Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. február 28., szerda 18:31

Remy írta:Horner felmentve.
Kivancsi vagyok, hogy kiderul-e valaha, mi is volt a konkred vad. Marmint, hogy mit jelent a "helytelen viselkedés". Megdicserte a no hajat? Egy vita soran paraszt modjara elkuldte a kurva anyjaba? Vagy ami rosszabb, a konyhaba mosogatni? :mrgreen: Vagy valoban ramozdult szoban? Tortent fizikai kontaktus? stb.

magnus666
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2023. szeptember 14., csütörtök 9:45
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Eto’o
Kedvenc csapatod: FCB

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: magnus666 » 2024. február 28., szerda 17:26

igazatok van, el is felejtettem azt a jónéhány balesetet amik csúnyán végződhettek volna a halo nélkül. hiába, öregszem. sajnos gecironda, de elismerem, tényleg szükséges.

a hibridekkel viszont sosem fogok megbarátkozni akármennyire is “zöld”. közúton tényleg jók, az f1-be szerintem teljesen fölösleges, de az autógyártóknak is nyomni kell valahol a propagandát.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27246
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. február 28., szerda 16:43

Horner felmentve.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. február 28., szerda 14:40

lestat írta:

Es Grosjean?

Konkretan leszedi a fejet a korlat ha nincs a Halo.

En elleneztem mikor bejott.
Aztan rajottem hogy kurvara hasznos megha ronda is az egesz auto igy.

Plusz neztem nemregen par règi verseny balesetet. Es nemsokon mulott sokszor hogy ne egymas fejete repuljenek a pilotak vagy szimplan egy kosza gumi pattant epphogy a pilota melle.

Kell a halo.

De igen amit Remy kuldott kep jol reprezentalja mi a baj.
Kurva nagyok ezek az autok.
Ha jol emlekszek Leclerc is annak koszonheti, hogy Alonso autoja nem erte el, amitol eleg nagy baja lehetett volna (talan Spa-ban). Szoval lehet hangoztatni, hogy nem jo, meg ronda, de megmentett mar sok embert.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Donát » 2024. február 28., szerda 14:16

Elmúlt 2, és még semmi Horner, 'szomba már, én kíváncsi vagyok. Persze tudom, hogy jó eséllyel marad, el is indult Bahreinbe, de azért jó lenne már a hivatalos...

Remy, köszi a választ!

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: lestat » 2024. február 28., szerda 11:29

magnus666 írta: hát nem tudom, minimum vicces a safetyre fogni a halót, mikor utcai szarokat hoznak a naptárba, meg sausage kerb-et tettek monzaba :lol: bianchi és a suzukai pályabírók hibáztak, extrém eset, de szakadt az eső, nem lehetett látni konkrétan semmit, ő meg nem lassított, ahogy mindenki más. a ‘21-es hamilton-max eset meg szerintem az fia sara lett volna pont az említett sausage kerb dobta fel a redbullt.

nekem ez a v6 hibrid sosem tetszett, mint egy turmixgép, a túl nehezek, túl drágák, szar a hangjuk, hasznot nem hoznak. mint egyszerű nézőnek és autókedvelőnek nem a fosla “zöld” technológiája vagy akármelyik hibrid állítja fel, hanem ha meghallom a motorhangot a geciszép autóból. sajnos az f1 is propagandagépezet része lett.

halkan megjegyzem, hogy azért katart le kellett futni 50 fokban, az arab pénzért találtak rá megoldást, de egy kis esőnél már az összes kislány bepánikol-talán maxot meg alonsot kivéve.
Es Grosjean?

Konkretan leszedi a fejet a korlat ha nincs a Halo.

En elleneztem mikor bejott.
Aztan rajottem hogy kurvara hasznos megha ronda is az egesz auto igy.

