Cristiano Ronaldo

A Real Madrid egykori nagyjai.

Kivel pótolnád a pótolhatatlant?

A szavazás 2018. július 21., szombat 16:32-kor befejeződött.

Hazard
11
8%
Kane
9
6%
Mbappe
116
83%
Neymar
3
2%
Más
1
1%

Szavazatok száma: 140

M1Ö
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. december 5., szombat 20:12

___Samy___ írta:A mostani CR-re lehet ezt mondani, de a régire nem.
A régi cselei is inkább látványra mentek. Ott is inkább a gyorsasága dominált. Ami mára a kora, a térde meg mit tudom én mi miatt, de teljesen kihaltak.
MesQueUnClub írta:Nekem ne mondja senki hogy az ilyen szinten tanulható, láthattuk mikor Pedro próbált megcsinálni egy bicikli cselt és elesett a saját lábaiban, pedig gyanítom, hogy ő se mozizni jár be edzésre.
Ezzel nem azt akartam mondani, hogy CR a cselezést is csak tanulta. Mert ahogy írtad, akkor Pedronak is úgy ment volna, mint a MU-s Crnek. De ez nálam akkor sem az az igazi ösztön, hogy rám jönnek 5en és akkor sem tudják elvenni tőlem. Nem stílus kérdése. Ott volt Denilson, ha már cselezásről beszélünk. Ő is pörgött össze-vissza, meg sok védőt meg is vert, mégsem nevezném egy Ronaldonak, Dinhonak....
hamesz írta:Ezzel nincs gond, de attól még mindkét stílus elismerésre méltó és mindkettőben hatalmas munka van. :)
Ne értsetek félre. Nálam CR is korszakos zseni. 50-100 év múlva is lesz aki emlékszik rá, de nekem mégsem az jön le róla, hogy Ő úgy jött ki az anyja hasából, hogy Ő klasszis lesz.
lestat írta:Messire azt monda i hogy cselez....en egy biciklit nem látam tole vagy ilyesmi...
Mert azt nevezzük szép cselnek, ha valaki biciklizik a labda felett? Életében nem csinált meg még egy biciklit sem, de mégis látványosabb, ösztönösebb az Ő cselezése.
lestat írta:az alacsony sulypontjara hekyezi a jatekat..tolja a alabdat maga elott..es parades utemben tudja megtolni. Es iszonyat gyorsan fut a labdaval is....
Ez viszont jogos, de nem csak ennyiből áll a játéka, sőt... Ez csak az egyik fő erénye.
lestat írta:.emelllett erosodott is amit nem tehetsegnek koszonheto ami sok fizikai edzesnek tudhato be nehezebb fellokni....
Mindig is nehezen lehetett elnyomni. Ha jól emlékszek 18 évesen játszott először a MU ellen. Nem biztos, lehet, hogy 20.... A lényeg, hogy már akkor sem pattant le az ilyen Ferdinand.Vidic duókról. Pedig akkor a csúcson voltak és nem nagyon volt náluk jobb duó.
lestat írta:amit meg a jatekot illeti hogy mit lat meg..teljesen mas szerepkor...messinek tobb lehetosege van assistolni mert hatrebb jatszik...de attol fuggetlenul Ronaldo is lát dolgokat ziccereket beindulásokat....csak neki a golszerzes az elsodleges feladata.
Ennek meg elég erősen kifogás szaga van. Más stílus. CR alapból nem járna vissza labdákért. De ha vissza is járna, akkor sem tudna úgy szervezni, mint Messi. Nekem már csak ezért sem ösztönös, született zseni. Messinek sem kötelező megtennie, mert volt nem is 1-2 olyan időszaka mikor nem tette meg.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

lestat
Kedvenc játékosaid: Beckham,Zidane,C.Ronaldo,Modric,Ramos

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. december 5., szombat 19:49

Messire azt monda i hogy cselez....en egy biciklit nem látam tole vagy ilyesmi...ö a sebessegere a parades labdaerzekere...az alacsony sulypontjara hekyezi a jatekat..tolja a alabdat maga elott..es parades utemben tudja megtolni. Es iszonyat gyorsan fut a labdaval is....emelllett erosodott is amit nem tehetsegnek koszonheto ami sok fizikai edzesnek tudhato be nehezebb fellokni....amit meg a jatekot illeti hogy mit lat meg..teljesen mas szerepkor...messinek tobb lehetosege van assistolni mert hatrebb jatszik...de attol fuggetlenul Ronaldo is lát dolgokat ziccereket beindulásokat....csak neki a golszerzes az elsodleges feladata.

