Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 13., péntek 18:37

Tolhatták volna a futamot nézők nélkül, legalább itthon ne unatkozzunk :mrgreen:

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2020. március 13., péntek 17:57

Bahrein és Vietnám is törölve.
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 13., péntek 16:26

Éppen a 89-es szezon futamait nézem, óriási feelingje van, ég és föld a különbség az utóbbi évek mocsarához képest. Némelyik futam előtt a felvételen lejátszák a
klasszik BBC F1 intrót , már attól fülig ér a szám.

https://www.youtube.com/watch?v=ZhYhVAuZVx8
Asszem ez volt az utolsó, a régiekből is van fent pár, ugyanerre a fleetwood mac dalra, hát epic.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3796
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane
Tartózkodási hely: Erdély

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. március 13., péntek 10:49

idióták. mi a fallosznak húzták eddig?
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10046
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. március 13., péntek 0:26

hivatalos: lefújták.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2057
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. március 13., péntek 0:20

Elvileg Kimi és Vettel már haza is utaztak Ausztráliából.

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: BH710 » 2020. március 12., csütörtök 20:57

a pénz miatt nem tudják eldönteni mi legyen mivel ha az adott ország kormánya vagy a liberty/fia lefújják a futamot egy eurót nem kap az f1. ehhez hozzá jön a tv-s jogdíjak amiket törölt futam esetén megvágnak a szolgáltatók. tavaly pedig mindössze 17 millió volt a profit, emellett a csapatok is lényegesen kevesebb pénzt kapnának X mennyiségű futam törlése után. gondolom ezek miatt kell féldiktatúrákba elvinni az f1-et mert máshogy nem érné meg. szépen tökön lőtték magukat az évek alatt a folyamatos hülyeségeikkel vírus ide vagy oda.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2430
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2020. március 12., csütörtök 18:28

Szerintem már rég meg kellett volna hozni a döntést. Megint megy a töketlenkedés a FIA-nál.

Mondjuk ezt elnézve kb már régen késő lefújni.
https://twitter.com/ausgrandprix/status ... 6441527299

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 12., csütörtök 17:08

BH710 írta: A Mclaren egyik csapattagjánál pozitív lett a teszt, a csapat vissza is lépett az Ausztrál nagydíjtól. Törölhetik is a futamot és Vietnám is esélyes hogy törölve lesz.
Nem is értem a feltételes módot.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: BH710 » 2020. március 12., csütörtök 16:54

A Mclaren egyik csapattagjánál pozitív lett a teszt, a csapat vissza is lépett az Ausztrál nagydíjtól. Törölhetik is a futamot és Vietnám is esélyes hogy törölve lesz.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5067
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2020. március 11., szerda 14:36

Bahreini futam is tv-only lesz. ehhez képest pl a szezonnyitó ausztrál meg nem.

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: BH710 » 2020. március 4., szerda 19:24

semennyire, max nagyon kicsi változást hozhatnak az új szabályok, sok mérnök elmondta, megköti a mérnökök kezét az egész új szabályrendszer. illetve david croft és martin brundle is elmondták, többek közt azért nem tudják követni egymást az autók huzamosabb ideig, így előzi kísérlettel próbálkozni,mert a bonyolult és komplex technológia miatt az autók hamar túlmelegednek így vissza kell venniük mielőtt próbálkozhatnának-szingapúri nagydíj például. aerodinamikailag szerintem nem lenne nagy gond az előzésekkel drs nélkül sem, csak ahhoz az egyszerű v8-v10-es szívómotorok lennének jók, meg olyan pályák ahol nem mesterségesen akarják növelni az előzéseket. szerintem az orosz,kína,baku,mexiko,austin,le castellet,abudhabi pályák dögunalmasak, mellé baku és szingapúr elég veszélyes is.
meg én a halot sem bírom megszokni és szerintem messze nem annyira biztonságos mint ahogy el van adva.
lényeg hogy az f1 zöld de azért 25 futamot akarnak a környezetkímélés nevében :lol: idióta amerikaiak

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 4., szerda 18:59

Gyakorlatilag jövőre eldől, hogy mi lesz. Meglátjuk az új autókkal, új szabályokkal mennyire lesz érdekes. És remélhetőleg egyik csapat sem talál valami ultra jó megoldást, amivel kinyírja a versenyt.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 4., szerda 18:51

kiserik írta:
füst írta:

Csak győzd kivárni :lol:
Azért vannak már elég jó megoldások (akkus napelempark pl).
Nincsenek elég jó megoldások, pláne akkor ha akku kell hozzá, ugyanis kémiai úton nem lehet hatékonyan energiát tárolni. A lítiumbányászat pedig az egyik legnagyobb környezeti teher a földanyának, mindamellett hogy a készletek mérete sem teszik lehetővé, hogy ilyesmiben gondolkozzunk nagyobb távlatokban.

