Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. augusztus 9., vasárnap 16:37

Max ezt kegyetlenül odarakta. :agree: :agree: :agree:
chronic írta: Hát reméljük Max nem kap egy űrautót mert akkor taknyosra veri a mezőnyt, ahogy Hamilton. :D
A VB-hez már talán az is elég lenne neki, ha csak 2-3 tizeddel lenne lemaradva a Red Bull.


Közben Lec továbbra is kinyomja a Ferrari szemét. 150%-on hozza azt a kupac szart.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2230
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: chronic » 2020. augusztus 9., vasárnap 16:36

Hát reméljük Max nem kap egy űrautót mert akkor taknyosra veri a mezőnyt, ahogy Hamilton. :D

Leclerc azért megint odarakta.
Ennyit Vettel bácsiról.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. augusztus 9., vasárnap 15:51

Na, valamiben nem a merci lesz a legjobb iden, mindenhova a leglagyabb gumikat! :lol:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. augusztus 8., szombat 19:22

Stroll ma rendesen belett árazva :lol:

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2230
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: chronic » 2020. augusztus 8., szombat 17:55

Hajrá Hülkenberger :mrgreen:

#real pilótákat a kormány mögé,ne a pénzt. Köszi

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5067
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2020. augusztus 8., szombat 17:01

Hulk megkalapálta apuci pénzét egy kicsit :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. augusztus 8., szombat 16:03

Hulk!
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. augusztus 7., péntek 19:44

babaking írta:
wZoLee7 írta: a ferrarik elég sok kört tettek meg, szinte biztos, hogy valamit teszteltek és nem valami jó beállításokkal mentek, de ez igaz lehet még pár csapatra, Ricciardo 3. hely? álmaiban sem reális eredmény
Inkább arra gondoltam, hogy Vettel alatt megint meghalt az autó
belefér :D inkább most mint versenyen

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 7., péntek 19:27

wZoLee7 írta: a ferrarik elég sok kört tettek meg, szinte biztos, hogy valamit teszteltek és nem valami jó beállításokkal mentek, de ez igaz lehet még pár csapatra, Ricciardo 3. hely? álmaiban sem reális eredmény
Inkább arra gondoltam, hogy Vettel alatt megint meghalt az autó
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. augusztus 7., péntek 17:57

a ferrarik elég sok kört tettek meg, szinte biztos, hogy valamit teszteltek és nem valami jó beállításokkal mentek, de ez igaz lehet még pár csapatra, Ricciardo 3. hely? álmaiban sem reális eredmény

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 7., péntek 17:47

Hulk felette a tempót alig van lemaradca Strollhoz lepest

Ferrari meg megint :mrgreen: :mrgreen:










:'( :'( :'(
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6584
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. augusztus 7., péntek 14:20

BH710 írta: lehetne jó verseny a mercedes uralomtól függetlenül mindössze kicsit oldschoolban kellene gondolkodni. tankolást vissza, az autók súlyát csökkentik is kb 150 kg-al, imádtam a taktikai csatákat, egyik versenyzőnek több benzin, a másiknak a határon kellett menni a verseny azon szakaszában hogy működjön a stratégia, több volt ugyan a kockázat, de kiderült ki tud a határon menni miközben a gumikat és a technikát sem nyírja ki. Visszajöhetne a gumiháború is, bírtam az egykörös időmérőket, mondjuk az időmérő rendszerrel most sincs baj. az f1 saját magát lőtte tökön a hibrid motorokkal, túl drágák, viszont a merci nagyon belenyúlt, persze hogy foggal-körömmel ragaszkodnak hozzá. a költségvetési sapka is hülyeség ebben a sportban, jól mondta Ecclestone, aki nem tudja megengedni magának az maradjon otthon. az amerikaiak indycart akarnak csinálni belőle, mindenki egyenlő, de ez a sport sosem erről szólt. az, hogy az f1 spórolni akar mindennek a legalja, spóroljanak a benzinnel, gumival, motorral, de évente 25 versenyt akarnak, hol itt a spórolás?wtf
Abszolut egyetertek! A tankolast en is visszahoznam, rengeteg taktikai variaciora adott lehetoseget, amiket felul is kellett irni sokszor, ha megvaltozott az idojaras, vagy safety car jott be.
:goat:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 7., péntek 11:59

wZoLee7 írta: Egyebkent engem zavar nagyon ez h a dupla helyszineken a 2. Versenyt ilyen hulye nevekkel illetik? Stajer nagydij, 70. Nagydij... Idiotasag, miert nem lehet 2. Osztrak es 2. Brit nagydij?