Na mind1...nekem mind a ketto ős tehetség.
És ha valakinek meg nem azt ugyse lehet meggyozni...mast tart szepnek meg neheznek a palyan.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera ► Dynasty.
Zinedine Zidane
92:48 :sziv:

hamesz
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Modric, James, Isco, Neymar, Iniesta, Ronaldo, Zidane

HozzászólásSzerző: hamesz » 2015. december 5., szombat 19:40

M1Ö írta:Akkor nálam mást jelent az ösztönös zseni! Nálam a vele született tehetséget! Nálam CR-nél ez úgy Isten igazából a sebessége! Minden másra rá kellett gyúrjon! Mert azok a cselek amiket nyom, nem ösztönből jönnek. Messinél meg teljesen természetes minden egyes csele. Ahogy lát a pályán, olvassa a játékot. Na mindegy, leállok, mert a végén az fog kijönni, hogy gyűlülöm CRt és Messi fan vagyok. De nekem teljesen egyértelmű, hogy melyik az ösztönös zseni, akinek a nagybetűs foci a lábába van, és ki a másik, aki ugyanúgy zseni, kalsszis, de inkább betanult dolgokat tol.
Teljesen más stílust képvisel a két játékos. Hozzád Messié áll közelebb. Ezzel nincs gond, de attól még mindkét stílus elismerésre méltó és mindkettőben hatalmas munka van. :)

MesQueUnClub
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. december 5., szombat 19:40

Szerintem Cének van ösztönös tehetsége, de ő a játékát arra formálta át, hogy minél céltudatosabban a kaput támadja, a sebessége adott volt, erre edzett rá. Nekem ne mondja senki hogy az ilyen szinten tanulható, láthattuk mikor Pedro próbált megcsinálni egy bicikli cselt és elesett a saját lábaiban, pedig gyanítom, hogy ő se mozizni jár be edzésre. Messi cselei szerintem az miatt tűnnek ösztönösebbnek, hogy teljesen máshol van a súlypontja, sokkal könnyebben tud szlalomozni a pályán a játékosok között. Az, hogy mezőnyben melyik nyújt többet az meg részlet kérdés, a tehetsége mind2nek megvan, de mind2 másképp értelmezi a szerepét és másképp építi fel a saját játékát.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

___Samy___

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. december 5., szombat 19:27

Nekem az nem ösztönös, aki ugrál jobbra-balra a labda felett.
A mostani CR-re lehet ezt mondani, de a régire nem.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

M1Ö

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. december 5., szombat 19:26

Akkor nálam mást jelent az ösztönös zseni! Nálam a vele született tehetséget! Nálam CR-nél ez úgy Isten igazából a sebessége! Minden másra rá kellett gyúrjon! Mert azok a cselek amiket nyom, nem ösztönből jönnek. Messinél meg teljesen természetes minden egyes csele. Ahogy lát a pályán, olvassa a játékot. Na mindegy, leállok, mert a végén az fog kijönni, hogy gyűlülöm CRt és Messi fan vagyok. De nekem teljesen egyértelmű, hogy melyik az ösztönös zseni, akinek a nagybetűs foci a lábába van, és ki a másik, aki ugyanúgy zseni, kalsszis, de inkább betanult dolgokat tol.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

lestat

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. december 5., szombat 19:14

Azok a cselek ösztönösek...ő nem a bokájához tapadt labdaval rohangalo 160 centis jatekos mint Maradona vagy Messi...
Zidane is tolta a cseleket az átlépoket a lefordulasokat..ugye a tipikus Zidane cselt.
Ez is ösztönös...a reakció idejük sem tanult..persze kell hozza tapasztalat de az Messinek is.
Ahogy kontrolállják a labdát...az is ösztönös..6 évsesen ráérzett és azon már csak csiszolgatni kellett de meglehet fogyelni mar 18 evesen hogy kontollalta a labdat meg hogyan vette at a legminimalisabb hibaval...Az hogy ezen dolgozok meg h edzesek utan kint maradt nem azt jelenti hogy neki ezert megkellet dolgozni mert maskepp szar jatekos maradt..nehigy azt higyjetek mar hogy Mesiske munka nelkul lett ilyen izmos..e. azert emlkeszem mikor ugy leutkoztek hogy a vikagat nemtudta meg lepattant a vedokrol...o is dolgozik nem a faszaz veri a barcanal edzeseken..mindketto ösztönös zseni 2 kulonbozo fajtabol.
De az ilyen Davids féle nyilatkozatok...Vicc.
Mintha en most elkezdek CR fele munkat akkor 5 ev mulva aranylasztit kapok...csak mert szetgyurom.magam meg szabadrugast gyakorlok meg sullyal a labamon nyomom a biciklit akkor rugok 50 golt.
Az az ember zsigerbol erzi a kaput neg ezt az egesz jatekot...aki ezt nemtidja elismerni az egy 11 eves DivatBarcafan...mert azok irnak ilyenekt..ja meg a buta Davids.
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera ► Dynasty.
Zinedine Zidane

M1Ö

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. december 5., szombat 18:52

___Samy___ írta:Meg lehet nézni az MU-s CR-t, az ha nem ösztönös zseni, akkor semmi nem az.
Nekem a MU-s CR sem az a húúú de ösztönös. Nekem az nem ösztönös, aki ugrál jobbra-balra a labda felett. Akkor is a sebességéből élt igazán, mert a cselei csak a látványra mentek. Egy ösztönös zseni Zidane-nál, Ronaldo-nál, Maradona-nál, Ronaldinho-nál, Messi-nél kezdődik és nem CR-nél.

