Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. szeptember 6., vasárnap 11:49

Schumi megint hatalmasat ment! DE kár azért az elfékezésért.... :kivagyhe:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. szeptember 5., szombat 17:47

wZoLee7 írta:
alexoxladjackoxi írta: Egy kis érdekesség. Az imént olvastam, hogy Schumi lehet, hogy kapni fog idén 1-2 szabadedzést az Alfánál. Sokan kritizálták, de szerintem nagyon belejött. Ha jól számoltam, neki van idén a legtöbb dobogója az egész mezőnyben, igaz a győzelem nem jött neki össze. Ha tudna nyerni 1-2 futamot, akár még bajnok is lehetne, Schwartzman is inkább csak eleinte tudta legyőzni, azóta tán még a német a kiegyensúlyozottabb.
Az a baj, hogy abból sem lehet kiindulni az alsóbb osztályokban ki mit mutat. Nem vagyok szakértő, nem vagyok elájulva tőle, de lehet, hogy az F1-es közeg neki kicsit nagyobb boostot adna. Pár tesztbe nem halnak bele. Mondjuk ha én lennék az Alfa vezetője, az olaszt simán lecserélném, és ha Kimi úgy döntene (ennek a jelenlegi bohóckodásnak semmi értelme), hogy elmegy haza és rallyzik vagy valami mást csinál, mind a kettőt beültetném.
A Haasról meg még akkor szó sem volt, oda is kellene 2 új pilóta. Szóval házon belül vannak helyek.
Na, Monzát be is húzta. A főfutamot ráadásul.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. szeptember 5., szombat 17:04

Bottas sorozatos vereségei Hamiltonnal szemben már nagyon demoralizálóak lehetnek. Elképzelhető, hogy ő hitt benne minimálisan, hogy meg tudja szorítani, de már elengedte ezt szerintem. Még nagyobb különbség van köztük, mint tavaly. Emlékszem, általában ilyen 2/3 1/3 arányban verte Ham futamokon is meg edzéseken is, most meg 6-2 időmérőkön, 6-1 futamokon. Botrány. És pont ezért kapott új szerződést. :vivo:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. szeptember 5., szombat 16:13

Vettel :salute: :agree:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. szeptember 2., szerda 12:41

alexoxladjackoxi írta: Egy kis érdekesség. Az imént olvastam, hogy Schumi lehet, hogy kapni fog idén 1-2 szabadedzést az Alfánál. Sokan kritizálták, de szerintem nagyon belejött. Ha jól számoltam, neki van idén a legtöbb dobogója az egész mezőnyben, igaz a győzelem nem jött neki össze. Ha tudna nyerni 1-2 futamot, akár még bajnok is lehetne, Schwartzman is inkább csak eleinte tudta legyőzni, azóta tán még a német a kiegyensúlyozottabb.
Az a baj, hogy abból sem lehet kiindulni az alsóbb osztályokban ki mit mutat. Nem vagyok szakértő, nem vagyok elájulva tőle, de lehet, hogy az F1-es közeg neki kicsit nagyobb boostot adna. Pár tesztbe nem halnak bele. Mondjuk ha én lennék az Alfa vezetője, az olaszt simán lecserélném, és ha Kimi úgy döntene (ennek a jelenlegi bohóckodásnak semmi értelme), hogy elmegy haza és rallyzik vagy valami mást csinál, mind a kettőt beültetném.
A Haasról meg még akkor szó sem volt, oda is kellene 2 új pilóta. Szóval házon belül vannak helyek.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. szeptember 2., szerda 12:34

Egy kis érdekesség. Az imént olvastam, hogy Schumi lehet, hogy kapni fog idén 1-2 szabadedzést az Alfánál. Sokan kritizálták, de szerintem nagyon belejött. Ha jól számoltam, neki van idén a legtöbb dobogója az egész mezőnyben, igaz a győzelem nem jött neki össze. Ha tudna nyerni 1-2 futamot, akár még bajnok is lehetne, Schwartzman is inkább csak eleinte tudta legyőzni, azóta tán még a német a kiegyensúlyozottabb.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. augusztus 31., hétfő 15:21

Süti írta: Az se mindegy, hogy lassan 2x annyi futamból áll egy szezon.
Korábban panaszkodtak is miatta a versenyzők többsége. De úgy látszik (gondolom) a pénz nagy úr, mind csöndben maradt és teszi a dolgát. Márciustól-novemberig azért húzós egy idény (még ha ez az idei ilyen kurta is lesz).
Akik meg korábban azzal jöttek, hogy MSC alatt is a legjobb kocsi volt, azért nyerte agyon magát, meg lehet nézni most. Anno már Alonso, Kimi, Coulthard, Montoya is cibálta az oroszlán bajszát, 2 évben is elég szoros volt Schumi számára a dolog, míg Lewis olyan simán húzza be a címeket, amit soha nem lehetett tapasztalni.

NSO-n van külföldi sajtóvisszhang a futamról, azokat szoktam átfutni. Sok igazság van bennük. Korábban legalább Rosberg erőlködősre késztette Lewist , míg most "Bottas, full középszer uraság" csak megy utána, csak a rajtnál van egy kis helyezkedés. Jó rég volt, na:
A RAJONGÓK VISSZASÍRJÁK ROSBERGET. Utoljára ugyanis 2016-ban fordult elő, hogy a domináns Mercedesen belül igazi csata alakult ki a világbajnoki címért. Akkor Nico Rosberg le is tudta győzni Lewis Hamiltont az idény végén, csakhogy a visszavonulása után más lett a helyzet a Mercedesnél Valtteri Bottas érkezésével. Ez pedig – főleg az igazán erős riválisok hiánya miatt – sokszor a német istálló kettős győzelmét eredményezi, ráadásul nem túl izgalmas versenyek végén.
Amikor az ember azt hiszi, nincsen lejjebb, mindig pofára esik, és megtapasztalja, hogy de, van! :(

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. augusztus 31., hétfő 12:44

Az se mindegy, hogy lassan 2x annyi futamból áll egy szezon.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. augusztus 31., hétfő 12:39

alexoxladjackoxi írta: Bottas be is érte Hakkinent a dobogós örökranglistán. :fpalm: Ennyit számít néhány Mercis év. Tényleg marha nehéz dolga van Hamiltonnak is agyondöntögetni a rekordokat. Tegnap is mi volt ez a futam már megint, mostanában már jobban várom a MotoGP-futamokat, mint az F1-et, ott legalább gyilkolják egymást rendesen, főleg így, hogy nincs Marquez. :lol:
Na en meg tour de france ot neztem, pedig ott azert 5 ora musoridore jut 15 perc izgalom :lol:

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. augusztus 31., hétfő 12:33

Bottas be is érte Hakkinent a dobogós örökranglistán. :fpalm: Ennyit számít néhány Mercis év. Tényleg marha nehéz dolga van Hamiltonnak is agyondöntögetni a rekordokat. Tegnap is mi volt ez a futam már megint, mostanában már jobban várom a MotoGP-futamokat, mint az F1-et, ott legalább gyilkolják egymást rendesen, főleg így, hogy nincs Marquez. :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. augusztus 30., vasárnap 15:27

Az a rádiózás a csapat es Bottas között. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2230
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: chronic » 2020. augusztus 30., vasárnap 13:06

Ez Fiat, nem Ferrari. :mrgreen:

Szép amúgy.. Amióta én követem a forma1-et nem volt jó igazán soha a ferrari, mindig volt egy erősebb autó náluk de ami idén megy már komolyan vicc kategória és az egész kövi szezon is így fog lemenni, Hamilton meg gyűjti be ingyen a vb címeket..

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. augusztus 30., vasárnap 12:57

babaking írta: Aszongya Binotto pályaspecifikus problémába ütköztek. Ja. Sok az egyenes kevés a power.

Egyértelmű, hogy a fő probléma az erőforrás. Emiatt az egyenesekben lassúak. Plusz a gumikat sem tudják úgy felmelegíteni, ezáltal még lassabbak a kanyarban szóval az aero pakk sem lesz hatékony mert alacsony sebességnél kevesebb a levegő ami leszorito erőt generál. Ezáltal az autó mozog és és rakoncátlan szóval kB vezethetetlen. Ezt próbálják az extrém beállításokkal egyensúlyozni amivel még nehezebben vezethető lesz az autó. Ez Leclercnek egy fokkal jobban fekszik állítólag.

Szóval szar az egész. A tavalyi konstrukció (ami gondolom hasonlít az ideire) egy jóval erősebb erőforrásra volt kitalálva.

Ezt még tegnap megfejeltek azzal, hogy extra leszorito erővel mentek hátha ma esik. Úgy legyen.


Szezon elején azt mondtam, hogy középcsapatnak úgy sem szurkoltam még. Hát "backmarkernek" sem, de ennek is itt az ideje
De adtam volna, ha Kimi kipöccinti Leclerct a Q1-ben. :lol:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 30., vasárnap 11:17

Aszongya Binotto pályaspecifikus problémába ütköztek. Ja. Sok az egyenes kevés a power.

Egyértelmű, hogy a fő probléma az erőforrás. Emiatt az egyenesekben lassúak. Plusz a gumikat sem tudják úgy felmelegíteni, ezáltal még lassabbak a kanyarban szóval az aero pakk sem lesz hatékony mert alacsony sebességnél kevesebb a levegő ami leszorito erőt generál. Ezáltal az autó mozog és és rakoncátlan szóval kB vezethetetlen. Ezt próbálják az extrém beállításokkal egyensúlyozni amivel még nehezebben vezethető lesz az autó. Ez Leclercnek egy fokkal jobban fekszik állítólag.

