Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. augusztus 16., vasárnap 21:37

babaking írta:
wZoLee7 írta:
Hol? Megállt a motor, kijelző minden elsötétült :lol: Előtte viszont remekül csatázott Norrissal, azt még néztem volna pár körig
Reménykedtem valami ilyenben. Nem láttam csak az ismétlést kívülről, mert a németek folyton reklámot nyomnak és a belső kamerasrol lemaradtak
Volt egy motor shut down, blokkoltak a hátsó fékek megpördült, aztán valahogy újraindult, de a boxban maradt érthető módon. Az autó hangja is szar volt újraindulás után.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 16., vasárnap 19:50

wZoLee7 írta:
babaking írta: Leclerc húzott egy Vettelt :(
Hol? Megállt a motor, kijelző minden elsötétült :lol: Előtte viszont remekül csatázott Norrissal, azt még néztem volna pár körig
Reménykedtem valami ilyenben. Nem láttam csak az ismétlést kívülről, mert a németek folyton reklámot nyomnak és a belső kamerasrol lemaradtak
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13045
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. augusztus 16., vasárnap 19:06

Süti írta: Azt hiszem a modern F1-et csodálatosan összefoglalta, mikor Verstappenre rászóltak a verseny elején, hogy túl közel autózik Hamiltonhoz. 1,5 mp-re, és vagy 4 autóra volt. :lol: :lol: :lol: :lol:

Nevetséges.
Hát ez az volt, de ez is más lenne ha a Red Bull 2 autóval menne. Elég legg volna hárulról Bottasra nyomást helyezni, hogy gyorsítania kelljen és legalább Ő ne autózzon kényelmesen. Vagy ugyan ezt a 2. helyről a Red Bull is vállalhatta volna. Nem rohadtul mind1 hogy 2. vagy 3. hely? Fél év múlva senkit nem érdekel majd csak, hogy mennyi győzelmet vettek el. Verstappen ha gyorsít Hamilton sem köröz kényelmesen, de ma mindenki teljesen kényelmesen elvolt magának

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. augusztus 16., vasárnap 18:57

Azt hiszem a modern F1-et csodálatosan összefoglalta, mikor Verstappenre rászóltak a verseny elején, hogy túl közel autózik Hamiltonhoz. 1,5 mp-re, és vagy 4 autóra volt. :lol: :lol: :lol: :lol:

Nevetséges.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. augusztus 16., vasárnap 18:05

Viszont remélem a döntéshozők is nézték ezt a mai meccset és rájönnek , ezzel valamit rohadt gyorsan kezdeni kell - mi az hogy a top 3on kívül mindenki kört kap??
Ferrari meg nem hogy a 3. legjobb erőforrás, mostmár inkább csak a középmezőnyben érdekelt. Csapatfőnököt vajon meddig hagyják még kártákonykodni? Ha nem ért ehhez, küldjük vissza az eredeti posztjára, ott állítólag jó volt. Szégyen gyalázat, amit a pirosak művelnek. :(

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13045
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. augusztus 16., vasárnap 17:16

babaking írta: Leclerc húzott egy Vettelt :(
Hol? Megállt a motor, kijelző minden elsötétült :lol: Előtte viszont remekül csatázott Norrissal, azt még néztem volna pár körig

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2020. augusztus 16., vasárnap 16:55

babaking írta: Leclerc húzott egy Vettelt :(
Ott csúnyán megkotlott az autó, lehetett hallani a belső kamerás felvételen.

Vettelnek viszont most grat, kellett hozzá a csapat is, úgyhogy a múltheti csapatbasztatás után, remélhetőleg most megköszöni nekik. Ha kijön, akkor ebből nincs pont ma.
Meg Albonnak is megköszönheti, aki továbbra is bűngyenge, most az elejéből rajtolt, nem a tizenakárhanyadikról, erre csinál az 5-ből 8. helyet, a saját csapattársától is kört kap. Borzasztó.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5087
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2020. augusztus 16., vasárnap 16:35

Remy írta: Az a Perez büntetés... :lol: Csak, mert jön a best.
Black Lewis Mercedes.

