Cristiano Ronaldo

A Real Madrid egykori nagyjai.

Visszahoznád a Real Madridhoz?

A szavazás 2022. december 7., szerda 18:56-kor befejeződött.

Igen, de legfeljebb a szezon végéig.
48
35%
Igen, erre és a következő szezonra is.
39
28%
Szép volt, jó volt, de köszi, nem.
50
36%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. május 1., csütörtök 18:17

CR összes gólja a Realban (250 db)
rom7ooo munkája :agree:
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Toti » 2014. április 30., szerda 21:31

jó. gondoltam, h sértődés lesz.
nem ezért írtam. hagyjuk.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. április 30., szerda 20:29

Toti:

Matthias Sammer: „Egy nagycsapat ellen estünk ki, amelyik mindkét mérkőzésen megérdemelten érvényesült. A gyors 2-0 után közel esélytelenek lettünk, ezt el kell fogadni, akkor is, ha szomorú.
Karl-Heinz Rummenigge: „Túl kevés szenvedéllyel mentünk neki. Pechesek voltunk a két állított helyzetnél, talán egy kissé túlment a határainkon.
Philipp Lahm: „A két állított helyzetnél nem figyeltünk. Úgy hiszem, taktikailag az első félidő nem volt jó.
Manuel Neuer: „Egyetlen gólt sem lőttünk, ezért kiestünk. Ehhez jön, hogy ma két gyors kaptunk állított helyzetből, ilyennek nem szabad megtörténnie.
Arjen Robben: „A csalódottság hatalmas, sok mindenben reménykedtünk, a hangulat is jó volt, mindent beleadtunk. Gratulálok a Realnak. A 2-0 után ma ennyi volt.


Most komolyan. Volt bárki is, aki elhitte, hogy 70 perc alatt ver 4 gólt nekünk ez a Bayern München? :roll:


De tényleg leszarom. Olyan dolgokat akartok belemagyarázni és megmagyarázni, amit teljesen felesleges. Itt ha megverünk valakit, az csak Cé miatt lehet, ha kikapunk, akkor meg csak és kizárólag a többiek felelőssége az egész. Az egészségem megőrzése fontosabb néhány elvakult drukkernél, így megfogadom, hogy ebbe a topikba csak moderálni jövök ezentúl.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. április 30., szerda 20:16

MyStiQ írta:Ezekkel a sorokkal - és az előző 2 hozzászólásommal - sem az volt a célom, hogy degradáljam Cét vagy a teljesítményét. Számtalan gólt lőtt, fontosakat és kevésbé fontosakat is, ugyanakkor számomra érdekes, hogy mind ő, mind Messi számtalanszor besült/leblokkolt az igazán komoly tét/teher alatt.
Ez is egy nezet, annyira nem is rossz, viszont azt se felejtsuk el, hogy ok is emberek, egy jatekos se tud minden egyes fontos meccset eldonteni. Gondoljunk csak bele mi volt az utobbi par evben. Minden nagy meccsen tole vartuk a villanast, azt vartuk hogy o dontse el a meccseket. Az ellenfel rendre 2 vagy akar tobb emberrel orizte, persze hogy nem tudott minden egyes meccsen megvillanni. Azzal viszont hogy Ronaldora 2 ember is figyelt, a tobbiek nagyobb tere lett, nem egy meccsen hasznalta ki ezt az elonyt akar Benzema akar Higuain. Pont ezert jott Bale is, hogy a fontos meccseket ne csak 1 embertol varjuk a villanast.
Persze Ronaldonak is meg mindig van hova fejlodjon :D

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: madridronie » 2014. április 30., szerda 20:03

Nem kell, csak várnék már egy ilyet is tőle a BL legvégső szakaszában. :mrgreen:
Nagyobb pénzben mernék fogadni rá, hogy a döntőben betalál (ahogy 2008-ban is tette)! B-) >:] :cheers:
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. április 30., szerda 19:38

C.Ronaldo vs Bayern • Skills Show (Individual Highlights)

