Cristiano Ronaldo

A Real Madrid egykori nagyjai.

Visszahoznád a Real Madridhoz?

A szavazás 2022. december 7., szerda 18:56-kor befejeződött.

Igen, de legfeljebb a szezon végéig.
48
35%
Igen, erre és a következő szezonra is.
39
28%
Szép volt, jó volt, de köszi, nem.
50
36%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: füst » 2018. október 2., kedd 11:20

KAG írta:

Lassan mar szerzodest kell arra is irni, ha valakivel lefekszel. :lol:

-Aranka, büntetőjogi felelősséged tudatában akarod, hogy megb.sszalak?
-Igen.
-Itt írd alá. Itt kapd be.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. október 2., kedd 10:49

sonic írta:
dannen írta:allitolag egyre komolyabbra fordul az “eroszakolasi” ugye. 2009ben megrakott egy csajt vegasban aki elvileg ellenkezett valamilyen szinten. erre azt mondjak van is bizonyitek, talan ronadlo szajabol is (?) , hogy a csaj azt mondogatta hogy “nem akarom, ne csinald”, de megis megtortent a dolog. most a legfrissebb hirek szerint a las vegasi rendorseg megnyitotta a nyomozast ezzel az uggyel kapcsolatban.
Ezert nem kell ilyen aranyasokkal lefekudni. 9 ev mulva eszebe jut hogy ot amugy megeroszakoltak. Gondolom elfogyott a love...

Lassan mar szerzodest kell arra is irni, ha valakivel lefekszel. :lol:
ZIDANE

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: sonic » 2018. október 2., kedd 7:41

dannen írta:allitolag egyre komolyabbra fordul az “eroszakolasi” ugye. 2009ben megrakott egy csajt vegasban aki elvileg ellenkezett valamilyen szinten. erre azt mondjak van is bizonyitek, talan ronadlo szajabol is (?) , hogy a csaj azt mondogatta hogy “nem akarom, ne csinald”, de megis megtortent a dolog. most a legfrissebb hirek szerint a las vegasi rendorseg megnyitotta a nyomozast ezzel az uggyel kapcsolatban.
Ezert nem kell ilyen aranyasokkal lefekudni. 9 ev mulva eszebe jut hogy ot amugy megeroszakoltak. Gondolom elfogyott a love...
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

HusDen2
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018. július 28., szombat 2:20

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: HusDen2 » 2018. október 1., hétfő 12:52

ziro4vr írta:Bazeg, milyen filozófiai viták vannak itt. Azért ez a Cé topik van olyan legendás, mint maga a játékos. :mrgreen:
Én simán eladnák pár ilyen vita/beszélgetést a spiler 2 stúdiónak, jóval érdekesebb lenne, mint az ő szakértelmük. :lol: :hmmm:

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Berti » 2018. október 1., hétfő 10:16

ziro4vr írta:Bazeg, milyen filozófiai viták vannak itt. Azért ez a Cé topik van olyan legendás, mint maga a játékos. :mrgreen:
Már rég be kellett volna zárni..
Ha valaki azt mondja, hogy távozása után 3 hónappal még mindig a faszméregetés fog menni, hogy ő a jobb vagy Messi, azt nehezen hittem volna.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. október 1., hétfő 8:58

Bazeg, milyen filozófiai viták vannak itt. Azért ez a Cé topik van olyan legendás, mint maga a játékos. :mrgreen:
Nem illik.

HusDen2
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018. július 28., szombat 2:20

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: HusDen2 » 2018. október 1., hétfő 8:19

Realista24 írta:
HusDen2 írta:Nem tudom már sehogy sem szerkeszteni.
Nem akarok félreértést: az hogy ki érte el GYORSABBAN, az csakis értelmezés kérdése, és ez már nyelvtan topikba mehetne :D
Ha kronologikusan nézzük persze, hogy Ronaldo érte el gyorsabban, de ha úgy nézzük nem az történt, hogy lerakták őket egy nap egymás mellé, hogy verseny van ki éri el előbb. Teljesen más időintervallumban nyomták, és ha időt nézünk Messi jóval hamarabb érte el.

