Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. március 31., péntek 22:15

https://www.vezess.hu/forma-1/2023/03/3 ... -szenilis/ Lehet köcsögözni Alonsot meg Verstappent, de annyira szeretem bennük ezt a nyers, őszinte stílust. :salute:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. március 31., péntek 21:56

Remy írta: FIA megint nagyot huzott.

Tilos ugy unnepelni mint eddig, azaz felmaszol a boxutca falra, megy a csekk. :)
Rateszek egy lapattal, betiltottak a csütörtöki napon a palyabejarast biciklivel vagy elektromos rollerrel, csak gyalog engedelyezett ezentul :lol:
Spa lesz vagy 3 ora :lol: mert nyilvan csak erre van idejuk

Ennyi kibaszott nyomorult balfaszt istenem, kik ezek
thereisonly1ronaldo

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. március 30., csütörtök 12:52

FIA megint nagyot huzott.

Tilos ugy unnepelni mint eddig, azaz felmaszol a boxutca falra, megy a csekk. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. március 28., kedd 21:39

Előzés DRS nélkül, beszarsz. :mrgreen:

B-) :sziv:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. március 27., hétfő 14:32

Santi írta: Költségcsökkentés címén megy minden, hogy legyen érdeklődés az autógyártók meg új beszállni kívánók (pl. Andretti) irányából az F1 iránt. Illetve a környezettudatosság. Értem ezt az oldalt, hogy emiatt nincs teszt sem, meg emiatt van hány db motort meg xy alkatrészt lehet használni egy szezonban.
Van egy koltsegvetesi plafon, a pontos szam nincs meg fejbol, de kb 140-150 millio dollar plusz a pilotak es par fejes fizetese. Egy valto 350 ezer dollarba kerul, 4 darabot lehet belole hasznalni buntetlenul. Ha ugyis van koltsegvetesi plafon, akkor miert nem oszthatom be ezt a penzt ugy, ahogy en szeretnem? Ha a Merci 100-al tobb mernokot alkalmazna, akkor koltse rajuk, ha a Ferrari a jobb kavefozoben latja a sikert, akkor vegyenek azt, de ha nekem tobb valto kell, akkor miert nem oszthatom be ugy a sajat penzem, ahogy akarom?

Vagy csak arrol szol, hogy a szezon utolso harmadara mar ugyis eldol minden fontos kerdes es legalabb a buntetesek miatt legyen egy kis izgalom, hogy a gyorsabb autok hatulrol indulnak.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. március 27., hétfő 14:06

Santi írta: Költségcsökkentés címén megy minden, hogy legyen érdeklődés az autógyártók meg új beszállni kívánók (pl. Andretti) irányából az F1 iránt. Illetve a környezettudatosság. Értem ezt az oldalt, hogy emiatt nincs teszt sem, meg emiatt van hány db motort meg xy alkatrészt lehet használni egy szezonban.
Sokan azt mondják, ha nem indulnak el ebbe az irányba, akkor kb 4-5 csapat maradt volna vagy mára már nem is lenne F1.

Azt nem értem, hogy függetlenül a kerettől miért nem lehet olyan szabályokat lefektetni az autókra vonatkozóan, amivel versenyzést láthatnánk? Kimész valamelyik alsókategóriás regionális vagy országos formula kupára és töredék költségvetésből versenyt látsz. Szerintem lehet olyan autókat alkotni, amik tudják követni egymást és nem kell DRS egy előzéshez, ahogy régebben is lehetett. Nem tudom ezt a világ legjobb mérnökei miért nem tudják (vagy miért nem akarják) és nem is igazán látom, hogy mi ebben nekik az üzlet így, hogy nincs igazi verseny.
Az autó gyártók akik kedvéért spórolni akarnak, más sorozatokban elvernek legalább annyi pénzt vagy a többszörösét amiből itt több teszt lehetne. Legyen megszabva miből mennyit lehet használni, ezzel nincs gond. Abban megegyezhetünk, hogy kompromisszumot lehetne a kettő között találni. Szerintem a jelenlegi nem az.