Racing point meg kozben behuzott egy buntetest ami egy viccel egyenlo
Marketing szempontból jobban hangzik gondolom.

A büntetés furcsa. A döntés hátterében az áll állítólag, hogy a sportszabályt szegtek meg és nem technikait - ergo az alkatrész maga legális, ezért nem zárták ki öket. Eddig tiszta.
Viszont nem legális úton jutottak hozzá ezért a büntetés. Ez is ok, bár vizsgálni kellene, hogy hoygan jutottak hozzá, de ez nem fogják.

És it lesz érdekes a dolog. Ha minden igaz felszólították öket, hogy ne használják azt az elemet. Nyilván fellebbeznek az ítélet ellen, és nem tudnak új fékhütöt varázsolni, tehát gondolom azzal fognak menni.

Tegyük fel, hogy elbukják a fellebbezést, és a Renault megóvja a következö verseny is (utóbbi szinte biztos). Mi legyen a büntetés. Kizárás nem lehet, mert az alkatrész technikailag rendben van, de már kaptak 2 figyelmeztetést, hogy ne használják az ezközt. Megint levonják aa pontok egy részét + nagyobb pénzbírság? Vagy esetleg mégis kizárás? Az idö rövidsége miatt nenm lenne fair kizárni öket a mostani nagydíjról, mert 2 órájuk lenne egy új alkatrészt tervezni.

Mindenesetre érdekes döntés....

Hulk meg kap egy második esélyt. Remélem most el tud rajtolni
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. augusztus 7., péntek 11:36

Egyebkent engem zavar nagyon ez h a dupla helyszineken a 2. Versenyt ilyen hulye nevekkel illetik? Stajer nagydij, 70. Nagydij... Idiotasag, miert nem lehet 2. Osztrak es 2. Brit nagydij?

Racing point meg kozben behuzott egy buntetest ami egy viccel egyenlo

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 4., kedd 15:21

F1-nél megint okosak. Imola 2 napos lesz, összesen 1 szabadedzés lesz.

Abszolút támogatom az edzések csökkentését, mert túl kiszámítható minden. Viszont miért egy olyan pályán ahol Kimin kívül még senki nem versenyzett? Nyilván majd szimulátorban megtanulják a pályát, de egy új pályán adhatnánk nekik idöt.

Miért nem pl a Hungaroringen? Vagy Ausztriában? Ott és Silverstoneban is fontos volt a 6 szabadedzés.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: BH710 » 2020. augusztus 3., hétfő 16:37

lehetne jó verseny a mercedes uralomtól függetlenül mindössze kicsit oldschoolban kellene gondolkodni. tankolást vissza, az autók súlyát csökkentik is kb 150 kg-al, imádtam a taktikai csatákat, egyik versenyzőnek több benzin, a másiknak a határon kellett menni a verseny azon szakaszában hogy működjön a stratégia, több volt ugyan a kockázat, de kiderült ki tud a határon menni miközben a gumikat és a technikát sem nyírja ki. Visszajöhetne a gumiháború is, bírtam az egykörös időmérőket, mondjuk az időmérő rendszerrel most sincs baj. az f1 saját magát lőtte tökön a hibrid motorokkal, túl drágák, viszont a merci nagyon belenyúlt, persze hogy foggal-körömmel ragaszkodnak hozzá. a költségvetési sapka is hülyeség ebben a sportban, jól mondta Ecclestone, aki nem tudja megengedni magának az maradjon otthon. az amerikaiak indycart akarnak csinálni belőle, mindenki egyenlő, de ez a sport sosem erről szólt. az, hogy az f1 spórolni akar mindennek a legalja, spóroljanak a benzinnel, gumival, motorral, de évente 25 versenyt akarnak, hol itt a spórolás?wtf

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 3., hétfő 16:10

markmadrid írta: Egyébként én lenyelném ezt az idei évet, de az, hogy jövőre kb pepitában ugyanez lesz. Ez a legidegesítőbb... Nyílván unalmas, hogy a Merci ennyivel előrébb van már cirka 6 éve... Semmi izgalom kb.