Az Osasuna elleni meccsen a 2.gólja után egyből rohant Coentrao-hoz. Holott korábban voltak hírek, hogy Coe-nak nincsenek haverjai az öltözőben, stb, stb. szóval vagy kamu volt, vagy rendeződött vele is minden.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Toti » 2014. április 30., szerda 19:33

ugyanakkor számomra érdekes, hogy mind ő, mind Messi számtalanszor besült/leblokkolt az igazán komoly tét/teher alatt.
ők is emberek. ilyen egyszerű.
idegenben 4-0 Ramos és Cé duplájával. 2 gól megvolt itt is, ugyanakkor olyan állásnál jöttek ezek, amikor már nem számított.
na hát ez.. mégha a végén meg is magyaráztad, h milyen gólokra gondoltál.. ilyet leírni..
ez no comment.

pláne azután, h cé történelmet írt (és írja folyamatosan).
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. április 30., szerda 19:32

Értelek én, csak épp véleményem szerint semmivel sem rosszabb e tekintetben mint a nagy elődök, sőt.
Egy ilyen kimutatásra egyébként kíváncsi lennék. Ott van például Iniesta, aki nem egy nagy gólvágó, de 2 olyan gólt rúgott pályafutása során, amiből a legnagyobbaknak sokszor még egy sem jön össze fontosság szempontjából. Vagy Zidane. Ki felejtené el nekik a Chelsea, illetve a Leverkusen ellen szerzett góljaikat, vagy a VB döntős találataikat?

Ha ezen a vonalon megyünk tovább, akkor nálunk a döntőt Modric vagy DM fogja lehozni. :mrgreen:
Miért kellene minden rázós pillanatban csak nekik villanni; tudtommal még mindig egy csapatsportról beszélünk? :hmmm:


Nem kell, csak várnék már egy ilyet is tőle a BL legvégső szakaszában. :mrgreen: Amin egyébként meglepődtem a mai nap során, az az, hogy Ramos milyen kevés figyelmet kap.

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: madridronie » 2014. április 30., szerda 19:13

Értelek én, csak épp véleményem szerint semmivel sem rosszabb e tekintetben mint a nagy elődök, sőt.
Ezekkel a sorokkal - és az előző 2 hozzászólásommal - sem az volt a célom, hogy degradáljam Cét vagy a teljesítményét. Számtalan gólt lőtt, fontosakat és kevésbé fontosakat is, ugyanakkor számomra érdekes, hogy mind ő, mind Messi számtalanszor besült/leblokkolt az igazán komoly tét/teher alatt.
Meg nagyon sokszor nem és maguk döntöttek el pl. döntőket, csak úgy mint rengeteg korábbi világklasszis elődjük is. Miért kellene minden rázós pillanatban csak nekik villanni; tudtommal még mindig egy csapatsportról beszélünk? :hmmm:
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. április 30., szerda 18:45

Szóval nyolcnál jár. Rendben.

Akkor nézzük át együtt az elmúlt 4 év BL elődöntőit, mert nagyon úgy tűnik, hogy elbeszélünk egymás mellett.

Az állításom az volt, hogy a Real Madrid mezében lejátszott BL elődöntők során eleddig még sosem volt a vezérünk, aki a góljaival és a játékával eldöntötte volna a párharcot a javunkra.

Kezdjük.

2010-2011: Az ellenfél az FC Barcelona. Otthon 0-2, idegenben 1-1, méghozzá Marcelo góljával.
2011-2012: Az ellenfél a Bayern München. Idegenben 2-1 Özil góljával, otthon 2-1 Cé duplájával. Itt jó volt, ugyanakkor a büntetőpárbajban rögtön az elsőt kihagyta. A történelemkönyvekben ezáltal ebben a párharcban nem lehet ő sem pozitív hős, ettől függetlenül itt egy rossz szót nem szólok rá. Nem tett jót a 2 meccs közötti Klasszikus, nem tett jót, hogy hullák voltunk, ettől függetlenül kiestünk, így az állításom nem dőlt meg.
2012-2013: Az ellenfél a Borussia Dortmund. Idegenben 4-1 Cé góljával, otthon 2-0 Benzema és Ramos góljaival. Itt is megvolt a gól, de összeestünk. A visszavágón megpróbáltunk visszajönni, de se Higuaín, se Özil, se Cé nem volt képes beverni a ziccerét a mérkőzés első 15 percében, amivel tényleg nyílt lehetett volna a párharc
2013-2014: Az ellenfél a Bayern München. Otthon 1-0 Benzema góljával, idegenben 4-0 Ramos és Cé duplájával. 2 gól megvolt itt is, ugyanakkor olyan állásnál jöttek ezek, amikor már nem számított.