2020.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. augusztus 16., vasárnap 16:32

Az a Perez büntetés... :lol: Csak, mert jön a best.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 16., vasárnap 16:12

Leclerc húzott egy Vettelt :(
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13045
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. augusztus 16., vasárnap 15:35

Ez eddig nem nez ki tul jol, vagy huznak valami masik strategiat vagy ez leves

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 13., csütörtök 14:08

Santi írta: Más:

Hamilton boxbejárati pillanata:
https://www.facebook.com/LeoCroweGaming ... =3&theater
Nem vádaskodok, valószínűleg a speedometer grafika késésben van egy picit, de azért furcsa, hogy nem is vizsgálták az esetet. Meg az is, hogy a közvetítésben nem is mutatták a grafikát.
szerintem ezt nem kell vizsgálni nem? Szenzorok mérik a sebességet, ha sok akkor bejelez. Max ha szük ránéznek a telemetriára. Nem hiszem, hogy ezt elcsalnák neki. Nem nagyon van rá szüksége.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

markmadrid
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2016. november 21., hétfő 11:01
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Di Maria, Coutinho, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: markmadrid » 2020. augusztus 10., hétfő 16:07

alexoxladjackoxi írta: Rosberg szintet? :ozil: Kizárt. Azért a német Hamilton csapattársaként lett VB, egyáltalán nem látnok Sainzban hasonló potenciált. Verstappen ellen helytállt nagyjából, na de könyörgöm, 17 éves volt Max akkor ha jól tudom. A mostani bucira verné, ahogy vélhetően Leclerc is hasonlóan tesz majd. Ne feledjük, hogy Hülkenberg is megverte a spanyolt. Bottas halvérű meg nem VB-alkat, de szerintem gyorsabb pilóta, mint Sainz, azért Hamilton nem veri agyon egyáltalán, tavaly időmérőkön 7-szer, futamokon 6-szor elkapta Hamit. Engem is irritál, hogy nem egy másik élversenyző ül a másik Merciben, de összességében Bottas bőven jó pilótának számít. Vagy legalábbis nekem fura, hogy le van hordva sokak által mindennek, egy maximum hasonló kaliberű Sainzot meg úgy várnak néhányan a Ferrarihoz, mint a megváltót. Albon amúgy szerintem is le lesz váltva.

Rosbergnek ahhoz a VB hez minden összejött azért. Valamelyik nap néztem egy Reviewet és mindent bevetett :D Monacoban mikor megfutotta a leggyorsabb kört majd szépen félreállt egy kis hiba miatt így sárga zászló és a mögötte jövő Hamiltonnak elkellett vennie :D Bár én csíptem ezeket a harcokat. Tényleg nagyon megdolgozott azért a címért és Hamiltont verte.

Meglátjuk én a spanyolt még nem írnám le. Nem rossz, bár tény, hogy kicsit szürke. Remélem közel lesz Leclerchez.

Bottas meg nem tudom. Néha azt érzem, hogy Hamilton tudja, hogy jobb és gyorsabb mint a finn és kb annyit is autózik. Neki Bottas a tökéletes csapattárs. Néha megtudja dolgoztatni, de összességében és főleg egész szezont nézve esélytelen ellene. És azt érzem ezzel Hamilton is tisztában van. Neki egy Renaultba lenne a helye jelenleg. Plusz azért évek óta a legjobb autóban ül. Több tizeddel gyorsabb ez a Merci majd minden egyes pályán az elmúlt években mint a többi csapat. Így nézve szerintem egy közepes szintet hoz a Finn. Extrát nagyon ritkán látunk tőle. Most is Hamilton vert helyzetből hozta a második helyet. Egész versenyen Bottas mögött volt és papíron ő kapta a rosszabb taktikát is. Ehhez képest megint villantott...

Mindig várom, hogy végre legyen legalább 2 csapat akik hasonló erőt képviselnek, de bekell látnom hogy ha a Hamilton éra véget ér jön egy másik. Megint egy csapat betalál és annak a versenyzője évekig hozza a címeket. Ferrari,Red Bull majd most a Merci.