Plusz neztem nemregen par règi verseny balesetet. Es nemsokon mulott sokszor hogy ne egymas fejete repuljenek a pilotak vagy szimplan egy kosza gumi pattant epphogy a pilota melle.

Kell a halo.

De igen amit Remy kuldott kep jol reprezentalja mi a baj.
Kurva nagyok ezek az autok.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: babaking » 2024. február 28., szerda 10:18

A Halo szerintem sem a legszebb, cserébe hasznos. A probléma szerintem is az autók méretével (és súlyával) van. Egy része ennek a biztonsági előírásokból fakad, de bőven le lehetene őket fogyasztani, és ezáltal az üzemanyagfogysztás is csökkenne és a verseny is jobb lenne.

Hibrid rendszer szerintemmaradhat - abba az irányba megy a világ szóval a királykategóriának is használnia illik szerintem. Engem a hangjuk nem zavar, ha holnaptól V12-esek lennének akkor a verseny hangos lenne és unalmas. Előbb a többi problémát kellene megoldani.

Ennek ellenére nem hiszem, hogy kisebb motor annyival környezetkímélőbb, hogy ez oldja meg a problémát és ez érv lenne. Mint ahogy a sustainabile fuel sem, bár annak "real world" haszna lesz, ha az F1-re fejlesztett cuccot átemelik.

Az F1 kibocsátásának a töredéke a pályán elégetett üzemanyag. (ez a cikk szerint 0,7!!!!! százaléka az egész cirkusz kibocsátásának
https://corp.formula1.com/wp-content/up ... vFINAL.pdf.)

Az elpazarolt és kidobott kaják, a vendgéként magángéppel bereptetett sztárok, a motorhomeok mozgatása mind jelentősen nagyobb lábnyommal jár, akár konténerrel viszik hajón akár nem. Az idióta verenysorrendekről és összevissza repkedésről már nem is beszélve.
(Bár ezt a problémát felismerték és idén javítottak rajta, tulajdonképpen 2 kivétellel - az egyik Kanada ami pont az európai naptár közepe, de ott elvileg a pálya nem mindig áll rendelkezésre a másik meg a 2 évadzáró ami miatt átrepülik a fél világot.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2024. február 28., szerda 9:26

magnus666 írta: hát nem tudom, minimum vicces a safetyre fogni a halót, mikor utcai szarokat hoznak a naptárba, meg sausage kerb-et tettek monzaba :lol: bianchi és a suzukai pályabírók hibáztak, extrém eset, de szakadt az eső, nem lehetett látni konkrétan semmit, ő meg nem lassított, ahogy mindenki más. a ‘21-es hamilton-max eset meg szerintem az fia sara lett volna pont az említett sausage kerb dobta fel a redbullt.

nekem ez a v6 hibrid sosem tetszett, mint egy turmixgép, a túl nehezek, túl drágák, szar a hangjuk, hasznot nem hoznak. mint egyszerű nézőnek és autókedvelőnek nem a fosla “zöld” technológiája vagy akármelyik hibrid állítja fel, hanem ha meghallom a motorhangot a geciszép autóból. sajnos az f1 is propagandagépezet része lett.

halkan megjegyzem, hogy azért katart le kellett futni 50 fokban, az arab pénzért találtak rá megoldást, de egy kis esőnél már az összes kislány bepánikol-talán maxot meg alonsot kivéve.
Esztétikailag nem szép, és alapvetően én is elleneztem a bevezetésekor, de szerintem azóta többször bizonyította már, hogy életeket menthet. És itt az általad említetteken kívül jegyezzük fel Grosjean hatalmas balesetét és Zhou Silvestone-i "fejen csúszását" is, amiknél jobb nem is belegondolni halo nélkül mi lett volna.

