Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 12., vasárnap 15:40

Nehéz ez, mert ha pl Rosberg mellett egy gyengébb pilóta lenne, simán nyerné évekig a vb címeket és mindenki ellene tőle ájulva...bár én tartom a véleményem, hogy a merci Hamilton érkezésével lett igazán nyerő csapat.
Nem véletlen igazolták le 40 millioert.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. április 12., vasárnap 15:10

az se megy többet a pálya közelébe :D

Nehéz ez, mert ha pl Rosberg mellett egy gyengébb pilóta lenne, simán nyerné évekig a vb címeket és mindenki ellene tőle ájulva...bár én tartom a véleményem, hogy a merci Hamilton érkezésével lett igazán nyerő csapat.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 12., vasárnap 14:46

Rosbergről sok mindent el lehet mondani,nagyon ért ahhoz amit csinál,de egyszerűen nem nyerő tipus.Hiányzik belőle az a plusz,ami egy jó pilótát megkülönbözteti a világbajnok pilótától.
Olyan Button tipus ő,az a szerencsétlen tényleg csak azért lett világbajnok,mert a brawn gp akkor még a merciktől is magasabban verte a mezőnyt.
Rosbergből hiányzik az a tűz,ami egy Alonsoban,Hamiltonban,Vettelben akár,vagy Raikkonenben benne van.(Bár a finnél ez kicsit képzavar :D).Minden esetre ezekben ott a nyerővér,míg Rosbergben ezt nem látom.

A kínai gyerek átszaladt a ferrarihoz kölcsönkérni a kocsit egy körre,az meg van? :lol:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. április 12., vasárnap 14:21

morientes írta:Ez sima volt.Azt hittem esetleg a ferka jobban megszorongatja a merciket.De nem :)
Az verseny üde színfoltja megint az ifju Maximus volt, de az a fránya auto megint megadta magát :(
A jókedvet meg Maldonado szolgáltatta :D Komolyan mondom az az ember hülye...
12 büntető pontból 8-at összekapart az első 2 futamon :lol:

Ezt a vb címet Hamilton simán nyeri, Rosberg meg akkor lesz a két Ferrari előtt ha hidegebb helyszíneken lesznek vagy valami hiba lesz a verseny alatt. Amikor az első 10 helyezett párban ment a csapattársával az mindent elmondott erről az évről. A pilóták nagyon egy szinten vannak, a csomag alattuk sok mindent eldönt. Simán van a mezőnyben 10 olyan pilóta aki a mercivel vezetné a vb-t. Csapaton belül már érdekesebb a dolog, az olaszoknál nagyon ott van most minden. Két gyors versenyző, abszolút a lényegre koncentrálnak, ha elszarnak valamit nem kifogások hadát keresik, ezek kiállnak a kamerák elé és közlik hogy bocs, elbasztam :D Amit Rosberg csinál az már lassan beillene egy tragikomédiába is. Képtelen időmérőn, versenyen, azon a rohadt pályán bárhol elverni Hamilton. Ma még az esélyt is megkapta egy korábbi kerékcserével. Nem tudom, hogy a brit ennyire összeszedet most, vagy Rosberg kezd szétesni, de ilyeneket akkor se kellene csinálnia, mondania.
Kövi futamra 2 ferrarit a dobogóra várom...

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2015. április 12., vasárnap 13:07

Nico hogy meg volt sértődve a sajtótájékoztatón...Szánalmas... :kivagyhe:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 12., vasárnap 13:00

Ez sima volt.Azt hittem esetleg a ferka jobban megszorongatja a merciket.De nem :)
Az verseny üde színfoltja megint az ifju Maximus volt, de az a fránya auto megint megadta magát :(
A jókedvet meg Maldonado szolgáltatta :D Komolyan mondom az az ember hülye...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Danderan
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. február 18., szerda 21:18
Kedvenc játékosaid: Raul Isco Marcelo Casillas
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Danderan » 2015. április 11., szombat 22:33

Én már járnám az esőtáncot ha nem tudnám hogy a négercsók milyen jól megy esőben :lol:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 11., szombat 12:33