___Samy___

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. december 5., szombat 18:35

Meg lehet nézni az MU-s CR-t, az ha nem ösztönös zseni, akkor semmi nem az. Célirányosabb lett a focija, ennyi. Attól még ő is ösztönös zseni.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

M1Ö

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. december 5., szombat 18:26

___Samy___ írta:Úgyhogy szerintem nincs különbség kettejük között ilyen tekintetben.
Természetes, hogy edzés nélkül Messi sem lenne 5x-ös aranylabdás. De azért érződik kettejük közt, hogy ki az ösztönös zseni, meg ki a másik! Ezt ne kelljen magyarázni, szerintem mindenki érzi, hogy miért van Messi kikiáltva ösztönös zseninek, CR meg "csak" egy zseninek, aki sok munkával maxolta ki magát! :)

wZoLee7
Kedvenc játékosaid: Benzema, Modric, Marcelo, Verratti, Isco, Ramos
Kedvenc csapatod: REAL MADRID

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. december 4., péntek 21:23

Ha csak pusztán az edzéseken múlna akkor bárki lehetne CR, de tehetséggel születned kell. Most az lett a divat, hogy ezzel magyarázzák meg miért Messi és nem CR...

___Samy___

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. december 4., péntek 21:15

de szorlaommal a legjobbak közé emlete magát.
Rengetegszer olvastam, hallottam már ezt, több embertől is. De én valahogy nem értem ezt a dolgot.

Ugye van Messi és CR. Sokak szerint Messi a vele született, és a zsigerből előjövő tehetség miatt top, viszont CR csak a sok munkájának köszönhetően. Most az, hogy valaki ennyire profi, és komolyan veszi az edzéseket, az nem jelenti azt, hogy csakis attól lett top futballista. Messi sem azért az egyik legjobb, mert ellötyög az edzéseken, aztán majd meccsen villant, hanem edz ő is kőkeményen. Csak ugye ezt annyira nem szeretik hangoztatni. Pusztán a kemény munka nem elég semmire, ha nincs meg mögötte a tehetség.

Úgyhogy szerintem nincs különbség kettejük között ilyen tekintetben.

kiserik_2
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. december 4., péntek 20:11

Valahogy így is kellene Steve, de vannak akik fő bűnösnek kiáltják ki, és óriási lejáratókampányt folytatnak ellene, aminek meg is van a foganatja (ugye ez pszichológia, de ebbe most nem akarok belemenni). Amíg a vezetőség egy rakás trágya, az igazolások évek óta betlik, a kezdőt egy felsőbb hatalom állítja össze, amíg más érinthetetlen játékosok is vannak a pályán, amíg más játékos ugyan úgy egy rakás szemét, addig nem biztos, hogy őt kellene kiemelni a tömegből. Persze, hisztikirály, meg pózkirály. Ezeket megcsinálja más játékos is, viszont rájuk nem "figyel" annyira a média. Láthattuk Casillas esetében is mikor a padon ült (nem nagyon nézek Pool meccset, de kíváncsi lennék Ádámot hányszor mutatják, ha gólt kapnak? :mrgreen: ), de a twitterre sem hinném, hogy csak ő posztol balfék képeket. Na mindegy. A lényeg, hogy megtanuljunk együtt élni azzal, hogy jogállamban élünk (igen, valamilyen szinten itt a fórumon is). Jogunk van befogni a pofánkat :lol:

Steve
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Ramos, Marcelo

HozzászólásSzerző: Steve » 2015. december 4., péntek 19:55

Bocs, hogy kettöbe.

De azon úgy eltünödtem többször, hogy vajon CR nálam miért nem csapta kia a biztosítékot még.

Nem kedvelem kimondottan a stílusát.

Valahogy a futballista Cr számomra mindig fontosabb volt, mint a médiqva CR. èrdekes lesz, ez hogyan fog megváltozni, ha tovább folytatja a ezt a színvonalat játékminöségben és továbbra is bérelt helye lesz...

Ez a körülötte való hiszti zavart csak mindig. Vanak ilyen emberek:

"Féltékeny vagy rá"
"Legyen olyan tested, annyi pénzed utána magyarázz.."