Red Bull Vettelt is nagyon untam már... de ez a Hamilton Merci főleg mióta nincs kb csapattársa borzasztóan egyoldalú lett. Remélem 2022-ben jközelebb lesznek egymsáshoz a csapatok mert ez így nem az igazi. 2010 körül legalább a Red Bull mellett volt egy Ferrari meg egy egész erős Mclaren és még egy Lotus is tudott Raikönennel nyerni. Sőt talán a Merci is már ott volt.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. augusztus 10., hétfő 15:51

Rosberg szintet? :ozil: Kizárt. Azért a német Hamilton csapattársaként lett VB, egyáltalán nem látnok Sainzban hasonló potenciált. Verstappen ellen helytállt nagyjából, na de könyörgöm, 17 éves volt Max akkor ha jól tudom. A mostani bucira verné, ahogy vélhetően Leclerc is hasonlóan tesz majd. Ne feledjük, hogy Hülkenberg is megverte a spanyolt. Bottas halvérű meg nem VB-alkat, de szerintem gyorsabb pilóta, mint Sainz, azért Hamilton nem veri agyon egyáltalán, tavaly időmérőkön 7-szer, futamokon 6-szor elkapta Hamit. Engem is irritál, hogy nem egy másik élversenyző ül a másik Merciben, de összességében Bottas bőven jó pilótának számít. Vagy legalábbis nekem fura, hogy le van hordva sokak által mindennek, egy maximum hasonló kaliberű Sainzot meg úgy várnak néhányan a Ferrarihoz, mint a megváltót. Albon amúgy szerintem is le lesz váltva.

markmadrid
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2016. november 21., hétfő 11:01
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Di Maria, Coutinho, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: markmadrid » 2020. augusztus 10., hétfő 15:34

alexoxladjackoxi írta: Pedig az a vicc, hogy ha Albon marad jövőre, és ugye Sainz is megy a Ferrariba, még mindig Bottas lesz a legerősebb második számú az élcsapatoknál. Sainz idén eddig elég rendesen be van árazva Norris által, aki viszont most tényleg nagyon jó, tavaly egy kicsit túlértékeltnek éreztem, de úgy tűnik tévedtem vele kapcsolatban. Neki majd a következő szezon lesz az igazi értékmérő Ricciardo ellen, Carlost viszont nem érzem Ferrari-szintű pilótának, még ha csak második számúnak is viszik. Bottas is erős volt a Williamsnél, középmezőnyben azért más kiemelkedni, mint a legnagyobbak ellen akárcsak helytállni.


Tény talán Bottas és Albon van a legnehezebb helyzetben mert nekik van a legerősebb csapattársuk is. De még Bottas többnyire hozza a másodszámú pilóta szerepét ezt Albon egyáltalán nem tudja... Meglepődnék, ha jövőre is ő vezetné a Red Bullt.

Helmutéknak most pont két erős pilóta kellene. A mercinél érhető, hogy nem akatak egy Vettelt vagy egy Alonsot odavinni Hamilton nyakára. De a Red Bullnál ? Állandóan Max egyedűl van a két Merci ellen. Így azért nehéz taktikailag. Remélem Perez fog odakerülni, ha Vettel kitúrja az Aston Martinnál.

Sainz szerintem nem lesz rossz. Összessgébében ő felvette a kesztyűt Max ellen is a Torro Rossonál. Norrist pedig tavaly meggyőzően verte. Idén nincs szerencséje és én sem érzem benne, hogy világbajnok pilóta lehet, de akár egy Rosberg szintet hozhat. Leclercnek nem lesz könnyű ellene szerintem.

Russel meg remélem 2022-ben már Mercit fog vezetni Hamilton mellett. Abban a srácban még nagyon sok lehet.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2020. augusztus 10., hétfő 15:32

Sztem Sainz annyira nincs beárazva Norris által.
Nincs köztük akkora különbség, amit az eddig eredmények mutatnak, az összetett állása kicsit csalóka.
Egy körön megvan Norrisnak egy 2 tizedes előnye kb, ami ebben a sűrű mezőnyben pont elég arra, hogy több pozícióval előrébbről rajtolva jobb eredményeket érjen el, amúgy versenytempóban nagyjából egál, sőt Sainznak adnám a versenytempót egy hajszállal, 55-45 arányban. Csak 3-4 helyekkel hátrébbról indulva beragad a mezőnybe 10. hely körül hiába tudná ugyanazt. Egy körön kell fejlődnie a spanyolnak.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. augusztus 10., hétfő 15:06