A mérnökök és a csapatok szerintem menet közben átfordultak egy olyan nézőpontba, hogy ha olyan autót építek ami mögött csak úgy lehet haladni, hogy a mögöttem levő autója túlmelegszik és a gumikat is megeszi, akkor az nekem jó. Ezt minden csapat megcsinálta majd jöttek a panaszok. Az F1 meg elindult abba az irányba, hogy tartsuk mögöttünk a prio, az előzzük meg lesz valahogy drs-el. Szerintem ha elvennék a drs-t és azt mondanák csináljatok amit akartok, hamar átalakulnának a karosszériák, de nem vagyok sem szakértő sem mérnök, szóval lehet akkor sem lenne változás

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. március 27., hétfő 12:30

Költségcsökkentés címén megy minden, hogy legyen érdeklődés az autógyártók meg új beszállni kívánók (pl. Andretti) irányából az F1 iránt. Illetve a környezettudatosság. Értem ezt az oldalt, hogy emiatt nincs teszt sem, meg emiatt van hány db motort meg xy alkatrészt lehet használni egy szezonban.
Sokan azt mondják, ha nem indulnak el ebbe az irányba, akkor kb 4-5 csapat maradt volna vagy mára már nem is lenne F1.

Azt nem értem, hogy függetlenül a kerettől miért nem lehet olyan szabályokat lefektetni az autókra vonatkozóan, amivel versenyzést láthatnánk? Kimész valamelyik alsókategóriás regionális vagy országos formula kupára és töredék költségvetésből versenyt látsz. Szerintem lehet olyan autókat alkotni, amik tudják követni egymást és nem kell DRS egy előzéshez, ahogy régebben is lehetett. Nem tudom ezt a világ legjobb mérnökei miért nem tudják (vagy miért nem akarják) és nem is igazán látom, hogy mi ebben nekik az üzlet így, hogy nincs igazi verseny.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. március 27., hétfő 12:11

De nem szabalyt kell modosithatni szezon kozben, hanem engedjek oket tesztelni. Es akkor utol lehet erni a masikat.

De legalabbis az esely megvan ra.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: lestat » 2023. március 27., hétfő 12:05

Igen amugy.
Kurva érdekes hogy az FIA-nál nem látják mi kéne a népnek vagy mitől volt ez régen élvezetesebb?
Mintha szándékosan csinálnák az ellentétjét mindennek.

Az hogy nincs teszt a legnagyobb vicc az egészben.
A másik a drs...
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. március 27., hétfő 10:47

A szabaly szabalyozasanak a korlatozasanak a szabalyozasanak a szabalyozasa.

Kibaszott vicc az egesz.
Let them design, let them test, let them race.
thereisonly1ronaldo

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. március 27., hétfő 10:38

Ez lenne az F1. Extra mérnöki megoldások, nem szigorúbban kellene tartani a mérnököket hanem még nagyobb szabadságot adni nekik. Csinálják azt amiért ott vannak. Legyenek merész megoldások és töröljék el a sok szar szabályt a drs-el együtt. Most, hogy a red bull az egyetlen autó ami tud előzni belenyúlnak, remek, csak annyi bajom van ezzel, hogy az ilyent nem szezon közben kellene csinálni. Az FIA amúgy a f1 uefaja :lol: Vannak ötleteik, többségében rosszak, de a lényeg, hogy legyen pénz

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. március 27., hétfő 9:20

Az új aerodinamikai szabályok 2022-es bevezetése kapcsán az FIA és a Forma-1 legtöbbször hangzotatott érve az volt, hogy az autók könnyebben tudják majd követni egymást, aminek köszönhetően az előzések száma is jelentősen nő.

Úgy tűnik azonban, hogy nem számoltak a Forma-1-ben dolgozó mérnökök kreativitásával, akik különböző aerodinamikai trükkök bevetésével ismét megkavarták a levegőt. A versenyzők is úgy érzik, idén már nem olyan könnyű szorosan egy másik autó mögött maradni, mint akár tavaly, a számok is igazolják a benyomásaikat.

Tavaly 67 előzés/kikerülés volt a Bahreini Nagydíjon, idén viszont csak 30. A szaúdi pályán kisebb volt a visszaesés, de a 38 tavalyi dzsiddai előzés után idén már csak 33-at láthattunk, pedig Max Verstappennek is a mezőny végéről kellett előreverekednie magát.

Carlos Sainz egyenesen úgy érzi magát, mint a régi autókban. “Olyan érzésem volt, hogy sokkal több a turbulens levegő az autók körül. Majdnem pont olyan minden, mint régen” – fogalmazott a spanyol.

