., kedd 18:28

Senki nem mondta, hogy nem érdemelte meg Rosberg. Csak az ilyenek, hogy szánalmas mire sír Hamilton, kikapott, jobb volt Rosberg stb. szavak és mondatok azért elég erősek.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. november 29., kedd 18:19

Ladislao írta:Szánalmas Hamiltontól, hogy nem tudja méltósággal viselni, hogy kikapott. Amit leművel... majd a könyvében leírja az igazságot... aha, persze... az egész világ összefogott ellene azért nem lett bajnok :taps:
+1

A másik meg Rosbergnek 9 futamgyozelme lett.
Végig nagyon szoros volt.
Ugyanugy megérdemli mint bárki aki eddig VB győztes lett.
Plusz azèrt neki Lewis nagy mumus volt eddig és az hogy egész évben kiegyensulyozott maradt ès ahogy az utólsó futamon higgadt maradt plusz egy Verstappen elleni csatába is belement nálam így abszolút megérdemli a győzelmet. Fejben nagyon rendben volt. Nem úgy mint Hamilton aki inkabb azzal volt elfoglalva hogy hogy legyen nagyobb Celeb.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ericco » 2016. november 29., kedd 18:16

Ladislao írta:Szánalmas Hamiltontól, hogy nem tudja méltósággal viselni, hogy kikapott. Amit leművel... majd a könyvében leírja az igazságot... aha, persze... az egész világ összefogott ellene azért nem lett bajnok :taps:
Mondjuk ha felcserélték volna a szerelőgárdámat, majd ezután az addig totál megbízható Mercedes motor többször is megadta volna magát, lehet én is furcsán néznék a csapatra. Talán ok nélkül, de a gyanú ilyenkor azért indokolt.
Merci Zizou!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2016. november 29., kedd 17:54

Nem volt.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2016. november 29., kedd 17:53

Igaza van, én is nehezen emészteném meg, ha 10 futamgyőzelemmel sem lennék világbajnok, és helyettem egy tőlem gyengébb pilóta lenne az, csak mert egyszer elszállt a motorom, neki meg nem voltak gondjai. Nem is tudom volt-e már ilyen a történelemben, hogy 10 futamgyőzelem se elég a bajnoki címhez, szerintem közel nem volt ilyen soha. Rosbergnek 5-6 győzelmei voltak tavaly meg 14-ben is.

Avatar
Ladislao
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2016. október 18., kedd 17:57

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Ladislao » 2016. november 29., kedd 17:37

Szánalmas Hamiltontól, hogy nem tudja méltósággal viselni, hogy kikapott. Amit leművel... majd a könyvében leírja az igazságot... aha, persze... az egész világ összefogott ellene azért nem lett bajnok :taps:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13162
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2016. november 28., hétfő 17:20

Mondjuk azt is kinézem belőle, hogy az egész F1-et hagyja a rákba

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ericco » 2016. november 28., hétfő 16:41

wZoLee7 írta:
Santi írta:Ha lenne versenyképesebb csapat a Mercinél (vagy legalább azonos szinten) szerintem már lépett volna. Addig ameddig csak itt van esélye a 4.-re addig biztosan maradni fog.
Hát a mercihez is akkor ment amikor még nagyon alakultak a dolgok, és nem voltak futamgyőztes gárda.
De akkor már nagyban készült az új motor. Gondolom, megmutattak neki pár adatot, és nem is volt több kérdés...
Merci Zizou!

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2016. november 28., hétfő 16:40

3 futamot is nyertek. Tény, hogy akkor a RB volt az egyeduralkodó, így nem voltak még bajnoki esélyesek, de a 2013-ban mélypontra kerülő (és azóta is jobbára csak szenvedő) Mekihez képest bőven előrelépett.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13162
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2016. november 28., hétfő 16:32

Santi írta:Ha lenne versenyképesebb csapat a Mercinél (vagy legalább azonos szinten) szerintem már lépett volna. Addig ameddig csak itt van esélye a 4.-re addig biztosan maradni fog.
Hát a mercihez is akkor ment amikor még nagyon alakultak a dolgok, és nem voltak futamgyőztes gárda.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2016. november 28., hétfő 16:26

hala real írta:https://www.youtube.com/watch?v=x3idyNy-zbI

egy kis visszatekintes. 2007, hamilton elso futama.
raikkonen - massa a ferrarinal, alonso es az ujonc hamilton a mclarennel.
Ezek voltak még az igazi évek úgy 2010-ig, onnantól szép lassan ment lefele a színvonal. :coffee:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2016. november 28., hétfő 16:23

Ha lenne versenyképesebb csapat a Mercinél (vagy legalább azonos szinten) szerintem már lépett volna. Addig ameddig csak itt van esélye a 4.-re addig biztosan maradni fog.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13162
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2016. november 28., hétfő 15:02

Egyébként, az utolsó néhány kör mindent elmondott az idei évről.
Hamilton brutális. Ahogyan tartotta az 1 mp feletti különbséget, az ahogy kontrolálta a versenyt végig, hihetetlen volt. Egy percig nem volt veszélyben az első helye, úgy hogy szerintem nem csak fél gőzzel nyomta, volt az kevesebb is. Az amit csinált, szerintem teljesen várható és érthető volt. Az egyetlen esélye a vb címre, nincs az a pilóta sem a jelenlegi, sem a volt mezőnyben aki ezt ne próbálta volna meg.
Rosberg amint érezte a bajt, egyből rádión kérte a csapatot, engedjék el, magyarul nyerjék meg neki a falról a vb címet...no comment.
A merciben viszont csalódtam, nekik annyit kellett volna mondani, hogy Nico, verseny van, ha gyorsabb vagy, előzd meg őt. Aztán jöttek a hülye nyilatkozatok, hogy majd elbeszélgetnek, meg nem értik, meg neki kellett volna menni...mivan? Ennyire nyíltan közlik, hogy meg akartuk, és meg is nyerettük vele a vb címet.
Hamilton jövőre ismét neki vág, de ha érezni fogja a szembe szelet le fog lépni, ferrari, mclaren, simán benne van

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2016. november 28., hétfő 14:54

szerk.: nem is értem ezt miért nem tisztázták elöre a csapatértekezleten
Gyanítom hogy tisztázták, csak Hamilton "nem hallotta" :lol:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 77 regisztrált és 0 vendég