Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
markmadrid
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2016. november 21., hétfő 11:01
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Di Maria, Coutinho, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: markmadrid » 2024. február 1., csütörtök 17:50

Remy írta: Mondjuk en ettol amugy behanyok annak ellenere is, ha felreteszem azt, hogy birom e vagy sem Hamiltont.

A tag, a karrierjenek jo nehany evet a legnagyobb rivalis McLarennel toltotte. Ferrari pilotat vert el, utolso kanyaros manoverrel.

De oke. Kimi is valtott onnan a Ferrarihoz.

De itt meg jottek a Mercis egyeduralkodos evei, ahol karrierjenek legnagyobb sikereit erte el, szinten merci kozremukodessel.

Majd mikor mar vissza kene kb vonulnia (ev alapjan), akkor jon egy Ferraris, velhetoen lezaras.

Ez annyira cringe.

Kimi mondjuk tolt egy Figot, de ez a lepes kb egy Messi fele Realba igazolas lenne.
Azert ez nem a foci vilaga… kozel sincsen ilyen rivalizalas a csapatok, gyartok kozott.

Schumacher Ferrari legendakent ult at a Mercibe.
Vettel evegik szopatta a Ferrarit. 4 vb cimebol legalabb 2 ot az utolso futamon vitt el eloluk. Oriasiakat csataztak Alonsoval pl. Majd siman atult a helyere.

De ugyanugy minden pilota mozgott gyartok es rivalis csapatok kozott is. Raikkonen is bejarta a Mclaren, Lotus, Ferrari kvartettet. Alonso volt mindenhol kb. Minden gyarto motorjaval ment mar.


Hamilton amugy is a Mclarenhez huzott mindig is. Azon belul persze a Mercedesnel szerezte a sikerei 80%-at es csak Merci motorral versenyzett. Mclaren adta meg neki a lehetoseget es ott robbant be. Kitartott olyan evben is amikor bun rossz volt az auto.

Szerintem ez egy jo kis lepes tole. Kicsit az allovizet is felkavarja vegre. Valljuk be, ha Perez helyere beulhetne Leclerc vagy Russel siman elfogadnak. Azert mert az a legjobb kocsi. Nem foglalkozna egyikojuk sem azzal, h Ferrari nevelt vagy epp Merci.

Egy Ferrari mindig is presztizs kerdes lesz az F1-ben. Meg egy Hamiltonnak is. Plusz tippre ok lesznek a legkozelebb a Red Bullhoz. Ferrari pedig elkepeszto hype-ot kap temerdek szponzort es figyelmet. Emellett pedig a F1 egyik legnagyobb nevet. Plusz azert meg 40 evesen is egy Top pilotat. Leclerc-et bar en kedvelem es sztem nyers tempoban brutalisan eros, de egy motivalt Hamiltont nem ver meg egy teljes szezon alatt. Idomerokon akar siman elotte lehet, de pontokban Hamilton elorebbb vegezne.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. február 1., csütörtök 17:23

lestat írta: Inkabb varok meg 17 evet mint hogy Hamilton a Ferrarival nyerje a 8.-at :lol:

Igen. Ennyire ruhellem. :mrgreen:
Igy. :lol:

Ez tenyleg ilyen Messi Real igazolas lenne. PSG helyett idejott volna.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: lestat » 2024. február 1., csütörtök 16:58

Inkabb varok meg 17 evet mint hogy Hamilton a Ferrarival nyerje a 8.-at :lol:

Igen. Ennyire ruhellem. :mrgreen:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2024. február 1., csütörtök 16:54

alexoxladjackoxi írta:
Egy valamitől félek, de qrvára, hogy majd hirtelen most lesz végre győztes autó a Ferrari, hogy Hamilton odaigazol, és ha tényleg ott nyeri meg a nyolcadikat úgy, hogy senki nem nyert vörösben 20 éve, akkor tényleg mennybe fog menni az ember. Szerencsére Leclerc ott van, aki tempó szempontjából szerintem erősebb már, mint Hamilton, de, mint csomag tartok tőle, hogy ő verhető lenne egy bajnoki versenyfutásban.