On:
Pár hete nézegettem futamokat a 90-es évekből, hát ég és föld. Ha én lennék a döntéshozó, egy tollvonással törölném el az elmúlt 20-25 év szülte szabályokat, aztán mindenki ami a csövön kifér. Egyedül azt tudom értékelni őszintén, hogy biztonságosabb lett a verseny a pilóták számára, amúgy meg unalomba fulladt az egész.

kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. március 4., szerda 17:28

füst írta:
az energiaellátás megújuló energiaforrásokra épül
Csak győzd kivárni :lol:
Azért vannak már elég jó megoldások (akkus napelempark pl).

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. március 4., szerda 16:51

A problema eleve ott kezdodik, hogy betiltottak a tesztelest. Oke, hogy draga volt es koltseget kellett csokkenteni, viszont a csapatok most ugyanugy elkoltik ra a penzt, de legalabb cserebe ev kozben alig fejlodnek.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3100
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. március 4., szerda 16:03

füst írta:
az energiaellátás megújuló energiaforrásokra épül
Csak győzd kivárni :lol:
Mondjuk a többit is.

Az F-1 számomra, és sztem sokak számára a azért nem vonzó, mert túl lett szabályozva. Túlságosan be lettek korlátozva a csapatok, ami megölte a sport verseny jellegét. Nem beszélve arról hogy adhoc jelleggel változtarnak a meglevő szabályokon is.
nem véletelnül írtam, hogy utópia, de szerintem meg kell célozni, akkor is ha elérhetetlen.

Abba, hogy a nézöknek miért nem vonzó abba már bele sem megyek, lentebb csak a csapatokra gondoltam. Egyébként nekem az az új amerikai show irány nem jön be.. minden nagyobb, feljfújt, csilivili, legnagyobb. NFL-ben is ez az amit nem szeretek, hogy annyi jelentéktelen statisztikát vezetnek, hogy minden játékra jut egy legnagyobb, legújabb, egy új rekord, ezáltal próbálva azt a látszatot kelteni egy szar meccsen, hogy mekkora egyedülálló eseménynk voltunk tanúi. Ès érzésem szerint az F1 is kicsi ebbe az irányba megy.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 4., szerda 15:34

az energiaellátás megújuló energiaforrásokra épül
Csak győzd kivárni :lol:
Mondjuk a többit is.

Az F-1 számomra, és sztem sokak számára a azért nem vonzó, mert túl lett szabályozva. Túlságosan be lettek korlátozva a csapatok, ami megölte a sport verseny jellegét. Nem beszélve arról hogy adhoc jelleggel változtarnak a meglevő szabályokon is.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3100
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. március 4., szerda 15:22

Néha azt érzem, hogy a FIA a sportnak a legnagyobb ellenfele. Manapság nem "menö" ez a fajta kommunikáció, amikor mindenki mindenhol az átláthatóságra törekszik.

A Ferrarinak meg azért van a külön megállapodása az FIA-val mert brutál sok nézöt és ezáltal pénzt hoznak a sportba. Azért nem zárják ki öket utólag mert brutál sok nézöt és ezáltal pénzt hoznak a sportba. Kimi óta a vörösöknek szurkolok és egyiket sem tartom korrektnek.

Röhej, hogy a csapatoknak akkora hatalma van, hogy bedobják, hogy lépnek és máris bármit megkapnak. Egyébként ez is jól mutatja, hogy ez a sport már nem vonzó a gyártóknak, mert nem tologanak az utánpótlás csapatok. Akkor ugyanis be lehetne inteni a nagycsapatoknak, hogy menjetek.

Néhány ok, hogy miért nem vonzó (szerintem):

- több pénzt visz mint hoz (a Merci is ezen dilemmázik évek óta, hogy sok a költség)
- az új környezettudatosabb generációnak nem imponál, nincs akkora presztízse a körükben (nem véletlen, hogy az USA-ba mennek új nézökért akik másképp állnak a környezetszennyezéshez)
- a technikát nem tudják az utcai autóban hasznosítani söt, megfordult - az utcai fejlesztést hozzák az F1-be, ellenben az Formula-e vel ahol még az eredeti irány müködik (nézzétek hány gyári csapat van ott)

és egy kis off: szerintem egy ideális világban, ahol a közlekedés nagyrésze tömegközlekedés, ahol a légiforgalom és a hajóforgalom kibocsátását csökkentettük (pl azzal, hogy nem rendelünk filléres dolgokat Kínából másnapi kézbesítéssel), az energiaellátás megújuló energiaforrásokra épül, és a termelés sem szennyez (tehát egy jövöbeni utópia amikor megoldottuk a felmelegedés kérdését) bele fog férni, hogy legyen 1-2 tradicionális "környezetszennyezö" sorozat, mint az F1, illetve, hogy aki autóbuzi az hobbiból a hétvégen mehessen oldtimerrel, vagy V12-essekkel, mert azok lesznek a kivételek.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. március 4., szerda 13:06

Az egy percig se legyen kerdes, csaltak, na most ha van bizonyitek akkor az elozo szezonrol ki kell zarni oket, ha nincs, akkor artatlanok. Nem ertem az fia allaspontjat, fasznak kodositenek


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 6 regisztrált és 0 vendég