Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. február 29., szombat 11:10

Ha kizárták volna őket, akkor senki sem nézte volna a Forma1-et. Tiszta szerencse, hogy így sem tudtak nyerni :lol:
Max a RedBullban lehet bízni.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. február 29., szombat 10:56

Itt akkora világi sumákolás van, hogy az hihetetlen. Az a motor tele lehetett olyan megoldásokkal amik a szabályossg határának mintkét oldalán jártak már. Kötöttek egy jó megállapodást és elfelejtik az egészet.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. február 29., szombat 10:28

Az FIA bejelenti, hogy átfogó vizsgálatnak vetette alá a Ferrari motoregységét, és megegyezett a csapattal. A megállapodás részletei a felek között maradnak. Az FIA és a Ferrari több technikai kérdésben is egyezségre jutott, amelyek javítani fogják a Forma-1-es motorok ellenőrzését a következő szezonokban, illetve segítik az FIA más szabályozással kapcsolatos feladatait. Mindemellett a szervezet károsanyag-kibocsátás terén folytatott és környezetkímélő üzemanyagok felkutatásában végzett munkáját is megkönnyítik.


kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. február 21., péntek 17:12

Anthony írta: Csak felületesen követem, de ezt a Merci megoldást nem tartom szabályosnak. Az is érdekes, hogy a következő évtől egyből be is tiltották.
Kíváncsi vagyok mekkora előnyt jelent egyáltalán.
Majd ezt is kimagyarázzák a többiek, hogy másnak is eszébe juthatott volna. Persze, ha más csapat talál ki valami ""szürke"" fejlesztést, azt betiltják akár szezon közben is.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. február 21., péntek 15:30

Csak felületesen követem, de ezt a Merci megoldást nem tartom szabályosnak. Az is érdekes, hogy a következő évtől egyből be is tiltották.
Kíváncsi vagyok mekkora előnyt jelent egyáltalán.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. február 21., péntek 14:24

kiserik írta:
chronic írta: Szerintem nincs semmi mutyizás a merci és az FIA között.
Egyszerűen az okos, precíz németek agyonverik a mezőnyt, köztük az elkényelmesedett olaszokat.
Minden szezonban előhozakodik valami újítással a merci, amit persze mindig vizsgálni kell, hogy belefér - e még a szabályokba. De ez technikai sport, itt egy új ötlet vb címet ér,itt a sportolók helyett a mérnökök feszegetik a határokat.
Mint írtam, én szeretem az összeesküvés elméleteket:
- Brown nem egyedül vette meg a Hondát
- 9. helyről egy nyár alatt 1. helyre kerültek (dupla diffúzor)
- 1 év után jött a Merci és átvette a ""hátszéllel" bajnok csapatot és el is küldte az aktuális világbajnokot
- 2010-13-ig meg voltak lőve, pedig még az öreg MS-t is visszaültették az ülésbe, aki azért nagyon jó fejlesztő pilóta volt
- 2014-től jöttek az új motorok és olyan szabályok, amikből egyértelműen a Merci behozhatatlan előnyre tett szert
- volt itt azért teszt időszakon kívüli tesztelés amikor például zabálta a gumit a kocsi

Az utóbbi pár évben nem követem az eseményeket, de számomra kicsit sem egyértelmű a dolog.
A tobbieknek meg kozben szoltak h lehet menni nyaralni? Ugyan mar. A ferrari evek ota azt sem tudja hol van, a red bullt meg a motor partnere lotte labon a start vonalnal minden evben.
A merci minden szempontbol top, top pilotq, vezetes, szerelok, mernokok, minden adott.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5067
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2020. február 21., péntek 14:13

dupla diffúzor után a Red Bull-Newey csomag verte bucira a mezőnyt. közben bejött a Merci ami megvette a bajnok csapatot és közben sehol nem voltak mert 1 éves buli volt az a csapat mindene. utána jött a v6 turbo motor ami meg a Mercinek jött be a legjobban. senki nem mondta a Ferrarinak hogy ilyen fostalicska legyen. közben a fejlesztések is összeálltak a mecinek és látjuk mi van. most pl a raicng pointot is lehet szapulni de semmi nem tiltja hogy lemásolják az autókat még szezon közben is mennek nézelődni hogy mi van. ők lemásolták a TAVALYI mercit és látjuk hogy mekkorát ugrottak. egy nem gyári csapat merci motorral szerintem jó húzás. emellett ott van ugye a 2 red bull csapat ott is megy minden. Ferrari-Haas ott is kapnak dizájnokat. racing point ha meg ezzel átugorja a mclarent meg a renault-ot már megérte.

lehet fejleszteni és okosabbnak lenni.

az öreg Bernie idézete Indianapolisból jut eszembe. miért nem hoztak rendes gumit? oldják meg

kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. február 21., péntek 13:38

chronic írta: Szerintem nincs semmi mutyizás a merci és az FIA között.
Egyszerűen az okos, precíz németek agyonverik a mezőnyt, köztük az elkényelmesedett olaszokat.
Minden szezonban előhozakodik valami újítással a merci, amit persze mindig vizsgálni kell, hogy belefér - e még a szabályokba. De ez technikai sport, itt egy új ötlet vb címet ér,itt a sportolók helyett a mérnökök feszegetik a határokat.
Mint írtam, én szeretem az összeesküvés elméleteket:
- Brown nem egyedül vette meg a Hondát
- 9. helyről egy nyár alatt 1. helyre kerültek (dupla diffúzor)
- 1 év után jött a Merci és átvette a ""hátszéllel" bajnok csapatot és el is küldte az aktuális világbajnokot
- 2010-13-ig meg voltak lőve, pedig még az öreg MS-t is visszaültették az ülésbe, aki azért nagyon jó fejlesztő pilóta volt
- 2014-től jöttek az új motorok és olyan szabályok, amikből egyértelműen a Merci behozhatatlan előnyre tett szert
- volt itt azért teszt időszakon kívüli tesztelés amikor például zabálta a gumit a kocsi

Az utóbbi pár évben nem követem az eseményeket, de számomra kicsit sem egyértelmű a dolog.