Pedig az a vicc, hogy ha Albon marad jövőre, és ugye Sainz is megy a Ferrariba, még mindig Bottas lesz a legerősebb második számú az élcsapatoknál. Sainz idén eddig elég rendesen be van árazva Norris által, aki viszont most tényleg nagyon jó, tavaly egy kicsit túlértékeltnek éreztem, de úgy tűnik tévedtem vele kapcsolatban. Neki majd a következő szezon lesz az igazi értékmérő Ricciardo ellen, Carlost viszont nem érzem Ferrari-szintű pilótának, még ha csak második számúnak is viszik. Bottas is erős volt a Williamsnél, középmezőnyben azért más kiemelkedni, mint a legnagyobbak ellen akárcsak helytállni.

markmadrid
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2016. november 21., hétfő 11:01
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Di Maria, Coutinho, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: markmadrid » 2020. augusztus 10., hétfő 14:57

Santi írta: Lehet, hogy most túlzásba esek, de Leclerc lassan Alonso-i szinten hozza ki az autóból a maximumot. A spanyol is híres volt arról, hogy hasonlóan erőn felülit hozott a Ferrarival, miközben a csapattárs szenvedett.

Verstappen meg mostmár egyértelműen beért, nincs kérdés. A mezőny legjobbja - ez lehet kérdéses valakinek - de minimum a top3-ban ott van Leclerccel és Lajossal.

Bottas meg világi lúzer, pole-ból 3. GG. Élről sem tud nyerni, ha meg Hamilton mögött jön 2mp-re (lásd múlthét) akkor meg nem meri (vagy nem tudja) megcsinálni más taktikával, mint Hamilton. Lehet utálni Lewist, mert űrautó meg akármi, de ez is a bajnokok ismérve, vert helyzetből is húz egyet és tovább növeli az előnyét a bajnokságban.
Bottas többek között ezért sem lesz soha bajnok.

Szerintem is Leclerc zseniális amióta a kb a Forma 1-be került. Épp ezért ennyire idegesítő, hogy csak nagy ritkán láthatunk komoly csatákat az élen miközben Leclerc , Verstappen és Ricciardo is a mezőnyben van. Sőt jövőre még Alonso is csatlakozik valamint Vettel bár mostanában önmaga karikatúrája, de mégis csak 4x Vb győztes és, ha jó az autó akkor ő is igen komoly erőt képvisel.

Ehhez képest a Mercinél elfoglalja az a Bottas a helyet akinek vajmi kevés esélye van Hamilton mellett. A másik legjobb autót meg Albon vezeti aki majd minden futamon körönként 6-8 tizedet kap Verstappentől. Hasonlóan erős autóval nagyon megnéznék már egy Hamilton Verstappen Leclerc csatát.

És még jó pár igen tehetséges pilóta van a mezőnyben mint Russel vagy Norris akik akár képesek lehetnének az élmezőnnyel harcolni.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2020. augusztus 10., hétfő 10:20

Más:

Hamilton boxbejárati pillanata:
https://www.facebook.com/LeoCroweGaming ... =3&theater
Nem vádaskodok, valószínűleg a speedometer grafika késésben van egy picit, de azért furcsa, hogy nem is vizsgálták az esetet. Meg az is, hogy a közvetítésben nem is mutatták a grafikát.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2020. augusztus 10., hétfő 8:34

Lehet, hogy most túlzásba esek, de Leclerc lassan Alonso-i szinten hozza ki az autóból a maximumot. A spanyol is híres volt arról, hogy hasonlóan erőn felülit hozott a Ferrarival, miközben a csapattárs szenvedett.

Verstappen meg mostmár egyértelműen beért, nincs kérdés. A mezőny legjobbja - ez lehet kérdéses valakinek - de minimum a top3-ban ott van Leclerccel és Lajossal.

Bottas meg világi lúzer, pole-ból 3. GG. Élről sem tud nyerni, ha meg Hamilton mögött jön 2mp-re (lásd múlthét) akkor meg nem meri (vagy nem tudja) megcsinálni más taktikával, mint Hamilton. Lehet utálni Lewist, mert űrautó meg akármi, de ez is a bajnokok ismérve, vert helyzetből is húz egyet és tovább növeli az előnyét a bajnokságban.
Bottas többek között ezért sem lesz soha bajnok.

A végére egy beszédes adat:
Verstappen - 5 éve a mezőny mikor 2. mikor 3. erőjének számító autójában: 9 win
Bottas - 4 éve a mezőny kimagaslóan legjobb autójában: 8 win
:lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 31 regisztrált és 0 vendég