Iker Casillas

A Real Madrid egykori nagyjai.

Eladnád vagy megtartanád?

A szavazás 2015. április 7., kedd 15:27-kor befejeződött.

Eladnám
66
80%
Megtartanám
16
20%
 
Szavazatok száma: 82

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2014. június 14., szombat 14:55

besteve7 írta:
PEEtör írta:A baj az, hogy szerintem itt és emiatt meg is tört benne valami, és nem vagyok biztos abban, hogy még egy újabb totális bizalommal is vissza lehetne hozni azt a Lopezt
Mondjuk én azt sosem értettem meg, hogy ha tényleg ilyen jó kapus Lopez, top5, ahogy itt sokan emlegetik, akkor miért egy Sevilla cserepadról kellett visszakukázni? Valami oka csak volt...
PEEtör írta:Aztán mi történt? Ugyan már, Ikert is tegyük vissza a kapuba, mert csak, meg mert...mittomén.
Nem csak azért mert, hanem mert minden játékosnak/kapusnak, főleg egy klub ikonnak, illik adni egy esély főleg sérülés után. Amit elég szépen ki is használt, csak sokan ezt elég könnyen elfelejtik.
Jól védegetett, igen, de én közel sem vagyok biztos abban, hogy azt a szintet nem tudta volna hozni Lopez, mert ő is bőven bemutatott bravúrokat, persze, Iker a bravúrkapus (vagy volt). És ismét nem a mostani Lopez szintről, hanem a kezdetiről beszélek, akinek a lendületét nem törtük volna meg.
Szóval oké, meg lehetne adni az esélyt az ikonnak, de CSAK akkor, ha a helyettese nem tudja hozni a szintet, márpedig erről szó sem volt. Csak ugye a média is, meg nem tudom...Itt vissza is kanyarodhatunk egy általános kérdéshez:csak azért adjuk meg az esélyt neki, mert a név kötelez?

Nem mondtam, hogy top 5 volt világéletében, de amikor idejött, szerintem bőven az elitbe tartozott, vagy nem így gondolod?
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2014. június 14., szombat 14:46

PEEtör írta:A baj az, hogy szerintem itt és emiatt meg is tört benne valami, és nem vagyok biztos abban, hogy még egy újabb totális bizalommal is vissza lehetne hozni azt a Lopezt
Mondjuk én azt sosem értettem meg, hogy ha tényleg ilyen jó kapus Lopez, top5, ahogy itt sokan emlegetik, akkor miért egy Sevilla cserepadról kellett visszakukázni? Valami oka csak volt...
PEEtör írta:Aztán mi történt? Ugyan már, Ikert is tegyük vissza a kapuba, mert csak, meg mert...mittomén.
Nem csak azért mert, hanem mert minden játékosnak/kapusnak, főleg egy klub ikonnak, illik adni egy esély főleg sérülés után. Amit elég szépen ki is használt, csak sokan ezt elég könnyen elfelejtik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62618
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. június 14., szombat 14:42

Prometheusz, tudsz normálisan is megfogalmazni hozzászólást? Nem látok mast szinte, csak káromkodást, vagy flegmazast, vagy lekezelő arrogáns hszeket.
Off vege
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2014. június 14., szombat 14:38

Első félévében még nagyjából ez megvolt, de idén a bajnokságban szerintem egy jó átlagot hozott.
Én Lopezzel kapcsolatban mindig is értetlenül néztem ezeket az érveléseket, szvsz azért védett fenomenálisan, mert érezhető volt a totális bizalom felé, amikor ide lett hozva.
Nem ismerem az emberünket, de úgy tűnik, hogy ez nála baromira fontos.

Aztán mi történt? Ugyan már, Ikert is tegyük vissza a kapuba, mert csak, meg mert...mittomén. Elkezdték cserélgetni őket, meg nyomatni Ikert mindenhol. Hát úgy vélem, nem csoda, hogy nem olyan teljesítményt nyújtott Lopez, mint a kezdet kezdetén.