A mercik taroltak az időmérőn megint,de úgy tünik a ferrari idén néhány versenyen kihívójuk lehet,egyértelműen a második számú csapat.
Raikkönent sajnálom,belehibázott az utolsó körében,az első szektorban ezzel eldobott olyan 6-7 tizedet,ha ez nincs,akkor ott lenne Vettel környékén.
Mindegy,a két Wiliams autót le kell nyomni,annyival jobb most a ferrari,aztán majd elválik.
Az időjárás nem kedvez a pirosaknak,de bízom benne hogy a gumival jobban tudnak sáfárkodni mint a merci,csak úgy mint malajziában,de meglepne ha nem a merci nyerne egyébként.
Kérdés hogy ha Rosberg elkezd Hamiltonnal kekeckedni,az nem e a ferka malmára hajtja e vizet.Dobogót várok mindenképp,de több ezen a hétvégén a lovakban nem igen van.
Na de persze mindez ideális esetben,mert jöhet egy SC,vagy esetleg eső,akkor borulhat minden :)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. március 30., hétfő 11:35

Még mondtam is, hogy nem emlékszem mikor csinált utoljára ilyent a Ferrari, végre ésszel versenyeztek és ez erősen meg is látszott.
Ilyen az ha a csapatfőnök nem egy nagypofájú autóügynök,hanem olyan valaki aki ért ahhoz amit csinál...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. március 29., vasárnap 19:51

Drake írta:Aki azt hiszi,hogy Raikkönen akár csak megszorongatja Vettelt vagy a Merciket az hatalmasat téved.A csávó már vagy 8 éve kiégett.
Ez már annyira unalmas szöveg, hogy ne is pazarold az időt arra, hogy leírod...akkor is hülyeség volt amikor valaki kitalálta, most is az. Nyugodt lehetsz, ha nem motiválná semmi már rég máshol lenne. Nyerni akar ahogy mások is...
morientes írta:
Ami tetszik,az az,hogy a csapat kezd fölnőni a feladathoz,nem biztos hogy Iceman-nak meg van a 4. hely ha okosan nem veszik ki a bolyból...
Ez tavaly sajnos nem volt jellemző a ferrarira...
Még mondtam is, hogy nem emlékszem mikor csinált utoljára ilyent a Ferrari, végre ésszel versenyeztek és ez erősen meg is látszott.

Avatar
adamzz
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 12:19
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, CR, Benzema, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: adamzz » 2015. március 29., vasárnap 19:47

Drake írta:Aki azt hiszi,hogy Raikkönen akár csak megszorongatja Vettelt vagy a Merciket az hatalmasat téved.A csávó már vagy 8 éve kiégett.
Ha a VB-t nézzük akkor én sem hiszek ilyesmiben, bár abban sem,hogy egyáltalán Vettel tartani fogja a Merciket, de egy-egy versenyen az Iceman még simán megszopathatja a "fiatalokat".

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Drake » 2015. március 29., vasárnap 19:45

Aki azt hiszi,hogy Raikkönen akár csak megszorongatja Vettelt vagy a Merciket az hatalmasat téved.A csávó már vagy 8 éve kiégett.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. március 29., vasárnap 19:39

Egyébként Kimit rohadtul sajnálom...egész hétvégén jobb időket autózott mint Vettel...az időmérőn ha nem szúrják el a gumi választást, és a verseny elején Nasr nem katapultozza meg a bal hátsóját akkor ma ő nyert volna....Ferrari 1-2 :shifty::mrgreen:
Nem biztos hogy nyert volna,de a 11. helyről 4.+még egy kurva defekt...az mindenképpen tiszteletre méltó.
Ami tetszik,az az,hogy a csapat kezd fölnőni a feladathoz,nem biztos hogy Iceman-nak meg van a 4. hely ha okosan nem veszik ki a bolyból...
Ez tavaly sajnos nem volt jellemző a ferrarira...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. március 29., vasárnap 19:38

Nos igen, meleg ide, meleg oda a Ferrari óriásit lépett előre tavalyhoz képest. Tavaly az év második felében már csak az 5-ik csapat voltak, 8-10 helyen égtek Alonsoék. Szerintem is nagyon elcseszett a mostani F1 szabályozás, de azért a Ferrari példája mutatja, hogy lehet fejlődni.
A Merci nem tehet arról, hogy mindenki más balfax: a RedBull-Renault mi a francot csinál, tavaly egészen ígéretesek voltak, erre idén visszaléptek, a Force-India a Merci motorral mi a túrót csinál?? Ugyanígy a McLaren is lúzer, tavaly nekik is Mercedes motorjuk volt, semmit nem voltak képesek kihozni belőle, idén sem csak a motorral van baj.
Széjjel vannak csúszva az F1 teamek teljesen. A Williamset lehet egyedül dícsérni a Merci-Ferrarin kívül.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. március 29., vasárnap 19:12