Ez eddig 5 gól az elődöntőkben. Megkerestem a maradék három találatát is. A 2008-2009-es szezonban szerzett 2 gólt az Arsenal ellen, amikor már 2-0-ás összesítésbeli előnyben voltak a második meccsen. Az utolsó pedig a 2006-2007-es szezonban volt, amikor a Milan ellen talált be az 5. percben.

Olyan gólokra gondoltam tehát, mint a Milan elleni, a Dortmund elleni vagy a Bayern elleniek 2 éve. A dolog szépséghibája mindhárom esetben, hogy kiesett az éppen aktuális csapatával a sorozatból, így egész egyszerűen nem lehet kikiáltani ezekben a szitukban győztes hadvezérnek.


Ha már felhoztad Messit: Ő besült az Inter és a Bayern ellen is, viszont ellenünk az ő 2 gólja eldöntötte a párharcot.


Ezekkel a sorokkal - és az előző 2 hozzászólásommal - sem az volt a célom, hogy degradáljam Cét vagy a teljesítményét. Számtalan gólt lőtt, fontosakat és kevésbé fontosakat is, ugyanakkor számomra érdekes, hogy mind ő, mind Messi számtalanszor besült/leblokkolt az igazán komoly tét/teher alatt.

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: madridronie » 2014. április 30., szerda 18:16

Tévedés ne essék, szuper dolog, hogy ver szezononként 40-50-60 gólt, meg az is szuper, hogy 14 gólja van a BL kiírásban, de jó lenne, ha ma és/vagy a döntőben is betalálna. Én például simán kiegyeznék azzal, hogy szezononként 10-15 góllal kevesebbet vállal, de az a maradék 20-30-40 olyankor jön, amikor tényleg óriási szükség lenne rá.

* - ilyenkor szokott az esetében az jönni, hogy a többiek nem nőttek fel mellé.
:) -->
CR, aki összesen már 33 gólnál jár – tehát kettővel Lionel Messi előtt – a BL egyenes kieséses szakaszában, és nyolcnál a sorozat elődöntőit tekintve. Ez utóbbi mutatóval rekorder.
Mit akarunk még? :hmmm: :shifty:
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2014. április 30., szerda 16:36

ferni írta:nézd vissza, tisztán 15öt mutogatott.
https://www.youtube.com/watch?v=Id5jIxemFqY
Így van, elsőre is látszik, hogy mit mutogat. De behaltam ezen, vele együtt nevettem ezen a gólörömön. :lol:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. április 30., szerda 16:25

Nem csak Beyonce szamara tancol? :mrgreen:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8466
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. április 30., szerda 16:17

nézd vissza, tisztán 15öt mutogatott.
https://www.youtube.com/watch?v=Id5jIxemFqY

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: hala real » 2014. április 30., szerda 15:53

az első góljának a gólörömre vajon mire utalhat? sokan azt mondják a 15-öt akarta mutatni, ami ugye a góljainak a száma volt akkor még...de szerintem meg 10-et mutatott, ami ugye a 10.-re utalt...és mintha közben azt mondogatná,hogy "ten" (10) ... :hmmm: :D
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2014. április 30., szerda 13:11

Továbbra sem írtam rá semmi rosszat, csak számomra furcsa, hogy beírtam valamit, aminek bőven volt valóságalapja, erre ilyen reakciót kapok.
Csak amiatt mondtam ezeket, amiket leírtam, és szilárdan tartom.
És nem az van, hogy nem lehet fikázni, vagy számon kérni rajta ezt azt, de pont ilyet?...
Az elmúlt három hétben kétszer.
Tehát kettő. Azaz fél kezemen meg tudom számolni. :) És ezelőtt a két hét előtt, az elmúlt lassan öt évben? Örülök, hogy öt év után sikerül talán állandósítani ezt.
Nem kötözködni akarok, félre ne érts, de mióta Cé itt van fájóan elenyésző azon esetek száma, amikor ténylegesen felnőttek hozzá a többiek és/vagy ha neki nem ment, helyébe léptek, és még ez sem pontos, mert általában nem többiek, hanem egy-két ember mindössze. Mondjuk Benzemát lehet említeni néha, Modricot (de ugye ő se azóta van itt), talán DM-et.