A baj az, hogy szerintem itt és emiatt meg is tört benne valami, és nem vagyok biztos abban, hogy még egy újabb totális bizalommal is vissza lehetne hozni azt a Lopezt. Ezt a vezetőség keményen elkúrta ott, mert szerintem még mindig egy top szinten védő kapusunk lehetne.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
Prométheusz
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2013. december 21., szombat 19:09
Kedvenc játékosaid: Raul, Casillas, Puskás
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Prométheusz » 2014. június 14., szombat 14:28

zalkrisz írta:[

Rosszul is jött ki, meg Van Persie is akkor ért oda mikor a labda ott volt, nem érte volna el. Ég és föld a különbség a horvát és ez az eset között..
lóph.szt jött ki rosszul, hihetetlen. nézd már meg a videót. gólvonaltól nem egész egy méterre áll, és oda tekeredik a labda. nem kellett kimennie, de oda nem is tudna, nem lehet lendületet venni. honnan induljon, a hálóból?
erről van itt szó, teljesen egyértelmű
"Engem a futball megtanított győzni, és megtanított veszíteni is, és megtanított arra is, hogy az öröm úgyis felülkerekedik a bánaton, és hogy a gól maga a boldogság, a gyógyír minden addigi kihagyott helyzetre…"

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Mike » 2014. június 14., szombat 13:51

hát nemtom, sztem a mi focink egyáltalán nem labdatartós, persze getafék ellen megy még így is

de ha megnézzük kp-t és a támadókat, DM, Ronaldo, Bale nem a labdajáratásban jeleskedik, hátul meg Ramos és Pepe legtöbbször csak előreíveli. Ez már a mezőnyjátékosok fele. Ezért is örülnék egy Verrattinak és Varane-nak például, na de ez másik topik :)

de hogy ide is kapcsolódjon, ha a védők is csak előreb.sszák, akkor tökmind1 hogy milyen passzolós a kapusunk
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. június 14., szombat 13:43

Mike írta:
MyStiQ írta:labdabirtoklós focinkhoz
hogy mihez?
???

Két csapat ellen játszottunk kontrákra, ezt leszámítva egész évben birtokoltuk a labdát. Ehhez a stílushoz pedig jobban illik Lopez, mert Iker sokszor előrevágja ész nélkül, aztán mehetnek a támadók visszaszerezni a játékszert. Ennyit szerettem volna ebből kihozni.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2014. június 14., szombat 13:38

Nekem konkrétan egyik kapus sem igazán jó ahhoz, hogy fix kezdő legyen a Real Madridban. Ha "érzelemmentesen" nézem a dolgot, akkor Casillas-t szépen el kell engedni a jó magas fizetésével, meg azzal, hogy amíg a csapat körül van, addigra média oldaláról valamilyen szintű morgolódás mindig lenne. Lopz meg saját bevallása szerint is jól elvan a cserepadon, a fizuja sem olyan magas. Nálam ő azért nem lenne simán kezdő, mert nincs meg benne a plusz. Elvéd szépen, hozza a kötelezőket, hébe-hóba egy nagyobb védés, itt-ott egy kisebb hiba, de nem túl nagy. De nincs meg benne az, hogy vállára vegye a csapatot, hogy bravúr-bravúr hátán legyen, hogy felfelé lógjon ki a csapat átlagából. Első félévében még nagyjából ez megvolt, de idén a bajnokságban szerintem egy jó átlagot hozott.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. június 14., szombat 13:13

Ennyi erővel, ha x védő felrúgja y csatárt a 11-esen belül , de a csatár kihagyja a büntetőt akkor tökmindegy ,hogy a védő hibázott?
Nyilván. :mrgreen:
Nem, de ha mondjuk zicerhelyzetben egy zseniális Varane megmozdulással kontrát indít a védő, az oké, gyönyörű, de azért sem haragszanak meg rá, ha csak ügyetlenül szögletre kotorja al abdát, szerintem. De mindegy, sarkallatos példák ezek, semmi értelme az egésznek. Én a harmadik gólért annyira tudom Ikert hibáztatni, mint Cesart az érvénytelenített horvát gólért. Nem nagyon. A negyedik, na az már Valdest idézte.

Közben Mike képeivel teljesen egyértelmű az eset. :agree:

Casillast padoztatni meg nem lenne túl okos döntés szerintem. Nem hiszem hogy miatta rohantak át a középpályán és miatta volt balhere a komplett védelem, bár egy De Gea biztos jobban futott volna a két X helyett, vagy ha ő ordibál hátulról, akkor Silva beveri a ziccert, nem tudom.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. június 14., szombat 13:12

Nas írta:De nem merné leültetni Casillast a bajusz
Hát őt ismerve mégha le is ültetné Casillast, tutira hogy Reinát tenné be helyette. :lol:

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Mike » 2014. június 14., szombat 13:10

