Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
tcskhun
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2020. július 19., vasárnap 14:49

Verstappen megtörte a kocsit a rajt rácsra kivezető körön :shutup:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. július 19., vasárnap 14:18

chronic írta:
wZoLee7 írta:nézhetünk egy merci vs mercit
Engem mondjuk pont nem érdekel,hogy ki ér fel a szintjükre,ha ez csak merci motoros autóval lehet, akkor azzal.
Ferraris vagyok, de már megtanultam,hogy ezek a hülye olaszok nem értenek a dolgokhoz..
De azért legalább jó lenne valami versenyt is látni a vb címekért mert ez az állapot kiírtja ezt a sportot.
Ez mondjuk igaz, és az utánad szólónak is igaza van ebben, de pl Vettelben azt a tüzet sem érzem, ezért is lenne jó Perezt ott tartani.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3100
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. július 19., vasárnap 12:36

Nem tenyésztett pilóták, hanem millenialok. Ennek a generációnak (meg a következőnek) ez a jellemvonása. Instagram, és Twich stream. Azért ül a szimulátor előtt mert a generációja ezt élvezi. És ezzel a fiatalabb generációt, akik eddig szartak az F1re meg is tudják fogni, és új nézőket, ezáltal pénzt hoznak.

Lehet velük azonosulni, és ez fontos.

Abban igazad van, hogy a pilótaképzés általakult, szervezettebb, valóban többet töltenek szimulátorral, leginkább a tesztelés hiánya, költségcsökkentés és a technológia fejlődése miatt, de emiatt nem tűnik el a jellemük. Aki nem teszi bele a melót az ugyanúgy nem jut el sehova.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2057
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. július 19., vasárnap 12:27

Corleone írta:
alexoxladjackoxi írta:Lehet, hogy csak én vagyok ilyen ódivatú, de nekem már ez kicsit sok. Ígyis tele van 20 évesekkel a mezőny, régen azért nem ez volt a tendencia. Ezek a srácok már nagyon tenyésztett pilóták, azért is örülnék ha Vettel is maradna, kellenek a régi motorosok. Az meg hogy ki mekkora tehetség az F1-ben fog eldőlni, ott volt Vandoorne, aztán a 37 éves Alonso szépen nyugdíjazta, pedig mekkora tehetségnek volt ő is kikiáltva. Albonon is látszik, hogy azért nem mindenki Verstappen. Ilyen szempontból pl. szomorú, hogy egy Hülkenberg nem lehet már a mezőny tagja, csak azért mert nem fiatal, mert neki se a teljesítményével volt a gond. Amúgy azt nem értem De Vries miért nem kapott még csak szabadedzéseken sem soha lehetőséget. Tavaly tönkreverte az F2-es mezőnyt, és most a Formula-E-ben van. Biztos nem volt mögötte pénz... :roll: Szóval például én nem Schwartzman ellen vagyok, mert ő tényleg eléggé kiemelkedik, Steiner már mondta is, hogy a Haasnál akár szívesen is látnák, de nem vagyok híve azért annak, hogy szinte csak tinikkel legyen feltöltve a mezőny.
Ez tény, tele van a mezőny most huszonévesekkel. De - szerintem - ezeken a srácokon érződik/látható, hogy ott van az a plusz. A hétvégén valamelyik edzésen Wéber Gábornak volt egy jó mondata: fiatalok, de van egyéniségük már, karakterük, nem egy a sok közül és tempójuk is megvan.

Albon érdekes eset, de nekem valahogy túlságosan szerény - bár a netflixes sorozatban kiderült, hogy nehéz gyerekkora volt és iszonyú hálás a sorsnak, hogy ott lehet a mezőnyben, de nem lép túl ezen, nem növeszt tököt, nem áll bele a konfliktusba, (míg pl. igaz, Russell sem egy túlságosan temperamentumos személyiség, de látszik, hogy ha kell, akkor tud váltani és tud agresszívebb, karakteresebb lenni.) Tavaly az év második felében voltak szép pillanatai Albonnak és hozott egy konstans 5. helyet, de szerintem hosszabb távon kidobja az F1 magából.

Hülkenberggel én is szimpatizáltam, de egy örök ígéret maradt - sajnos. Szerintem nem olyan okból került ki, mert túlkoros, csak ezeket az eredményeket egy nála fiatalabb is tudja hozni hosszútávon, így ilyen szempontból megindokolható a döntés.