Hamilton helyére meg szomorú tény, de készüljetek fel előre, hogy ha úgy van, az a tróger Ocon fog beülni, mert a minap olvastam, hogy még mindig Wolf egyengeti a karrierjét... Nem hinném, hogy a 44 éves Alonso után kapkodnának.
tényleg ez a félelmed? nehogy Hamilton nyerjen? 20 éve nem nyert a a ferrari, de ha odaigazol és nyer az is csak az autónak köszönhető? :mrgreen:

egyébként én nem látom magam előtt, hogy Ocont magával vinné Toto, hiába ő menedzseli. mióta Russell a mercinél van, ő is elég hisztis lett, nem hiszem, hogy ráeresztenének egy olyan pilótát akivel folyamatos lenne a konfliktus. de nem tudom ki lehet jelenleg esélyes helyette..
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2024. február 1., csütörtök 15:59

Hát igen, szar is az, ha konstruktőrnek szurkol valaki az F1-ben. :mrgreen: Engem sosem érdekelt ez különösen, mindig a pilótával tudtam azonosulni. Red Bullt nem szerettem a Vettel érában, most Max-al bírom őket. Ferrarit most nem szeretem (ezután még annyira sem fogom :lol: ), Kimi - Massa korszakban imádtam. Alapvetően ritka az olyan beágyazódás egy gyártóhoz, mint Hamiltoné a Mercedeséhez. Tulajdonképpen Verstappen és a Red Bull páros hasonló, hogy végig csak ott versenyzett. De még látjátok Schumi is beült a Mercibe, mikor visszatért, és nem hinném, hogy a Ferrarisok az végett kevésbé tisztelnék és szeretnék. Vettel is 4 cím után simán átment az olaszokhoz. Többi pilóta meg vándorolt össze-vissza, amennyire nekem rémlik. És azért Verstappen esetében is várjuk ki a végét, azért nem zárnám ki, hogy ha lejár a szerződése, ő is benéz majd 1-2 évre Maranelloba.

Egy valamitől félek, de qrvára, hogy majd hirtelen most lesz végre győztes autó a Ferrari, hogy Hamilton odaigazol, és ha tényleg ott nyeri meg a nyolcadikat úgy, hogy senki nem nyert vörösben 20 éve, akkor tényleg mennybe fog menni az ember. Szerencsére Leclerc ott van, aki tempó szempontjából szerintem erősebb már, mint Hamilton, de, mint csomag tartok tőle, hogy ő verhető lenne egy bajnoki versenyfutásban.

Hamilton helyére meg szomorú tény, de készüljetek fel előre, hogy ha úgy van, az a tróger Ocon fog beülni, mert a minap olvastam, hogy még mindig Wolf egyengeti a karrierjét... Nem hinném, hogy a 44 éves Alonso után kapkodnának.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: lestat » 2024. február 1., csütörtök 15:45

ikelemen5 írta: Én nagyon nagyon nem szerettem Alonsot, Kimit, Vettelt. Egészen addig, amig nem piros autót vezettek.
Meglássuk' mi lesz most. :mrgreen:
Jogos.

Vettelt meg Alonsot is ruhelltem anno. De inkabb csak azert mert folyton leszopattak bennunket.

Hamiltont a szemelye miatt sem birom :lol:

Erdekes. Egyre erosebbek a hirek.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2024. február 1., csütörtök 15:07

Én nagyon nagyon nem szerettem Alonsot, Kimit, Vettelt. Egészen addig, amig nem piros autót vezettek.
Meglássuk' mi lesz most. :mrgreen:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. február 1., csütörtök 14:55

Mondjuk en ettol amugy behanyok annak ellenere is, ha felreteszem azt, hogy birom e vagy sem Hamiltont.

A tag, a karrierjenek jo nehany evet a legnagyobb rivalis McLarennel toltotte. Ferrari pilotat vert el, utolso kanyaros manoverrel.

De oke. Kimi is valtott onnan a Ferrarihoz.

De itt meg jottek a Mercis egyeduralkodos evei, ahol karrierjenek legnagyobb sikereit erte el, szinten merci kozremukodessel.

Majd mikor mar vissza kene kb vonulnia (ev alapjan), akkor jon egy Ferraris, velhetoen lezaras.

Ez annyira cringe.

Kimi mondjuk tolt egy Figot, de ez a lepes kb egy Messi fele Realba igazolas lenne.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: lestat » 2024. február 1., csütörtök 14:46

Èrdekesek ezek a Hamilton hirek.

Nekem mindig is az jott le hogy ruhelli a ferrarit.

Meg ne is jojjon hozzank 40 evesen. Nem azert mert ne lenne eleg jo. Csak inkabb Leclerc melle kene egy stabil masodpilota.

Meg persze rendes auto kene mert addig baszhatjuk ki vezeti az autot…
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. február 1., csütörtök 13:01

h3x0r írta:
magnus666 írta: a liberty elutasította az Andrettit.
itt az indoklás

ez a “sport” egyre nagyobb vicc :lol:
Melyik pontban irjak le az igazsagot, hogy a csapatok nem akarjak, hogy 11 fele osszak ki azt a penzt, amit eddig 10-en kaptak, a Liberty pedig nem akarja ezt az osszeget megemelni?
Kozben rakerestem, hogy nagyjabol mennyi penzt kapnak a csapatok.