Szóval szar az egész. A tavalyi konstrukció (ami gondolom hasonlít az ideire) egy jóval erősebb erőforrásra volt kitalálva.

Ezt még tegnap megfejeltek azzal, hogy extra leszorito erővel mentek hátha ma esik. Úgy legyen.


Szezon elején azt mondtam, hogy középcsapatnak úgy sem szurkoltam még. Hát "backmarkernek" sem, de ennek is itt az ideje
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2020. augusztus 30., vasárnap 8:25

Ez a Ferraris mélyrepülés valami egészen elképesztő amúgy...
Nem egész 1 éve még arról beszéltünk, hogy a Ferrari végre erőből felveszi a versenyt a Mercivel, már csak versenytempóban kell fejlődni.
Aztán néhány futam múlva az volt, hogy a Merci még mindig jobb és a Ferrari a dobogóért van harcban a RedBullal.
2020 már úgy kezdődött, hogy a dobogó sem reális cél már, a top10-ben harcolunk a pontokért.
Eltelt 6 futam és mostmár ott tartunk, hogy a top10 sem elérhető. Abu Dhabira már Latifivel fognak harcolni az utolsó helyért?

Ez nem Ferrari, "ez egy szarkupac"

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 28., péntek 20:06

wZoLee7 írta: ennek a ferrarinak minden verseny felejtős, minden év arról szól, h minden téren lemaradnak a fejlesztési versenyben, idén már kb körhátrányban kezdtek, miért most lenne másképp, de amilyen agyatlanok, nem állnak neki pl a 2022-es koncepciót fejleszteni és engedik el ezt a 2 évet. a pilótáik megvannak, inkább majd erőlködnek és egyik évük sem lesz jó, ha ezután az év után nem vágnak ki pár fejest akkor nem tudom mi kell hozzá
Nagyon nagy égés lesz a jubileumi versenyük a saját pályájukon :(
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. augusztus 28., péntek 16:53

ennek a ferrarinak minden verseny felejtős, minden év arról szól, h minden téren lemaradnak a fejlesztési versenyben, idén már kb körhátrányban kezdtek, miért most lenne másképp, de amilyen agyatlanok, nem állnak neki pl a 2022-es koncepciót fejleszteni és engedik el ezt a 2 évet. a pilótáik megvannak, inkább majd erőlködnek és egyik évük sem lesz jó, ha ezután az év után nem vágnak ki pár fejest akkor nem tudom mi kell hozzá

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 28., péntek 16:37

Hát kíváncsi vagyok, hogy talál-e még valamit a Ferrari holnapra/ vasárnapra. Remélhetöleg csak nagyon teszteltek és nem mentek gyors kört, mert már az egyik Williams is veri öket. És ha ez a valós tempó, akkor jobb ha Monzában ki sem jönnek a garázsból. Illetve a Bahraini második verseny is felejtös.


Lando poénkodott, hogy ha Charles vezetne az elsö körben az Eau Rougban akkor mire a fenti egyenes végére érnek utolsó lenne. Azt ö sem hitte, hogy ennyire közel van a valósághoz
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: BH710 » 2020. augusztus 18., kedd 8:52

Colin Kolles a Jordan,Force India és a HRT egykori csapatfőnöke szerint a RP megkapott egy bemutatóautót amelyeknek az alkatrészeit beszkennelték és egy 60%-os szélcsatornás modellt a tavalyi Merciről. Szerinte fényképekről nem lehet elkészíteni egy autót mert nem lenne működőképes. Ha ez igaz akkor komolyan megy a trükközés a színfalak mögött, a Mercedes csúnyán megütheti a bokáját

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 16., vasárnap 22:36

Igen, most láttam a visszajátszást. Előtte amit Norrissal műveltek az szenzációs volt, kár, hogy a középmezőnyben.

Max meg brutális mit fejlődött. Leginkább olyan értelemben, hogy sokkal érettebben versenyez mint 2 éve mondjuk. A tempó akkor is ott volt, de akkor nagyon forró fejű volt. Egy pici maradt is benne, de ez így már egészséges. Anno jogos volt a kritika, most viszont el kell ismerni, hogy a mezőny egyik legjobb pilótája. Azonos autóban szerintem verné Hamiltont. Hamiltonnal az a baj, hogy, iszonyú gyors, de az elmúlt években nem volt aki a pályán kerék a kerék elleni csatára kényszerítse. Leclerc tavaly Monzában ami beugrik, panaszkodott is.

Amikor Rosberg megverte akkor sem volt a pályán túl sok kiélezett csata.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 32 regisztrált és 0 vendég