És itt érek el oda, hogy ez, amit produkál például Magnussen, Grosjean ( :lol: :lol: ), Giovinazzi... Az F2 fiataljai is tudnák ezt teljesíteni; más külsős szériából pedig nem látok rutinos versenyzőt, akire azt mondanám, hogy itt is megállhatná a helyét.
Különbözőek, de mégis hasonlóak.Számomra mindegyik kicsit műanyag már, ahogy mondtam ők már tipikus tenyésztett pilóták, akik a szabadidejükben is a szimulátor előtt töltik az idejüket. Nem igazán látok közöttük Raikköneneket, aki az első futama előtt elaludt, meg 2 hétig nem volt józan egyhuzamban, majd úgy állt fel a dobogóra Barcelonában. Norrisék elbohóckodnak ott egymás között, és ebben ki is merül a személyiségük kis túlzással. Russellt bírom, sokkal érettebbnek tűnik a koránál, nekem ő tipikus hidegvérű profi, aki nem a hülyeségeivel akar kitűnni. Giovinazzit én nem mondanám olyan rossznak, a tempója azért nem gyenge. Tavaly első fél évben nagyon elverte Kimi, de szépen felfejlődött mellé, időmérőkön inkább már az olasz a jobb, futamokon meg a finn. Persze, lehet nem a legjobb referencia egy 40 éves ember, de azért nem hinném, hogy akkora kutyaütő lenne Raikkönen, hogy szégyen lenne, ha nem veri meg egy fiatal pilóta. Például Latify, Kvyat, Grosjean, Stroll, akár Magnussen (bár őt bírom, mert egy vadállat :D) nem hiszem, hogy gyorsabb pilóták, mint Giovinazzi.

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Corleone » 2020. július 19., vasárnap 10:58

alexoxladjackoxi írta:Lehet, hogy csak én vagyok ilyen ódivatú, de nekem már ez kicsit sok. Ígyis tele van 20 évesekkel a mezőny, régen azért nem ez volt a tendencia. Ezek a srácok már nagyon tenyésztett pilóták, azért is örülnék ha Vettel is maradna, kellenek a régi motorosok. Az meg hogy ki mekkora tehetség az F1-ben fog eldőlni, ott volt Vandoorne, aztán a 37 éves Alonso szépen nyugdíjazta, pedig mekkora tehetségnek volt ő is kikiáltva. Albonon is látszik, hogy azért nem mindenki Verstappen. Ilyen szempontból pl. szomorú, hogy egy Hülkenberg nem lehet már a mezőny tagja, csak azért mert nem fiatal, mert neki se a teljesítményével volt a gond. Amúgy azt nem értem De Vries miért nem kapott még csak szabadedzéseken sem soha lehetőséget. Tavaly tönkreverte az F2-es mezőnyt, és most a Formula-E-ben van. Biztos nem volt mögötte pénz... :roll: Szóval például én nem Schwartzman ellen vagyok, mert ő tényleg eléggé kiemelkedik, Steiner már mondta is, hogy a Haasnál akár szívesen is látnák, de nem vagyok híve azért annak, hogy szinte csak tinikkel legyen feltöltve a mezőny.
Ez tény, tele van a mezőny most huszonévesekkel. De - szerintem - ezeken a srácokon érződik/látható, hogy ott van az a plusz. A hétvégén valamelyik edzésen Wéber Gábornak volt egy jó mondata: fiatalok, de van egyéniségük már, karakterük, nem egy a sok közül és tempójuk is megvan.

Albon érdekes eset, de nekem valahogy túlságosan szerény - bár a netflixes sorozatban kiderült, hogy nehéz gyerekkora volt és iszonyú hálás a sorsnak, hogy ott lehet a mezőnyben, de nem lép túl ezen, nem növeszt tököt, nem áll bele a konfliktusba, (míg pl. igaz, Russell sem egy túlságosan temperamentumos személyiség, de látszik, hogy ha kell, akkor tud váltani és tud agresszívebb, karakteresebb lenni.) Tavaly az év második felében voltak szép pillanatai Albonnak és hozott egy konstans 5. helyet, de szerintem hosszabb távon kidobja az F1 magából.

Hülkenberggel én is szimpatizáltam, de egy örök ígéret maradt - sajnos. Szerintem nem olyan okból került ki, mert túlkoros, csak ezeket az eredményeket egy nála fiatalabb is tudja hozni hosszútávon, így ilyen szempontból megindokolható a döntés.