ès vannak ilyenek:

"Cserépedény"
Messi a jó fiú, ez egy g.eci"
..és hasonló baromságok bármelyik "oldalról"

Ezekete az embereket és az ezt üvöltö hülyeségeket nem bírtam soha hova tenni. Ahogy a blikkes cikkei, pózolásai és a filmje sem izgatott soha.

Ameddig focistaként lehet rá tekinteni tisztele, utána pakolhat és mehet a szereplése meg hidegen hagy.A munkáját amit tett a Realért(és saját magáért) mindig meg fogom köszönni, hálás leszek érte, elismerem. Èn valahogy így állok hozzá.

Steve
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Ramos, Marcelo

HozzászólásSzerző: Steve » 2015. december 4., péntek 19:17

Ide is leírom a kis véleményemet, lehet felháborítok vele valakit.

A magam részéröl így vagyok CR-el:

Rohadtul nem érdekel a szépfiú szerepe, a durcás óvodás viselkedése, a színészkedése a pályán. Nem volt soha a kedvencem és nem hiszem, hogy lesz.

Viszont amikor szállított egy teljesítményt elismertem és igenis a világ egyik legjobbjai között tartottam a számon. Igaz ö máshogyan vehetö számításba, mint a Messi-féle játékosok, de szorlaommal a legjobbak közé emlete magát.

Viszont ha nem szállítja uazt a teljesítményt x ideje, akkor nem fogok rajongani érte. Nyilván hullámvölgyet megért az ember, de az önzöséget csak név alapján kezdetést nem.

Ennek az embernek nem szabadna pl. szabadrúgást rúni, mert nem tud. Mégis ö lövi megállás nélkül. Ha meg egy véletlen beakad akkor 10 évre elégedett vele.

Nem érdekel a sajtóban való szereplése sem. Ès nem azért mert féltékeny vagyok rá.

Èn is lefogytam szóval most már jóképüis vagyok, okos is pénzem is van , jó munkám, kedves vagyok és föleg szerény :D :mrgreen:
Szóval nem cserélnék vele.

Azt gondolom, kevesebb arcra, több teljesítményre lenne szükség jelenleg. Az meg nem kellene normális és ekkora csapatnál kérdés legyen, ha egy halom trágya akkor le lehessen hozni.

lestat

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. december 4., péntek 18:30

Realista24 írta:
lestat írta:Én a barcás féle témákat is leszarom( jó azért az adócsaláson jókat derülök meg Neymar féle átigazolási összegen)..sőt jobban mint a mieinket..azt a Pique-Zlatan féle képet sem értettem soha hogy miért fújták fel.
az is nevetséges volt..ez is nevetséges amit CR-ről irnak.
Természetesen nem mindenkire vonatkozik.
Vágom és csak a cikkre akartam reagálni hogy baszki...ezért valaki pénzt kap.
Zinedine Zidane

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 4., péntek 18:29

lestat írta:Én a barcás féle témákat is leszarom( jó azért az adócsaláson jókat derülök meg Neymar féle átigazolási összegen)..sőt jobban mint a mieinket..azt a Pique-Zlatan féle képet sem értettem soha hogy miért fújták fel.
Természetesen nem mindenkire vonatkozik.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

lestat

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. december 4., péntek 18:28

Én a barcás féle témákat is leszarom( jó azért az adócsaláson jókat derülök meg Neymar féle átigazolási összegen)..sőt jobban mint a mieinket..azt a Pique-Zlatan féle képet sem értettem soha hogy miért fújták fel.
Zinedine Zidane

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 4., péntek 18:22

Kiegészítés, 21 órát melóztam az elmúlt egy napban, nem pihentem túl sokat, ilyenkor morcos vagyok, szóval nem nagyon leszek vevő a személyeskedésre. KAG-é felett még átsiklottam.
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 4., péntek 18:19

Flash írta:Régebben nem volt egy olyan a szabályzatban, hogy szenny oldalakról nem lehet linkelni? Tény, hogy 0 a sportteljesítménye idén és erről lehet is vitázni, de az ehez hasonló újságcikkek annyira méltatlanok ehez a csapathoz. Ha igaz is lenne akkor se lenne semmi közünk hozzá. Igaz én ritkán szólok hozzá, de itt régen minőségi fórumozás folyt és nem arról ment a vita, hogy ki milyen fényképet tölt fel közösségi oldalakra.
Majd ha a játékos újra a teljesítményével hívja fel magára a figyelmet és nem ilyen dolgokkal, akkor arról is lehet beszélni.

Azt is imádom, hogy ilyenkor minden blikk színvonal, bezzeg, amikor egy Barcást/angol csapat játékosát, stb. húzkodnak le, akkor mindenki tapsol neki, meg megosztja, posztolja, lájkolja.
az rég volt sajnos, most most van. nem kell foglalkozni az ilyenekkel, egyértelműen klikk vadászat meg provokáció.
Jaja, egyértelmű.
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Vissza: “Legendák”