Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. június 9., kedd 10:54

ericco írta:Még fel tudjátok magatokat húzni ezen a Forma1-nek nevezett foson? Kanadai nagydíj a naptár egyik legizgalmasabb versenye volt mindigis. Most hétvégén pedig ment a körözés, DRS zónában meg elhúztak egymás melett az autók. Nevetséges.
Idáig reménykedtem, hogy észbe kap a FIA, de most már abban bízok, hogy nem, és bedől ez az egész szar, és kapunk majd helyette valami jobbat.
A teszttilalommal, befagyasztásokkal és a sok fejlesztés érintő szabállyal megölték az egészet. Nem az új motorokkal van a baj, hanem azzal, hogy azokat nem lehet fejleszteni, bebetonozzák már februárban az erőviszonyokat. Ez olyan, mintha a fociban szeptembertől tilos lenne edzeni, a felállással és a kezdővel variálni, ha sérülés esetén mégis cserélni kéne, egyből 0:1-es hátrányban kezdené a csapat a meccset. Abszurd az egész. A szponzorok és a legtöbb autógyár már rég megunta, nincs pénzt az F1-ben, ami pedig maradt, abból mindenki hatalmas szeletet akar magának. Ezért fog lépni a Renault és a Red Bull is rövidesen.
Ja...
Én sem nézem amugy, be van kapcsolva a tv, öcsém nézi ezerrel, én közben mást csinálok, néha felnézek, megkérdem még mindig ugyanaz az állás? Igen. Jó. Alonso kiesett már? Igen. Aztán vége :lol:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. június 9., kedd 10:38

Még fel tudjátok magatokat húzni ezen a Forma1-nek nevezett foson?
Én csak megszokásból,úgy ahogy felhúzom magam a mai focinak nevezett foson :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. június 9., kedd 10:29

Még fel tudjátok magatokat húzni ezen a Forma1-nek nevezett foson? Kanadai nagydíj a naptár egyik legizgalmasabb versenye volt mindigis. Most hétvégén pedig ment a körözés, DRS zónában meg elhúztak egymás melett az autók. Nevetséges.
Idáig reménykedtem, hogy észbe kap a FIA, de most már abban bízok, hogy nem, és bedől ez az egész szar, és kapunk majd helyette valami jobbat.
A teszttilalommal, befagyasztásokkal és a sok fejlesztés érintő szabállyal megölték az egészet. Nem az új motorokkal van a baj, hanem azzal, hogy azokat nem lehet fejleszteni, bebetonozzák már februárban az erőviszonyokat. Ez olyan, mintha a fociban szeptembertől tilos lenne edzeni, a felállással és a kezdővel variálni, ha sérülés esetén mégis cserélni kéne, egyből 0:1-es hátrányban kezdené a csapat a meccset. Abszurd az egész. A szponzorok és a legtöbb autógyár már rég megunta, nincs pénzt az F1-ben, ami pedig maradt, abból mindenki hatalmas szeletet akar magának. Ezért fog lépni a Renault és a Red Bull is rövidesen.
Merci Zizou!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. június 8., hétfő 16:25

Anthony írta:
Remy írta:Mondjuk nekem ez a Hamilton - Rosberg párharc tetszik, végre valami ellentét, egy kis versenyszellem. Csak hát az a baj, hogy ez az egész mezőnyből csak 2 ember.
Párharc? Milyen párharc? Köröznek egymás mögött, aztán kockás zászló. Volt a tavaly óta 2-3 alkalom, amikor harcolgattak egy kicsit, amitől a Merci rögtön összeszarta magát, azóta dádáj van. Párharc? Pff..
Mármint ezek az odaszólások. Látszik, hogy egyik se akar másodpilóta lenni, mind a ketten hajtanak a győzelemért. Persze kijön a tehetségbeli különbség, de engem szórakoztat a két mercis.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. június 8., hétfő 16:17

Remy írta:Mondjuk nekem ez a Hamilton - Rosberg párharc tetszik, végre valami ellentét, egy kis versenyszellem. Csak hát az a baj, hogy ez az egész mezőnyből csak 2 ember.
Párharc? Milyen párharc? Köröznek egymás mögött, aztán kockás zászló. Volt a tavaly óta 2-3 alkalom, amikor harcolgattak egy kicsit, amitől a Merci rögtön összeszarta magát, azóta dádáj van. Párharc? Pff..