És itt érek el oda, hogy ez, amit produkál például Magnussen, Grosjean ( :lol: :lol: ), Giovinazzi... Az F2 fiataljai is tudnák ezt teljesíteni; más külsős szériából pedig nem látok rutinos versenyzőt, akire azt mondanám, hogy itt is megállhatná a helyét.
#happyshitting

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2057
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. július 19., vasárnap 10:33

wZoLee7 írta: Most komolyan a das? Jövőre tilos, idén maradhat, nicns ezzel semmi baj. A ferrari még csalással sem tudott tavaly mit kezdeni, és mindenki tudja, hogy mert lebuktak és az FIA kaszálta a megoldásukat egy év után most kb szart sem érnek. A merci húzott egy hasonlóan okos megoldást, amit már el is kaszáltak jövőre, de das ide vagy oda Hamilton-Merci kombót akkor sem tudnák elverni.
A red bull is annyira mondja hogy nekik mindig jó a csomag csak a motor így meg úgy, tessék, itt egy hungaroring ahol a motor kb nem számít és sehol sincsenek.
A ferrari legalább kiállt és elmondta hogy sry de ezt elbasztuk. Az idei autó nem jó az F1 egyik terén sem, és igen, ez annak köszönhető hogy az FIA elkapta a töküket.
Mit csinál Verstappen? Amint az autóról kérdezik hisztizik mint egy kis pisis. Ha nem jó akkor nem jó, és a Red Bull legnagyobb baja, hogy van kettő olyan pilótájuk akik megfelelő körülmények között gyorsak, de egy szimulátorból kiugrott gyerekről van szó, akinél ha autót kell fejleszteni vagy beállítani megáll a tudomány.
Én inkább bele se akarok gondolni mi lesz ha az aston martin az ideihez hasonlóan jó autót rak össze, Vettel tapasztalatával és esetleg valami csoda folytán Perez is ott marad, gyorsak is, tapasztaltak is, és nézhetünk egy merci vs mercit :lol:
Őszintén valaki még benyalja ezt az egészet, hogy a pilótán múlik az autó? Persze, nyilván valamit számítanak a visszajelzések, de nem ezen múlik, hanem a tervezőkön, mérnökökön. Hamiltonnak is biztos sok köze van ahhoz, hogy ilyen jó a Merci, mikor ő már csak a babérokat ment oda learatni. Azért én emlékszem a gyári Merci korai éveire, amikor egy bizonyos Ross Brawn tevékenykedett ott. Másik, Kimiről is mindig elmondják, hogy mennyire ért az autó beállításához, ami hihető is, hiszen közel 20 éve van a szakmában, aztán nézd meg azt az Alfát, mezőny leggyengébb autója kb. Nem Verstappenen múlik, hogy nem képesek alá adni egy normális kocsit. Szerintem kezdi megbánni a hosszabbítást, tavaly év végén nem éppen ilyen irányba mentek a dolgok, aztán megint a régi nóta sajnos. Azt meg reméljük, hogy jó lesz az Aston Martin, lassan már mindegy ki, csak legyen egy riválisa a Mercinek és Hamiltonnak, mert ez így dögunalom.

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2230
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: chronic » 2020. július 19., vasárnap 10:27

wZoLee7 írta:nézhetünk egy merci vs mercit
Engem mondjuk pont nem érdekel,hogy ki ér fel a szintjükre,ha ez csak merci motoros autóval lehet, akkor azzal.
Ferraris vagyok, de már megtanultam,hogy ezek a hülye olaszok nem értenek a dolgokhoz..
De azért legalább jó lenne valami versenyt is látni a vb címekért mert ez az állapot kiírtja ezt a sportot.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. július 19., vasárnap 10:19

Most komolyan a das? Jövőre tilos, idén maradhat, nicns ezzel semmi baj. A ferrari még csalással sem tudott tavaly mit kezdeni, és mindenki tudja, hogy mert lebuktak és az FIA kaszálta a megoldásukat egy év után most kb szart sem érnek. A merci húzott egy hasonlóan okos megoldást, amit már el is kaszáltak jövőre, de das ide vagy oda Hamilton-Merci kombót akkor sem tudnák elverni.
A red bull is annyira mondja hogy nekik mindig jó a csomag csak a motor így meg úgy, tessék, itt egy hungaroring ahol a motor kb nem számít és sehol sincsenek.
A ferrari legalább kiállt és elmondta hogy sry de ezt elbasztuk. Az idei autó nem jó az F1 egyik terén sem, és igen, ez annak köszönhető hogy az FIA elkapta a töküket.
Mit csinál Verstappen? Amint az autóról kérdezik hisztizik mint egy kis pisis. Ha nem jó akkor nem jó, és a Red Bull legnagyobb baja, hogy van kettő olyan pilótájuk akik megfelelő körülmények között gyorsak, de egy szimulátorból kiugrott gyerekről van szó, akinél ha autót kell fejleszteni vagy beállítani megáll a tudomány.
Én inkább bele se akarok gondolni mi lesz ha az aston martin az ideihez hasonlóan jó autót rak össze, Vettel tapasztalatával és esetleg valami csoda folytán Perez is ott marad, gyorsak is, tapasztaltak is, és nézhetünk egy merci vs mercit :lol:

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2057
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. július 19., vasárnap 10:11

Corleone írta: Komolyan, én már jobban várom az F2-es versenyeket, mint az F1 futamokat.. :lol: Nagyon jó az utánpótlás, van kiből válogatni az "anyacsapatoknak", kicsit talán már kezd is telített lenni a piac.

Mostani szériában nagyon sok a jó pilóta, bár az abroncsok közti különbség a versenyek végére nagyon megkeveri a lapokat, de úgymond nyers tempót és tehetséget tekintve kiemelkedik Schwartzman, Drugovich, Lundgaard.. De jó versenyző Zhou, Armstrong és Schumachernek is vannak jó momentumai - Markelovban bíztam még, hogy megújulhat, de totál kapufa a csávó.

Nem lett volna rossz, ha 2022-ben csatlakozott volna 1-2 új csapat az F1-hez és felkerültek volna ezek a fiatalok..
Lehet, hogy csak én vagyok ilyen ódivatú, de nekem már ez kicsit sok. Ígyis tele van 20 évesekkel a mezőny, régen azért nem ez volt a tendencia. Ezek a srácok már nagyon tenyésztett pilóták, azért is örülnék ha Vettel is maradna, kellenek a régi motorosok. Az meg hogy ki mekkora tehetség az F1-ben fog eldőlni, ott volt Vandoorne, aztán a 37 éves Alonso szépen nyugdíjazta, pedig mekkora tehetségnek volt ő is kikiáltva. Albonon is látszik, hogy azért nem mindenki Verstappen. Ilyen szempontból pl. szomorú, hogy egy Hülkenberg nem lehet már a mezőny tagja, csak azért mert nem fiatal, mert neki se a teljesítményével volt a gond. Amúgy azt nem értem De Vries miért nem kapott még csak szabadedzéseken sem soha lehetőséget. Tavaly tönkreverte az F2-es mezőnyt, és most a Formula-E-ben van. Biztos nem volt mögötte pénz... :roll: Szóval például én nem Schwartzman ellen vagyok, mert ő tényleg eléggé kiemelkedik, Steiner már mondta is, hogy a Haasnál akár szívesen is látnák, de nem vagyok híve azért annak, hogy szinte csak tinikkel legyen feltöltve a mezőny.

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Corleone » 2020. július 18., szombat 18:02

Komolyan, én már jobban várom az F2-es versenyeket, mint az F1 futamokat.. :lol: Nagyon jó az utánpótlás, van kiből válogatni az "anyacsapatoknak", kicsit talán már kezd is telített lenni a piac.

Mostani szériában nagyon sok a jó pilóta, bár az abroncsok közti különbség a versenyek végére nagyon megkeveri a lapokat, de úgymond nyers tempót és tehetséget tekintve kiemelkedik Schwartzman, Drugovich, Lundgaard.. De jó versenyző Zhou, Armstrong és Schumachernek is vannak jó momentumai - Markelovban bíztam még, hogy megújulhat, de totál kapufa a csávó.

Nem lett volna rossz, ha 2022-ben csatlakozott volna 1-2 új csapat az F1-hez és felkerültek volna ezek a fiatalok..
#happyshitting

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: BH710 » 2020. július 18., szombat 16:50

A das 100%-ig szabályos? :) a szabály azt mondja, nem lehet a kerekek dőlésszögén változtatni miután az autó elhagyja a boxot a Q1-ben. De a mercedes pont ezt csinálja a kormányművel. Ez egy okos kihasználása volt egy kiskapunak amit a szabályok adtak, ámde mégsem tudják 100%-ban megerősíteni hogy szabályos,erre világított rá Horner. Kérdés ami az egyik oldalon nem teljesen legális de extra szenzort és motorlefoglalást von maga után még az adott évben azt a másik oldalon hogyhogy engedik használni és utána 1 évvel tiltják be? :) hiába süketel wolf és alisson hogy nem tudják előnyt jelent-e egyáltalán szerintem sokat számit mert a gumikat jobban működésre bírják, könnyebben tartják optimális hőmérsékleten és a gumikopást is csökkentik ezzel. aztán telesírják a sajtót hogy érdekük a többcsapatos verseny az élen a “show” érdekében. persze biztos unják az állandó 1-2-őt :lol:

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2057
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. július 18., szombat 16:28

RaúlCF írta: vérciki ez az egész év mindenkinek. van egy merci amivel nem tudnak mit kezdeni évek óta. most jött egy merci koppintás és ott van 3-4 ben. mindenki más bőven másodpercen kívül. nulla az egész.

az is érdekes hogy Hamilton hol lenne a merci nélkül. top pilóta és eredményekben ott van a csúcson de nekem sose lesz egy igazi top. egyszerűen nincs ellenfele és nem a vezetése miatt. Bottas is nagyjából megy vele mint 2ik pilóta és Rosberg is elkapta. a Mclarenes vb címe az meló volt. a merci éra egy vicc nekem.
Az hagyján, de a tavalyi Merci is ott van a 3. helyen egy Strollal. :lol: Akkor azzal a kocsival Verstappen bajnok lenne, vagy mi? Ez a Red Bull is hogy szájalt, hogy micsoda csomag, így Honda úgy Honda, aztán kiderült, hogy van egy Verstappenjük, és ennyiben reménykedhetnek, de ő sem tud csodát tenni. Lehet látni, hogy egy közepes Albon mire megy a nagy Red Bullal, 13. lett ma is. Ez lenne a nagy kihívó csapat? Vicces. Rohadtul unom már ezt az egészet, '14 óta ez megy, volt egy kis Ferrari fellángolás, és kifújt. Soha senkinek nem volt még ilyen sokáig domináns autója, még Schuminak sem, egyáltalán. Nem is nagyon látom igazából, hogy a szabályváltozások után is megverje őket valaki, ami ráadásul kitolódott '22-re. Van ez a DAS xarság is, ha olyan szabályos, miért tiltják be jövőre? Nagy logika mit ne mondjak. Kár, hogy Rosberg is bedobta a törülközőt, ő azért jobban fel tudta venni a kesztyűt Hamiltonnal, aki azért nem verhetetlen, ahogy senki sem az, de Bottas egy egész szezonban tuti kevés hozzá. Legalább Russellt felvinnék, dehát még tőle is féltik a Lajoska rekordjait, mert itt már csak arra hajtanak. Nem az a kérdés, hogy ki lesz a világbajnok, hanem hogy hány címig mennek el.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5067
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2020. július 18., szombat 16:06

vérciki ez az egész év mindenkinek. van egy merci amivel nem tudnak mit kezdeni évek óta. most jött egy merci koppintás és ott van 3-4 ben. mindenki más bőven másodpercen kívül. nulla az egész.

az is érdekes hogy Hamilton hol lenne a merci nélkül. top pilóta és eredményekben ott van a csúcson de nekem sose lesz egy igazi top. egyszerűen nincs ellenfele és nem a vezetése miatt. Bottas is nagyjából megy vele mint 2ik pilóta és Rosberg is elkapta. a Mclarenes vb címe az meló volt. a merci éra egy vicc nekem.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. július 18., szombat 15:22

Barmi aminek koze van a ferrarihoz az az auto egy kapal szart sem er :lol:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. július 15., szerda 20:34

Oreg Stroll nem azert gazdagodott meg mert szarul ert a bizniszhez. Aston martin erkezik, kell egy nagy nev indulashoz aki nem lassu, sok a rajongo, nagy a taoasztalat. Ezert kell Vettel. Na most nem tartja meg a fiat ha vwn egy szerzodessel rendelkezo Pereze. Inkabb valami kis csaoatnak azt mondja itt van jo sok milla csak nalatok kaojon helyet. Inkabb ezt erzem realisabbnak

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5067
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2020. július 15., szerda 14:13

alexoxladjackoxi írta:
RaúlCF írta: persze hogy Stroll marad hát apuci az egyik tulaj. f1 közelébe nem kéne lennie a csávónak.
Hát nem került volna be pénz nélkül, az biztos. Fejlődött azért, futamokon hozza a minimumot, de hát könyörgöm, hol van ő Perezhez képest.
ha nem indulna el egy futamon azt se venné észre az ember.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2057
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. július 15., szerda 14:11