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2024. február 28., szerda 8:49

Remy írta:
h3x0r írta: 2007-ben 600kg volt egy F1-es auto, most 800kg. A mostani autok 1 meterrel hosszabbak (4.5m vs 5.5m) es 20 centivel szelesebbek (1.80m vs 2m). Persze, hogy nem latunk izgalmas futamokat, ha ilyen nagy tankokkal akarnak versenyezni, mikor 1-1 palyan a kanyarokban alig fernek el egymas mellett. Szerintem ez sokkal nagyobb problema, mint hogy a v6-nak szarabb a hangja, mint egy v8-nak vagy v10-nek.
Szemléltetés :D
Mint ha valami mini match box lenne ott a baloson :ozil:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27246
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. február 28., szerda 8:16

Donát írta:
wZoLee7 írta: Ne felejtsétek el, hogy az első két futom péntek-szombat lesz
Ennek amúgy mi az oka?
Ez az alkalmazkodást igénylő furcsaság több ok együttes eredménye. Az alaphelyzetet két tényező teremtette meg: 1. az idei rekordhosszú, 24 versenyből álló bajnokság, így a naptárban a megszokottnál is kisebb volt a készítők mozgástere; 2. a téli teszt helyszínéül is szolgáló Bahreinnek biztosították az évnyitó státuszt.

Az első két verseny szombatra kerülésének ugyanakkor nem ez, hanem az arabok ünnepi időszaka, a ramadán a fő oka. Ez március 10-én veszi kezdetét, vagyis éppen aznap, amikor a Szaúd-arábiai Nagydíjat kellett volna rendezni.

Az F1 a szervezők igényeit szem előtt tartva azzal tolta a nagydíjhétvégét a ramadán elé, hogy szombatra helyezte át a dzsiddai versenyt. Bahrein szombati futama már e lépés egyenes következménye lett. Az FIA szabályzata előírja, hogy két verseny között legalább egy hétnek el kell telnie.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Donát » 2024. február 28., szerda 8:14

wZoLee7 írta: Ne felejtsétek el, hogy az első két futom péntek-szombat lesz
Ennek amúgy mi az oka?

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2024. február 28., szerda 7:53

magnus666 írta: hát nem tudom, minimum vicces a safetyre fogni a halót
Én meg tudom, hogy amit írsz az ne haragudj de baromság. Ennyi erővel minden halálos balesetetz vissza lehet vezetni egy emberi hibára. Változik a végeredmény? Nem! Mind1 ki hibázik, első sorban az életekl megvédésére kell törekedniük az FIA-nél. A mai világban szétszednék őket ha nem ez lenne az első.


Ne felejtsétek el, hogy az első két futom péntek-szombat lesz

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27246
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. február 27., kedd 22:12

h3x0r írta: 2007-ben 600kg volt egy F1-es auto, most 800kg. A mostani autok 1 meterrel hosszabbak (4.5m vs 5.5m) es 20 centivel szelesebbek (1.80m vs 2m). Persze, hogy nem latunk izgalmas futamokat, ha ilyen nagy tankokkal akarnak versenyezni, mikor 1-1 palyan a kanyarokban alig fernek el egymas mellett. Szerintem ez sokkal nagyobb problema, mint hogy a v6-nak szarabb a hangja, mint egy v8-nak vagy v10-nek.
Szemléltetés :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

magnus666
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2023. szeptember 14., csütörtök 9:45
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Eto’o
Kedvenc csapatod: FCB

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: magnus666 » 2024. február 27., kedd 21:39

hát nem tudom, minimum vicces a safetyre fogni a halót, mikor utcai szarokat hoznak a naptárba, meg sausage kerb-et tettek monzaba :lol: bianchi és a suzukai pályabírók hibáztak, extrém eset, de szakadt az eső, nem lehetett látni konkrétan semmit, ő meg nem lassított, ahogy mindenki más. a ‘21-es hamilton-max eset meg szerintem az fia sara lett volna pont az említett sausage kerb dobta fel a redbullt.