ericco írta:Ja, gondoltam, hogy valami ilyesmi lehetett. Szóval ezt inkább a németek rontották el, nem a Ferrari húzott hirtelen valami hatalmasat. Kár, mert a Merci ilyen hibát már nem fog elkövetni, és simán hozni fogják ismét a szezont.
Annyi volt az egész, hogy a merci nagy mellénnyel állt a dolgokhoz, az olaszok meg okosabban taktikáztak és megverték őket. Ez messze nem szerencse kérdése volt, Hamilton az elején sem tudott meglépni Vetteltől, ahogy Rosberg sem tudta támadni őt. Hehenak annyiban van igaza, hogy amint olyan hétvége lesz ahol nem lesz hasonló hőség megint kapunk egy olyant mint az ausztrál verseny.
messideco írta:A Mekikkel mi történt? A Minardi szintjére süllyedtek? :(
A minardival Alonso az első évében gyorsabb volt mint most a mekivel :D


Egyébként Kimit rohadtul sajnálom...egész hétvégén jobb időket autózott mint Vettel...az időmérőn ha nem szúrják el a gumi választást, és a verseny elején Nasr nem katapultozza meg a bal hátsóját akkor ma ő nyert volna....Ferrari 1-2 :shifty: :mrgreen:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. március 29., vasárnap 18:56

Ebben viszont tökéletesen egyet értek, de azért erősen a neve miatt került ő ide ilyen fiatalon, várni kell a megítélésével még. Bár tény, hogy eddig nem affelé tendál, hogy a B.Senna-Piquet Jr. féle "csak a neve van" pilóta lesz, hanem több lesz annál. Egyébként Sainzra is ez vonatkozik, a név miatt jött, de ő is ügyes eddig.
Persze,értem mit akarsz mondani,én csak a saját,szubjektív véleményem mondom,de nevetni fogsz,a fiatal schumacher volt ilyen stílusú,nem tett föl mindent egy lapra,de nem is adta magát könnyen...ez volt ma az ifju Max :)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. március 29., vasárnap 18:49

Azért felállt ő is a dobogóra 22 évesen, amikor normális autója volt (Benetton), de mondom később is meg-meg villant azzal a szar Arrowssal, de tény, hogy sosem volt top vagy top közeli pilóta.
morientes írta:Nagyon éretten versenyzett,és ez,ami azt mondatja velem,hogy sokkal többre viheti,mint a fater :)
Ebben viszont tökéletesen egyet értek, de azért erősen a neve miatt került ő ide ilyen fiatalon, várni kell a megítélésével még. Bár tény, hogy eddig nem affelé tendál, hogy a B.Senna-Piquet Jr. féle "csak a neve van" pilóta lesz, hanem több lesz annál. Egyébként Sainzra is ez vonatkozik, a név miatt jött, de ő is ügyes eddig.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. március 29., vasárnap 18:16

Santi írta:Jos Verstappen minden volt csak középszer nem. Én bírtam a palit, volt stílusa. Lehet nem volt top pilóta, de még Max sem az, csak ígéret, amúgy esőben meg brutál jó volt pl pont itt Malajziában azzal a szar Arrowssal nagyot ment emlékszem.
Nem tudom mi a középszer definiciója,de Jos szürkült a mezőnyben,míg a fia,egy nem túl acélos autóban,(mondjuk az apja sem volt top csapatban soha),üde színfolt.17 évesen...
Nagyon éretten versenyzett,és ez,ami azt mondatja velem,hogy sokkal többre viheti,mint a fater :)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. március 29., vasárnap 17:58

Jos Verstappen minden volt csak középszer nem. Én bírtam a palit, volt stílusa. Lehet nem volt top pilóta, de még Max sem az, csak ígéret, amúgy esőben meg brutál jó volt pl pont itt Malajziában azzal a szar Arrowssal nagyot ment emlékszem.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. március 29., vasárnap 17:30

Taktikai győzelem volt ez...
Két dologra vagyok igazából kíváncsi:
1;A mercedesek vissza estek e abba a hibába,ami jellemezte őket pl tavaly előtt,mármint hogy hogyan tudnak gazdálkodni a gumival.Ma ez nem ment.Hogy ez a meleg számlájára írható,vagy alapból vmi aerodinamikai probléma,az majd kiderül.
2;Vettel mire képes versenyhelyzetben,mert ez még nem derült ki.Szépen tette a dolgát,de nem vokt semmi face to face.
Ettől független örülök mint ferrari szurker hogy lehozta.Két futam,két dobogó,ebből ma a spiccen.

Abból a Max gyerekből még lesz vmi,nem olyan középszernek tünik mint az apja volt anno...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég