Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. július 21., péntek 13:38

Tagnak vége. Talán majd a szünet után össze tudja magát szedni…
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. július 21., péntek 13:36

Perez 3 perc alatt falba rakta a szekeret az edzésen. :agree:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11146
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 7:35

Szabalykonyv mar lassan vastagabb, mint a magyar ertelmezo kéziszótár :lol:
Vicc
thereisonly1ronaldo

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. július 18., kedd 7:32

F1 will use a differnt Qualifying format in Hungary this weekend. Drivers will be forced to use a different compound each session.

Q1: Hard tyre
Q2: Medium tyre
Q3: Soft tyre

Tyre sets for the weekend will be reduced from 13 to 11. (3 hard, 4 medium, 4 soft)

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. július 13., csütörtök 20:37

Remy írta: Aztan meg ne lepodjunk, hogy a kiegett Ricc is esik-kel majd…

Akkor hozzak vissza Albont, ha lehetseges.
Elvileg a Red Bull felkereste, de nemet mondott.

Kozben a Ferrari listajan is ott van: o az egyik jelolt, ha Sainz 2024 vegen nem hosszabbit.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. július 12., szerda 7:52

Érthető, hatalmas csalódás lett de Vries. Minden egyes futamon kikapott Tsunodától, itt nincs miről beszélni. Abban már nem vagyok biztos, hogy Ricciardo reaktiválása volt-e a legjobb opció, de valszeg azt nézik, hogy Max mögé keresnek egy vízhordót, aki ugyanúgy nem fogja zavarni a hollandot, mint Perez, de a dobogókat megbízhatóbban gyűjtheti a csapatnak.

Sargeant és Stroll is kikerülhetne már, de náluk nyilván a pénz beszél meg apuci...

Avatar
tomi_b
Hozzászólások: 1293
Csatlakozott: 2019. március 5., kedd 22:36
Kedvenc játékosaid: Thibaut, Jude, Toni, Luka, Eduardo
Kedvenc csapatod: 14!

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: tomi_b » 2023. július 11., kedd 19:41

Ha Ricciardo beválik pár futam alatt, akkor szerintem már idén berakják Perez helyére.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. július 11., kedd 18:46

Remy írta: DeVries lapát, Ricc versenyzik.

A hollandtól sokkal többet vártam… érthető a csere, bár azt nem tudom, hogy pont most, pont Riccre érdemes volt e.
Szerintem nem, de logikus, hogy megnézik élesben még egyszer, hogy jövőre érdemes lehet-e Perez helyére beültetni. Ezek a noname fiatalok is elég kis százalékkal válnak be, még De Vriesben azt hittem több lesz. Bár valljuk be, Marko teljesen elmebeteg milyen nyomást helyez a versenyzőkre. Mondjuk én csípem az őszinteségét az öregnek, de biztos könnyű összeroppanni, mikor nyíltan ócsárolnak meg ultimátumot kapsz sajtón keresztül.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. július 11., kedd 16:44

DeVries lapát, Ricc versenyzik.

A hollandtól sokkal többet vártam… érthető a csere, bár azt nem tudom, hogy pont most, pont Riccre érdemes volt e.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. július 10., hétfő 14:43

Santi írta: Amekkora előnyben vannak és amilyen körbeverés megy mögöttük igazából nekik teljesen jó Perez. Max bajnoki címébe bekavarni nem tud, a csapatbajnoki címet meg Max kb egyedül hozza, flegma nyilatkozat volt ezt tőle, de attól még igaza van.
Verstappen - 255 pont
Mercedes - 203
Aston - 181
Ferrari - 157
Itt 2024 lehet érdekes, ha esetleg utolérné őket mondjuk egy olyan csapat, ahol 2 jó versenyző van.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. július 10., hétfő 13:51

Amekkora előnyben vannak és amilyen körbeverés megy mögöttük igazából nekik teljesen jó Perez. Max bajnoki címébe bekavarni nem tud, a csapatbajnoki címet meg Max kb egyedül hozza, flegma nyilatkozat volt ezt tőle, de attól még igaza van.
Verstappen - 255 pont
Mercedes - 203
Aston - 181
Ferrari - 157