Egyszerűbben: Ronaldo volt az első aki elérte, Messi pedig aki leggyorsabban elérte a 100-at(de nem elsőként!)
Nem értelmezés kérdése. Gyorsabban/hatékonyabban Messi érte el. Hamarabb meg CéRonaldo.
Pontosan
:salute:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. október 1., hétfő 7:54

HusDen2 írta:Nem tudom már sehogy sem szerkeszteni.
Nem akarok félreértést: az hogy ki érte el GYORSABBAN, az csakis értelmezés kérdése, és ez már nyelvtan topikba mehetne :D
Ha kronologikusan nézzük persze, hogy Ronaldo érte el gyorsabban, de ha úgy nézzük nem az történt, hogy lerakták őket egy nap egymás mellé, hogy verseny van ki éri el előbb. Teljesen más időintervallumban nyomták, és ha időt nézünk Messi jóval hamarabb érte el.

Egyszerűbben: Ronaldo volt az első aki elérte, Messi pedig aki leggyorsabban elérte a 100-at(de nem elsőként!)
Nem értelmezés kérdése. Gyorsabban/hatékonyabban Messi érte el. Hamarabb meg CéRonaldo.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

HusDen2
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018. július 28., szombat 2:20

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: HusDen2 » 2018. október 1., hétfő 7:52

Nem tudom már sehogy sem szerkeszteni.
Nem akarok félreértést: az hogy ki érte el GYORSABBAN, az csakis értelmezés kérdése, és ez már nyelvtan topikba mehetne :D
Ha kronologikusan nézzük persze, hogy Ronaldo érte el gyorsabban, de ha úgy nézzük nem az történt, hogy lerakták őket egy nap egymás mellé, hogy verseny van ki éri el előbb. Teljesen más időintervallumban nyomták, és ha időt nézünk Messi jóval hamarabb érte el.

Egyszerűbben: Ronaldo volt az első aki elérte, Messi pedig aki leggyorsabban elérte a 100-at(de nem elsőként!)

HusDen2
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018. július 28., szombat 2:20

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: HusDen2 » 2018. október 1., hétfő 7:40


Ez ilyen Barcás statisztika? A 100 gólt az érte el hamarabb, aki 100 gólt rúgott, legalábbis nálam. Emlékeim szerint komoly előnye volt Messinek ebben a tekintetben, csak aztán túl sokat foglalkozott a fizetésemelésekkel és mindig elment a kedve a játéktól. Messi gyorsabban érte el, nem hamarabb, gondoltam segítek.
Természetesen nem: https://pbs.twimg.com/media/DYR0aEkXcAELprI.jpg
http://www.goal.com/en/news/lionel-mess ... 215k8rtmm2
14 meccsel, és több,mint 250(!!) próbálkozással hamarabb lett meg a 100 gól. Ez csak azért érdekes, mert az még számomra is egyértelmű, hogy a BL Ronaldo terepe. Mint látod, ezzel is arra próbáltam utalni, hogy reggelig lehetne a számokon vitatkozni, de teljesen felesleges. Egyébként igen, Cr-t mindig komplexebb focistának tartottam, hiszen megküzdött azért, hogy ilyen fizikális képessége legyen fejelni, és jobbal ballal is rúgni a bogyót. Az utóbbi években viszont nálam kiegyenlítődött a komplexitás, amióta Cr behúzódott középre, Messi pedig megtermel ugyanannyi gólt mint ő , úgy hogy konkrétan kétszer olyan messze játszik a kaputól mint a portugál. Illetve Messinek az utóbbi években brutálisan javultak a szabadrúgásai, és ez egyenes ellentétben áll Ronaldoéval. Ezért nem téma nálam már a komplexitás. Tudom, hogy volt már téma itt, hogy Messi nem irányító..nem, nem az. De amilyen lasztikat kioszt, az bőven beletartozhat a sokoldalúságba.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. október 1., hétfő 5:40