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2230
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: chronic » 2020. február 21., péntek 13:10

Szerintem nincs semmi mutyizás a merci és az FIA között.
Egyszerűen az okos, precíz németek agyonverik a mezőnyt, köztük az elkényelmesedett olaszokat.
Minden szezonban előhozakodik valami újítással a merci, amit persze mindig vizsgálni kell, hogy belefér - e még a szabályokba. De ez technikai sport, itt egy új ötlet vb címet ér,itt a sportolók helyett a mérnökök feszegetik a határokat.

p.csabi1
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2020. február 21., péntek 12:15

Hát ennek a szezonnak hamar vége lett. :lol:
Egyébként tegnap olvastam hogy kb. fél évre saccolják mire letudják gyártani más csapatok is,hogy normálisan működjön.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. február 21., péntek 11:57

Remy írta: Szabálytalan a merci kormányos újítása, DE IDÉN MÉG MARADHAT, majd jövőre nem szabad ezt használni. :lol:

Nagyon nyomatni kell a 7. címet az angolnak...
Hat ok szoltak mielott legyartottak, engedtek nekik, meg jo h most hirtelen nem mondanak nemet. Varhato volt, teljesen. Az mondjuk nem, hogy a cimvedi jon ki egy ilyen otlettel

kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. február 21., péntek 11:56

Remy írta: Szabálytalan a merci kormányos újítása, DE IDÉN MÉG MARADHAT, majd jövőre nem szabad ezt használni. :lol:

Nagyon nyomatni kell a 7. címet az angolnak...
Sajnos ez nem csak a 7.-ről szól. Én szeretek összeesküvés elméteket gyártani, és ez az egész ""cirkusz"" azóta nem érdekel, mióta a merci ""berobbant"". Szépen vissza lehet nézni, hogy miket és hogyan változtattak kart karöltve a Forma1 döntéshozóival mióta megvásárolta Brown a Hondát.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. február 21., péntek 11:45

Szabálytalan a merci kormányos újítása, DE IDÉN MÉG MARADHAT, majd jövőre nem szabad ezt használni. :lol:

Nagyon nyomatni kell a 7. címet az angolnak...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. február 21., péntek 11:45

wZoLee7 írta:
p.csabi1 írta: Állítható kormány a Mercedesben megvan?
Erdekes megoldas, ha mukodik akkor meg is nyertek a vb t mert ezt lemasolni nem lehet azonnal, legalabb a szezon fele elmegy majd ra. Sajnos ketlem h kockaztatnalqk vele vakon akkorat h nagy bukas legyen. Ami valoszinu az az, hogy iden meg szabalyos, jovore szabakytalan megoldas lesz.
Na akkor ez el is dolt, ahogy irtam. Kar elkezdeni fejleszteni, ez nem egy sima elem, itt tul sok mindent kell atcsinalni, nem lehet lemasolni idoben, ha mukodik nyertek, ha nem akkor szinte biztos vagyok benne hogy van egy DAS nelkuli verzio is a gyarban

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. február 20., csütörtök 18:49

h3x0r írta: Kozben Imola bejelentkezett az elhalasztott/eltorolt kinai futam helyere.
Az F1 nek ha van esze ingyen megkapjak, az egesz aprilis ures

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. február 20., csütörtök 18:23

Kozben Imola bejelentkezett az elhalasztott/eltorolt kinai futam helyere.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. február 20., csütörtök 16:49

p.csabi1 írta: Állítható kormány a Mercedesben megvan?
Erdekes megoldas, ha mukodik akkor meg is nyertek a vb t mert ezt lemasolni nem lehet azonnal, legalabb a szezon fele elmegy majd ra. Sajnos ketlem h kockaztatnalqk vele vakon akkorat h nagy bukas legyen. Ami valoszinu az az, hogy iden meg szabalyos, jovore szabakytalan megoldas lesz.

p.csabi1
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2020. február 20., csütörtök 15:25

Állítható kormány a Mercedesben megvan?
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. február 20., csütörtök 14:26

Anthony írta: https://index.hu/sport/forma1/2020/02/2 ... mercedest/
:lol: :lol: :lol:
Óriási!
Áll a bál az F1-ben: a Racing Point klónozta a világbajnok Mercedest
Az meg senkit nem zavart evekig h B ferrarik korozgettek a mezony kozrpso hatso feleben :D

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. február 20., csütörtök 13:08

https://index.hu/sport/forma1/2020/02/2 ... mercedest/
:lol: :lol: :lol:
Óriási!
Áll a bál az F1-ben: a Racing Point klónozta a világbajnok Mercedest


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 13 regisztrált és 0 vendég