Pedig jövőre kifejezetten jól oszlanak majd el a pilóták különböző csapatokban.
Mindenhol lesz majd valami húzónév vagy fiatal tehetség.

Ferrarinal Leclerc,de Sainz is bőven jó versenyző.
Mercinél természetesen Hamilton, de Bottas tökéletes másod pilóta nekik.
Renault: Alonso aki valszeg harapni fog ha az autó engedi majd. Illetve Ocon is keményfejű
Mclaren: Ricciardo aki sztem kurvára illik majd oda és persze Norris aki kifejezetten ügyes és fiatal is.
Red Bull: Verstappen és mellé remélem behúzzák Pérezt vagy valakit mert Albon bűn gyenge...
Aton Martin: Remélem ide Vettel kerül. Nem szeretem, de nélküle szegényebb lenne a mezőny. Amíg Grosejan meg Lafitik itt lehetnek addig egy 4x Vb nek is legyen hely. Bár tény, hogy évek óta egyre gyengébb.
Kár, hogy ez lesz, de mivel idén csökkentek a bevételek így olcsóbb lesz a jövö évi autó, ami a a kisebb csapatokat lehet, hogy a csödtöl mentette meg, viszont az eröviszonyokat bebetonozza.

Illetve egyelöre még nem látszik a szezon vége, nem is biztos, hogy lenne elég idö kifejleszteni az új autókat (tudom, paralell már most is futnak a fejlesztések, de szezon közben nem áll az összer eröforrás a rendelkezésre)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

markmadrid
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2016. november 21., hétfő 11:01
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Di Maria, Coutinho, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: markmadrid » 2020. augusztus 3., hétfő 15:54

Egyébként én lenyelném ezt az idei évet, de az, hogy jövőre kb pepitában ugyanez lesz. Ez a legidegesítőbb... Nyílván unalmas, hogy a Merci ennyivel előrébb van már cirka 6 éve... Semmi izgalom kb.

Pedig jövőre kifejezetten jól oszlanak majd el a pilóták különböző csapatokban.
Mindenhol lesz majd valami húzónév vagy fiatal tehetség.

Ferrarinal Leclerc,de Sainz is bőven jó versenyző.
Mercinél természetesen Hamilton, de Bottas tökéletes másod pilóta nekik.
Renault: Alonso aki valszeg harapni fog ha az autó engedi majd. Illetve Ocon is keményfejű
Mclaren: Ricciardo aki sztem kurvára illik majd oda és persze Norris aki kifejezetten ügyes és fiatal is.
Red Bull: Verstappen és mellé remélem behúzzák Pérezt vagy valakit mert Albon bűn gyenge...
Aton Martin: Remélem ide Vettel kerül. Nem szeretem, de nélküle szegényebb lenne a mezőny. Amíg Grosejan meg Lafitik itt lehetnek addig egy 4x Vb nek is legyen hely. Bár tény, hogy évek óta egyre gyengébb.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 3., hétfő 15:53

alexoxladjackoxi írta:
babaking írta: Nekem bejön az idei évad, és szerintem a tegnapi verseny is kifejezetten érdekes volt, ha levonjuk Hamiltont és a Mercit. Mögöttük jó verseny volt, voltak nem DRS-es elözések.