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. július 10., hétfő 13:36

Hát Ricciardo hatalmas rizikó lenne Perez helyére szerintem. Olvastam még szezon eleje táján, hogy a Red Bullt sokkolták az adatok, amiket a szimulátorban produkált, és nem pozitív értelemben. Ha annyira meg akarják nézni, akkor ott van De Vries ülése, szezon második felére beültethetnék, és kiderülne, hogy érdemes-e még benne gondolkodni. Gyanítom,hogy Ricciardo már teljesen kiégett.

Pedig valakit érdemes lenne 24-re keríteni, mert ez nagyon karcsú Pereztől. Aztán majd év vége felé nyer egy futamot, mikor már Verstappen rég VB, és azzal megmagyarázzák, hogy jó lesz ő még egy évre.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. július 10., hétfő 13:28

Pereznél azt látod, hogy ha minden simán megy neki az egész hétvége folyamán, akkor tudja csak hozni az eredményt.
Ha valahol egy kis hiba csúszik a számításba, rosszkor jön ki neki a forgalom, esik egy kicsit, megzavarja a szembesütő nap vagy tudomisén mi, onnantól kezdve hajlamos szétesni az ember.
Max vagy Hamilton pl ebben is nagyon erős, semmilyen körülmény nem tudja őket kibillenteni.
Most Norris is hiába vett akkora rajtot, Max pár kör alatt megoldotta. Persze űrautó, de nem vagyok benne biztos, hogy ha ott Perez van, ő is így visszaelőzi Norrist, mikor Sainzzal sem bírt a csapat segítsége nélkül. :lol:

Avatar
tomi_b
Hozzászólások: 1293
Csatlakozott: 2019. március 5., kedd 22:36
Kedvenc játékosaid: Thibaut, Jude, Toni, Luka, Eduardo
Kedvenc csapatod: 14!

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: tomi_b » 2023. július 10., hétfő 11:25

Remy írta: Aztan meg ne lepodjunk, hogy a kiegett Ricc is esik-kel majd…

Akkor hozzak vissza Albont, ha lehetseges.

De amugy… Perez igy is a masodik az osszetettben. :lol:
Gasly szerintem kevesebbért ment a lecsóba, VB esélyes autóval ennyiszer kiesni Q1-ben már tényleg semmire nem fogható..

Egyébként Albon szerintem is jó húzás lenne. Első számú pilóta alkatot úgysem fognak igazolni..

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. július 10., hétfő 11:20

Aztan meg ne lepodjunk, hogy a kiegett Ricc is esik-kel majd…

Akkor hozzak vissza Albont, ha lehetseges.

De amugy… Perez igy is a masodik az osszetettben. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
tomi_b
Hozzászólások: 1293
Csatlakozott: 2019. március 5., kedd 22:36
Kedvenc játékosaid: Thibaut, Jude, Toni, Luka, Eduardo
Kedvenc csapatod: 14!

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: tomi_b » 2023. július 10., hétfő 11:18

Szerintem ha Perez még egyszer nem jut a Q3-ba, akkor vagy megy az Alpha Tauriba, vagy helyet cserél Ricciardoval.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11146
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 10., hétfő 10:26

Hogy tud egy csapat mérnök, akik a legjobbak legjobbjai félreértelmezni egy csúcskategóriás szélcsatorna adatait? Fogadni is mernék rá, hogy olasz nemzetiségűek.
az auto a tavalyi alapokon van, jovore jon meroben uj design, ha jol tudom.
thereisonly1ronaldo

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13045
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. július 10., hétfő 10:15

raul 4 ever írta:
wZoLee7 írta: Nem néztem a futamot, egy kérdésem van. A ferrarik fordítva álltak fel a rajthoz vagy mi történt? :lol:
Visszanyalt, h szarul kezelik a gumit, Lec nagyon hamar kijött az első cserére, akiknek jobban bánik a kocsija a gumikkal, meg el tudták húzni addig, amíg jött a SC és kevesebb időt vesztettek, és Lec 2szer cserélt végül. Sainz meg csak beszopta, csúnyán.