HusDen2 írta: Másban jók, más poszton játszanak, más játékstílus, más minden. Még a rohadt lábuk is :lol: a számokat lehet csak összehasonlítani, de ott sem dől el egyikük felé sem a mérleg.
Ha úgy nézem a számokat, hogy jobbal, ballal, fejjel szerzett gólok, akkor kijön belőle, hogy Cé sokoldalúbb.
A BL 100gol elérése is CR nevéhez fog fűződni, pedig Messi hamarabb elérte ha meccs számot nézünk.
Ez ilyen Barcás statisztika? A 100 gólt az érte el hamarabb, aki 100 gólt rúgott, legalábbis nálam. Emlékeim szerint komoly előnye volt Messinek ebben a tekintetben, csak aztán túl sokat foglalkozott a fizetésemelésekkel és mindig elment a kedve a játéktól. Messi gyorsabban érte el, nem hamarabb, gondoltam segítek.
Mindketten zsenik és egyéniségek. Ha a zseni jelzőt egyikükre aggathatnam csak, az egyértelműen az argentin beceneve lenne, CR egy gép, akibe annyi motiváció es nyerni akarás szorul, mint Messibe 3 meccsen összesen.
Újabb bullshit.

De hogy kapjál egy kisarkított véleményt is a tiédhez hasonlóan, idézném magam, Messi a hormongyogyók nélkül, egy vándorcirkuszban lenne labdazsonglőr. A szer pedig ugye tiltólistás, ezt gondolom tudod, persze jogi kiskapukkal megkerülhető még manapság is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

HusDen2
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018. július 28., szombat 2:20

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: HusDen2 » 2018. október 1., hétfő 2:41

Ezen lehetne 30 évig vitatkozni, a Realosok Cr-t fogják 99%ban jobbnak látni, a Barcasok meg Messit. A semleges szurkolók, pedig amivel azonosulni tudnak. Rohadt mindegy, mindkettő neve egymás mellett lesz jegyezve 20-30 évvel később. Másban jók, más poszton játszanak, más játékstílus, más minden. Még a rohadt lábuk is :lol: a számokat lehet csak összehasonlítani, de ott sem dől el egyikük felé sem a mérleg. Főleg hogy 2-3 év van köztük. A BL 100gol elérése is CR nevéhez fog fűződni, pedig Messi hamarabb elérte ha meccs számot nézünk. Mindketten zsenik és egyéniségek. Ha a zseni jelzőt egyikükre aggathatnam csak, az egyértelműen az argentin beceneve lenne, CR egy gép, akibe annyi motiváció es nyerni akarás szorul, mint Messibe 3 meccsen összesen.

petiamadridista
Hozzászólások: 5217
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2018. szeptember 30., vasárnap 23:22

Azt mondod a football komplex, aztán azt,hogy a a tehetségesebb a jobb. Szerintem Cr a játék több elemében volt kiemelkedő pályafutása során mint messi és ez egy komplex szemlélet mert figyelembe veszem a pályafutása során megjárt posztokat,csapatokat, játékstílusokat ...hogyan alkalmazkodott az öregedéshez, a mentális tényezőket, a fejjátékot,pontrúgásokat,jobbal-ballal stb.

Te azt mondod messi tehetségesebb és cső de ez egy nagyon komplex sport amúgy.
Pont nem így látom dzsi91,
Pont a pályafutás ívéből látom máshogy. Tehát abból a szempontból látom pont máshogy amiből te, amiket fentebb leírsz.
De ez tényleg szerintem már nagyon agyzsibbasztó lenne.