Nálam csak ezért verte ki a biztosítékot a dolog.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. április 30., szerda 12:37

Csabi írta:Közben a papa 40 gólra került Santillánához az örökranglistán. :salute: Az barátok közt is egy gyengébb szezon nála...és még van 5 meccsünk idén is. :smile:
És mennyi gólnál járna a BL-ben ha játszott volna minden meccsen!? :coffee:

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. április 30., szerda 12:04

Iróniát érzek ebben, szóval visszakérdeznék:MIKOR nőttek fel? Mert fél kezemen meg tudnám számolni, talán az se kéne.
Az elmúlt három hétben kétszer. :) Először a Barcelona elleni kupadöntőben, aztán a Bayern elleni párharcban. Oké, tegnap vert 2 gólt, de a továbbjutást Karim odavágón szerzett góljának (amiben komoly szerepe volt, ezt nem vitatom el) és Ramos 2 fejesének köszönhetjük, nem annak, hogy az akkor már padlón lévő Bayernnek vert még kettőt.

Ehhez képest sok helyen úgy jön le, mintha Cé egyedül oldott volna meg mindent(*) (itt például a "nyugi, ha a döntőben nem fog gólt lőni megint jön a szokásos nagy meccseken szar duma " és a "ennyi elég?
vagy megint a következő meccsre halasztjuk azt hogy most akkor jön-e a fontos pillanatokba vagy nem?" hozzászólásokra gondolok), pedig ha a szívünkre tesszük a kezünket, akkor ezt a párharcot a tökéletes védekezésnek köszönhetjük, főleg a Ramos - Pepe duónak, akik 180 perc alatt nem hibáztak (vagy ha igen, az olyan volumenű volt, ami a kutyát nem érdekelte).

Továbbra sem írtam rá semmi rosszat, csak számomra furcsa, hogy beírtam valamit, aminek bőven volt valóságalapja, erre ilyen reakciót kapok.

A rekordhoz gratulálok, remélem a döntőben elkattan ő is meg Bale is, aztán szétszedik Courtois vagy Cech (Schwarzer) kapuját.


* - például: MU elleni két gólja, amik nagyon fontosak voltak; Barca elleni kupadöntőben a fejese; Barca elleni El Clásicó, amivel bajnokságot nyertünk; idei Atletico elleni kupavisszavágón szerzett góljai, amivel teljesen elvette a kedvüket. Ilyenekre gondoltam tegnap és most is, hogy ilyenből nem volt még BL elődöntőben.

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2014. április 30., szerda 11:22

BBeno írta:
Csabi írta:amikor dinho így lőtt a werder ellen, egy hétig ő volt a világ zsenije. megcsinálta a münchen ellen. :agree:
sport1-en meg arról tanakodtak hogy vajon így akarta-e. :lol: :lol: annyira alja az a banda hogy hihetetlen.de legalább a végére kisakkozták hogy "valószínűleg így akarta" és továbbsiklottak.
Néztem én is, becsapós volt egy picit, mert megpattant a laszti, és úgy tűnhetett, mintha rosszul találta volna el, ezért ment laposan.
Aztán, ha jobban megnézzük, tényleg rosszul találta el, mert felpattant a labda amikor belerúgott, és így kis szerencsével ment el a felugró lábak alatt, de az biztos, hogy így akarta, csak majdnem nem jött össze. :D
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. április 30., szerda 11:08

Közben a papa 40 gólra került Santillánához az örökranglistán. :salute: Az barátok közt is egy gyengébb szezon nála...és még van 5 meccsünk idén is. :smile:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 39 regisztrált és 0 vendég