nekem ez a v6 hibrid sosem tetszett, mint egy turmixgép, a túl nehezek, túl drágák, szar a hangjuk, hasznot nem hoznak. mint egyszerű nézőnek és autókedvelőnek nem a fosla “zöld” technológiája vagy akármelyik hibrid állítja fel, hanem ha meghallom a motorhangot a geciszép autóból. sajnos az f1 is propagandagépezet része lett.

halkan megjegyzem, hogy azért katart le kellett futni 50 fokban, az arab pénzért találtak rá megoldást, de egy kis esőnél már az összes kislány bepánikol-talán maxot meg alonsot kivéve.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27246
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. február 27., kedd 20:43

World's Fastest Camera Drone Vs F1 Car (ft. Max Verstappen)

Nem rossz. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. február 27., kedd 14:51

2007-ben 600kg volt egy F1-es auto, most 800kg. A mostani autok 1 meterrel hosszabbak (4.5m vs 5.5m) es 20 centivel szelesebbek (1.80m vs 2m). Persze, hogy nem latunk izgalmas futamokat, ha ilyen nagy tankokkal akarnak versenyezni, mikor 1-1 palyan a kanyarokban alig fernek el egymas mellett. Szerintem ez sokkal nagyobb problema, mint hogy a v6-nak szarabb a hangja, mint egy v8-nak vagy v10-nek.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2024. február 27., kedd 14:27

magnus666 írta: én meg az f1 menedzsmenttől és az fia-tól várok fejlődést, jöjjön vissza a tankolás, fűrészeljék le a halót, basszák ki az utcai szarokat a naptárból és legyen v10-es a motor. :coffee:
Az a halo bármennyire otvarul néz ki, a bevezetése óta legalább 2 pilóta életét mentette meg, de lehet volt az több is.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2024. február 27., kedd 14:18

magnus666 írta: én meg az f1 menedzsmenttől és az fia-tól várok fejlődést, jöjjön vissza a tankolás, fűrészeljék le a halót, basszák ki az utcai szarokat a naptárból és legyen v10-es a motor. :coffee:
A körrekordok nagyrésze már mind a v6-os motorok által lett megdontve, múltkor jött szembe egy cikk ezzel kapcsolatban.
Nyilván kíváncsi lenne az ember hogy mi jönne ki egy v10-es hibrid hajtásból. Lehet hogy ahhoz már az ember lenne kevés.
Love football, hate antifa.

magnus666
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2023. szeptember 14., csütörtök 9:45
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Eto’o
Kedvenc csapatod: FCB

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: magnus666 » 2024. február 27., kedd 13:43

én meg az f1 menedzsmenttől és az fia-tól várok fejlődést, jöjjön vissza a tankolás, fűrészeljék le a halót, basszák ki az utcai szarokat a naptárból és legyen v10-es a motor. :coffee:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2024. február 27., kedd 13:35

wZoLee7 írta:
lestat írta: Ugyanaz lesz mint tavaly.
:|

Majd talan 26ban erdemes lesz leulni megint a tv ele.
szerintem sem lesz itt semmi meglepetés. Kíváncsi leszek mennyire fog érződni Hamilton és Sainz kizárása majd a szezon vége felé az új dolgokból. Ha valami csoda folytán szoros lenne, alapból hülyeség is lenne, pedig valszeg mind a kettő csapat meglépi majd a távozó pilóta fokozatos kivonását.
Aston visszaesést várok és egy még az előzőnél is jobb Mclarent.
Számomra a legnagyobb kérdés az, hogy idénre a ferrari szintet lép a boxban, vagy továbbra is balfékek lesznek.
Tavaly is jók voltak már a boxban, csak az autó annyira szarul kezelte a gumikat, hogy nem lehetett vele egy értelmes taktikát alkalmazni.
Én gumi oldalon várom tőlük a fejlődést, az lenne a legégetőbb, hogy bírják a versenyt is, ne csak 1 körön legyen gyors az autó.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 26 regisztrált és 0 vendég