Pipita, a Neymaros rész nem állja meg ide a helyét. Inkább olyan összevetést érdemes tenni, ami már egyértelműen úgymond lejárt. Aminek vége.
Pl a legjobb példa mindig Maradona. Maradonát tartják az egyik legjobbnak. Én erről nem tudok nyilatkozni, de hogy olyan hűű de sikeres nem volt, az biztos.
Messi és CR között azért érdekes a párhuzam mert hatalmas különbség sikerességben az elmúlt 10 évben nem volt, de a pályaív sokkal jobban jellemzi a kettejük sportolói ÉS futballtudásbeli mivoltját.
De én itt most ezzel kiszálltam.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. szeptember 30., vasárnap 23:15

dzsi91 írta:
petiamadridista írta: De ha szigorúan focitudást nézem, képességeket, futballt. Kinek a TUDÁSA mennyit ad, mit jelent, a csapatának, az egész futballnak, akkor egyértelműen Messi, ezáltal az argentin jobb JÁTÉKos lesz.

Ha azt hogy ki a jobb versenyző, ki a nagy harcos akkor CR. De magában a futballban Messi nyer.
Azt mondod a football komplex, aztán azt,hogy a a tehetségesebb a jobb. Szerintem Cr a játék több elemében volt kiemelkedő pályafutása során mint messi és ez egy komplex szemlélet mert figyelembe veszem a pályafutása során megjárt posztokat,csapatokat, játékstílusokat ...hogyan alkalmazkodott az öregedéshez, a mentális tényezőket, a fejjátékot,pontrúgásokat,jobbal-ballal stb.

Te azt mondod messi tehetségesebb és cső de ez egy nagyon komplex sport amúgy.
Adlak, csak nem volt erőm írni.

Ez pont az az érvelés, ami szerint Neymar egyértelműen a harmadik legjobb futballista ma. Ugye ilyen hangok is mennek ezen a fórumon, bár még egy nagyon kis ideig védve vagyunk tőle. :mrgreen:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. szeptember 30., vasárnap 23:04

petiamadridista írta: De ha szigorúan focitudást nézem, képességeket, futballt. Kinek a TUDÁSA mennyit ad, mit jelent, a csapatának, az egész futballnak, akkor egyértelműen Messi, ezáltal az argentin jobb JÁTÉKos lesz.

Ha azt hogy ki a jobb versenyző, ki a nagy harcos akkor CR. De magában a futballban Messi nyer.
Azt mondod a football komplex, aztán azt,hogy a a tehetségesebb a jobb. Szerintem Cr a játék több elemében volt kiemelkedő pályafutása során mint messi és ez egy komplex szemlélet mert figyelembe veszem a pályafutása során megjárt posztokat,csapatokat, játékstílusokat ...hogyan alkalmazkodott az öregedéshez, a mentális tényezőket, a fejjátékot,pontrúgásokat,jobbal-ballal stb.

Te azt mondod messi tehetségesebb és cső de ez egy nagyon komplex sport amúgy.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Sierra » 2018. szeptember 30., vasárnap 22:59

Fúú igen, én azt hiszem kezdem kapizsgálni a dolgot. :D De ez tényleg sokkal összetettebb dolog, szóval kár is erről vitázni.

petiamadridista
Hozzászólások: 5217
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2018. szeptember 30., vasárnap 22:55

Sierra, ahogy így olvaslak, arra jutok hogy köztünk érdemi kérdésben nincs vita.
Meg is lepett egyébként a sok negatív fröcsögés ebben a topikban.

A vita alapja úgy vélem, hogy szimpla fogalmi értelmezésből fakad.
Én úgy gondolom, hogy Cronaldo az elmúlt 5 évben egyértelműen sikeresebb futballista, de nem jobb.
Viszont, sokkal jobb ATLÉTA, sokkal jobb SPORTOLÓ. Ebben akkora a differencia CR javára, hogy eltüntette a futballban jelenlévő hátrányát. Jobb versenyző, jobban koncentrált, sokkal kitartóbb. Sokkal jobb alapanyag példaképnek. Kiemelkedik ALL TIME szinten ebben. Olyasmi mint Jordan volt a kosárban.
Ha ebből a szempontból nézem akkor soha nem volt olyan játékos aki hozzá fogható lett volna. Jól választ csapatot is, jól építi magát, minden szinten.