Ezt most nálam nem taktikáztuk el, hanem az autó egyik hibája büntetett, Haminak meg dobogót èrt a merga versenyes jó gumikezelése.
Köszi az infókat. Ez akkor tipikus ferraris futam volt, bármennyire jól nézett ki ez a koncepció még az elején, évről-évre egyre szarabb irányba vitték el.

Hogy tud egy csapat mérnök, akik a legjobbak legjobbjai félreértelmezni egy csúcskategóriás szélcsatorna adatait? Fogadni is mernék rá, hogy olasz nemzetiségűek.

Az aston visszaesése is várható volt egyébként, tipikusan az a csapat ahol az innen onnan összeszedett dolgokat jól egybe tudják tenni, tudják mit kell lemásolni, működik a dolog, de évközben már nem tudják azt tovább fejleszteni. Azért gyanítom ez idővel ahogy a mérnöki gárda javul, erősödik ez a pont is náluk.

Visszakanyarodva a ferrarira, szerintem náluk nagyon jellemző, hogy nem hallgatnak a pilótákra, nem kérik ki a véleményüket a fejlesztések terén. Bár Hamiltonnak is hónapokig kellett sírnia egyes alapvető problémák miatt, amit azonnal látott ahogy ránézett az autóra, a csúcs mérnökökkel szemben, de legalább javították azt. Nem tudom nah, ez a red bull megint úgy egyben van, hogy amíg nem változnak a szabályok senki nem veri meg őket.

Ez a Pérez szitu az ami nekem furcsa. Nem, nem arra gondolok, hogy a rb szándékosan hátráltatni kezdte amint közel volt a hollandhoz, nekem az a fura, hogy valaki egy top autóval jól megy majd egyről a kettőre szétesik fejben. Nyilván nem vb kaliber, de nála jóval gyengébbnek tartott pilóták is bírtak el jóval nagyobb nyomást már a múltban. Tényleg meglepne, ha a szünet után is még Ő lenne ott és nem Ric

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. július 10., hétfő 9:22

Anthony írta: Kár hogy vagy 5 éve ez a Ferrari legnagyobb gyengesége, azóta 3x teljesen újraépítették az autót, de minek is javítani rajta.
Vasseur nemrég bevallotta hogy teljesen rossz adatok alapján dolgoztak, a mérnökök félreértelmezték a szélcsatornás adatokat, a delfinezés sincs megoldva.
Mára a Ferrari az örök második pozicióból, amiben voltak az utóbbi 10+ évben csak egy lett a sok közül. Amilyen ütemben fejlődnek a riválisok, és jönnek újabb pénzes csapatok az F1-be ez nem is fog változni a közeljövőben.
Én ezt tartom a legnagyobb problémának - évközben nem, hogy közelebb kerülnének a RedBullhoz inkább a többi csapat előzi őket. A McLaren pl év elején egy vödör csavar volt, aztán azóta szépen szedik össze magukat.
Aston is inkább hátrafelé lépdel sajnos.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8015
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. július 10., hétfő 8:43

Kár hogy vagy 5 éve ez a Ferrari legnagyobb gyengesége, azóta 3x teljesen újraépítették az autót, de minek is javítani rajta.
Vasseur nemrég bevallotta hogy teljesen rossz adatok alapján dolgoztak, a mérnökök félreértelmezték a szélcsatornás adatokat, a delfinezés sincs megoldva.
Mára a Ferrari az örök második pozicióból, amiben voltak az utóbbi 10+ évben csak egy lett a sok közül. Amilyen ütemben fejlődnek a riválisok, és jönnek újabb pénzes csapatok az F1-be ez nem is fog változni a közeljövőben.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 30 regisztrált és 0 vendég