Realista24 írta: úgyis én vagyok a zöld
akkor a pitypangokkal, meg hóvirágokkal foglalkozz :mrgreen:


ahogy én láttam:
1,
a labda még "sehol", de rvp már leütközte, ráadásul a másik kezét is blokkolja, így azt fel sem tudja emelni


ugyanez szemből

2,
mikor a labda odaér, Iker mozgása már megtört, rvp a vállán támaszkodik, és a két képet és Iker testtartását összehasonlítva látható hogy a felsőtestét is tolja a kapu felé, és esélye nem volt elütni


ugyanez szemből

ráadásul ha egy picit még tovább nézzük, le is könyökli szépen, ami alapból szabálytalan
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Nas
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:47
Kedvenc játékosaid: Alonso
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Nas » 2014. június 14., szombat 12:59

Biztos, de ha gól nem lett volna, akkor kit érdekel?
:lol: Ennyi erővel, ha x védő felrúgja y csatárt a 11-esen belül , de a csatár kihagyja a büntetőt akkor tökmindegy ,hogy a védő hibázott?

Casillas rosszul jött ki és kész. De Gea-t sajnálom igazán. Iker is megkapta a lehetőséget fiatal korában, pedig akkor még egy senki által nem ismert kapus volt. De Gea pedig már most klasszis és padozik. De nem merné leültetni Casillast a bajusz, Aragones legalább eredeti volt és bátor, egy újító, otthon is hagyta Rault.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62618
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. június 14., szombat 12:48

@Mike:
Ok, megértem, elfogadom. De tartom az álláspontom. Nem kell, hogy egyezzen, úgyis én vagyok a zöld, majd jól kiraklak :lol: :lol:

Komolyra fordítva, értem amit írsz, de én máshogy gondolom. Azt viszont tartom, hogy a gyenge és lassú középpálya, valamint a fos védelem volt a tegnapi vereség fő forrása. Casillas már csak hab volt a tortán.

jövőre dönteni kell, vagy az egyik vagy a másik, egész évben!
Ez így van.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2014. június 14., szombat 12:43

Realista24 írta:
azért nem volt esélye elérni, mert az ötösön belül lekönyökölték, és elsodorták

https://www.youtube.com/watch?v=pl7l-4gXtOo

0:45 sec. nyújtózna, de Persie elüti. ez egyértelmű kapustámadás.
Kérdezem én, ötösön belül így kell kijönni? Nem.
A kinyújtott kezét pedig, ha megnézed, láthatod, hogy nem érte volna el. Persze bele lehet magyarázni, hogy szabálytalan volt, sőt! Ha kifelé ítél szabadrúgást is jó ítélet, de hogy továbbengedte is az volt, szerintem.
Rosszul is jött ki, meg Van Persie is akkor ért oda mikor a labda ott volt, nem érte volna el. Ég és föld a különbség a horvát és ez az eset között..

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Mike » 2014. június 14., szombat 12:43

az kapustámadás volt, ennyi

egyedül az a suta labdakezelés az ő sara, de azér nem kell attól tartani hogy minden meccsen kapnánk ebből gólt. Hány ilyen volt az egész pályafutása alatt? Sztem 5nél nem lehet több...
ezért full felesleges szidni és Lopezt nyomni

a másik meg, hogy igen, kijöveteleknél nem ő a legjobb, de így h meccsben sem nagyon van, sokkal nagyobb eséllyel hibázik. Ez van ha egész évben padoztatunk egy kapust, jövőre dönteni kell, vagy az egyik vagy a másik, egész évben!
MyStiQ írta:labdabirtoklós focinkhoz
hogy mihez?

R24:
hiába nézed a kinyújtott kezét, a mozgást nem tudta befejezni mert rvp blokkolta. Az ütközés pillanatában még nem volt a csúcsponton.
és azzal sem vagyok teljesen egy véleményen hogy nem így kell kijönni. Ott szinte egy helyből kell felugrania a kapusnak, elég kicsi lendületet lehet venni, a támadó meg futtából, lendületből ugrik neki, persze hogy kibillenti az egyensúlyából
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mike 2014. június 14., szombat 12:44-kor.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62618
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. június 14., szombat 12:38

azért nem volt esélye elérni, mert az ötösön belül lekönyökölték, és elsodorták

https://www.youtube.com/watch?v=pl7l-4gXtOo

0:45 sec. nyújtózna, de Persie elüti. ez egyértelmű kapustámadás.
Kérdezem én, ötösön belül így kell kijönni? Nem.
A kinyújtott kezét pedig, ha megnézed, láthatod, hogy nem érte volna el. Persze bele lehet magyarázni, hogy szabálytalan volt, sőt! Ha kifelé ítél szabadrúgást is jó ítélet, de hogy továbbengedte is az volt, szerintem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. június 14., szombat 12:30