A mezöny is szimpatikus. Sainz - Lando - Leclerc - Russel. Tetszik, ahogy versenyeznek, keményen, de fairül. Sokkal érdekesebbnek tartom ezt a mezönyt mint egy pár éve, a közepe is sokkal jobban egybe van, az alfákat és a Williamseket leszámítva. A Haasokat nem tudom megítélni, mert amikor jól megy nekik a pilóták eldobják.
Irigyellek, hogy te már ennyivel beéred. A tegnapi futam engem már Monacora emlékeztetett olykor, annyira nem történt szinte semmi. Vonatozás a négyzeten. Az osztrák futamok tényleg egész szórakoztatóak voltak, de a tegnapi nálam egy kalap xart nem ért, vagy most az uccsó kör miatt mondjam azt, hogy jó? Legalább Hamilton besült volna... Megkockáztatom, hogy hosszú idő után az idei lesz a legócskább szezon. Ha nem jön közbe semmi, akkor megvannak a fix dobogósok. Hamilton Bottas Verstappen. És ha sima futam van, a sorrend is általában ez. Valljuk be, az hogy a középmezőnyben csata van, sovány vigasz. A korábbi években is sokszor szoros volt a középmezőny, annyi hogy most ott van a Ferrari is. :lol: Racing Point is mindig jól indítja a hétvégéket, meg 2. erő stb, ehhez képest a futamokon nem igazán tudnak kiemelkedni. Verstappen Red Bulljára meg pláne nem veszélyesek, bár Pereztől megnéznék már egy tiszta hétvégét egyszer, de összességében szerintem számukra is csalódás ez a szezon, legalábbis amit kihoztak belőle. Az utóbbi években is a Merci volt szerintem mindig a legjobb autó, volt hogy jobban szorongatták őket, volt hogy kevésbé, de azért mondjuk ha csak a tavalyi szezont is nézzük, Verstappen csak tudott önerőből futamokat, nyerni , a Ferrarik szintén. Vagy amikor szintén nagyon kiemelkedő volt a Merci, legalább házon belül ott volt egy Rosberg, de ez így ebben a formában egy vicc. És jövőre ugyanez lesz kb. sajnos. Amúgy amíg nem jött be ez az új generáció, kinek szurkoltál korábban? Vagy szurkoltál valakinek? Csak mert én eléggé bele voltam buzulva abba a generációba, amin felnőttem, és annyira nem is vagyok odáig a mostani fiatalokért. Verstappent bírom nagyon, mert ő egy állat, meg ott van benne ez a régimódiság is, mint a régi nagyokban, hogy pl. amikor Ocon kiütötte, odament hozzá, és majdnem felképelte.
Jó hát a Ferrarit hagyjuk, mintha kést forgatnának a szívemben.

Lehet, hogy nálam van alacsonyan a léc - nagyjából azóta nézem mióta szüleim elkezdtek Kiminek drukkolni, mert unták, hogy mindig Schumi nyer mindent. Ès ha hinni lehet a fórumnak minden évben egyre szarabb.

Aztán lehet, hogy csak az idö szépít meg sokaknál mindent (mint a focinál), vagy mondom nálam van alacsonyan a léc, de ha már jó verseny a középezönyben engem az szórakoztat. Pláne, hogy ott minden pontnak sokkal nagyobb (pénzügyi) értéke van. Az, hogy Hamilton vagy Bottas nyer az nem izgat, azt a részét el is engedtem. Abban igazad van, hogy ezért kár, de hát ez van. Jövöre az új szabályokkal jobb lehetett volna de nem lesz. Úgyogy addig igyekszem a abban meglátni a szépet ami van :)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

markmadrid
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2016. november 21., hétfő 11:01
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Di Maria, Coutinho, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: markmadrid » 2020. augusztus 3., hétfő 15:47

Itt 2022-ben lehet újra verseny. Addig mind a két Vb címet oda lehet adni Hamiltonnak. Bottas képtelen megszorítani egy teljes szezonon keresztűl. Egy-egy versenyen ott lehet körülötte, de egész évben esélytelen a Finn.

Sajnálom mert amúgy elég kis fasza mezőny jött össze. Vannak kifejezetten jó fiatalok akikben van perspetíva mint Russel( F1 előszobájában Verstappent is verte) vagy épp Norris. De ott van Ocon aki színtén jó, hogy visszatért mert bár nem Top pilóta, de elég gyors kis versenyző.

Illetve Verstappen, Leclerc, Ricciardo akiknek csak egy jó autó kellene és a VB címért mehetnének.

Valamint Világbajnokok is a mezőnyben lesznek mint Hamilton Vettel vagy épp Alonso.

Remélem a Pilótapiac valahogy így fog változni 2022-re

Mercedes: Hamilton, Russel
Ferrari: Leclerc, Sainz
Red Bull: Verstappen, Pérez
Mclaren: Ricciardo, Norris
Renault: Alonso, Ocon
Aston Martin: Vettel, Stroll

Ezzel kiegyeznék. Na megy hogy nincsenek egymástól 2 másodpercre.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 12 regisztrált és 0 vendég