A Concorde szerzodes szerint a teljes commercial rights (ez tavaly 2.57 milliard dollar volt) 50%-at kell kiosztani a csapatok kozott, ami inkabb 45% (1.157 milliard), mert 5%-ot (128.5 millio) eltesz az F1 management.

- 5% (128.5 millio) a Ferrarinak jar, mivel mar a kezdetek ota ott vannak es kialkudtak maguknak :mrgreen:
- 15%-ot (385.5 millio) kiosztanak azoknak a csapatoknak, akik az elmult 10 evben dobogosok voltak (Mercedes, Red Bull, Ferrari, McLaren es Williams (meg mielott barki kezdezne, 2014-ben es 2015-ben voltak dobogosok))
- a maradek 25%-ot (642.5 millio) pedig elosszak a 10 csapat kozott az alabbiak szerint:
1. Red Bull: 14% (90 millio)
2. Mercedes: 13.1%
3. Ferrari: 12.2%
4. McLaren: 11.3%
5. Aston Martin: 10.4%
6. Alpine: 9.5%
7. Williams: 8.7%
8. AlphaTauri: 7.8%
9. Alfa Romeo: 6.9%
10. Haas: 6.0% (38.55 millio)
(Egy extra csapat eseten az elso 7 millioval kapott kevesebbet, egy kozepso csapat 5-el, a tizedik 3-al)

Az idei evre 10%-os novekedessel szamolnak, igy 1.157 milliard helyett 1.25-1.3 milliard dollart kapnanak a csapatok.

(Nem minden szam hivatalos, a cikkben is leirtak, hogy ezek egy resze eleg pontos becsles)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 1., csütörtök 12:35

Hat vicces lesz nezni, ahogy a 7szeres kecsket folyamat elveri a semmit nem nyero csapattarsa.
De esku bolondok a ferrarinal, mintha nem az auton meg a balfasz csapaton mulna evek ota....
thereisonly1ronaldo

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. február 1., csütörtök 12:15

magnus666 írta: a liberty elutasította az Andrettit.
itt az indoklás

ez a “sport” egyre nagyobb vicc :lol:
Melyik pontban irjak le az igazsagot, hogy a csapatok nem akarjak, hogy 11 fele osszak ki azt a penzt, amit eddig 10-en kaptak, a Liberty pedig nem akarja ezt az osszeget megemelni?

magnus666
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2023. szeptember 14., csütörtök 9:45
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Eto’o
Kedvenc csapatod: FCB

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: magnus666 » 2024. február 1., csütörtök 12:10

toto 15:00-ra összehívta a mercedes csapattagokat. A bbc és a sky szerint még ma bejelenthetik.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2024. február 1., csütörtök 11:52

magnus666 írta: a liberty elutasította az Andrettit.
itt az indoklás

ez a “sport” egyre nagyobb vicc :lol:
Az indoklás az ami igazán nevetséges, egy red bull birtokolhat 2 csapatot, lehetnek a rajtrácson olyanok akiknek semmi hasznuk a sport szempontjából, de egy új csapat nem szállhat be, mert előre látják, hogy nem lenne ütőképes, ez egy vicc.

Hamilton témához...szerintem hamarabb vonul majd vissza 2025-re. Egy 40 éves pilótával nem lesz előrébb a ferrari, cserébe magas lenne a fizetése, marketing hype-ra semmi szükségük, ők a ferrari.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. február 1., csütörtök 11:49

Vonulj inkabb vissza ember.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2024. február 1., csütörtök 11:36

a skysport is lehozta... :kivagyhe:
remélem kacsa
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 1., csütörtök 9:21

Soha nem lesz ferrari versenyző.
thereisonly1ronaldo

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2024. február 1., csütörtök 8:56

https://hu.motorsport.com/f1/news/szenz ... /10571199/ Én örülnék ha kicsit felpezsdülne a mezőny. Lec Ham csata pikáns lehetne.

magnus666
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2023. szeptember 14., csütörtök 9:45
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Eto’o
Kedvenc csapatod: FCB

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: magnus666 » 2024. január 31., szerda 18:41

a liberty elutasította az Andrettit.
itt az indoklás

ez a “sport” egyre nagyobb vicc :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 26., péntek 11:32

Telik telik, kozbe meg afrikaban eheznek :coffee: :kalapos:
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 25 regisztrált és 0 vendég