Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. október 29., kedd 11:50

Az előző szezon adatai. Más csapatoknál is lehetett látni, hogy sokat bír. Verseny előtt is mindenki arról beszélt h itt simán 1 kiállással meglehet csinálni.
A ferrari csak egyszerűen megint balfasz volt. Legalább is Leclerc esetében 10000%, Vettel stratégiája tényleg úgy nézett ki, hogy nyerő lesz, sokkal jobb gumikkal kellett volna ráesnie Hamiltonra, de szerintem volt olyan pontja a futamnak amikor Vettel lassította Bottast, mondván ráérünk és előzzük meg a finnt is. Ha végig teljes erőből ment Hamilton mögött és csak ennyit tudtak egy sérült merci ellen sokkal frissebb gumikon akkor az egy igazi csoda volt és már Hamiltonnak nem is kell karácsonyig várnia

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2430
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. október 29., kedd 11:35

Ezen a szinten az egyik gumi adataiból következtetni a másikra az kevés.
Felléphet szemcsésedés egyik keveréken, ami a másikon nem jelentkezik, tempókülönbséget se tudják, ha nem viszik pályára, feltudják-e melegíteni rendesen a kemény keveréket stb. stb.
Több info kell annál, minthogy biztos több kört tud a kemény, mint a közepes.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 29., kedd 11:05

Santi írta: Itt a magyarázat

Még azt mondom viszonylag korrekt, de a kulcs az utolsó mondatban van:

"Binotto azt is elmondta, hogy a szabadedzések után senki nem számított arra, hogy ilyen sokáig bírják majd az abroncsok, ők sem számoltak ezzel."

Szerintem a hibát itt követték el, mert a Mercinél megnézték a keményet Bottassal, így volt róla valamennyi adatuk, míg a Ferrari, ha jól emlékszem (de javítsatok ki nyugodtan, ha tévedek) ki sem próbálta a keményet, így semmit nem tudtak róla.
Nem néztem szabadedzést, de a közepesen ott mennyit próbálgattak? Mert ugye fetül elment vele 37 kört és annyi eszük lehetett volna, hogyha a sárga ennyit bír és így viselkedik, akkor a fehér arányosan annyival többet bírhat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2430
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. október 29., kedd 10:22

Itt a magyarázat

Még azt mondom viszonylag korrekt, de a kulcs az utolsó mondatban van:

"Binotto azt is elmondta, hogy a szabadedzések után senki nem számított arra, hogy ilyen sokáig bírják majd az abroncsok, ők sem számoltak ezzel."

Szerintem a hibát itt követték el, mert a Mercinél megnézték a keményet Bottassal, így volt róla valamennyi adatuk, míg a Ferrari, ha jól emlékszem (de javítsatok ki nyugodtan, ha tévedek) ki sem próbálta a keményet, így semmit nem tudtak róla.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. október 28., hétfő 16:50

Ricciardo konkrétan 51kört ment a keményen, de még a rajt előtt akommentátorok is elmondták, itt simán járható az 1 kiállásos stratégia, erre a ferrari totál vakon alig pár kör után kirántotta a vezető pilótáját, egy Albonra reagálva. Remélem ezt nem igen akarják majd megmagyarázni, csak mondjanak annyit hogy megint elcsesztük

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 28., hétfő 14:39

Anthony írta:
„Minden versenyző más. Egyes ellenfeleid okosabbak, mások nagyon intelligensek, vagy éppen aggresszívek, és vannak olyanok is, akik nem túl okosak. Az összegyűjtött tapasztalataid által bizonyos pilótáknak több helyet hagysz, míg másoknál ez nem szükséges, hiszen nagyon tisztességesek. Nos, Max esetében nagy eséllyel ütközés lesz a vége, ha nem hagysz neki extra helyet, szóval többnyire megadod ezt a pluszteret neki. Nem azt mondom, hogy szándékos volt vagy bármi ilyesmi, egyszerűen csak vonzza az ilyen helyzeteket.
:lol:
Egy az egyben adom :lol:

Leclerc mennyi időt vesztett a második kerékcserénél, amit elkúrtak? Mert annyira szoros volt a top4, hogy azon rengeteg múlhatott.
Brutál az a 40+ kör egy gumin Hamiltontól, és persze a Ferrari pont erre nem gondolt. Ismét...
Nem csak Hamilton, hanem Riccardo és Verstappen is elment a kemény keveréken 40+ kört simán. Ami annyira nem felháborító, mert fetül is elment közepesen 37-et. Ami felháborító, hogy Leclercet megint elszopatta a szánalmas istálló és garantálom, hogy újfent csak fetült akarták volna kihozni csak jól beszopták Hamiltonnal, amit meg is érdemelnek. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg a turbulencia miatt lehetett-e az, hogy 2 mp-ben meg sem bírták egymást közelíteni, amikor előtt 3 tizedekkel jobbat ment bármelyik bármelyik mögött az első 4 ben.

A kedvencem ahogy a két kommentátor próbálta izgalmassá tenni az egészet, aztán szar sem történt.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. október 28., hétfő 11:42

„Minden versenyző más. Egyes ellenfeleid okosabbak, mások nagyon intelligensek, vagy éppen aggresszívek, és vannak olyanok is, akik nem túl okosak. Az összegyűjtött tapasztalataid által bizonyos pilótáknak több helyet hagysz, míg másoknál ez nem szükséges, hiszen nagyon tisztességesek. Nos, Max esetében nagy eséllyel ütközés lesz a vége, ha nem hagysz neki extra helyet, szóval többnyire megadod ezt a pluszteret neki. Nem azt mondom, hogy szándékos volt vagy bármi ilyesmi, egyszerűen csak vonzza az ilyen helyzeteket.
:lol:
Egy az egyben adom :lol:

Leclerc mennyi időt vesztett a második kerékcserénél, amit elkúrtak? Mert annyira szoros volt a top4, hogy azon rengeteg múlhatott.
Brutál az a 40+ kör egy gumin Hamiltontól, és persze a Ferrari pont erre nem gondolt. Ismét...

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2019. október 28., hétfő 8:30

h3x0r írta:
babaking írta: Én ezt nem hiszem el... Binotto lehet, hogy kiváló mérnök, de egy hulladék menedzser. Mondták Leclercnek, hogy a végén Hamiltonnal fog csatázni - na ennyire nincs lövésük, hogy mi folyik.
Legalabb futam elott nezzenek ra a wikipediara, hogy kik nyertek iden. Azzal sincsenek tisztaban, hogy nem Albon ellen harcolnak a dobogokert, hanem a 2 Mercivel es Verstappennel. A holland hatraesese utan annyira egyszeru lett volna, hogy mindig a mercik utan 1 korrel allnak ki a boxbol. (ami Vettellel sikerult is) Mar Leclerc elso kiallasanal is csak neztem, hogy tudtak ennyire raszaladni a red bullos csalira.
Ez meg a másik. Első helyről a tutit kell választani, nem a meglepetésember (?) esetleg zseniális taktikáját levedekezni. Ha a Ferrari megveri a merciket és bejönnek 2-3ba úgy, hogy a Red Bull megnyeri ezzel a zseniális húzással akkor azt mondom legyen.

Még ha már le kell védekezni akkor mi a búbánatért a vezető pilótával, miért nem a másikkal?? És akkor legrosszabb esetben 1-3 és szegény Charlesnak pont rosszul jött ki - az szerintem mindenki megértené. De így... Erre ne is válaszoljatok, erre tudom a választ.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. október 28., hétfő 0:04

babaking írta: Én ezt nem hiszem el... Binotto lehet, hogy kiváló mérnök, de egy hulladék menedzser. Mondták Leclercnek, hogy a végén Hamiltonnal fog csatázni - na ennyire nincs lövésük, hogy mi folyik.
Legalabb futam elott nezzenek ra a wikipediara, hogy kik nyertek iden. Azzal sincsenek tisztaban, hogy nem Albon ellen harcolnak a dobogokert, hanem a 2 Mercivel es Verstappennel. A holland hatraesese utan annyira egyszeru lett volna, hogy mindig a mercik utan 1 korrel allnak ki a boxbol. (ami Vettellel sikerult is) Mar Leclerc elso kiallasanal is csak neztem, hogy tudtak ennyire raszaladni a red bullos csalira.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. október 27., vasárnap 22:10