A jelenség a padlólemezek továbbfejlesztésének köszönhető, egyre több extra elem kerül fel ugyanis ezekre. Egyes szakértők szerint az FIA és a Forma-1 elszámította magát, valójában túl nagy szabadságot adtak a mérnököknek, akik élnek is ezzel. Az Auto, Motor und Sport szerint a padlólemezekre vonatkozó, a delfinezés kiküszöbölése érdekében bevezetett új szabályok egyenesen öngólt jelentettek, elképzelhető, hogy az FIA-nak ismét be kell majd avatkoznia.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. március 24., péntek 16:52

Remy írta: Ezt a madridi F1 kiállítást tervezi valaki megnézni?
Annyi nagy város van Európában, nem lehetne, hogy ezt az egyet békén hagyd? :kivagyhe:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. március 24., péntek 13:02

Ezt a madridi F1 kiállítást tervezi valaki megnézni?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

zsuninnyo
Hozzászólások: 1216
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. március 24., péntek 11:37

Hamilton egy rinyagep, ami kurva idegesito. De Alonso is egy rinyapina, aztan mekkora jo arc mar...
F1-ben nem igazan vannak jo vesztesek. Foleg vilagbajnokkent. Ettol fuggetlenul valoban idegesito Hamilton rinyalasa annak fenyeben, hogy evekig pont miattuk volt nezhetetlen a f1.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. március 24., péntek 10:02

Most nézem, Ausztrália és Baku között lesz egy hónap szünet. Érdekes így a szezon elején plusz hogy mennyi verseny lesz idén...

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. március 22., szerda 21:03

Russell és Alonso

:lol: Óriási az öreg, úgy éli eddig a szezont, mint egy kisgyerek. Kibaszottul jó ezt látni. Hosszú ideje nem láttam ennyire felszabadultan, boldogan versenyezni. Tény, hosszú ideje oka sem volt rá... :kivagyhe:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. március 21., kedd 11:18

Egyébként én megtudom érteni, és fordítva is frusztráló volt, hogy bármit csináltak az ellenfelek a merci autója verhetetlen volt, most meg a red bull. Nekem sincs már kedvem végig nézni a futamokat, mert minek?
nekem ezzel nincs bajom, mindig volt csapat, amelyik nagyon eltalalta a setupot meg a designt.
mclaren honda, williams, benetton, ferrari, mclaren mercedes, mercedes, red bull az elmult evtizedekbol.

itt nekem a fo gondom a drs meg hasonlo szar szabalyokkal van.
konkretan semmi eselye nincs az elol haladonak, a drs akkora elonyt biztosit, nincs fej fej melletti/elleni versenyzes, hogy ki a faszabb gyerek, max 2-3-szor egy egesz naptari evben.
borzaszto, par apro valtoztatassal annyival nagyobb elmenyt lehetne letenni a nezok ele, hogy elkepeszto....
Remy írta:Mindenkinek jobb lenne, ha év végén visszavonulna.
fuj de kibaszott rasszista vagy :mrgreen:

nem, maradjon csak, inkabb egy hamilton szintu versenyzo, mint valami bukdacsolo noname gyerek. toto meg szedje össze magat a mernokokkel egyutt es tegyenek le valamit az asztalra.
en szeretnek latni egy 4 autos kuzdelmet az elso helyert, max, lec, hami, ali kozremukodesevel.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. március 21., kedd 11:01

Mindenkinek jobb lenne, ha év végén visszavonulna.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. március 21., kedd 10:48

hehetheoriginal írta:ami miatt kicsit behuznam a feket a helyeben, az az, hogy kecskekent nehogymar elverjen allandoan a kisgyerek csapattarsam 20 verseny tapasztalattal a hata mögött....
Ez meg a másik dolog. Most erre is lenyilatkoz egy ilyet, hogy azért, mert Russell kapta meg a jobb beállításokat, amúgy előrébb végezhetett volna. :lol:
Meg az egész Mercedes is Wolffal az élen, ahogy próbálták itt is nagyítóval figyelni hol köthetnek bele Alonsoba, hogy megbüntessék.
A szar autókoncepciójuk miatt is addig presszionálták a FIA-t, amíg megváltoztatták a hasmagasság szabályokat.

Tele lehetne rakni a topikot ezekkel, hogy miért is utálják itt sokan Hamiltont vagy a Mercit.
Nyilván más csapat szurkolójaként sok embernek fájt a többéves merci dominancia és már zsigerből utálja őket és most kárörvend, hogy szarul megy nekik. Nyilván megvan ez a réteg is, de azért bőven tettek is róla, hogy ne legyenek szimpatikusak.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 28 regisztrált és 0 vendég