Dragonhall
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2015. április 26., vasárnap 14:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Szpari, Cavs
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Dragonhall » 2015. június 8., hétfő 16:14

Remy írta:Mondjuk nekem ez a Hamilton - Rosberg párharc tetszik, végre valami ellentét, egy kis versenyszellem. Csak hát az a baj, hogy ez az egész mezőnyből csak 2 ember.
talán a 8 évvel ezelőtti Hamilton-Alonso is hasonló volt, de akkor Kimi lett a nevető 3.
most sajnos nincsen ilyen ember, aki beleszólhatna kettejük csatájába! :(

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. június 8., hétfő 15:27

wZoLee7 írta:Remy...ideje lenne elfogadni, hogy Vettel tényleg jó. Ne az elvakult Vettel drukkereket vedd, mert hányszor hallottam már itt is hogy a hülye barca drukkert figyelembe se kell venni... A srác büntetése meg jogos volt, Monacoban ésszel kell menni.

Számomra Kimi az egyik legjobb, bárki bármit írhat. Schumi ellen is két vb győzelme lett volna, de az a trágya meki minden 2. versenyen meghibásodott. Ilyen van, ahogy Alonso sosem tudta mikor nem kell elfogadni egy szerződést, vagy hogy kell stílusosan kikapni a csapattársától. A mai F1 már lassan felér egy barátok közttel, mindenki utálja az éppen sikeres pilótát :D Amit meg Hamiltonék lerendeznek, a hétvége rádiós beszélgetése az volt mikor megkérdezte Rosberg hogy megy az első kanyarokban, kapta a mérnöktől hogy erre nem válaszolhatok...Jó, és milyen az időjárás? Az jó...hát a tököm lassan szótárazhatunk :lol:
Vettel jó, de nem annyira, mint amennyire be van állítva. Régebben is voltak Vettel szintű pilóták, csak éppen akkoriban nem abból állt a szezon, hogy ha januárban neked van a legjobb kocsid, akkor meg is nyerted a VB címet. Ez most olyan, mint a foci a 80-as, 90-es években. Ott nehezebb volt nyerni, több minőségi játékos volt. Ugyanez van a Forma1-nél is. Régen meg kellett küzdeni, igazi versenyzés volt. Manapság mi megy? Semmi...

Mondjuk nekem ez a Hamilton - Rosberg párharc tetszik, végre valami ellentét, egy kis versenyszellem. Csak hát az a baj, hogy ez az egész mezőnyből csak 2 ember.

Nem a VB címeket sajnálom Vetteltől, hanem azt, ami megy körülötte. A médiában és a rajongók között is kb Istenként kezelik a mai F-1-ben. Személy szerint Hamiltont többre tartom, mint a németet, de érdekes módon őt annyira nem szopkodják fel, pedig a tehetsége megérne egy misét. Ettől függetlenül nem kedvelem Hamiltont.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13159
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 8., hétfő 15:11

Remy...ideje lenne elfogadni, hogy Vettel tényleg jó. Ne az elvakult Vettel drukkereket vedd, mert hányszor hallottam már itt is hogy a hülye barca drukkert figyelembe se kell venni... A srác büntetése meg jogos volt, Monacoban ésszel kell menni.

Számomra Kimi az egyik legjobb, bárki bármit írhat. Schumi ellen is két vb győzelme lett volna, de az a trágya meki minden 2. versenyen meghibásodott. Ilyen van, ahogy Alonso sosem tudta mikor nem kell elfogadni egy szerződést, vagy hogy kell stílusosan kikapni a csapattársától. A mai F1 már lassan felér egy barátok közttel, mindenki utálja az éppen sikeres pilótát :D Amit meg Hamiltonék lerendeznek, a hétvége rádiós beszélgetése az volt mikor megkérdezte Rosberg hogy megy az első kanyarokban, kapta a mérnöktől hogy erre nem válaszolhatok...Jó, és milyen az időjárás? Az jó...hát a tököm lassan szótárazhatunk :lol:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13159
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 8., hétfő 15:05

L.Miki írta:
wZoLee7 írta:nincs ember akinek a jelenlegi F1 tetszene
Dehogynem, olyan mindig van... Ecclestone és csatlósai, nekik tuti tetszik a látvány, meg a spórolás meg minden... :coffee:

Hát na, változnak az idők, ha ma forma 1-et akarok nézni akkor letöltöm a 2009 előtti idényeket és ott legalább van izgalom... tegnap az egyetlen izgalmat az a kis állat szolgáltatta... mi is volt az? :D :lol:
Hát pont pár napja nyilatkozta az öreg, hogy a Forma E majd megmenti a bolygót meg stb, a F1 legyen izgalmas és a leg...
Az FIA az aki miatt szar az F1, az öreg olyan mint a jó Dagobert, dollár jelek mindenhol. A jelenlegi F1 népszerűsége csökken, érzi hogy tenni kell valamit vagy csökken a bevétel, a nagy gyártók meg nem fognak jönni.
morientes írta:Morata...ja nem,mormota :D
Ez jó :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. június 8., hétfő 15:01

wZoLee7 írta:nincs ember akinek a jelenlegi F1 tetszene
Vettel drukkerek? Hisz minden idők legjobbjáról van szó. :coffee: :roll: :-( :kivagyhe: :'( :x