RaúlCF írta: persze hogy Stroll marad hát apuci az egyik tulaj. f1 közelébe nem kéne lennie a csávónak.
Hát nem került volna be pénz nélkül, az biztos. Fejlődött azért, futamokon hozza a minimumot, de hát könyörgöm, hol van ő Perezhez képest.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5067
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2020. július 15., szerda 14:06

persze hogy Stroll marad hát apuci az egyik tulaj. f1 közelébe nem kéne lennie a csávónak.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2057
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. július 15., szerda 13:41

Azt írják, hogy egyre valószínűbb Vettel Aston Martinhoz szerződése 2021-től. Én sosem voltam odáig érte, de örülnék ha maradna, mert jót tesz a sportnak a bajnokok jelenléte. Másrészt viszont ami szomorú, hogy Perez helyére menne. Hatalmas pofátlanság lesz, ha kiteszik a mexikóit, azért hogy kicsi Stroll maradhasson. Perez évek óta hű szolgája a csapatnak, és egy tök jó pilóta, egyszerűen nem ezt érdemelné, hogy mire beérik a projekt, kitegyék a szűrét. Kérdés hová mehetne, én a Red Bull helyében simán betenném Albon helyére. Albon annyit tud, hogy bekocog a többi TOP-csapat mögött fél perccel lemaradva, de ha nem esne ki előle, vagy nem nagyon kaotikus a futam, esélye nincs a nagyok dolgába beleszólni, ami a konstruktőriben és taktikailag is hatalmas hátrány. Egyszerűen luxus csak azért őt tartani, mert saját nevelés. Perez személyében kaphatnának egy erős B-pilótát Max mögé, aki ráadásul úgy bánik a gumikkal, mint kb. senki a mezőnyben. Nem mellesleg a tehetsége mellett fizetős pilóta is. Csak jól járhatnának vele. Ha viszont nem kell nekik, akkor marad a Haas, bár tavaly ők is beintettek Hülkenbergnek, ami szintén megmagyarázhatatlan volt. Esetleg Alfa, ha Kimi visszavonul. Giovinazzit nem hiszem, hogy kiteszik , egész jól felvette a ritmust, és Ferrari-pilóta amúgyis.

Ha meg már Kimi szóbakerült: https://www.instagram.com/p/CCoXd5Hq2sF ... gn=loading Nem is mutatták a közvetítésben, pedig zseniálisan csinálta.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3100
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. július 13., hétfő 16:59

wZoLee7 írta:
babaking írta: kiváncsi vagyok mi lesz a Renault óvásának az eredménye. Nem lennék meglepve, ha sikeres lenne, és igazából kicsit sem sajnálnám a Racing Pointot.
Viszont ha azt mondjak szabalyos akkor bele kell torodni. Ketseg ne legyen senkiben, a mezony legszarhazibb csapata a ranault. Iszonyat rosszindulatu egy csapat.
Ez így van, el is fogom. Csak ez azoknak az eseteknek az egyike amikor szemmel látható, hogy valami turpisság van. (mert senki ne mondja, hogy ezt az autót egyedül építette a Racing Point és véletlenül egyezik 90%-ban a tavalyi Mercivel, és gyorsult nem is tudom mennyit...)

És mivel mindenki látja, hogy nem tiszta a dolog hiába menti fel öket az FIA akkor sem fogják elfogadni, mert sérti az igazságérzetüket - valahol jogosan. Viszont a szabályok nagyon bonyolultak, sok kiskapuval, szóval simán el tudom képzelni azt is, hogy valahogy legálisan építették az autót. Amit lehet a szabályok szerint gondolom egy az egyben átvettek a Mercitöl. Aztán volt egy pár ahol ugyan azt a beszállítót használták, akik azonos problémára azonos megoldást ajánlottak. A maradékot meg kilegózták - azért gondolom ott is elég jó mérnökök ülnek akik a maradékot már ki tudták találni.

Kicsit olyan mint az FFP - mindenki tudja, hogy a City meg a PSG simlis, csak eddig valahogy sikerült úgy lepapírozni, hogy ne lehessen belekötni. Na nem mintha az UEFA nagyon akarná, annál azért több pénz forog kockán, de ez itt off.


Renault pont nem izgat, nekem a Force India a legkevésbé szimpatikus papa Strollal. Ez a veszek egy csapatot a fiamnak, hogy versenyezhessen kicsit csípi a szemem.. de igazából az ö pénze, azt csinál vele amit akar, nekem nem árt vele, szóval good for him :)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 12 regisztrált és 0 vendég