Legendak szerint Verstappen még mindig a kemeny gumikon korozget. :mrgreen:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2019. október 27., vasárnap 21:59

Én ezt nem hiszem el... Binotto lehet, hogy kiváló mérnök, de egy hulladék menedzser. Mondták Leclercnek, hogy a végén Hamiltonnal fog csatázni - na ennyire nincs lövésük, hogy mi folyik.

Első helyről nem szabad 4.nek lenni, ha nem történik valami rendkívüli. Simán elcseszték a stratégiát, mert lövésük nem volt, hogy mit tud a kemény. Egyedül Bottas ment a keménnyel szabadedzésen.


Todt Brawn páros sírva röhög.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. október 27., vasárnap 21:55

Ezek a kemeny gumik nem koptak, kb akarmeddig mehettek volna vele, a merci ezt felismerte, a ferrari nem, mondjuk Leclerc strategiajaval mi a fenet akartak azt szerintem meg ok sem ertik.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2019. október 27., vasárnap 21:54

És ez már a sokadik olyan futam, ami a papíron, előzmények alapján a Ferrarinak kedvezett, de a Merci a saját tempóját és versenyét futva "simán" hozták :( ebből van már elege sok Ferrari drukkernek... egyszerűen ilyen nincsen.... néha előfordulhat, de... Volt már a Ferrarinál egy stábváltás nemrég, de úgy tűnik kéne még egy. Sajnálom, hogy M.Schumi nem egészséges, simán ott lehetne a csapat mellett, akár az élén, mint a vezetője. :'(

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. október 27., vasárnap 21:52

És megint ment a sírás egész héten, aztán csak behúzták a futamot. Ráadásul semmivel nem volt elmaradva a merci. Frissebb gumikon Vettelnek eseélye nem volt felzárkózni, hagyjuk már. :lol: Leclerc versenyét pedig ismét elbaszta a csapat. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. október 27., vasárnap 21:49

Az első lesz a negyedik, bravó :agree:
Mineke indulnak az első sorból, tok fölösleges....

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. október 27., vasárnap 21:43

Addig tartalékolt a Ferrari, míg Vettel elkezdett leszakadni :lol: :lol: :lol: Miért? :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. október 27., vasárnap 21:14

Jol van, Leclercnek eleve a szarabb strategia jutott megint :lol: Nem igazan ertem mi a francot muvel a ferrari, keptelenek 2 autot menedzselni

Avatar
tomi_b
Hozzászólások: 1288
Csatlakozott: 2019. március 5., kedd 22:36
Kedvenc játékosaid: Thibaut, Jude, Toni, Luka, Eduardo
Kedvenc csapatod: 14!

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: tomi_b » 2019. október 27., vasárnap 21:14

Azért rendesen elkurjantják megint Leclerc futamát. :agree:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. október 27., vasárnap 20:42

De bena ez a ferrari, megint beugortak es a rosszabb taktikat valasztottak a monacoinak. Elso helyrol ilyen koran kiallni kar volt szerintem

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. október 27., vasárnap 11:58

Süti írta:Verstappen meg továbbra is kb. Asensio, párszor lecsúszott neki, és beakadt, de a stabilan magas teljesítmény még várat magára.
Ne viccelj már Asensioval, Verstappen képességei alapján sokkal inkább Neymart mondanám. Viszont a hollandnak még mindig bőven van ideje megkomolyodni; pedig idén azt hittem sikerült neki, de úgy néz ki mégse.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 12 regisztrált és 0 vendég