Verstappen alá kéne valami jó kocsi, benne látok fantáziát. Bár még csak alig pár futam ment le, de gyorsan meggyőzött a gyerek. Kíváncsi vagyok mennyit fog fejlődni a következő években. Mondjuk, ha minden szarért megbüntetik, akkor lehet elmegy 2 év múlva inkább sakkozni. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. június 8., hétfő 14:42

valaki világosítson már fel,h ki hozta anno ezeket a szabályokat?miért lettek ilyenek az autók 2009-ben?köszönöm :)
A FIA hozta,tekintve hogy az újkori F1 mindig az autózás fejlődésének az úttörője volt,a nagy gyárak ezzel akarják népszerűsíteni az energia takarékosságot,bízva abban hogy az utcai autók is majdan az erővisszanyerő rendszerek irányába tendálnak el,afféle hibrid erőforrásokkal.Ezzel kivánják népszerűsíteni az alternativ energia felhasználást,valamint a környezet szennyezzés elleni harcot.
Így aztán el is fosták az egészet,már ami kimeríti az autóversenyzés fogalmát :D
kis állat szolgáltatta... mi is volt az? :D
Morata...ja nem,mormota :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2015. június 8., hétfő 14:21

wZoLee7 írta:nincs ember akinek a jelenlegi F1 tetszene
Dehogynem, olyan mindig van... Ecclestone és csatlósai, nekik tuti tetszik a látvány, meg a spórolás meg minden... :coffee:

Hát na, változnak az idők, ha ma forma 1-et akarok nézni akkor letöltöm a 2009 előtti idényeket és ott legalább van izgalom... tegnap az egyetlen izgalmat az a kis állat szolgáltatta... mi is volt az? :D :lol:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2015. június 8., hétfő 13:17

Kiskoromban Damon Hillnek drukkoltam, akkor még nem is sejtettem, hogy mára már szinte utálni fogom a F0-át.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13159
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 8., hétfő 13:13

nincs ember akinek a jelenlegi F1 tetszene

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: BH710 » 2015. június 8., hétfő 12:14

[quote="wZoLee7"
Ez az egész a spórolás jegyében alakult így ahogy, na meg a környezetvédelem.[/quote]

aha spórolás. így tesztek nélkül a szélcsatornára költik a milliókat. ggbernie,ggfia. környezetvédelmet még megértem. emlékszem a 2008-as japán nagydíjra ahol zöld csíkok voltak a gumikon :lol:

na mind1 gondolom nem én vagyok az egyetlen aki visszasírja a régi forma1-et.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13159
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 8., hétfő 12:04

Hát én nagyon bíztam abban, hogy Kanada hű marad a hírnevéhez, és itt majd olyan versenyt látunk, hogy füstölni fog a fórum...erre nagy rakás trágya volt az egész :lol:
Mindent elmond, hogy Vettel 5. lett. Jól csinálták a taktikát, drs-el és a ferrari jelenlegi erejével meg úgy lépett át mindenkin ahogy akart. Rajta és Massán kívül semmi nézhető nem volt.

Ez az egész a spórolás jegyében alakult így ahogy, na meg a környezetvédelem.

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: BH710 » 2015. június 8., hétfő 11:56

youtubeon van fent jó pár verseny régebbről,2005-ös indianapolisi futam is fent van.az is izgalmasabb mint ez.én már csak megszokásból nézem,a felénél be is szoktam aludni.

valaki világosítson már fel,h ki hozta anno ezeket a szabályokat?miért lettek ilyenek az autók 2009-ben?köszönöm :)

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. június 8., hétfő 11:48

Remy írta:
TéOeM írta:Fú, alig bírom végigolvasni a tegnapi futam alatt írt kommenteket :lol: Úgy látom megint izgalmas volt.
Néztem, de már nem emlékszek semmire belőle. :lol: Pedig a kanadai nagydíj elég jó szokott lenni.

Közben meg jött a hír, hogy a tankolást leszavazták a csapatok, így nem tér vissza a tankolás... :roll:
Vettel meg Massa tett hozzá valamit úgy-ahogy...
Szegény Raikkönent meg az ág is húzza.Az a malőr a dobogójába került...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. június 8., hétfő 9:43

TéOeM írta:Fú, alig bírom végigolvasni a tegnapi futam alatt írt kommenteket :lol: Úgy látom megint izgalmas volt.
Néztem, de már nem emlékszek semmire belőle. :lol: Pedig a kanadai nagydíj elég jó szokott lenni.

Közben meg jött a hír, hogy a tankolást leszavazták a csapatok, így nem tér vissza a tankolás... :roll:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2015. június 8., hétfő 9:38

Fú, alig bírom végigolvasni a tegnapi futam alatt írt kommenteket :lol: Úgy látom megint izgalmas volt.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 52 regisztrált és 0 vendég