De ha szigorúan focitudást nézem, képességeket, futballt. Kinek a TUDÁSA mennyit ad, mit jelent, a csapatának, az egész futballnak, akkor egyértelműen Messi, ezáltal az argentin jobb JÁTÉKos lesz.

Ha azt hogy ki a jobb versenyző, ki a nagy harcos akkor CR. De magában a futballban Messi nyer.

Itt ahogy látom ti úgy értelmezitek, hogy aki sikeresebb az jobb is. Szerintem a futball ettől sokkal összetettebb, ezért én ezt nem így gondolom. Aki sikeresebb az nem feltétlenül jobb.
A futball csodás mert ezt a apróságot is meg lehet benne vitatni, mert teret ad erre. Mert olyan jellegű játék. Mondjuk BOXban nehezebb lenne.
Szal én most azt látom, hogy nincs köztünk vita, max abban, hogy aki sikeresebb az sztem nem feltétlenül jobb, ha más máshogy látja az nem baj, de azon szerintem aztán tényleg napestig lehet vitatkozni.
Nyílvána siker egy minőségi fokmérő is, ez ugye jelenti azért azt is, hogy rosszabb körülmények között is lehetsz sikeres ha jobb vagy, max nem annyira mint a másik. És fordítva, de ez már tényleg nagyon kacifántos.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. szeptember 30., vasárnap 22:43

Bazmeg hát jó hogy többet ad a barszának, mi azért nem voltunk vagy vagyunk akkora kütyaütők mint ők. :lol: Ha messi lenne itt perez ugyanúgy elhajtotta volna a faszba őt is 33 évesen mert mi vagyunk a Real Madrid és kiafaszvagyte majd lesz másik legendánk. A barszának semmije nincs, csak messi.

Mintha egy szegény családot mérnél egy milliárdoshoz.Gazdagék túlélik ha kihajítják az amúgy még jól működő de már rozoga hűtőt az ablakon,majd lesz másik.A szegény viszont éhen döglik.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Sierra » 2018. szeptember 30., vasárnap 22:37

petiamadridista írta:Egyszerűen a játék több elemében jobb, több mindent csinál, többet ad a Barcanak. Lényegileg ő ott az alfa és az Omega, akár még az edzőt is megválaszthatja ha úgy akarja, mert minden rajta megy át, minden rajta áll. Ha ő nem lenne, mert megunta volna mondjuk, talán még versenyképes se lenne már ez a katalán egylet. Játékszervezés, góllövés, szabadrúgás, baszás, toszás, szopás, mindenben Messi van mindenhol. CR nálunk egy tökéletes befejező volt, nem univerzális atyaúristen.
Kár hogy ezzel már semmire nem megy, max Leganes szintű csapatok ellen. Hiába van úgy, ahogy írod, azért a Barcának sincsen szar csapata sőt, az elmúlt években elég baszó csapatuk volt, mégsem jött ki a lépés nekik. Mert Messi már nem az a faktor, mint volt, hiába volt itt Neymar vagy Suarez. Ebben igazad van amit írsz, csak Ronaldo ezzel tudott és élni, és rekordot halmozott rekordra, és nálam ettől jobb játékos, mint Messi, nem a képességei miatt.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Sierra » 2018. szeptember 30., vasárnap 22:33

petiamadridista írta: Hát már hogy lenne mindegy, ha az elejétől kezdve erről beszélünk. Nem arról ki eredményesebb, kinek van több haja, hanem ki a jobb képességű, jobb játékos. Ezt írta ide vki pár oldallal hátrébb.
Dehogy. :D Ezt eddig is tudta mindenki, Messi tehetségesebb játékos, CR viszont alázatosabb és a rengeteg melónak köszönhetően jobb játékos lett, és itt nem a képességekről van szó. Hanem a szerepvállalásáról a kulcsmomentumokban. Illetve a sikereiről, amiket elért az elmúlt 5 évben


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 21 regisztrált és 0 vendég