Én még arra nem kaptam választ sosem, hogy miért jobb Lopez Casillasnál. Casillas bajban van a beívelt labdáknál, Lopez meg olyan lassan ér le a sarkokhoz a lapos labdáknál, hogy fáj nézni. Ezzel szemben Iker reflexei továbbra is kiválóak, jobban megérteti magát a Real Madrid védelmével, Diego Lopez pedig az esetek többségében jobban mozdul ki a kapuból és jobban illik a labdabirtoklós focinkhoz, elvégre jobban passzol. Mindkét kapusunk jó, ugyanakkor egyik kapusunkkal sem érzem magam teljesen biztonságban. Furcsa ezt leírni.

Mondjuk lehet rosszul látom, de mintha egyre kevesebb lenne az igazán jó kapus. Most ha a mi két hálóőrünket kivesszük, akkor kik tartoznak az elitbe? Courtois, Lloris, De Gea, Neuer... Valakit kihagytam? Bár lehet, hogy még sokat is írtam...

Avatar
Prométheusz
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2013. december 21., szombat 19:09
Kedvenc játékosaid: Raul, Casillas, Puskás
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Prométheusz » 2014. június 14., szombat 12:27

Realista24 írta:
Kerlon írta:Érdekes dolog most ez a kapusval ütközések megítélése. Rengeteget veszekedtünk tegnap is Olic esetén meg RvP Casillasén. Szerintem mind a kettő az volt, de haveromék állították, hogy a holland nem volt szabálytalan, mert Casillas a labda közelében nem volt. Én meg azt mondtam, hogy a labda alatt ütött el, mert RvP már tolta és, ha más nem, de megcsúsztatni megtudta volna, akkor meg kimegy szögletre...
Szerintem esélye nem volt elérni, elnézte csúnyán. Szerencséje Casillasnak, hogy ott volt a holland, így bele lehet kapaszkodni, hogy nem az ő hibája volt. Pedig igen.
azért nem volt esélye elérni, mert az ötösön belül lekönyökölték, és elsodorták

https://www.youtube.com/watch?v=pl7l-4gXtOo

0:45 sec. nyújtózna, de Persie elüti. ez egyértelmű kapustámadás.
"Engem a futball megtanított győzni, és megtanított veszíteni is, és megtanított arra is, hogy az öröm úgyis felülkerekedik a bánaton, és hogy a gól maga a boldogság, a gyógyír minden addigi kihagyott helyzetre…"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62618
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. június 14., szombat 12:19

Az az igazság, hogy egyik kapus sem megoldás 100%-ig, de mivel jelenleg nem tudunk kit igazolni, mert továbbra ez továbbra sem az FM, ezért jobb, ha mindenki felkészül arra, hogy a következő évet velük nyomjuk.

Casillas hulla lesz, a szezon első részében López fog védeni (2-3-4-5 meccset), aztán ha Carlo nem nyilatkozza le, hogy megint le vannak osztva a sorozatok, akkor szép fokozatosan megkapja a helyét.
Csak nehogy összekapja magát ez a túlértékelt megyekettes senki, aztán megint vb címet nyerjen a lejárt tikitakacsapatnak.
Kapja össze magát, de a franciáktól ne vegye el a vb címet :Đ
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Iker Casillas - 1

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. június 14., szombat 12:16

azok az emberek, akiknél még mindig Casillas lenne az első számú kapus, mert ő Casillas
Mondjuk ilyeneket mutathatnátok, mert én ezt még nem láttam érvként.
A BL döntőt leszámítva idén kurvajó volt, ha tetszik, ha nem.
Ellentétben pl Xavival, akit bár én nem láttam sokszor, de egész évben mindenki szidta. Na erre Casillas nem adott okot, szóval nem is értem hogy lehet a kettőt egy helyen kezelni.

Na mindegy, szidjátok csak tovább a kedvenc klubotok jelenlegi legnagyobb legendáját, jó szórakozást.
Én még a Chile elleni derbit megvárom, azután okosabb leszek. Csak nehogy összekapja magát ez a túlértékelt megyekettes senki, aztán megint vb címet nyerjen a lejárt tikitakacsapatnak.
Elüti, de ettől függetlenül nagyon szerul jött ki.
Biztos, de ha gól nem lett volna, akkor kit érdekel? Az a dolga hogy gól ne legyen, szerintem. Gomezt se szidták a bayernesek, mikor a támaszkodó lábáról bepattant góljával ejtettek ki minket, hogy miért nem ollózta be.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 22 regisztrált és 0 vendég